Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Rihanny - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Rihanny (/showthread.php?tid=56319)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Mychartsowy Top Rihanny - EVENo - 24.04.2021 10:02 PM

neo01 napisał(a):Nie nie można, soft rock to po prostu łagodny rock, a jak dominuje r&b to jest r&b, ewentualnie szerzej pewnie pop. Nie mieszajmy dwóch różnych systemów, nie bądźmy Pewexami
Zdaje się, że nie słyszałeś piosenek, o których mowa Icon_wink Chodzi mi o to, że zauważyłem w niektórych utworach soft rock. R&B w moim własnym mniemaniu u Rysi nie słyszę prawie w ogóle Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Rihanny - neo01 - 24.04.2021 10:35 PM

Odpowiedziałem na pytanie Icon_smile
No i już wiesz, co sądzę o tym kawałku (jednak pop, na pewno nie rock).


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dyfeomorfizm - 24.04.2021 10:50 PM

(24.04.2021 11:13 AM)neo01 napisał(a):  Wiem, że jest teraz bardzo popularna, ale jakoś nie sądzę, żeby ta popularność przełożyła się na ponadczasowość.
spoko, ja też wątpię w ponadczasowość rihanny - z mocą równą tej, z którą wątpię w jej całkowite zapomnienie za 30 lat, które zasugerowałeś

(24.04.2021 01:50 PM)kajman napisał(a):  To nie żart.
obawiam się że jednak był to żart, gdyż kontekst ewidentnie wskazywał presleya

(24.04.2021 03:04 PM)Sundrajta napisał(a):  I faktycznie jej piosenki nie są najwyższych lotów.
to twoje zdanie, ale nawet gdybyś miał rację, to jakość muzyczna stosunkowo rzadko przekłada się na wielopokoleniową rozpoznawalność wykonawców; takie deep purple na przykład to skrajna tandeta oparta na siermiężnym graniu dla zbuntowanych nastolatków, których jara mnożenie tych samych dźwięków i schematów oraz horrendalnych dawek patosu - a jednak niestety do dziś wielu ludzi słucha ich twórczości

(24.04.2021 05:07 PM)EVENo napisał(a):  Zastanówmy się (...)
co do meritum niegłupia wypowiedź, jej ogólne przesłanie jest bliskie temu, którego staram się w tej dyskusji bronić


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Szymek79 - 26.04.2021 11:01 PM

14 maja Rihanna ma powrócić z nowym singlem.Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Tomekk - 26.04.2021 11:02 PM

Wywołaliśmy ją.
Brawo My!


RE: Mychartsowy Top Rihanny - AKT! - 27.04.2021 10:27 AM

skąd ta informacja? bo nie udało mi się znaleźć źródła, które by to potwierdziło; ponoć "R9" ma wyjść w tym roku, ale na razie żadnych dat


RE: Mychartsowy Top Rihanny - neo01 - 27.04.2021 10:40 AM

Dyfeomorfizm napisał(a):całkowite zapomnienie za 30 lat, które zasugerowałeś
Niczego takiego nie zasugerowałem. Na pewno za 30 lat większość ludzi będzie o niej pamiętać.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dyfeomorfizm - 27.04.2021 11:51 AM

(27.04.2021 10:40 AM)neo01 napisał(a):  
Dyfeomorfizm napisał(a):całkowite zapomnienie za 30 lat, które zasugerowałeś
Niczego takiego nie zasugerowałem. Na pewno za 30 lat większość ludzi będzie o niej pamiętać.

hmm

(24.04.2021 10:06 AM)neo01 napisał(a):  A obawiam się, że po Rihannie za 30 lat śladu nie będzie.



RE: Mychartsowy Top Rihanny - neo01 - 27.04.2021 12:00 PM

W sensie metaforycznym miałem na myśli. Czyli że jej twórczość nie pozostanie w świadomości słuchaczy jako jakiś istotniejszy wkład w muzykę, ż będą ją grać stacje radiowe, że gdzieś po prostu będzie słychać jej muzykę, że ludzie będą do niej wracać na jakąś większą skalę. Może trochę zły dobór słów to był, ale to mniej więcej miałem na myśli.
A teraz w sensie "pamiętać" miałem na myśli przede wszystkim, "że ktoś taki był".


