Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Wielki Dziobasowy Top Piw - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Dziobasowa Lista Antyprzebojów (/forumdisplay.php?fid=111)
+---- Wątek: Wielki Dziobasowy Top Piw (/showthread.php?tid=56100)

Strony: 1 2 3 4 5


Wielki Dziobasowy Top Piw - dziobaseczek - 24.03.2021 10:06 AM

Wielki Dziobasowy Top Piw - Top 20
Niebawem zaprezentuję Wielki Dziobasowy Top Piw.
Wiadomo, że warki się zmieniają, właściciele są coraz bardziej kreatywni (w dobrym i złym słowa znaczeniu), jakość idzie w dół i w górę. Więc jest to top na dzień dzisiejszy
Kryteria
- Typ Piwa
- Producent/Kraj
- Cena/Dostępność
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/Ekstrakt)
- Smak
- Zapach
- Tekstura
- Nasycenie
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny
- Efekt całościowy

Zatem, Zapraszam.
[Obrazek: chill-68-4261-0500-000-0000-00.jpg]


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - EVENo - 24.03.2021 10:26 AM

Może piwo to nie budyń, ale i tak zapowiada się ciekawie. Będę śledził i kibicował moim faworytom. W szczególności trzymam kciuki za Czechów i Słowaków Icon_wink


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - thestranglers - 24.03.2021 11:15 AM

Nie mamy się czego wstydzić, a piwa naszych południowych sąsiadów uważam w większości za przereklamowane.


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - Miszon - 24.03.2021 11:18 AM

dziobaseczek napisał(a):Warki się zmieniają
Tu nie miało być słowo "marki"? Icon_razz


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - AKT! - 24.03.2021 11:18 AM

mam nadzieję, że będą tylko polskie piwa i że będzie to top patriotyczny i suwerenny xD


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - Dyfeomorfizm - 24.03.2021 11:22 AM

liczyłem na top najciekawszych zmian w playlistach belgijskich rozgłośni promujących shoegaze, ale top piw też brzmi ciekawie - będę śledzić i konsumować


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - dziobaseczek - 24.03.2021 11:24 AM

Miszon napisał(a):Tu nie miało być słowo "marki"?
Dobrze napisałem - Warka to jednostka miary oznaczającą porcję piwa uzyskanego z jednego warzenia. Oczywiście w przypadku Koncerniaków raczej nie ma to znaczenia, bo procesy przebiegają w automacie.
AKT! napisał(a):mam nadzieję, że będą tylko polskie piwa i że będzie to top patriotyczny i suwerenny xD
Zawiodę Cię. Zestawienie będzie Kosmopolityczne. Ale jak przystało na Patriotę, nie zabraknie akcentów Polskich.
thestranglers napisał(a):Nie mamy się czego wstydzić, a piwa naszych południowych sąsiadów uważam w większości za przereklamowane.
Aby poznać lepiej piwa połudnmowych sąsiadów, trzeba głębiej pogrzebać a nie zdawać się na mainstream. Wtedy może się okazać, że w istocie kunszt piwowarski Czechów jest wielki.
EVENo napisał(a):Może piwo to nie budyń,
Budyń nie jest tak zacny jak Piwo. Nie mam cienia wątpliwości.
Dyfeomorfizm napisał(a):zmian w playlistach belgijskich rozgłośni promujących shoegaze,
Haha, może kiedyś sięgnę po tak agresywną niszę Icon_biggrin


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - Miszon - 24.03.2021 11:45 AM

dziobaseczek napisał(a):Warka to jednostka miary
A dlaczego wielką literą? Inne jednostki piszemy małą: Newton - fizyk, newton (a nawet po polsku: niuton!) - jednostka siły.


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - dziobaseczek - 24.03.2021 11:54 AM

Miszon napisał(a):A dlaczego wielką literą? Inne jednostki piszemy małą: Newton - fizyk, newton (a nawet po polsku: niuton!) - jednostka siły.
To błąd z mojej strony i już poprawiam.


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - Miszon - 24.03.2021 12:26 PM

No i od razu zdanie zmieniło sens Icon_smile .


