Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Forum Support (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" (/showthread.php?tid=57659)

Strony: 1 2 3 4


Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - kacper130700 - 08.08.2021 04:02 PM

Witajcie. W związku z ostatnią aferą planuję w dziale "Playlisty radiowe i telewizyjne" utworzyć 4 tematy:
1. "Dzienne playlisty polskich stacji radiowych",
2. "Dzienne playlisty zagranicznych stacji radiowych",
3. "Dzienne playlisty polskich kanałów muzycznych",
4. "Dzienne playlisty zagranicznych kanałów muzycznych".

Publikowanie dziennych playlist RMF FM czy RMF MAXXX będzie kontynowane w temacie nr 1, BBC Radio 1 czy BBC Radio 2 w temacie nr 2, 4FUN.TV i 4 FUN DANCE w temacie nr 3, MTV Music (UK) czy MTV Russia w temacie nr 4. W dziale z playlistami są dwa wątki, które nie są dziennymi playlistami tj. "#FreshPiątek (Music Box Polska)" i "ClubZone - Playlisty (Music Box Polska)" i chciałbym, żeby one pozostały aktywne. "#FreshPiątek" i "ClubZone" są to pasma muzyczne, które oglądam na kanale Music Box Polska i spisuję co tam leci. Postuję tam co tydzień, bo są to programy cotygodniowe.

Co o tym myślicie?


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - EVENo - 08.08.2021 04:05 PM

Proszę usunąć ten post.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - ku3a - 08.08.2021 04:35 PM

EVENo napisał(a):Proszę usunąć ten post.
prosiłem o nieodstawianie dziecinady. chociaż przez ten tydzień, kiedy czekam na zgłoszenia od osób, którym przydają się playlisty.
Kacper podał konkretną propozycję i proszę się do niej odnosić.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - kajman - 08.08.2021 05:43 PM

ku3a napisał(a):Kacper podał konkretną propozycję i proszę się do niej odnosić.
Jestem za tym co w pierwszym zdaniu (szczególnie że sam coś takiego sugerowałem). A te dwie ostatnie można byłoby połączyć w np playlisty cotygodniowe.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Dobromiera - 08.08.2021 09:39 PM

Użyję analogii. Eska na początku 2009 roku wykupiła prawa do retransmisji całej masy audycji radiowych, DJów typu Carl Cox, John Digweed, Ferry Corsten... po 2 latach okazało się, że - szok - mało kto tego słucha, to z ramówki wycięli wszystko poza van Buurenem i Guettą. I tu sugeruję coś podobnego.

Największe polskie stacje (Eska/Maxxx/Zet/RMF FM), BBC, Antyradio, Muzo, (moooże ER), dowolne dwie-trzy na których zależy ci szczególnie - mogą być, ale reszta to sztuka dla sztuki, faktycznie wrzucić to do 1 worka, jeśli w ogóle to wrzucać na forum.

A te listy staroci typu RSC czy STARS.TV już szczególnie olać - ani nie jest to "twoja" muzyka - więc domyślam się, że raczej niezbyt cię interesuje - ani nikogo innego chyba też to nie ciekawi, bo raz że to głównie są rzeczy dobrze znane, a dwa, że są dużo lepsze sposoby ich poznawania. Szkoda twojego czasu na to, mówię z doświadczenia. xP

Szanuję za poprawne użycie czasownika witać.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - EVENo - 08.08.2021 10:02 PM

Dla mnie cztery tematy to co najmniej o trzy za dużo.

