Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Rihanny - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Rihanny (/showthread.php?tid=56319)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Mychartsowy Top Rihanny - EVENo - 27.04.2021 04:19 PM

Nie wiem, jak tam pamięć słuchaczy o Mariah. Wiem, jak tam pamięć mediów. Jak te kilka lat temu grała koncert w Polsce to na RMF-ie przez chyba dwa tygodnie sikali pod siebie i nawijali bez przerwy o tym koncercie i jaka z tej Carey nie jest wielka gwiazda. Tak to przynajmniej zapamiętałem i stąd de facto mam do niej obrzyd.

Edit: A tak poza tym, to czy przypadkiem o Arianie Grandzie nie mówi się, jako "nowej Mariah Carey"? Takie porównanie świadczy, że zapomniana to ona na pewno nie jest Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Rihanny - neo01 - 27.04.2021 04:32 PM

Ja tam nie wiem, ale kojarzę chyba 2 numery Mariah, tak że chyba naprawdę ona nigdy specjalnie popularna u nas nie była. Inaczej rzeczywiście Ryszarda Icon_razz2 - tyle że mam wrażenie, że miała swoje 5 minut 15 i 10 lat temu, a od tego czasu raczej jest jej coraz mniej... Świat popu znalazł sobie inne gwiazdy, nowsze, młodsze, ciekawsze...


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dyfeomorfizm - 27.04.2021 04:34 PM

no właśnie - pamięć o danej postaci jest dużo bardziej zdywersyfikowana niż się zdaje na pierwszy rzut oka; my tutaj doskonale pamiętamy o kanonie rocka, większość forumowiczów kojarzy też kanon popu i innych gatunków, ale problem w tym, że mniej zdyscyplinowany muzycznie człowiek miewa nieraz zupełnie inne spojrzenie; jestem przekonany, że w tej samej polsce w tym samym 2021 roku znaleźć by można niemałe enklawy słuchaczy, dla których led zeppelin czy black sabbath to nazwy wręcz anonimowe, a mariah carey i jej podobni regularnie wybrzmiewają w głośnikach


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dobromiera - 27.04.2021 04:41 PM

Jednakże w Polsce od wielu lat działają dwie dość popularne rozgłośnie radiowe, które troszczą się o upamiętnianie tego kanonu rocka. Inaczej jest z kanonem popu, bo RMF/Zet/Eska/ZP raczej upamiętniają tylko i wyłącznie swój "kanon", a Maria w nim faktycznie pojawia się tylko z "All I Want...".


RE: Mychartsowy Top Rihanny - thestranglers - 27.04.2021 06:16 PM

Dobrze zostało powiedziane, że szeroko rozumiany rock ma się u nas lepiej. A to, co się dzieje akurat z polską spuścizną jest tego najlepszym przykładem. Nasze dzieci kochają Maanamy, Dżemy, Perfecty, podczas gdy tworzące w tym samym czasie, a nie mniej utalentowane gwiazdy popu takie jak Bem, Sośnicka, Majewska, Frąckowiak, czy Jurksztowicz (że wspomnę tylko wokalistki) bezskutecznie zabiegają o uwagę jądra współczesności. Myślę, że oczekiwany przez Was polski top tylko to z pewnością potwierdzi. Tu ta w sumie niezdrowa dysproporcja jest jeszcze bardziej widoczna, a sama Jantarka, po części Rodowicz, czy doceniony po śmierci Krawczyk ciężaru gatunkowego jednak nie udźwigają.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - dejmieeen - 27.04.2021 07:09 PM

Mariah w USA jest legendą - miała 19 #1, plus oficjalnie jest królową okresu świątecznego. Ale u nas w Polsce ona zawsze faktycznie była słabiej grana. O ile "We Belong Together" okazało się największym hitem nie tylko roku 2005, ale i całej dekady 00 za Oceanem, to w Polsce nie kojarzy mi się, by był to olbrzymi hit. W zasadzie jedyna jej piosenka, którą można spotkać w TV lub w stacjach radiowych to "Without You". Kiedyś jeszcze był to jej feat. u Busta Rhymesa, ale tego też 100 lat nie słyszałem.