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - Sundrajta - 24.03.2021 01:46 PM

A ja mam pytanie z innej beczki. Icon_wink Ile gatunków było testowanych przed topem i czy mogę liczyć na jakiś katalog?


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - parzymiech - 24.03.2021 02:02 PM

Moje ulubione piwo jest z browaru Rybak Icon_smile


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - dziobaseczek - 24.03.2021 02:06 PM

parzymiech napisał(a):Moje ulubione piwo jest z browaru Rybak
Tego z Dołuje?
Sundrajta napisał(a):Ile gatunków było testowanych przed topem i czy mogę liczyć na jakiś katalog?
Jakbym zrobił katalog wypitych piw to by było jak gwiazd na niebie. Nie było testu klasycznego przed tym topem, tylko ogólne podsumowanie piwne życia Icon_biggrin


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - Monika - 24.03.2021 03:07 PM

Jak można pić to paskudztwo i jeszcze robić top życia dotyczący tego okropnego napoju.


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - inżynierek - 24.03.2021 05:36 PM

Po cichu liczę na Zateckiego. Icon_wink


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - kajman - 24.03.2021 06:23 PM

Monika napisał(a):Jak można pić to paskudztwo
Kiedyś miałem tak, że pierwsze piwo mi nie smakowało, drugie było już niezłe, ale dopiero od trzeciego to była radość. Może Ty też tak masz.
Będę obserwował, chociaż pewnie zagranicznych nie będę znał, a co do polskich to mam mieszane uczucia (ale z przewagą pozytywnych).


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - kolej_grzesiek - 24.03.2021 08:53 PM

Kibicuję Bażantowi, a z krajowych to stawiam na Perłę.


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - dziobaseczek - 25.03.2021 07:37 AM

Miejsca 35-31 - Czyli Sentyment górą nad Rozsądkiem

35 Warka Radler Cytryna
[Obrazek: f3db2c62c9336a89e2416a49055d8833.png]
Kryteria
- Typ Piwa - Radler
- Producent/Kraj - Grupa Żywiec/Polska
- Cena/Dostępność - ok3,5 zł/Doskonała
- Parametry techniczne (IBU/Zawartość Alkoholu/BLG) - (niskie/2%/10)
- Smak - Jak Radler Cytrynowy, Orzeźwiający
- Zapach - Cytrynowy
- Tekstura - Lekko ściągające, delikatnie kwaskowate z racji obecności lemoniady
- Nasycenie - Średnio-Wysokie
- Wygląd, klarowność i efekt wizualny - Delikatnie mętny z uwagi na obecność soku, piana nietrwała, jasny
- Efekt całościowy
Zaczynamy od Mainstreamu - do tego jeszcze lekkiego. Każdy pewnie zna doskonale ten produkt, ale faktycznie ten protoplasta Polskich radlerów ma się najlepiej. Jest najmniej chemiczny, najbardziej esencjonalny, najbardziej orzeźwiający. Obiektywnie jest najmniej syntetyczny, ale i w smaku sprawia lekkie wrażenie. Upalne dni po wybieganiu i do tego schłodzony Radler - to czysta Poezja. W chłodnym okresie nie robi już takiego wrażenia. Z biegiem czasu niestety stał się nieco słabszy. Wypierają go świetne Radlery Austriackie typu Stiegl, Litwewskie, np. Radler Rinkuškiai czy nasz Jan Olbracht z Jego Szyszakiem lub Cornelius Grejfrutowy.


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - kajman - 25.03.2021 07:49 AM

dziobaseczek napisał(a):Każdy pewnie zna doskonale ten produkt
Kiedyś jakiegoś radlera przez pomyłkę wypiłem, ale dla mnie nazywanie piwem czegoś, co ma poniżej pięciu procent jest nadużyciem. No dobrze, czasem nieco mniej, jak się uprzeć, ale nie dwa.


RE: Wielki Dziobasowy Top Piw - EVENo - 25.03.2021 07:51 AM

No to zacząłeś z grubej rury Icon_lol Nie mam nic do radlerów, ale jak sobie wymieszam Argusa Mocnego z biedronkową Mirindą to w zasadzie mam to samo za pół ceny Icon_razz2