Ponownie - najlepiej założyć bloga i tam sobie można wszystko grupować, zmieniać, edytować jak się autorowi podoba. Blog to większa wygoda nie tylko dla autora, ale i dla odbiorców. A jeżeli takowi są na tym forum, to mogą dostać się na bloga poprzez link zamieszczony w podpisie, tak jak ja mam link do swojego w swoim podpisie. Nie muszę dzięki temu tutaj zamieszczać swojej codziennej listy, jak kogoś ona interesuje - klika w bloga. A jak na blogu pojawią się niechciane komentarze, to nie trzeba zwracać się do administracji, bo samemu sobie jest się administratorem.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Dyfeomorfizm - 08.08.2021 10:03 PM

(08.08.2021 10:02 PM)EVENo napisał(a):  Dla mnie cztery tematy to co najmniej o trzy za dużo.
+1


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Dobromiera - 08.08.2021 11:27 PM

(08.08.2021 10:02 PM)EVENo napisał(a):  Ponownie - najlepiej założyć bloga i tam sobie można wszystko grupować, zmieniać, edytować jak się autorowi podoba. Blog to większa wygoda nie tylko dla autora, ale i dla odbiorców. A jeżeli takowi są na tym forum, to mogą dostać się na bloga poprzez link zamieszczony w podpisie, tak jak ja mam link do swojego w swoim podpisie. Nie muszę dzięki temu tutaj zamieszczać swojej codziennej listy, jak kogoś ona interesuje - klika w bloga. A jak na blogu pojawią się niechciane komentarze, to nie trzeba zwracać się do administracji, bo samemu sobie jest się administratorem.
No i jest też Muzyczna Galaktyka jako możliwość. Nie zamknąłem jej, archiwa nadal można uzupełniać do woli tam. ^^


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - kacper130700 - 09.08.2021 02:05 AM

@kajman
Wg. mnie niepotrzebnie teraz tworzyć wątek o nazwie "Playlisty cotygodniowe", gdyż "#FreshPiątek" leci w piątki, a "ClubZone" w soboty. Nie ograniczajmy się tak. 4 wątki z dziennymi playlistami + 2 niedotyczące dziennych playlist to powinna być dla was ulga. Może kiedyś powstanie zaproponowany przez ciebie wątek, jak będę chciał wrzucać zdecydowanie więcej tych niedotyczących, dajmy na to w sumie 5-6. W dziale z nowymi singlami pojawia się dużo nowych tematów, zdarza się, że kilka lub kilkanaście w krótkich odstępach czasu. Rozumiem, że wam to nie przeszkadza?

Żadnego bloga nie będę tworzył, to nie moja pasja. Na MG mam konto, założyłem tak sobie, nie loguję się tam i nie zamierzam tam postować. To co wrzucam to mnie interesuje, więc nie piszcie żadnych głupot. Po co miałbym coś publikować co mnie nie interesuje?


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Monika - 09.08.2021 06:18 AM

Myślę, że problemem jest to, że innych to nie interesuje, Kacprze.

Paradoksem jest to, że gdybyś dzisiaj zalogował się pierwszy raz na forum i zaczął wrzucać tematy w te 4 listy, to może nie byłoby problemu, ale masz już niestety "wyrobioną markę". Forum tworzą ludzie i ich oryginalny wkład - komentarze. Ty poprzez wrzucanie playlist wklejasz masę zewnętrznych danych, które nic nie wnoszą i nikogo nie interesują (przynajmniej na razie nikt chyba nie napisał nic odwrotnego). Nie chciałeś o tym rozmawiać, wyjaśnić. Napisz mi, proszę, co to jest za zainteresowanie "wklejanie listy na forum"? I czym to się tutaj różni od wklejania ich na bloga? Dlaczego nie sprawiasz, żeby ten materiał był oryginalny, poddany interpretacji autora, skomentowany, rozwijający?


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - dziobaseczek - 09.08.2021 07:47 AM

Proponuję dawać rzadko, szybko i w sposób skomasowany - raz w tygodniu, by szybko znikało z belki "Najnowsze posty". Belka "Najnowsze posty" jest technicznie niemożliwa do zwiększenia i do filtrowania, a to podstawowe narzędzie do śledzenia sytuacji na formie w trybie "czekania na autobus". Nie chciałbym, by to forum kojarzyło się li tylko z bazą danych dziwnych list przebojów, których pies kulawą nogą nie ogląda.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - thestranglers - 09.08.2021 08:16 AM

Nowe single, które głównie wrzuca Szymek nie tylko, że nie przeszkadzają, ale i znacznie pomagają mi w tworzeniu własnej listy, porównanie więc chybione.

