Największe forum list przebojów Mycharts.pl
ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Zespoły i artyści (/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Wątek: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? (/showthread.php?tid=56174)

Strony: 1 2 3


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Miszon - 30.03.2021 07:08 PM

Nie. Te są łatwe.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - neo01 - 30.03.2021 07:16 PM

No, jak techno jest popem (swoją drogą najczęściej ludzie mylą go z house, które jest właśnie mocno "prostackie"), to ja już nie wiem co jest co w muzyce. Tak jak ambient czy chillout... Proponuję włączyć jakiś kawałek z tego gatunku i nie brnąć dalej w te głupoty Icon_smile

A wywoływanie tematu Iwana to chyba jakaś marna prowokacja, ale w sumie zawsze coś się dzieje Icon_razz2


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 07:16 PM

A męczą mnie dokładnie tak samo jak Kraftwerk. A ten zespół uważam za protoplastę synthpopu.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - meni - 30.03.2021 09:19 PM

Podajcie mi przepis jak dostać się do alternatywnej rzeczywistości w której siedzicie, może codzienność w końcu stanie się łatwiejsza do przyjęcia, bo wszystko stanie się prostsze.
House prostacką muzyką... no ludzie kochani. Icon_lol


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - neo01 - 30.03.2021 09:22 PM

W porównaniu do techno jest, taka łupanka trochę.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - meni - 30.03.2021 09:28 PM

Przykład proszę. I wnioskuję o uczciwe i szerokie spojrzenie na temat, bo mogę wziąć od Nightwish "I Wish Had an Angel" a od Arkony "Yarilo" i napisać że metal to w sumie dyskoteka z gitarami.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Dobromiera - 30.03.2021 09:55 PM

(30.03.2021 06:07 PM)kajman napisał(a):  To Auterche to ewidentne disco, a więc pop.
Można różne głupoty pisać, bo internetowy papier cierpliwy jest, a i może nawet ktos w to uwierzy. o np. ja napiszę że H*tler wiedział o holokauście. Ale widzisz - samo to że się taką głupotę napisze, nie oznacza, że jest to prawda. Icon_smile
I ten sam komentarz również do dalszych postów w tym temacie, bo co odpowiedzieć komuś, kto po prostu zakrzywia rzeczywistość?

(30.03.2021 06:17 PM)Miszon napisał(a):  Kraftwerk to pop?
Akurat Człowiek Maszyna nie jest daleki od bycia pierwszą płytą synth-popową.

(30.03.2021 07:16 PM)neo01 napisał(a):  (swoją drogą najczęściej ludzie mylą go z house, które jest właśnie mocno "prostackie")
Chyba jednak wrzucenie całego house'u do worka prostactwo to spore nadużycie biorąc pod uwagę jak szeroko się rozrosło to pojęcie.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - neo01 - 30.03.2021 10:00 PM

Nie jestem specjalistą od muzyki elektronicznej, powiedzmy, że miałem na myśli tę popularną i bardziej komercyjną odmianę house'u. Akurat to chyba nie ma większego znaczenia w kontekście szerszych rozważań powyżej.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 10:08 PM

meni napisał(a):napisać że metal to w sumie dyskoteka z gitarami.
Ale to przecież jest oczywiste. Czasami tylko zdarzają się wyjątki.
Artur.O napisał(a):Akurat Człowiek Maszyna nie jest daleki od bycia pierwszą płytą synth-popową.
Widzę, że masz skojarzenia podobne do moich.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - dejmieeen - 30.03.2021 10:08 PM

W dyskusję o gatunkach się nie wdam, bo Artur to o wiele lepiej ogarnia niż ja, więc mój głos jest zbędny, natomiast jeśli chodzi o Ivana, to cóż - zapomniany wokalista, który miał jeden przebój w 2003 czy 2004, ale wciąż gdzieś się pałęta na obrzeżach naszego rodzimego show-bizu. Przez ostatnie, słynne wypowiedzi podkreślające jego poglądy jest stawiany w jednym szeregu z Edzią i Violą Kołakowską, a to nie świadczy o nim dobrze. Moim zdaniem nie ma o kim i czym dyskutować.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - neo01 - 30.03.2021 10:13 PM

Daj spokój, przecież ten temat to ewidentna beka i trolling.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - dziobaseczek - 30.03.2021 10:18 PM

Z całym szacunkiem Neo01, ale twoja diagnoza jest niesprawiedliwa, krzywdząca i podcinająca skrzydła nowym użytkownikom, którzy chcą podyskutować na forum. Większym trollingiem jest olewanie debaty, bo to jest beka i pozycjonowanie jej jako z gruntu złej.
Oczywiście komarenko nic dla mnie nie znaczy. Ale obserwuję debatę o gatunkach z wypiekami na twarzy.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - meni - 30.03.2021 11:09 PM

neo01 napisał(a):powiedzmy, że miałem na myśli tę popularną i bardziej komercyjną odmianę house'u.
To nadal tak ogólne stwierdzenie, że trudno się do niego odnieść. Samych odłam house'u w mediach na przestrzeni ostatnich 10 lat było kilka(naście).
A cała dyskusja jest o tyle ważna, że - znowu posługując się przykładem - mogę napisać, wszak mi nikt nie zabroni: rock = Nickelback i Maroon 5, a reszta w sumie to nie ma znaczenia. Tylko po co? To brutalne spłycanie tematu, które jest równie dalekie od prawdy jak Morawiecki ze słowami: "Jego nie trzeba się już bać, tego wirusa". Icon_wink