RE: Mychartsowy Top Rihanny - thestranglers - 27.04.2021 12:11 PM

A może przy okazji zastanowimy się jak to dziś jest z gwiazdami popu AD 1991?
O wykonawcach jednego przeboju w stylu MC Hammer czy Vanilla Ice niewątpliwie powszechny słuch zaginął, zaś wykonawcy szerszego kalibru, tacy jak NKOTB czy Mariah Carey są też raczej w szerokiej świadomości zapomniani, a biorąc jeszcze pod uwagę, że zostać w pamięci będzie z czasem coraz trudniej to już losu Riri w roku 2051 taki pewny jednak nie jestem...


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dyfeomorfizm - 27.04.2021 12:52 PM

cóż, tu już przechodzimy do wróżbiarstwa - analogie między wykonawcami bywają niebezpieczne, a kwestia powrotów na większą skalę mocno zależy od tego, w jakim kierunku przez najbliższe trzy dekady będzie podążać muzyka


RE: Mychartsowy Top Rihanny - AKT! - 27.04.2021 01:00 PM

thestranglers napisał(a):A może przy okazji zastanowimy się jak to dziś jest z gwiazdami popu AD 1991?
O wykonawcach jednego przeboju w stylu MC Hammer czy Vanilla Ice niewątpliwie powszechny słuch zaginął, zaś wykonawcy szerszego kalibru, tacy jak NKOTB czy Mariah Carey są też raczej w szerokiej świadomości zapomniani, a biorąc jeszcze pod uwagę, że zostać w pamięci będzie z czasem coraz trudniej to już losu Riri w roku 2051 taki pewny jednak nie jestem...
madonna też jest zapomniana i michael jackson


RE: Mychartsowy Top Rihanny - neo01 - 27.04.2021 01:19 PM

Tylko chodzi o to, czy pani R. jest gwiazdą, która może stać się kultową w stylu powyższych. Moim zdaniem nie ma za bardzo przesłanek, żeby tak się stało.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - AKT! - 27.04.2021 02:21 PM

dla tomka mariah nie jest wystarczająco kultowa, żeby ją pamiętać w 2021, więc to bardzo subiektywne
zależy jak ją popkultura przemieli, na to nie mamy wpływu


RE: Mychartsowy Top Rihanny - thestranglers - 27.04.2021 02:25 PM

Odkurzę nasz wątek na emeryturze Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Rihanny - EVENo - 27.04.2021 02:55 PM

Nie no, akurat o Mariah to mogę powiedzieć, że nawet dziś wciąż jest bardziej popularna, niż kiedykolwiek być powinna Icon_razz2


RE: Mychartsowy Top Rihanny - thestranglers - 27.04.2021 03:04 PM

Serio gimbaza ją kojarzy? No dobra, All I Want, ale ono żyje własnym życiem chyba. W każdym razie jeśli jest tak jak piszesz to zwracam honor.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - neo01 - 27.04.2021 04:08 PM

Nie sądzę, żeby "gimbaza" ją generalnie kojarzyła. Eveno jednak trochę starszy jest Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dobromiera - 27.04.2021 04:15 PM

Tylko że Maria Carey nigdy nie była w Polsce tak popularna jak w Stanach, więc ciężko tu porównywać. Nawet dwa największe jej przeboje lat zerowych - "We Belong Together" i "Touch My Body" - olbrzymie hity w ojczyźnie - u nas były raczej hitami mniejszego kalibru (pomimo dobrych wyników na np. POPliście). Inaczej jest z Rihanną, która w latach 2007-2013 wręcz wyskakiwała z lodówki i dużo bliżej miała do "nowej królowej popu", niż promowana w ten sposób Lady Gaga. Inna sprawa, że faktycznie już teraz wiele z tych jej przebojów, mam wrażenie, trochę znikła z mediów (poza tym nieszczęsnym "Don't Stop The Music").
Poza tym u nas chyba dużo lepiej się pamięta zespoły rockowe, niż zagraniczne wokalistki około-popowe, zwłaszcza z lat 90.


RE: Mychartsowy Top Rihanny - Dyfeomorfizm - 27.04.2021 04:18 PM

a myślicie że "gimbaza" kojarzy led zeppelin, pink floyd czy nawet beatlesów? oczywiście wiadomo, że jakiś odsetek zna więcej niż 3 piosenki tych twórców, ale myślicie że jest to odsetek większy niż 20%?