Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Listy ostatnich postów - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Forum Support (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Listy ostatnich postów (/showthread.php?tid=55973)

Strony: 1 2


Listy ostatnich postów - Dobromiera - 13.03.2021 09:03 PM

W tym poście chciałbym zwrócić uwagę na dwa problema dotyczące dwu różnych miejsc na forum, pokazujących najnowsze posty.

1. Najnowsze posty (na stronie głównej)

Problem tu widzę taki, że zazwyczaj większość tematów w tym dziale, to tematy z nowymi singlami, lub z plejlistami, które zwykle przechodzą zupełnie bez komentarza, nie mówiąc o prowokowaniu jakiejś dyskusji. Tematy te szybko spadają, zepchnięte przez kolejne. Pojedyncze tematy gdzie faktycznie toczy się dyskusja, tym samym również szybciej spadają.

Tak właściwie to nie do końca mam pomysł, co z tym zrobić. Teoretycznie nowe single nadal mogą wywołać jakiś większy odzew, jak np. ostatnia Zawiałów, więc wykluczenie tego działu może się okazać przesadą. A może przyjąć zasadę, żeby w poście otwierającym temat napisać coś więcej niż "singiel Xty z płyty Y wykonawcy Z wydany A"? Dobrym pomysłem mogłoby być rozszerzenie z 10 do 20 ostatnich tematów, jednak wtedy belka nie byłaby tak kompaktowa. Chciałbym to poddać opiniom innych użytkowników.

2. Pokaż nieprzeczytane posty

Tu jest ewidentny robal, bo zdarza się nieraz, że w posty, które mam oznaczone (prawidłowo) jako nieprzeczytane, tu się nie pokazują, a odnajduję je dopiero w belce z najnowszymi postami na głównej. Np. parę dni temu miałem tak z tematem PLMT.


RE: Listy ostatnich postów - neo01 - 13.03.2021 09:19 PM

Artur.O napisał(a):1. Najnowsze posty (na stronie głównej)
Też zauważam ten problem, ale nie bardzo wiem, co z tym można by sensownego zrobić, poza poszerzeniem, może do 15 tematów, żeby nie przesadzić w drugą stronę...


RE: Listy ostatnich postów - EVENo - 13.03.2021 09:26 PM

Ja chyba nie mam problemu z "Pokaż nieprzeczytane posty", przynajmniej nie zauważyłem.

Natomiast jeśli chodzi o dział singli to świetnie, ze odważyłeś się poruszyć ten temat, bo faktycznie fajnie by było, gdyby osoby wrzucające tam materiał ograniczyły się do takich piosenek, które faktycznie ich interesują, a nie robiły masówkę ile wlezie. Ja też mam dostęp do baz nowych piosenek metalowych i hip-hopowych, ale wiem, że nikogo to tutaj nie interesuje, więc nie spamuję. Aczkolwiek czasem mam ochotę odwalić taki numer, że wchodzicie na stronę główną, a tam same death metalowe utwory Icon_wink

W każdym razie też zaczyna mnie swędzieć, a nawet szczypać, że wchodzę na nieprzeczytane posty, przeglądam jakieś 50 wątków i klikam "oznacz jako przeczytane", bo nie ma tam nic, co by mnie interesowało.

Edit: A może zamiast działu z singlami ograniczyć się do tematu z singlami? Albo kilku, gatunkowo rozrzuconych. No bo Eurowizja ma swój temat, a przecież tamte piosenki też równie dobrze można by wrzucać jako pojedyncze single i zakładać dla każdego osobny temat.


RE: Listy ostatnich postów - parzymiech - 13.03.2021 09:40 PM

Artur.O napisał(a):Problem tu widzę taki, że zazwyczaj większość tematów w tym dziale, to tematy z nowymi singlami, lub z plejlistami, które zwykle przechodzą zupełnie bez komentarza, nie mówiąc o prowokowaniu jakiejś dyskusji. Tematy te szybko spadają, zepchnięte przez kolejne. Pojedyncze tematy gdzie faktycznie toczy się dyskusja, tym samym również szybciej spadają.

Masz rację Icon_eek Też mnie to trochę denerwuje i przeszkadza w nawigacji forum - mimo, że nie zaglądam w zbyt wiele miejsc, ale forum jest duże, rozbudowane Icon_twisted Pasek z nowymi tematami to błogosławieństwo, ale bardzo często jest zaśmiecony Icon_frown Przepraszam, że tak piszę, ale tematy singli i tych dziwnych playlist są tak wstawiane na odwal. Nie widać w nich większego celu oprócz suchej informacji, którą można znaleźć w różnych o wiele bardziej pełnych i aktualnych bazach.Icon_smile

Może lepszym wyjściem byłoby, gdyby osoby, którym zależy na takim informowaniu o tych premierach, przygotowywały np. jeden zbiorczy temat raz na tydzień, gdzie pokazywałaby, czego ich zdaniem warto posłuchać? Icon_rolleyes


RE: Listy ostatnich postów - dziobaseczek - 14.03.2021 07:18 PM

Podbijam powyższe stanowisko wszystkich trzech juzerow. Kiedyś pisałem do admina i mówił, że to niemożliwe (w sensie optymalizacja belki powiadomień o ostatnich postach). Szybko odpuściłem, ale ostatni kociokwik z singlami pokazuje, że problem widzą też inni.


