Największe forum list przebojów Mycharts.pl
DLP - Notowanie 142 (22.08.08) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Domowa Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=27)
+---- Wątek: DLP - Notowanie 142 (22.08.08) (/showthread.php?tid=5768)

Strony: 1 2


DLP - Notowanie 142 (22.08.08) - saferłel - 22.08.2009 05:23 PM

Hehe, celebruję raczej swojego posta numer 10000, a nie nowy utwór Madonny. Mam Was! Icon_lol Ale i o niej będzie trochę (na liście płyt, którą dodam niedługo) i być może w najbliższym programie Icon_smile Zachęcam do głosowania w topie przy okazji Icon_wink

Nowości, które opisuję poniżej są dostępne na chomiku Icon_smile


Röyksopp - You Don't Have A Clue - ''This Must Be It'' do dalszej promocji nowego Royskopp? Nieeeeeeeee. Trójka wybrała chyba najmniej chwytający ze serce motyw. Nie dałem im wszak wyboru, bo najbardziej magiczny moment krążka ''Junior'' jest u mnie.
O tej piosence wspominałem i grałem ją w jednym z pierwszych swoich programów. Być może nawet w pierwszym/drugim... Royksopp mają swoje ulubione i pewne miejsce na rynku muzyki elektronicznej. Podczas, gdy sporo zespołów postanawia postawić na jedną kartę, oni nadal miksują na swoich albumach różnorodne składniki. Począwszy od electropopu, dance, przez trip-hop, a kończąc na dreampopie i downtempo. ''You Don't Have A Clue'' z gościnnym udziałem Anelli Dreker to właśnie taki spirytystyczny, natchniony numer ze Skandynawską nutą tęsknoty i zimna. Beaty są stałe, proste i powtarzalne. Służą jako szkielet dla głosy Drekker i bardzo ulotnej muzyki. To nie tylko zwykły synthpop, to też elementy klasyczne (cudowne smyki), dreampopowe (długie senne dźwięki) i taneczne. ''You Don't Have A Clue'' nacechowane jest swego rodzaju wrażliwością, o której aż mi głupio pisać i próbować wytłumaczyć na czym to polega. Został jeszcze tekst, bliźniacze odbicie muzyki. Rzecz o skrytej w sobie miłości, nieśmiałości, próby ucieczki stąd. Ale bez tytułowej wskazówki, którą jest bliska
osoba nie da się tego zrobić, nie da się też odkryć swoich uczuć.

''You're hiding from yourself,
Yes you are, yes you are
Like golden rays of sun in the cloud''


Uwielbiam to.

Kasabian - Where Did All The Love Go? - Radek (znany tu jako bugman) od początku zapowiadał, że to największa bomba tego albumu. Mi trochę przeszedł obok ucha, szczególnie, że jest w towarzystwie takich petard jak ''Underdog'', a przede wszystkim ''Fast Fuse''. Z czasem jednak słuchanie tego psychodelicznego kawałka, wyjętego z archiwów The Rolling Stones, Jefferson Airplane i bazującego na trochę folkowym zamyśle, zaczęło mi sprawiać największą przyjemność na płycie ''West Ryder''. Jest tanecznie, jest bardzo niedbale i wręcz....menelsko Icon_lol w strefie wokali oraz zaskakująco (kapitalny most - kwintesencja takiego ''narkotykowego'' grania). Na uwagę zasługuje ciekawy retro-aranż - grzechotki, efekt ''zdartej płyty'' i instrumenty klasyczne, dopełniające całość. Luźną, bluesującą nutę przewodnią powinien podchwycić każdy i dopiero apokaliptyczny tekst stawia twardo na ziemi....

