Największe forum list przebojów Mycharts.pl
ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Zespoły i artyści (/forumdisplay.php?fid=48)
+--- Wątek: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? (/showthread.php?tid=56174)

Strony: 1 2 3


ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - parzymiech - 30.03.2021 02:36 PM

[Obrazek: 0007S8DLK1EYMAIQ-C122.jpg]

Był wątek o Robercie Wyatt, to czas na bardziej lokalną gwiazdę, o której też chciałbym się dowiedzieć Waszych zdań Icon_eek Ivan Komarenko, znany z zespołu Ivan i Delfin, ostatnio jest coraz popularniejszy! Icon_twistedIcon_twisted Nagrywa wiele piosenek antycovidowych, które stają się hymnami pokolenia tych, którzy już nie chcą siedzieć na kwarantannie. Widać już jego dojrzałość przemyśleń, wciąż jednak ubraną w podobnie rozrywkowy repertuar. Osobiście ciekawy jestem, czy za kilka lat będziemy go pamiętać jako niepoważnego wywrotowca, czy człowieka, który swoją narrację zmienił popkulturę czasów zarazy Icon_cool




RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 04:32 PM

Nie będę się wypowiadał o textach, bo te mnie w piosenkach nie interesują. Muzycznie to komercyjny pop nie w moim stylu.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Miszon - 30.03.2021 04:34 PM

A nie dance?


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 04:37 PM

A dance to jazz, blues czy rock? Na moje pop.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - EVENo - 30.03.2021 04:37 PM

Cygan polo xD


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Miszon - 30.03.2021 04:41 PM

kajman napisał(a):A dance to jazz, blues czy rock? Na moje pop.
Nie. Dance to dance. Nie pop. Bo czy pop to blues albo metal?


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 05:00 PM

Dance jest podgatunkiem popu tak jak metal jest podgatunkiem rocka. Blues to odrębny gatunek (ewentualnie można potraktować rock jako podgatunek bluesa).


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Miszon - 30.03.2021 05:05 PM

Nie.
Równie dobrze można napisać, że dance to jest podgatunkiem muzyki elektronicznej.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 05:08 PM

Muzyka elektroniczna to pop.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - EVENo - 30.03.2021 05:11 PM

Miszon napisał(a):Równie dobrze można napisać, że dance to jest podgatunkiem muzyki elektronicznej.
I w obu przypadkach jest raczej na odwrót. Pop jest bardziej pochodną dance'u i kilku innych gatunków (a to, że ludzie lubią tańczyć to nie dziwota, że wiele popowych piosenek jest jednocześnie tanecznych). A elektroniczny dance a'la Scooter też przecież powstał długo po Bee Geesach Icon_razz2


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - EVENo - 30.03.2021 05:12 PM

kajman napisał(a):Muzyka elektroniczna to pop.
W takim razie rock i metal też.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Sundrajta - 30.03.2021 05:30 PM

No przecież rock to też pop. Icon_rolleyes I pogodzę Was, bo jest taki nurt jak pop dance.
A co samego Iwana, bo tu kolega napisał, ze ostatnio napisał wiele piosenek o tematyce covidowej, a ja o dziwo żadnej nie słyszałem i dopiero (akurat dzisiaj) poznałem jeden kawałek w tramach MCT30 i muszę przyznać, że dostrzegam postęp od czasów I&D. Icon_cool
Ale żeby od razu...
parzymiech napisał(a):czy człowieka, który swoją narrację zmienił popkulturę czasów zarazy
Co to, to nie. Icon_twisted


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - neo01 - 30.03.2021 05:41 PM

kajman napisał(a):Muzyka elektroniczna to pop.
No tu toś pojechał Icon_rolleyes


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Dobromiera - 30.03.2021 05:44 PM

Ale bzdurna dyskusja. Icon_smile Ani dance, ani zwłaszcza muzyka elektroniczna nie są podgatunkami pop. O ile jasnej i jednoznacznej definicji popu nie ma (chociaż tutaj: https://rateyourmusic.com/genre/pop jest dość dobry opis), to jednak chyba większość ludzi będzie to rozumieć jako repertuar przede wszystkim piosenkowy, o prostej zwrotkowo-refrenowej strukturze i produkcji i wypolerowanym brzmieniu takim aby odstraszać jak najmniejszy procent ludności. Z tego powodu raczej bardzo mały wycinek muzyki tanecznej się pod to łapie, ponieważ definicja jest zgoła inna (często zupełnie instrumentalne nagrania, często przekraczające typowe 3-4 minuty; znowu posłużę się tu RYMem: https://rateyourmusic.com/genre/dance - zwracam uwagę, że zalicza się tu zarówno dance-pop - czyli faktycznie pewien wycinek popu, jak i najdziksze odmiany techno i hardcore), a już w ogóle nie wiem, co ma do tego muzyka elektroniczna. Rozumiem, że wg kajmana to: https://www.youtube.com/watch?v=sobAodjaEJg jest piosenka pop...

