Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Chylińska - Nie mogę cię zapomnieć - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Chylińska - Nie mogę cię zapomnieć (/showthread.php?tid=6194)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


- Tomekk - 23.10.2009 07:00 PM

przecież Chylińska była z zespołem O.N.A. na liście RMF, utrzymywała się dość długo z piosenką "Niekochana". Pamiętam, bo wtedy często słuchałem poplisty.
Aga po prostu zmieniła styl, i jednym się to podoba, drugim nie.
a obrażanie Bartosiewicz też potępiam...


- jszmiles - 23.10.2009 07:35 PM

drwycior napisał(a):
jszmiles napisał(a):moim zdaniem mamy drugą Reni Jusis. fajnie, bo Reni gdzies znikła... .

Reni nie znikla tylko nagrala dobra plyte z "zywymi" instrumentami. Czyli tez zmienila styl ale wyszlo jej to na dobre.
Sprawdzila sie w innym genre i udowodnila ze jest wszechstronna.
Ale wypowiadajac sie o tej muzyce Reni podkreslala ze to tez jest cos, co jest jej bardzo bliskie. Czyli robi to co kocha i potwierdzil to material. I wtedy rowniez jej fani moga sie z tym zidentyfikowac bo jest to autentyczne.

Sluchajac Chylinskiej odnosze wrazenie ze ona nie chciala zrobic tej plyty, bo bardzo chciala sie sprawdzic w innej stylistyce, czy tez lubi taka muzyke, tylko po prostu dlatego ze dzieki Mam Talent jest wsrod dzieciakow popularna i trzeba bylo to wykorzystac.
Bo jesli jestem artysta, lub sie takim zwe - ktoremu zalezy na nagraniu wartosciowego materialu, wszystko jedno w jakim genre, to nie wydaje marnego materialu.
A material jest po prostu slaby.
I mysle ze Agnieszka o tym wie, ale oczywiscie bedzie tego bronic.
Ale niestety - za slaby material trzeba przyjac krytyke na klate, ale przede wszystkim robic to do czego ma sie przekonanie i co sie lubi/kocha. A wtedy fani wybacza, nawet jak bedzie troche slabiej.

A ja nie mogę sie oprzeć że jesteś na nie bo to nowa Chylińska, dlaczego nie możesz przyjąć do wiadomosci że moze jednak chciala zrobić taką plytę?

Przeciez krytyki plyty jeszcze nie bylo bo mało kto ją w całosci slyszal... wiec co tu do przyjmowania "na klate"


CO do Reni.... Chylinskiej to wierzyć nie można że zrobiła co chciala, a Reni uwierzyłes.... moze dlatego że Reni poszła w stronę mniej popową? Reni mogła udowodnić ze jest wszechstronna, Aga nie moze?

A może poprostu Aga ma przyklejoną do czoła naklejkę "musze wykonywać rock"....




Jestem w polowie plyty i jest swietnie.... "Normalka" - swietny tekst...

Jak sie szczerze cieszę, że znów jestem na przekór wiekszości tego forum Icon_razz2


- jszmiles - 23.10.2009 07:38 PM

mateusz91 napisał(a):I jeszcze ktoś tu porównywał do Reni Jusis, na początku też mi Chylińska ją przypominała, ale głębszym wsłuchaniu Reni jest zdecydowanie lepsza w tym co robi (też dlatego, że jest to autentyczne).

Autentyzm? Że co, że autentycznie spiewa pop Reni, a Aga co, e.... no nie kumkam... z tą autentycznością...

A może weź pomysl że to nie Aga spiewa tylko Reni... i co nadal nieautentyczne...

w ogóle o co chodzi z autentycznością? Mozesz mi wytłumaczyć?


- Miszon - 23.10.2009 08:07 PM

jszmiles napisał(a):w ogóle o co chodzi z autentycznością? Mozesz mi wytłumaczyć?
Np. zastanówmy się, jakie są korzenie (zarówno muzyczne, jak i tak to nazwijmy, społeczne). Tacy ludzie nie słuchają/nie grają takiej muzy. A jak ją grają, to jest to mało autentyczne.
Ale - oczywiście nikomu nie odmawiam prawa do tego, by się zmienić. Może teraz dorosła po prostu, o 10 lat później niż inni, znajdując siebie? Tyle, że w kategoriach artystycznych, to lepiej jakby siebie nie znalazła...


- AKT! - 23.10.2009 08:14 PM

chris975 napisał(a):Nie mogłem się oprzeć i musiałem umieścić dowód na potwierdzenie tego co pisałem w Twoim temacie aaktt i że jednak moja pamięć nie jest omylna ;-P
OK, masz mnie Icon_razz Poniosło mnie, jestem naprawdę zły na Chylińską, że nagrała i wydała takie coś... Icon_sad Nie chodzi o to, że nie lubię jej jako piosenkarki czy osoby, bo lubię, czy raczej lubiłem...