Przeszkadza mi ściana playlist właśnie w Najnowszych postach, przez którą muszę przechodzić by znaleźć to po co zwykle tu zaglądam.

Pal licho, gdyby Twoje plejki pojawiały się raz na tydzień, w jeden dzień. Miałem ostatnio wrażenie, że wrzucałeś je co któryś dzień, więc zaczęły one faktycznie tworzyć ogólny tu obraz.

Wciąż powątpiewam w przydatność tego rodzaju postów, sam bowiem, gdy już chcę znaleźć coś co leciało o danej porze zaglądam na odpowiednią stronę. Wrzucane hurtem plejek, w dodatku z muzyką większości tu wrogiej uważam za robienie tylko na złość.

Podsumowując postuluję nie o tematy, ale o co najwyżej cztery wątki (mam wrażenie, że to nie to samo), w których będziesz sobie postował do woli.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - EVENo - 09.08.2021 08:23 AM

kacper130700 napisał(a):Żadnego bloga nie będę tworzył, to nie moja pasja.
Zaraz, to co jest Twoją pasją? Zaśmiecanie tego konkretnego forum? Super, to ja się może jednak przeniosę na Sebastosa...

Wypowiadasz się jakbyś to Ty stawiał warunki i był na wygranej pozycji, a wcale tak nie jest. Jesteś o krok od detronizacji i lepiej przyjmij naszą ofertę jednego tematu na wszystkie te Twoje pieprzone playlisty. I lepiej licz się z tym, że nadal będziemy je głupkowato komentować, bo zwyczajnie mamy do tego prawo, a robienie sobie z Ciebie jaj to jedyny pożytek, jaki wnosisz w to miejsce.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Dyfeomorfizm - 09.08.2021 10:13 AM

o właśnie, dziobaseczek i thestranglers mają rację - rozwiązaniem problemu nie będzie ograniczenie się do jednego tematu, tylko do jednego playlistowego posta w tygodniu; w tym poście możesz sobie śmiało wrzucić playlisty kongijskich telewizji śniadaniowych, byle informacja o twoim nowym poście pojawiała się nie częściej niż raz na tydzień


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - kacper130700 - 09.08.2021 10:52 AM

I co z tego, że macie inny gust muzyczny niż ja? To, że słucham co innego oznacza, że jestem gorszy i nie wolno mi wstawiać playlisty radiostacji które grają pop czy EDM? Spośród tych wszystkich playlist są też takie, w których znajdziecie muzykę rockową. Myślałem, że dział z playlistami radiowymi i telewizyjnymi będzie traktowany jako taki dodatek dla z nowymi singlami. Ponadto dajcie człowiekowi dać trochę przestrzeni dla siebie. Koniec z wrzucaniem playlist i list przebojów oznacza także ostateczne moje zniknięcie z tego forum, a niektórym byłoby na pewno szkoda. Mnie fascynuje co jest objęte rotacją w radiu, co wchodzi do takiej dziennej playlisty, a co wypada z niej. Większość tematów na tym forum to nie moje klimaty i nie będę na siłę tam pisał. Ja np. nie chcę, aby forum kojarzyło się tylko z muzyką alternatywną. Myślałem, że dłużej tutaj pobędę, ale wszystko robicie, abym nigdy już tutaj się nie udzielał.

Macie wiecznie jakieś problemy.

Albo 4 tematy z dziennymi playlistami + 2 z playlistami z pasm muzycznych lub koniec z wrzucaniem, co oznacza także, że więcej się tutaj nie pojawię. Innych rozwiązań nie widzę.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - dziobaseczek - 09.08.2021 11:20 AM

kacper130700 napisał(a):Koniec z wrzucaniem playlist i list przebojów oznacza także ostateczne moje zniknięcie z tego forum,
Proszę, byś czytał ze zrozumieniem.
kacper130700 napisał(a):Innych rozwiązań nie widzę.
Czyli bezkompromisowo. Po cosie nas pytasz o zdanie, skoro i tak twierdzisz, że status quou jest jedynie słuszny.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - dejmieeen - 09.08.2021 11:22 AM

