Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. (/showthread.php?tid=56099)



dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - thestranglers - 24.03.2021 06:36 AM

Jakoś mi nigdy nie pasowali do siebie, a tu wyszło im całkiem zgrabnie...

U2 (Feat. Green Day) - The Saints are Coming



RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Miszon - 24.03.2021 09:26 AM

To był szok niejednokrotny: nie dość że Sweet Noise nagrali coś po polsku, to jeszcze zaśpiewała z nimi osoba z kompletnie innego świata muzycznego. Zagrało to razem niesamowicie, polski Top Wszech Czasów.

Sweet Noise feat. Anna Maria Jopek - Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz





RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - miszony - 24.03.2021 09:43 AM

Kolaboracja tych artystów i to co stworzyli jest niezwykłe.

Nick Cave & The Bad Seeds ft. Kylie Minogue - Where The Wild Roses Grow


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - neo01 - 24.03.2021 09:43 AM

Nie co dzień zdarza się, żeby polski zespół zaprosił do współpracy tak egzotycznych wykonawców jak Alim i Fargana Quasimov, wyszło magicznie:

Voo Voo - Dokąd idą


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - kajman - 24.03.2021 07:40 PM

Jeżeli chodzi o Sweet Noise to bardziej mnie zaskoczyła ta kolaboracji. A sam utwór jak dla mnie jeszcze lepszy.
Sweet Noise & Edyta Górniak - Nie było



RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Miszon - 24.03.2021 08:30 PM

Przyznam, że słowo "kolaboracja" nieco mnie uwiera.
Wolałbym słowo "współpraca". W polskim języku "kolaboracja" ma nieco inne znaczenie niż "współpraca", a przecież nie chodzi tu o muzycznych Quislingów.


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Rap_gra01 - 24.03.2021 08:54 PM






RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Rap_gra01 - 24.03.2021 08:55 PM

Może nie do końca trafiłem w temat bo to nie utwór a po prostu wspólny występ z piosenką z jego zespołu ale dla mnie sam występ był wielkim zaskoczeniem. Nie pomyślałbym nigdy, że Slash może wystąpić z Dodą


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Rap_gra01 - 24.03.2021 08:57 PM

Tak z ciekawości, z racji, gdyż jestem nowy. Skąd wziął się pomysł na organizowanie takich specjalnych dni oraz czy można gdzieś proponować swoje pomysły?


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Miszon - 24.03.2021 09:08 PM

Skąd się wziął, to nie wiem, ale tu jest temat z propozycjami:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=11323


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - kajman - 24.03.2021 09:18 PM

A co do kolaboracji to zdecydowanie lepiej by brzmiała też kooperacja.


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Miszon - 24.03.2021 09:23 PM

To prawda.


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - thestranglers - 25.03.2021 06:55 AM

Rap_gra01 napisał(a):Skąd wziął się pomysł na organizowanie takich specjalnych dni oraz czy można gdzieś proponować swoje pomysły?
Co do drugiego pytania to faktycznie można wrzucać propozycje do wspomnianego przez Miszona wątku, w którego pierwszym poście co jakiś czas ogłaszam nową edycję. Inna sprawa, że popularność tej zabawy wyraźnie spadła i zastanawiam się nad zakończeniem jej prowadzenia.

Ciekawe jest pierwsze pytanie. Pomysł wprowadził michal91d, który jak rozumiem gdzieś wyczaił te czelendże.

kajman napisał(a):A co do kolaboracji to zdecydowanie lepiej by brzmiała też kooperacja.
No tak, masz wiele racji, ale o tym niech zadecyduje już dejmieeen, pomysłodawca dnia. Nie wiem czemu, ale na tyle wypieram w głowie tę nową, powojenną definicję słowa, że sam używam jej w tym pierwotnym znaczeniu - z tego też względu wstępnie nie poczułem zgrzytu w tytule.


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - Miszon - 25.03.2021 09:27 AM

Zabrzmiało tak, jakbyś używał przed wojną i się przyzwyczaił.


RE: dzień 562 - Piosenka, która jest niespodziewaną kolaboracją. - thestranglers - 25.03.2021 06:12 PM

Kto wie, kto wie... Icon_wink