Co do dyskusji... muzyka rockowa to domena lat 80, dlatego zespoły, które wtedy były popularne, dzisiaj cieszą się rangą klasyków. Obecnie tych klasyków należy szukać gdzie indziej, bo rock jest martwy w sensie komercyjnym. I właśnie dlatego, za 30 lat okaże się, że klasykiem jeśli chodzi o muzykę XXI w. prędzej zostanie Rihanna, niż jakiś rockowy zespół. Zwłaszcza, że za największe rockowe przeboje ostatnich lat uważa się wynalazki Imagine Dragons.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - EVENo - 27.04.2021 07:50 PM

EVENo napisał(a):Rihanna miała swoją Drake z dramą... znaczy się dramę z Draką
Czemu nikt mnie nie upomniał, że to nie był Drake, tylko Chris Brown? xD W każdym razie zwracam honor, właśnie słucham "What's My Name?" i Drake nie wygląda na kogoś, kto by muchę skrzywdził Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Rihanny - AKT! - 27.04.2021 09:55 PM

cieszę się, że wybrnęliśmy z kryzysu marajokarejowego; to samo chciałem napisać -- w polsce nigdy nie była szczególnie popularna i szczególnie często grana; co innego za oceanem i co innego rihanna u nas, ale trudno powiedzieć, jak jej muzyka się zestarzeje; na pewno nie zapadnie się zupełnie pod ziemię, nawet jeśli zostanie zredukowana do "umbrelli", "we found love" czy w innym kontekście "anti"


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Gaspard - 27.04.2021 10:11 PM

Za każdym razem gdy pojawia się tekst, że "Nikt za X lat nie będzie pamiętał o X" to przypominam sobie o ciekawym artykule (niestety nie pamiętam czyjego autorstwa) z lat '80, gdzie pewien muzyczny redaktor snuł wizje wedle której "za 20 lat nikt nie będzie pamiętał o takim fenomenie jak Madonna". Według tego samego artykułu artystką, która miałaby wtedy wciąż być na topie byłaby... Cyndi Lauper.
No cóż, rzeczywistość okazała się zgoła inna - Cyndi komercyjnie wypaliła się już pięć lat później, pozostawiając po sobie jedynie pojedyncze przeboje, a o Madonnie pamięta się do dzisiaj, tytułując ją nawet "królową popu". I mimo, że od dosyć dawna nie jest już artystką pierwszej ligi to jednak jest raczej powszechnie znana na całym świecie, a jej koncerty wyprzedają się co najmniej nieźle

Na temat potencjalnego dziedzictwa Rihanny ciężko cokolwiek powiedzieć, bo zwyczajnie minęło zbyt mało czasu by mieć podstawę do wysnuwania jakichkolwiek wniosków. Rihanna i tak należy dzisiaj do poprzedniego pokolenia gwiazd popu - tego, które wyrosło na nielegalnie pobieranych plikach mp3, powolnym zmierzchu ery radia i dopiero raczkującym YouTubie. Od czasu ukazania się jej ostatniego albumu, ponad pięć lat temu, rynek muzyczny kilkukrotnie zdążył wywrócić się do góry nogami, a największe sukcesy na listach przebojów odnosi dziś zupełnie nowa generacja gwiazd muzyki popowej, całkowicie uzależniona od cyferek w serwisach streamingowych. Prawdopodobnie z tego bierze się też opór pani Rihanny przed nagraniem i wydaniem nowego materiału - boi się komercyjnej klapy, czyli tego samego co spotkało Katy Perry, Justina Timerlake'a, Nelly Furtado i wielu innych artystów, którzy byli na czasie w tym samym czasie co ona.

Tutaj już sam bawię się we wróżbiarstwo, ale podejrzewam, że Rihanna, podobnie jak wspomniani wcześniej państwo, pozostanie reliktem muzyki popowej wczesnego XXI wieku i każdorazowo będzie pojawiać się na playlistyach typu "All Out 00s". Zresztą, jej utwory są w serwisie YouTube odtwarzane średnio 8 milionów razy dziennie i ponad 3 miliardy razy rocznie. I to przy całkowitym braku jakiejkolwiek aktywności muzycznej, prawie jak na emeryturze. Zapewne tak też pozostanie przez najbliższe lata, zwłaszcza że w ostatnim czasie wszystkie "powroty do przeszłości" stają się coraz bardziej modne, a obecnie wyrasta nam całe pokolenie, które z muzyką Rihanny oswojone jest od najmłodszych lat. Więc jakiekolwiek teorie o jej rychłym zapomnieniu przez mainstream wydają się co najmniej niepoważne Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Rihanny - mike - 27.04.2021 11:45 PM

Kurczę Gaspard ująłeś samo sedno. Nawet ostatnio sobie oglądałem jakiś występ Shani Twain i tak myślałem sobie, co taka gwiazda musi czuć Icon_wink Mi jest żal, że ten czas przemija i te gwiazdy przechodzą do historii, a co ona czuje? Z pierwszych okładek trafiła właśnie do jakichś składanek "All About 90's and early 00's", na ulicy nikt jej nie poznaje poza jakimiś 40-50 latkami Icon_biggrin Przykre..


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Tomekk - 28.04.2021 11:58 AM

mike napisał(a):Nawet ostatnio sobie oglądałem jakiś występ Shani Twain i tak myślałem sobie, co taka gwiazda musi czuć
no ale Shania straciła głos i zrobiła sobie przerwę od śpiewania na ponad 10 lat, zatem młodsi słuchacze nie byli świadkami jej złotego okresu w latach 1998-2004.
Poza tym w Stanach jest chyba popularna tak czy siak.