A może to zrobić na takiej zasadzie, że co poniedziałek aktualizujesz temat pierwszy, co wtorek drugi, co środę trzeci, co czwartek czwarty, a w piątek te dwa pozostałe? Wtedy będzie w aktualnościach pojawiał się jeden-dwa tematy dziennie, co będzie okej. Bo jak sobie to podzielisz na grupy, a i tak będziesz codziennie każdą aktualizował to efekt będzie tylko niewiele lepszy od obecnego.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Dyfeomorfizm - 09.08.2021 11:30 AM

ja się skłaniam ku tej opcji
(09.08.2021 10:52 AM)kacper130700 napisał(a):  koniec z wrzucaniem, co oznacza także, że więcej się tutaj nie pojawię

koleś nigdy nic ciekawego tu nie napisał, z wyjątkiem może postów, w których płacze że inni mu dokuczają


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - EVENo - 09.08.2021 11:40 AM

Jak mamy robić ankietę to też głosuję za tą opcją.


RE: Dot. działu "Playlisty radiowe i telewizyjne" - Dobromiera - 09.08.2021 01:03 PM

Drogi Kacprze,

My się chyba nie rozumiemy. Nie chodzi ani o twój gust muzyczny, ani o to, jaki tu panuje gatunek muzyczny (zresztą - nie wiem, skąd wziąłeś tą alternatywę. Zogniskowanie forum jest raczej w mieszanym kierunku trójkowo-popowym). Chodzi o to, że ty traktujesz to forum jako swój prywatny folwark, a wszystkich jego użytkowników, czyli nas - jako parobków, którzy albo mają się tymi listami zachwycać, albo zamilknąć, bo kto to widział, krytykować dobrego pana? Forum to wymiana myśli, miejsce dyskusji - a z tobą dialog jest niemożliwy, bo wszystkich traktujesz z góry, unikasz odpowiedzi kiedy byłaby ona niewygodna, albo obruszasz się na choćby jedno złe słowo. Pomimo ponad roku od rejestracji, nie próbujesz się w jakikolwiek sposób stać częścią tutejszej społeczności, a zamiast tego ciągle jesteś w kontrze i robisz z siebie wroga publicznego numer 1. Ustawiłeś sobie awatar i podpis krytykujące trolle, a sam uprawiasz najgorszy możliwy rodzaj trolunku, który polega na tym, że robisz, co ci się żywnie podoba i zasłaniasz się regulaminami i lewackimi argumentami w stylu "bo mogę".

Poza tym, co to ma za znaczenie, czego "my" słuchamy (zresztą, jakbyś pooglądał moje publikowane tu listy, czy profile na lastfm i RYM, to byś wiedział, że lubię pop i EDM, i dużo słucham tych gatunków w sporych ilościach) w kontekście postowanych plejlist, skoro nawet ci najbardziej zorientowani na głównonurtowy pop użytkownicy, jak Szymek, mike, czy Gaspard nie wyrażają jakiegokolwiek zainteresowania tymi popowymi plejlistami? Potrafisz wskazać użytkowników, którzy poważnie śledzą te zestawienia z całego świata? Mówiliśmy ci to już wiele razy, zachęcaliśmy takich użytkowników do dania głosu, ale olewasz to - najwyraźniej takich użytkowników po prostu nie ma!

Nie rozumiem zupełnie tej uwagi o blogowaniu, podobnie jak tego o MG. Czemu zależy ci na tym, żeby plejlisty postować akurat tutaj, a nie gdziekolwiek indziej? Bo tutaj możesz sprowokować więcej osób, a w wygodnym momencie donieść do administratora, który rzadko czyta forum poza swoim własnym działem? Sorry, ale to jest równie nielogiczne, co 2+2=5.

No i co to za gadanie o "przestrzeni dla siebie", skoro przecież masz własny dział na swoje prywatne listy przebojów i nikt ani myśli ci go zabrać? To jest właśnie istota mycharts, tak jak wskazuje nazwa - MOJE LISTY - znaczy, twoje, moje, i innych użytkowników. A nie to, co gra MTV Russia.

Rozważ to.