Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. (/showthread.php?tid=56084)



dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - thestranglers - 22.03.2021 01:03 AM

Akcent - Przez Twe Oczy Zielone



RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - AKT! - 22.03.2021 11:29 AM

chyba nie chcę wchodzić w ten temat, bo "ludzie" i ich gust zwykle byli dla mnie źródłem niezrozumienia, czasem przykrości

może wybiorę coś koncyliacyjnego

dua lipa występująca na grammy z "levitating" i "don't start now" wydaje się jednoczyć niezalową i mainstreamową publikę (niekoniecznie w polsce, bo tu, wiadomo, nadal jak w lesie):




RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - neo01 - 22.03.2021 12:00 PM

Ludzie? Ale jacy ludzie? Jak by co, to można z nimi porozmawiać po naszemu... Icon_wink
A założyciel wątku czyżby rozdziewiczył ten dział swoim wyborem?

No dobra, wstawię coś, co mi się kojarzy z weselnym szaleństwem, a jednocześnie bardzo lubię:

Maanam - Bez Ciebie umieram


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Dyfeomorfizm - 22.03.2021 01:42 PM

Akcent "Przez twe oczy zielone"

poziom muzyczny adekwatny do tematu


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - neo01 - 22.03.2021 01:46 PM

No nie wiem, naprawdę, zależy jacy ludzie. "Stairway..." też ludzie uwielbiają i "Brothers...".


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Rap_gra01 - 22.03.2021 01:57 PM

Myślę, że taką piosenką jest niewątpliwie utwór "Anioły i demony". Nie spotkałem się wśród swoich znajomych ze złą opinią. Raczej jak najbardziej utwór przeznaczony do sluchania w samochodzie, biegania czy na imprezę. Z resztą jak na Polski utwór to te 96 mln w niecałe dwa lata dużo mówią. W dodatku 694k łapek w górę przy jedynie 27k łapek w dół




RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - dejmieeen - 22.03.2021 02:50 PM

Marek Grechuta - Dni, których nie znamy



RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - thestranglers - 22.03.2021 03:32 PM

neo01 napisał(a):A założyciel wątku czyżby rozdziewiczył ten dział swoim wyborem?
haha, no dyskopolo pierwszy raz mi się trafiło, przyznam


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Dyfeomorfizm - 22.03.2021 03:52 PM

o, widzę że zdążyłem oszaleć i dałem taki sam utwór jak thestranglers


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Dyfeomorfizm - 22.03.2021 03:53 PM

Cjalis "CIURALLA"

to też niektórzy ludzie uwielbiają


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - kajman - 22.03.2021 05:55 PM

Rap_gra01 napisał(a):Nie spotkałem się wśród swoich znajomych ze złą opinią.
Gdybym był Twoim znajomym to byś się spotkał.
Rap_gra01 napisał(a):W dodatku 694k łapek w górę przy jedynie 27k łapek w dół
Ci, którzy nie lubią takiej muzyki do takich telebłysków nie zaglądają.
Co do Akcentu to nie wiem, bo nigdy tego utworu nie słyszałem. Duę słyszałem i mam nadzieję, że nigdy więcej nie usłyszę.
Maanam owszem lubię, ale nie w tym utworze.
Z tego co wiem, to sporo ludzi uwielbia to:
King Crimson - Epitaph

I co ciekawe część z nich nie lubi nic poza tym lub nawet nic nie zna z dorobku zespołu.


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Dyfeomorfizm - 22.03.2021 06:23 PM

faktycznie zawsze zastanawiało mnie, jakim cudem ten utwór jest tak wysoko w TWC Trójki - to czyste spekulacje, ale sądzę, że 85% Polaków nie ma pojęcia o istnieniu "Epitaph", a w samej Trójce nie wiem czy był on jakoś często grany poza topem; teza że King Crimson zdecydowanie zawyżał poziom zawiera prawdziwą przesłankę, lecz w świetle poruszanego problemu jest irrelewantna, wszak "Epitaph" od początku przynależał do ścisłej czołówki; w dodatku poza Polską King Crimson spotyka się z niedocenieniem w podobnych plebiscytach, a jeśli już, to można spotkać w nich głównie "21st Century Schizoid Man"; także jeśli ktoś wie, co lub kto odpowiada za fenomen "Epitaph" nad Wisłą, to czułbym się zobowiązany


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Dobromiera - 22.03.2021 06:49 PM

No cóż, na RYM przed zmianą algorytmu debiut King Crimson stale okupował 5. lub 6. miejsce w płycie wszechczasów, wydaje mi się że na samym "Schizoidzie" takiej pozycji nie zbudowało. Natomiast "Epitaph" to faktycznie całkiem niezły reprezentant tej płyty - dość piosenkowy, podniosło-sentymentalny, "przyozdobiony" melotronem, odpowiednio porozciągany. Coś w pół drogi pomiędzy proto-progowym i równie bujającym w obłokach Moody Blues czy Procol Harum, a idącymi znacznie dalej - ale już mniej przystępnymi - nieco późniejszymi rzeczami King Crimson czy np. Van der Graaf Generator. Chociaż ja wolę utwór prawie-tytułowy.


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Miszon - 23.03.2021 01:16 PM

Dziwna kategoria. Można niemal dowolny popularny utwór wrzucić. O np. ten:

The Beatles - All You Need is Love



RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - dejmieeen - 23.03.2021 02:35 PM

Dlaczego dziwna? Moim zdaniem są piosenki, które były ogromnymi hitami, ale nie cieszą się raczej dobrym zdaniem u znacznej części społeczeństwa, ale jest też odwrotnie - są piosenki które odniosły oszałamiający sukces i wciąż są lubiane, pamiętane i cieszą się popularnością.


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Rap_gra01 - 23.03.2021 02:42 PM

(22.03.2021 05:55 PM)kajman napisał(a):  Ci, którzy nie lubią takiej muzyki do takich telebłysków nie zaglądają.
Bardzo proszę o odrobinę kultury i szacunku do dzieł


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - neo01 - 23.03.2021 02:49 PM

Icon_lol Icon_lol Icon_lol
Oj, jeszcze wiele musisz się nauczyć o funkcjonowaniu i uczestnikach tego forum Icon_smile


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - thestranglers - 23.03.2021 02:50 PM

Ja też nie zajrzę i co mi zrobisz? :=)


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - Dyfeomorfizm - 23.03.2021 02:59 PM

Bardzo poprosi o odrobinę kultury i szacunku do dzieł


RE: dzień 560 - Piosenka, którą Twoim zdaniem ludzie uwielbiają. - kajman - 23.03.2021 04:34 PM

Rap_gra01 napisał(a):Bardzo proszę o odrobinę kultury i szacunku do dzieł
A w którym momencie wykazałem się brakiem szacunku? Poza tym napisałem rzecz raczej oczywistą: jak ktoś nie lubi rapu to teledysków z rapem oglądał nie będzie, jak ktoś nie lubi metalu, to takich nie ogląda. A jak ktoś jest wrogiem telebłysków jak ja to nie ogląda żadnych. Proste to i logiczne.