Zobaczymy co Rihanna wymyśli na nowym albumie. Chyba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i może pozytywnie zaskoczyć Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Rihanny - mike - 28.04.2021 02:19 PM

(28.04.2021 11:58 AM)Tomekk napisał(a):  Zobaczymy co Rihanna wymyśli na nowym albumie. Chyba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i może pozytywnie zaskoczyć Icon_smile

Ona zawsze wydawała mi się bardziej niezależna i kreatywna od np. Katy Perry. Trzymam za nią kciuki Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Rihanny - dejmieeen - 28.04.2021 08:09 PM

(28.04.2021 11:58 AM)Tomekk napisał(a):  Zobaczymy co Rihanna wymyśli na nowym albumie. Chyba nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i może pozytywnie zaskoczyć Icon_smile

O tym albumie mówi się od co najmniej 2019 roku. Ponoć ma być utrzymany w klimacie reagge. Czytałem plotkę, że chciała w jednej piosence mieć Shaggy'ego, ale on stwierdził, że zamiast ściągać go do duetu, powinna dać szansę jakimś młodym, zaczynającym muzykom. Były też sprzeczne informacje dotyczące udziału Diplo w przedsięwzięciu - producent miał podobno brać udział w nagraniach, mimo, że Rihanna nieprzychylnie się wypowiedziała o jego twóczości, nazywając jego muzykę "lotniskową".


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Miszon - 28.04.2021 08:32 PM

Tomekk napisał(a):no ale Shania straciła głos i zrobiła sobie przerwę od śpiewania na ponad 10 lat
Tam była chyba inna sytuacja: problemy osobiste - mąż-menedżer ją zdradził z najlepszą przyjaciółką, czy coś w ten deseń (pisałem o tym w swoim BTW, ale takie plotkarskie historie mi wypadają z głowy i nie pamiętam szczegółów).


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Tomekk - 28.04.2021 10:06 PM

Jak to inna?
problemy osobiste mogły jej akurat pomóc w nagrywaniu nowych piosenek. Czasami takie trudne wydarzenia są dobre dla twórczości artysty.

Tymczasem u Shanii głównym problemem była niedyspozycja głosowa, która zablokowała ją na 15 lat (casus Edyty Bartosiewicz).
Było o tym głośno parę lat temu. Rozstanie z mężem też miało wpływ na jej stan emocjonalny. Szkoda, bo zniknęła u szczytu sławy Icon_sad

ARTYKUŁ


RE: Mychartsowy Top Rihanny - EVENo - 28.04.2021 10:14 PM

Tomekk napisał(a):problemy osobiste mogły jej akurat pomóc w nagrywaniu nowych piosenek. Czasami takie trudne wydarzenia są dobre dla twórczości artysty
Mówisz to jakby Rihanna sama sobie pisała piosenki. I jakby Chester robił to samo.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - thestranglers - 30.04.2021 12:46 PM

Wyszła mi aż poczekalnia, więc pozytywny top. Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Rihanny - EVENo - 30.04.2021 01:29 PM

thestranglers napisał(a):Wyszła mi aż poczekalnia, więc pozytywny top.
A to nie, u mnie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tylko jeden utwór zabrzmiał mi tak dobrze, jak faworyt, a dyszkę uzupełniły piosenki 6/10. Prawie połowa propozycji wyszła mi jako zła lub bardzo zła, w tym ten "utwór ze Slashem" Obraz nędzy i rozpaczy dopełnia fakt, że bezpłciowe piosenki pokroju Shut Up And Drive lub Don't Stop The Music niemal załapały mi się na punkty. No i znalazłem aż pięć tytułów gorszych od znienawidzonego przeze mnie Only Girl.

Nie spodziewałem się też, że drama Taylor i Kanyego będzie miała swoją kontynuację w tym topie, ale jedna piosenka w zestawie ewidentnie do tego nawiązuje. Ja mogę tylko podsumować to tak, że przy obu wspomnianych artystach bawiłem się znacznie lepiej, niż przy Rysi.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dobromiera - 30.04.2021 01:35 PM

(30.04.2021 01:29 PM)EVENo napisał(a):  Nie spodziewałem się też, że drama Taylor i Kanyego będzie miała swoją kontynuację w tym topie, ale jedna piosenka w zestawie ewidentnie do tego nawiązuje.
Bo to piosenka z płyty Kanyego. Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Rihanny - EVENo - 30.04.2021 01:42 PM

Artur.O napisał(a):Bo to piosenka z płyty Kanyego
Wiem, ale jest w topie Rihanny Icon_wink