Natomiast nie wiem, czemu Iwan miałby nie być wykonawcą pop.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 06:07 PM

To Auterche to ewidentne disco, a więc pop.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - EVENo - 30.03.2021 06:15 PM

kajman napisał(a):To Auterche to ewidentne disco, a więc pop.
XD

Swoją drogą chciałem sprawdzić jak otagowany na Last.fm jest Ivan, ale ma on tam zawrotną liczbę dziewięciu słuchaczy, więc do
parzymiech napisał(a):człowieka, który swoją narrację zmienił popkulturę czasów zarazy
mu chyba daleko Icon_wink


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Miszon - 30.03.2021 06:17 PM

(30.03.2021 05:44 PM)Artur.O napisał(a):  Ale bzdurna dyskusja. Icon_smile Ani dance, ani zwłaszcza muzyka elektroniczna nie są podgatunkami pop. O ile jasnej i jednoznacznej definicji popu nie ma (chociaż tutaj: https://rateyourmusic.com/genre/pop jest dość dobry opis), to jednak chyba większość ludzi będzie to rozumieć jako repertuar przede wszystkim piosenkowy, o prostej zwrotkowo-refrenowej strukturze i produkcji i wypolerowanym brzmieniu takim aby odstraszać jak najmniejszy procent ludności. Z tego powodu raczej bardzo mały wycinek muzyki tanecznej się pod to łapie, ponieważ definicja jest zgoła inna (często zupełnie instrumentalne nagrania, często przekraczające typowe 3-4 minuty; znowu posłużę się tu RYMem: https://rateyourmusic.com/genre/dance
No właśnie o tym mówię. Dance to dance, a że jest też dance pop, to oznacza właśnie że to miks tych dwóch gatunków.
A muzyka elektroniczna to już w ogóle ma daleko do popu. To jest głównie mało przebojowa, trudniejsza nieco w odbiorze muzyka. Gdzie tam jakieś techno/house/ambient do popu? Tangerine Dream to pop? Kraftwerk to pop? Jean-Michel Jarre? Władysław Komendarek?


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 06:53 PM

Zacznijmy od tego, że szokiem jest dla mnie klasyfikowanie popu na podstawie prostoty i łatwości odbioru. Czyli co nie jest łatwe i proste popem nie jest?
Miszon napisał(a):To jest głównie mało przebojowa, trudniejsza nieco w odbiorze muzyka.
No ja akurat nie kojarzę trudnej w odbiorze elektroniki. I sporo z niej jest jak dla mnie bardzo przebojowa.
Miszon napisał(a):Kraftwerk to pop?
Pierwsze skojarzenie. To muzyka prostacka do bólu, aż męcząca z tego powodu.
Miszon napisał(a):Gdzie tam jakieś techno/house/ambient do popu?
Słabo kojarzę te dwa kolejne, ale techno to taki wyjątkowo prymitywny pop.
Miszon napisał(a):Jean-Michel Jarre?
Ewidentnie.
Miszon napisał(a):Tangerine Dream to pop?
Tak, chociaż starali się być ambitni, ale średnio im to wychodziło.
Miszon napisał(a):Władysław Komendarek?
Też, chociaż akurat on wśród wymienionych tworzy chyba najbardziej skomplikowaną muzykę. Popem jest także Vangelis, najwyżej przeze mnie ceniony muzyk elektroniczny.


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - Miszon - 30.03.2021 06:56 PM

kajman napisał(a):męcząca z tego powodu.
No właśnie. Czyli niełatwa w odbiorze Icon_wink2 .


RE: ivan Komarenko - co o nim sądzicie? - kajman - 30.03.2021 07:02 PM

Miszon napisał(a):No właśnie. Czyli niełatwa w odbiorze
Podobnie jak Yazoo czy inny Feel. To też muzyka niełatwa w odbiorze?