RE: Listy ostatnich postów - Monika - 14.03.2021 07:33 PM

Mi to nie przeszkadza, ale można rozważyć.


RE: Listy ostatnich postów - Dyfeomorfizm - 15.03.2021 11:37 AM

bump, te posty o singlach paraliżują forum i niwelują przyjemność korzystania z niego


RE: Listy ostatnich postów - neo01 - 15.03.2021 02:00 PM

To co robimy? Może jakiś admin się wypowie? Icon_smile


RE: Listy ostatnich postów - ku3a - 15.03.2021 10:41 PM

skoro "jakiś" ma się wypowiedzieć, to z całej gromady adminów odezwę się ja.

tak jak dziobaseczek napisał, jakiś czas temu sprawdzałem możliwość konfiguracji tej bocznej belki, tak by zmienić chociażby liczbę pokazywanych postów, ale nie znalazłem takiej możliwości, więc trzeba by ingerować bezpośrednio w kod wtyczki, a tego wolałbym uniknąć.

innym tematem jest to, czy w dziale z nowymi singlami pojawiają się jedynie wątki dotyczące takich nagrań, które kogokolwiek tu zainteresują. moim zdaniem nie... Icon_rolleyes
więc myślę, że bardziej w tym kierunku należałoby pójść.
może dla równowagi niech wypowiedzą się zwolennicy tworzenia tak wielu wątków dotyczących nowych singli.


RE: Listy ostatnich postów - Dobromiera - 15.03.2021 11:52 PM

W tym temacie: http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=55989 - wypowiedzieli się autorzy tych wątków - więc prawdopodobnie można nazwać ich zwolennikami. Pytanie, czy kogoś jeszcze. Również chętnie poznam ich opinie.


RE: Listy ostatnich postów - kajman - 16.03.2021 12:30 AM

Ja się w którymś miejscu wypowiadałem przeciwko zmianom (ewentualnie lekkim ograniczeniem przez wrzucanie singli z jednej płyty łącznie).


RE: Listy ostatnich postów - ku3a - 16.03.2021 12:40 AM

Można jeszcze rozważyć wyłączenie działu z nowymi singlami z opcji pokazywania nieprzeczytanych postów. Czy to by pomogło?


RE: Listy ostatnich postów - EVENo - 16.03.2021 12:56 AM

ku3a napisał(a):Można jeszcze rozważyć wyłączenie działu z nowymi singlami z opcji pokazywania nieprzeczytanych postów. Czy to by pomogło?
Najlepiej by było, gdyby każdy sam mógł dodawać działy do listy ignorowanych, tak jak można to robić z tematami. Pytanie, czy jest to możliwe?


RE: Listy ostatnich postów - ku3a - 16.03.2021 01:32 AM

nie jest


RE: Listy ostatnich postów - kajman - 16.03.2021 07:56 AM

ku3a napisał(a):Można jeszcze rozważyć wyłączenie działu z nowymi singlami z opcji pokazywania nieprzeczytanych postów. Czy to by pomogło?
Akurat w nieprzeczytanych to łatwo znaleźć to, co się chce. Raczej chodziłoby o usunięcie opcji pokazywania z Najnowszych postów.


RE: Listy ostatnich postów - ku3a - 16.03.2021 10:05 AM

konfiguracji tego nigdzie nie mogę znaleźć, więc prawdopodobnie na sztywno musi być dla takiej liczby postów i dla wszystkich działów.


RE: Listy ostatnich postów - Dobromiera - 17.03.2021 11:05 AM

No i znowu ten sam robal - widze, że odkopane jest kilka tematów w topłycie, ale nie wchodziłem w te tematy jeszcze, a już się nie pokazują w nieprzeczytanych...


RE: Listy ostatnich postów - EVENo - 17.03.2021 12:46 PM

Czyli to jest coś podobnego co brak możliwości edytowania postów i cytowanie nie tej osoby, co trzeba. Jedni to mają, inni nie. Ja mam tutaj chyba jakieś konto premium, że mnie to wszystko omija Icon_twisted


RE: Listy ostatnich postów - kajman - 17.03.2021 06:43 PM

Artur.O napisał(a):nie wchodziłem w te tematy jeszcze, a już się nie pokazują w nieprzeczytanych...
U mnie pokazuje się wszystko
EVENo napisał(a):cytowanie nie tej osoby, co trzeba
U mnie tylko cytaty czasem wychodzą nie od tych co trzeba. Z resztą nie mam problemów.


RE: Listy ostatnich postów - AKT! - 18.03.2021 11:41 AM

Artur.O napisał(a):No i znowu ten sam robal - widze, że odkopane jest kilka tematów w topłycie, ale nie wchodziłem w te tematy jeszcze, a już się nie pokazują w nieprzeczytanych...
a czy nieprzeczytane nie powinny się zbierać i tkwić aż do momentu oznaczenia ich jako przeczytanych lub przeczytania?