Radiohead - These Are My Twisted Words - Jak Radiohead są na liście, czuję się naprawdę spełniony. Każdy z syndromem tego zespołu tak ma Icon_razz2 Ale nie przesadzajmy.
Mówiąc poważnie, po kilku odsłuchach ich żałobnej pieśni na cześć zmarłego niedawno Harry'ego Patcha, byłem nieco przybity. Wyszła jakaś karykatura, utwór z końca ich dyskografii. Wszystko dlatego, że zespół chce być może grać jakiś cholerny symphonic rock i ciągle się rozwijać. Nie! Nie pozwolę. Może moje wołania do nich dotarły, bo chwilę później ukazał się ten utwór. ''These Are My Twisted Words'' jest solą Radiohead. Nieoczywisty numer, który stanie się wielkim hitem. Tylko w ich przypadku takie rzeczy są możliwe. Długie intro. W stylu nagrań z ''Hail To The Thief'', z tym samym niepewnym, szarpanym basem. Perkusja chodzi dosyć rytmicznie, ale ''płasko'' - tu znowu kłania się ''In Rainbows''. Pobrzdąkiwanie gitary Greenwooda oraz nawarstwiające się elektroniczne plamy tworzą klimat niepokoju i głębokiej depresji. Fantastyczne! York zawodzi jak za starych dobrych lat i wszyscy zapominamy o drętwej odzie do Harry'ego Patcha. Czekamy na więcej. Na wykreowaną na razie tylko przez fanów ep-kę ''Wall Of Ice'', na kolejny boski znak płynący prosto z oficjalnego serwisu grupy, w koncu na koncert w Polsce - a prawdopodobnie ten numer zagrają Icon_smile

Sparks - This Is The Renaissance - I jeszcze raz meldują się najwięksi komedianci w świecie szeroko pojętej muzyki alternatywnej. Bracia Mael wracają na listę z trzecim singlem, którego już jakiś czas temu wywołałem na antenie Radia Orbit. Odzew nastąpił z około dwumiesięcznym opóźnieniem, ale to szczegóły...Formuła podobna jak w przypadku poprzednich numerach. Stopniowe budowanie napięcia, dużo brzmień orkiestrowych, dużo zabawy dźwiękiem i cieniutki, nieco ''przerażony'' jak zwykle głos wokalisty. Mimo, że dookoła otaczają nas potężne bębny i formuła operowa, to panowie nie boją się wplątać w to wszystko zabawnie brzmiących klawiszy i freestyle'owej partii gitarowej. Przy okazji czuć w tym spory potencjał przebojowości i można się uśmiechnąć przy ich wersji opowieści o czasach - jak nazwa wskazuje - okresu odrodzenia. Może skorzystam z niego nie tylko ja?

AP. PP. LT.

01. 01. 04. Pet Shop Boys - More Than A Dream
02. 04. 07. Arctic Monkeys - Crying Lightning
03. 07. 08. Junior Boys - Bits & Pieces
04. 13. 05. Patrick Wolf - Hard Times
05. 05. 05. Pati Yang - Supernatural
06. 03. 12. Yeah Yeah Yeahs - Heads Will Roll
07. 02. 13. TV On The Radio - DLZ
08. 09. 05. Animal Collective - Summertime Clothes
09. 28. 03. The Big Pink - Dominos
10. 14. 03. The Raveonettes - Suicide

11. 08. 07. The Flaming Lips - Silver Trembling Hands
12. 11. 08. Depeche Mode - Peace
13. 15. 03. U2 - I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
14. 22. 11. Wilco - You Never Know
15. 06. 07. Alice In Chains - A Looking In View
16. 18. 06. Air - Do The Joy
17. 12. 13. Archive - Whore
18. 16. 09. Engineers - Clean Coloured Wire
19. 10. 08. múm - The Smell Of Today Is Sweet Like Breastmilk In The Wind
20. NE. 01. Röyksopp - You Don't Have A Clue

21. 25. 10. Yo La Tengo - Periodically Double Or Triple
22. 17. 10. Little Boots - New In Town
23. 20. 06. Japandroids - The Boys Are Leaving Town
24. 21. 12. Passion Pit - Swimming In The Flood
25. 26. 04. Julian Plenti - On The Esplanade
26. 19. 09. Florence And The Machine - Blinding
27. 42. 02. St. Vincent - Actor Out Of Work
28. 30. 10. Malcolm Middleton - Red Travellin' Socks
29. 31. 06. Future Of The Left - The Hope That House Built
30. 24. 13. Kasabian - Fire