Dlatego apeluję, rozmawiajmy, ale argumentami, a nie wyssanymi z palca krzywdzącymi stwierdzeniami. Icon_wink


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - neo01 - 30.03.2021 11:28 PM

Po prostu mam wrażenie, że zrobił się off-top off-topu, dlatego nie chciałem tego ciągnąć.
I na pewno nie chcę nikomu podcinać skrzydeł, a dyskusja o gatunkach to już nie raz przetoczyła się przez to forum i to w bardzo podobnym kształcie, tak że sorry, ale mnie jakoś to nie kręci, ale przecież nikomu nie zabraniam dyskutować dalej Icon_smile


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 11:31 PM

meni napisał(a):rock = Nickelback i Maroon 5
Nigdy bym nie wpadł, że M5 może ktoś zaliczyć do rocka.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - prz_rulez - 27.07.2021 11:35 AM

meni napisał(a):Podajcie mi przepis jak dostać się do alternatywnej rzeczywistości w której siedzicie, może codzienność w końcu stanie się łatwiejsza do przyjęcia, bo wszystko stanie się prostsze.
House prostacką muzyką... no ludzie kochani.
W sumie kto zabroni...
EVENo napisał(a):Swoją drogą chciałem sprawdzić jak otagowany na Last.fm jest Ivan, ale ma on tam zawrotną liczbę dziewięciu słuchaczy
No nie, ma 1253.
A tagi to: "political", "conspiracy" i "spisko polo" (przy czym ten ostatni tak jakby dodany w inny sposób)...
meni napisał(a):I wnioskuję o uczciwe i szerokie spojrzenie na temat, bo mogę wziąć od Nightwish "I Wish Had an Angel" a od Arkony "Yarilo" i napisać że metal to w sumie dyskoteka z gitarami.
Toż dla mnie przebojowość rocka i metalu to jego największe atuty - idealna muzyka na rockotekę (niestety, dziś to chyba już rzadkość...). Dlatego tak bardzo narzekam dziś na nudę w mocniejszych brzmieniach...
kajman napisał(a):Nigdy bym nie wpadł, że M5 może ktoś zaliczyć do rocka.
No obecnie... Natomiast przy "This Love" wciąż twierdziłem jeszcze, że to zespół rockowy, a przynajmniej z potencjałem rockowym... A początki Kara's Flowers to w ogóle ocierały się o metal Icon_biggrin

Co do Ivana... Sam nie wiem, co o nim myśleć. Historia osądzi, kto miał rację w sprawie COVID-u. Trochę też mam wrażenie, że miota się między duszą rosyjską i polską Icon_wink A muzycznie... Miewa ciekawsze i mniej ciekawsze momenty, moim zdaniem.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - gioconda2 - 27.07.2021 12:27 PM

Ivana pamiętam z Tańca z gwiazdami Icon_lol. Dawno, dawno temu, bo brał udział w 5 edycji (2007). Było to na fali popularności "Czarnych ocząt". Dotarł wówczas aż do finału, który przegrał (słusznie) z Krzysztofem Tyńcem, a wygrał (słusznie) z Kasią Tusk (zajęła 3 miejsce). Każdy odcinek oglądałam z koleżanką. Ona kibicowała Ivanowi a ja Krzysztofowi, który w każdym odcinku był najlepszy i przewyższał poziomem innych. A do tego urok, wdzięk, gracja i kultura. Był chyba z nich najstarszy, a jak się poruszał!!! A p. Krzysztof nie dość, że cudnie tańczył, to ze wszystkich uczestników miał największe osiągnięcia zawodowe. Dlatego Ivan przegrał zasłużenie Icon_idea.

A muzycznie...
Znałam tylko "Czarne oczy" - królujące wówczas wszędzie.
Teraz posłuchałam sobie piosenek covidowych i ... marne są Icon_twistedIcon_evil. Tekst bez ładu i składu - powrzucane luźno myśli bez jakiegoś rymu, rytmu i głębi.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - AKT! - 27.07.2021 01:21 PM

prz_rulez napisał(a):"spisko polo"
o, ten mi się widzi!


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 27.07.2021 01:51 PM

gioconda2 napisał(a):"Czarne oczy" - królujące wówczas wszędzie.
Do mnie nie dotarły, ale może to i dobre.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - prz_rulez - 01.08.2021 11:40 AM

Jeśli nie słuchało się lokalnych stacji radiowych czy pewnie Vivy Polska, to faktycznie ciężko było usłyszeć... Ale że tak w ogóle nie słyszałeś? No nie chce mi się wierzyć.