- jszmiles - 23.10.2009 09:48 PM

Miszon napisał(a):
jszmiles napisał(a):w ogóle o co chodzi z autentycznością? Mozesz mi wytłumaczyć?
Np. zastanówmy się, jakie są korzenie (zarówno muzyczne, jak i tak to nazwijmy, społeczne). Tacy ludzie nie słuchają/nie grają takiej muzy. A jak ją grają, to jest to mało autentyczne.
Ale - oczywiście nikomu nie odmawiam prawa do tego, by się zmienić. Może teraz dorosła po prostu, o 10 lat później niż inni, znajdując siebie? Tyle, że w kategoriach artystycznych, to lepiej jakby siebie nie znalazła...

tacy ludzie? jacy ludzie?

A co, ona ma zakaz? Jej nie wolno, hmmm to zupełnie jak bylo za czasów pewnej wojny z ludzmi z pewnymi opaskami na ramieniu? Ona też ma taką opaskę Icon_wink Muzyczna tylko Icon_wink

Zabawne argumentowanie ale calkiem dobre porownanie Icon_wink


- drwycior - 23.10.2009 10:18 PM

Tu nie chodzi o to ze ma zakaz. Tu chodzi o wrazliwosc muzyczna. Moze nagrac co chce... moze nawet zagrac na listku trawy. Ale tu chodzi o to - po co?
Wiec ja mowie ze po to, zeby np. wykorzystac popularnosc. Po to zeby, dobrze sie bawic - byc moze. Po to, dlatego ze ktos mi cos tam zaorefowal itp.
Problem maja fani, odbiorcy, ktorzy oceniali ze Agnieszka ma "taka i taka" wrazliwosc muzyczna. I nie moga uwierzyc ze nagle ta wrazliwosc sie mogla az tak zmienic.
Gdyby Agnieszka nagrala dobra plyte pop-dance, bo przeciez taka mozna nagrac, sa takie prawda? Ale ona nie ma do tego glosu. Spiewa na wydechu i scisnietym gardle. To raz,a dwa:
gdyby powiedziala ze wszystko co robila wczesniej to nie byla jej muzyka. Fakt, nigdy nie pisala muzyki robili to za nia inni.
A czy musi zawsze nagrywac hard-rock i byc "fuck-off" itp... Oczywiscie ze nie, ale jesli bedzie to cos tak mialkiego to bedziemy mieli zawsze z tym problem.


- jszmiles - 23.10.2009 10:24 PM

drwycior napisał(a):Tu nie chodzi o to ze ma zakaz. Tu chodzi o wrazliwosc muzyczna. Moze nagrac co chce... moze nawet zagrac na listku trawy. Ale tu chodzi o to - po co?
Wiec ja mowie ze po to, zeby np. wykorzystac popularnosc. Po to zeby, dobrze sie bawic - byc moze. Po to, dlatego ze ktos mi cos tam zaorefowal itp.
Problem maja fani, odbiorcy, ktorzy oceniali ze Agnieszka ma "taka i taka" wrazliwosc muzyczna. I nie moga uwierzyc ze nagle ta wrazliwosc sie mogla az tak zmienic.
Gdyby Agnieszka nagrala dobra plyte pop-dance, bo przeciez taka mozna nagrac, sa takie prawda? Ale ona nie ma do tego glosu. Spiewa na wydechu i scisnietym gardle. To raz,a dwa:
gdyby powiedziala ze wszystko co robila wczesniej to nie byla jej muzyka. Fakt, nigdy nie pisala muzyki robili to za nia inni.
A czy musi zawsze nagrywac hard-rock i byc "fuck-oof" itp... Oczywiscie ze nie, ale jesli bedzie to cos tak mialkiego to bedziemy mieli zawsze z tym problem.

Po co? Bo umierała z głodu, jej dzieci nie miały co jeść, więc potrzebowała kasy, oprócz tego cierpi jak o niej sie nie pisze....

Wrażliwość? Powiem tak na swoim przykladzie... za czasów LO sluchałem heavy metalu, punk'u i takich tam innych... i co ze mnie wyrosło? Mialem na 1. miejscu kiedys Girls Aloud a muzyka "dance" powiedzmy króluje na mojej liscie. I moim znajomi mnie nieznawidzili za to, matka nie wydrapała z dowodu i ciesze się ze takiej muzyki slucham.

Miałkie jest dla Ciebie bo to nie Twoja bajka. Proste. Dla innych jest super.

Mój znajomy z Filipin jest zachwycony nową Agą. I to jest najważniejsze że ludziom sie podoba.


- Miszon - 24.10.2009 12:29 AM

jszmiles napisał(a):Miałkie jest dla Ciebie bo to nie Twoja bajka.
Ja bym rzekł, że to nie jej bajka. Jest to po prostu nie autentyczne. I tu nie chodzi o stygmatyzowanie kogoś, że jak był kiedyś buntownikiem, to teraz nie może grać piosenek dla różowych panienek. Tylko właśnie o to, o czym piszę drwycior - ona się do tego nie nadaje i tymi nagraniami tylko tego dowiodła.