31. 35. 06. Roisin Murphy & Sinéad O'Connor & Micachu - I'm Every Woman
32. 27. 11. The Verve - Valium Skies
33. 38. 03. PJ Harvey & John Parish - Passionless, Pointless
34. 34. 11. Placebo - Speak In Tongues
35. NE. 01. Kasabian - Where Did All The Love Go?
36. 39. 03. Super Furry Animals - Mt.
37. 29. 18. The Horrors - New Age Ice
38. 33. 08. Psychocukier - The Honey Moon-The Money Soon
39. 36. 19. Grizzly Bear - Two Weeks
40. 23. 11. The Pains Of Being Pure At Heart - This Love Is Fucking Right
---------------------------------------------------------------------
41. 32. 14. The Veils - The Letter
42. 46. 05. Fanfarlo - Luna
43. 48. 02. Skunk Anansie - Tear The Place Up
44. 44. 04. The Prodigy - Take Me To The Hospital
45. 37. 14. Tori Amos - Give
46. NE. 01. Radiohead - These Are My Twisted Words
47. 40. 14. Eels - My Timing Is Off
48. 41. 15. The Killers - The World We Live In
49. 52. 04. Bloc Party - One More Chance
50. 51. 09. SPC ECO - Something Anything
51. 56. 03. Deerhunter - Rainwater Cassete Exchange
52. 47. 17. Ladytron - Burning Up
53. 43. 15. Gabriela Kulka - Niejasności
54. 49. 21. Pati Yang - Summer Of Tears
55. 45. 17. Matt Elliott - Bomb The Stock Exchange
56. NE. 01. Sparks - This Is The Renaissance
57. 55. 12. Marillion - Especially True
58. 57. 10. Modest Mouse - Satellite Skin
59. 50. 17. Sonic Youth - Sacred Trickster
60. 54. 13. La Roux - Bulletproof
61. 53. 16. Cloud Cult - May Your Hearts Stay Strong
62. 59. 16. U2 - Magnificent
63. 63. 18. Morrissey - Something Is Squeezing My Skull
64. 65. 14. Les Bigos - Melancholia
65. 58. 15. Tindersticks - Yesterdays Tomorrows
66. 62. 18. Jarvis Cocker - I Never Said I Was Deep
67. 60. 19. Pustki - Niezdrowy Rozsądek
68. 61. 12. Billy Talent - Rusted From The Rain
69. 64. 16. Marilyn Manson - Arma-God-Damn-Mother-Fuckin'-Geddon
70. 68. 23. Pet Shop Boys - Pandemonium

Z listy wypadły:

z 66 - Pet Shop Boys - Did You See Me Coming? - po 17 tyg. (max: 5)
z 67 - The Dead Weather - Treat Me Like Your Mother - po 6 tyg. (max: 50)
z 69 - The Decemberists - The Rake's Song - po 19 tyg. (max: 7)
z 70 - Depeche Mode - Perfect - po 21 tyg. (max: 2)



- koszMAREK - 22.08.2009 06:09 PM

saferłel napisał(a):Skunk Anansie - Tear The Place Up
Liczyłem na większy skok

saferłel napisał(a):SPC ECO - Something Anything
A ten singiel, wypromowany przez Ciebie, u mnie w top ten Icon_smile2

Nowości za chwilę będę słuchał.


- michal91d - 22.08.2009 08:18 PM

saferłel napisał(a):35. NE. 01. Kasabian - Where Did All The Love Go?
już nie mogłem się doczekać Icon_wink2
saferłel napisał(a):02. 04. 07. Arctic Monkeys - Crying Lightning
a ja ciągle ciesze się z awansu małpek
myślałem, że U2 wejdzie dzisiaj do pierwszej dziesiątki Icon_wink2


- saferłel - 22.08.2009 08:35 PM

koszMAREK napisał(a):A ten singiel, wypromowany przez Ciebie, u mnie w top ten

Cóż, podejrzewam, że i Skunk Anansie dojdą u ciebie zdecydowanie wyżej niż u mnie Icon_wink Chociaż ze SPC ECO się cieszę najbardziej, bo to absolutny debiutant, zespół z okręgówki, kompletnie tu nieznany. Tylko ciebie przekonał Icon_biggrin


- emigrant - 23.08.2009 03:11 PM

Wiesz, ja również mogę tak powiedzieć , że mając Radiohead na liście czuję się spełniony. U mnie jeszcze jest Thom Yorke.
Czasem myślę, że nie zauważyłem kiedy ale na tę chwilę Radiohead to chyba mój numer 1 jako zespół. Kiedyś to było U2. A jeszcze wcześniej Roger Waters i spółka. Chociaż ten ostatni tak naprawdę jest od zawsze i chyba już na zawsze pozostanie ponad wszystkimi.


- saferłel - 23.08.2009 03:36 PM

U2, PF i Radiohead to różne legendy, każdy ma swój przedział w historii czasu i muzyki. Ja również bardzo szanuję każdą z tych ekip Icon_smile2 Ale podsumowując, to jednak Radiohead są z nich najlepsi, są moim zespołem numer 4.


- prz_rulez - 23.08.2009 08:48 PM

saferłel napisał(a):Ale podsumowując, to jednak Radiohead są z nich najlepsi, są moim zespołem numer 4.
Syndrom Radiohead Icon_mrgreen + bardzo obiektywna opinia Icon_wink2
Naprawdę myślałem, że nowa Madonna zadebiutuje gdzieś w dole Twojej listy. Radiohead tylko jedno, a Pet Shop Boys stosunkowo szybko się pozbyłeś... A następny też na wylocie. No i Pati Yang znowu stoi, a mogła być już w pierwszej trójce Icon_frown Idź Ty, Panie Modzie...


- saferłel - 23.08.2009 08:57 PM

Znów chyba napisałeś tego posta, by ''Pana Moda'' wstawić :roll:

Radiohead tylko jedno, no a ile ma być? Nie zauważyłeś, że pisałem o tym ich hołdzie-pogrzebowym, że to niezły shit Icon_sad? Madonna może się pojawi. Pati jest w top 5 i ma się znakomicie, a zdanie, że szybko pozbywam się PSB bardzo mnie bawi, skoro tyle tyg. na liście wytrzymali.

prz_rulez napisał(a):Syndrom Radiohead Icon_mrgreen + bardzo obiektywna opinia Icon_wink2

Czy ty zawsze czepiasz się kogoś, kto potrafi w mocny i wyraźny sposób postawić jasno swoją subiektywną opinię Icon_razz2? Wszystko dla ciebie musi być obiektywne i przez to w jakiś sposób zrównoważone? Icon_razz2


- prz_rulez - 23.08.2009 09:13 PM

saferłel napisał(a):Czy ty zawsze czepiasz się kogoś, kto potrafi w mocny i wyraźny sposób postawić jasno swoją subiektywną opinię Icon_razz2? Wszystko dla ciebie musi być obiektywne i przez to w jakiś sposób zrównoważone? Icon_razz2
Fajnie by było, gdyby tak było. Ale chodziło mi bardziej o to, że zabrzmiało to tak, jakby oni byli świetnie, bo są u Ciebie wysoko na last.fmie.
A co do PSB, to szybko jak na Ciebie i Twoją miłość do nich. U mnie, gdyby Evanescence nagrali coś, co by mi się podobało, to by byli DŁUGO.


- saferłel - 23.08.2009 09:21 PM

Wygląda więc, że podobało się na 17 czy tam 18 tygodni i miłość nie ma nic do rzeczy.

Z tym Radiohead to jakaś paranoja z twojej strony ;P Nie, wcale to tak nie zabrzmiało. Po prostu ty w TYCH sprawach jesteś zbytnio wyczulony Icon_wink


- prz_rulez - 23.08.2009 09:40 PM

Może. Kto wie.


- furbul - 23.08.2009 11:56 PM

saferłel napisał(a):04. 13. 05. Patrick Wolf - Hard Times
09. 28. 03. The Big Pink - Dominos
bardzo podobają mi się te skoki Icon_wink
saferłel napisał(a):02. 04. 07. Arctic Monkeys - Crying Lightning
Płytę odsłuchałem i wg mnie jest na poziomie średnio przeciętnym. Może to przez jakość, bo nigdzie nie znalazłem w 320, może kiedyś zmienię zdanie.
saferłel napisał(a):20. NE. 01. Röyksopp - You Don't Have A Clue
A ja jednak idę śladem Trójki ;]
saferłel napisał(a):27. 42. 02. St. Vincent - Actor Out Of Work
Na to liczyłem.. i liczę na więcej
saferłel napisał(a):35. NE. 01. Kasabian - Where Did All The Love Go?
U mnie dokładnie na tym samym miejscu Icon_wink
koszMAREK napisał(a):
saferłel napisał(a):Skunk Anansie - Tear The Place Up
Liczyłem na większy skok
Ja też ;/


- saferłel - 24.08.2009 12:08 AM

Cytat:A ja jednak idę śladem Trójki ;]

Błądzisz synu Icon_sad

furbul napisał(a):Płytę odsłuchałem i wg mnie jest na poziomie średnio przeciętnym. Może to przez jakość, bo nigdzie nie znalazłem w 320, może kiedyś zmienię zdanie.