- jszmiles - 24.10.2009 01:00 AM

Miszon napisał(a):
jszmiles napisał(a):Miałkie jest dla Ciebie bo to nie Twoja bajka.
Ja bym rzekł, że to nie jej bajka. Jest to po prostu nie autentyczne. I tu nie chodzi o stygmatyzowanie kogoś, że jak był kiedyś buntownikiem, to teraz nie może grać piosenek dla różowych panienek. Tylko właśnie o to, o czym piszę drwycior - ona się do tego nie nadaje i tymi nagraniami tylko tego dowiodła.

Przepraszam ale kim Ty jestes żeby decydować o tym do czego ona sie nadaje a do czego nie?

Jakbyś odrzucił co robiła do tej pory to samo byś mowil? Bardzo mi się nie wydaje....

znam opinie o tym singlu ludzi, którzy nie widzieli co to ONA czy Chylińska - i bardzo sie im podoba co zrobila. I w zyciu nie powiedzieliby że do tego sie nie nadaje...

Moim skromnym zdaniem nie nadajesz sie do komentowania jej dokonań, ponieważ patrzysz na nią przez pryzmat ONA. W koncu ja też mogę mięc o Tobie takie zdanie Icon_smile


- Miszon - 24.10.2009 01:06 AM

jszmiles napisał(a):znam opinie o tym singlu ludzi, którzy nie widzieli co to ONA czy Chylińska - i bardzo sie im podoba co zrobila
Może dlatego. Nie mają porównania.

Poza tym nie patrzę przez pryzmat. Gdybym tak robił, to bym o tym napisał. Nie mówię - to jest straszne w porównaniu z tym, co grała kiedyś. Mówię - to jest straszne.


- jszmiles - 24.10.2009 01:07 AM

Miszon napisał(a):
jszmiles napisał(a):znam opinie o tym singlu ludzi, którzy nie widzieli co to ONA czy Chylińska - i bardzo sie im podoba co zrobila
Może dlatego. Nie mają porównania.

A po co mają porównywać?


- Aro - 24.10.2009 08:21 PM

Miszon napisał(a):Może dlatego. Nie mają porównania.
tez tak myślę. Icon_smile2
jszmiles napisał(a):znam opinie o tym singlu ludzi, którzy nie widzieli co to ONA czy Chylińska - i bardzo sie im podoba co zrobila.
znam opinie ludzi którzy tez nie wiedzieli i twierdzą ze to jest totalnie beznadziejne.


- saferłel - 24.10.2009 08:31 PM

Aro napisał(a):tez tak myślę. Icon_smile2

A może lubią po prostu taki rodzaj muzyki i nawet nie ma co im pokazywać starych nagrań...


- Aro - 24.10.2009 08:37 PM

saferłel napisał(a):A może lubią po prostu taki rodzaj muzyki i nawet nie ma co im pokazywać starych nagrań...
Chyba lepiej aby zostali w tej nieświadomości . więc niech się cieszą ze nagrała dla nich właśnie.


- Tomekk - 24.10.2009 08:56 PM

Zostawcie już tą Chylińską w spokoju, nagrała taki album, a nie inny i nic już nie zmienicie. Najlepiej obejrzycie wywiad w którym wszystko tłumaczy -
LINK


- jszmiles - 24.10.2009 09:29 PM

Aro napisał(a):
saferłel napisał(a):A może lubią po prostu taki rodzaj muzyki i nawet nie ma co im pokazywać starych nagrań...
Chyba lepiej aby zostali w tej nieświadomości . więc niech się cieszą ze nagrała dla nich właśnie.

dzieki bogu że nie nagrała dla Ciebie bo w takim razie musiałaby wszystko skasować.

dziś kupiłem plyte. I uważam to za dobry zakup.


- Aro - 24.10.2009 09:49 PM

jszmiles napisał(a):dzieki bogu że nie nagrała dla Ciebie bo w takim razie musiałaby wszystko skasować.
Nic nie musi. niech się cieszy ze swojego artystycznego temparamentu. Inni ją tylko oceniają i wyciągają wnioski.


- jszmiles - 24.10.2009 10:04 PM

No tak.

Nasuwa mi się jeden utwór Nosowskiej z Kazikiem na myśl...

http://www.youtube.com/watch?v=VP8U4_DmCR0


- Miszon - 25.10.2009 12:34 PM

Hmm... jeszcze coś - ja nie mówię, że poprzednie płyty Reni Jusis były słabe, a ta super. Powiedziałbym nawet, że ta jest chyba najsłabsza. No, na pewno nie najlepsza. Że nie słucham za bardzo takiego gatunku, to nie znaczy, że nie doceniam, że tamte były dobre.