Nie sądzę, nie kłopocz się Icon_wink Faktycznie album nie powala, ale fajne brzmienie robią chłopaki. To jest przyszłościowy zespół. Mi się najbardziej podoba oprócz singla ''Cornerstone''

furbul napisał(a):Na to liczyłem.. i liczę na więcej

Aleś ty zachłanny. Już w top 30 Icon_smile


- furbul - 24.08.2009 12:14 AM

saferłel napisał(a):Błądzisz synu Icon_sad
Zwracałeś się juz do mnie per-matko, per-synu... Co dalej? Icon_razz
saferłel napisał(a):Aleś ty zachłanny. Już w top 30 Icon_smile
Lepiej by było w Top 3 - jak u mnie ;D


- saferłel - 24.08.2009 12:15 AM

Matki nie pamiętam Icon_razz2, ale może to dobrze Icon_razz2

A widzę, że zapomniałem spytać o twojego faworyta z płyty AM (zapomniałem post wyżej i tylko swojego dodałem). Więc?

PS - St. Vincent ma szansę na wysokie loty, nie wiem czy top 3, ale.......powinno być bardzo dobrze.


- furbul - 24.08.2009 12:20 AM

Napisałeś do mnie 'o matko' na gadu gdy pomyliłeś utwory Madonny Icon_wink

A na 'Humbug' najbardziej mi się spodobały: singiel i 'Pretty Visitors'


- kleschko - 24.08.2009 08:50 PM

saferłel napisał(a):''This Must Be It'' do dalszej promocji nowego Royskopp?
ja jednak postawię na ten numer Icon_smile2 ;
sporo pitchforkowych utworów Icon_wink2


- Konrad - 26.08.2009 10:51 PM

26. 19. 09. Florence And The Machine - Blinding

jak zwykle wyciągnąłeś coś innego Icon_smile2 i dlatego właśnie Twoja lista jest zawsze interesująca

Powiedz mi saferłel, kiedy Ty to wszystko przesłuchujesz :?:


- saferłel - 26.08.2009 11:09 PM

Nie mam stałej pory, sięgam po muzykę kiedy mam czas, a mam go na pewno więcej niż osoby, które muszą pracować, nie tylko w wakacje, ale też gdy ja uczęszczam do szkoły Icon_smile
Te posty, które tam bardzo zachwycają się moim fenomenem są dosyć straszne mówiąc szczerze. Ja myślę, że słucham muzyki tyle ile mi potrzeba, a skoro dla niektórych są to liczby nie do pojęcia....nie chcę być dorosłym Icon_razz2


- ku3a - 27.08.2009 10:15 AM

saferłel napisał(a):Jak Radiohead są na liście, czuję się naprawdę spełniony
masz coś z amerykańskiego marketingowca - ze wszystkiego potrafisz zrobić epos Icon_razz
saferłel napisał(a):Ale nie przesadzajmy.
no właśnie Icon_wink2.

ten debiutujący Kasabian mi też zaczyna się podobać i też z opóźnieniem. słuchany na płycie jakoś się dla mnie nie wyróżniał i nie wyłuskałem go do częstszego słuchania na playliście. może jeszcze będzie miał szansę u mnie się pojawić.
fajnie że Arctic już na drugim. no i ciekaw jestem naszych forumowych opinii o płycie. w Anglii album sprzedaje się o wiele gorzej niż debiut, ale też chyba nikt na takie wyniki nie liczył. mi po pierwszych przesłuchaniach zdecydowanie się podoba.
wow, Wilco w 11. tygodniu taki skok w czołówce? hoho.
też myślałem,że Skunk Anansie znacznie mocniej pójdą do góry. to numer który spodobał mi się od pierwszego przesłuchania i teraz pewnie będzie miał mocne tygodnie na mojej liście, ale pytanie ile można lecieć na takim czadzie od pierwszego przesłuchania i kiedy to się skończy. mam nadzieję, że pozostałe 2 nowe kawałki na składance też będą godne uwagi.
ostatnia dziesiątka bardzo wiekowa jak na Twoją listę Icon_smile2.