Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Top wszech czasów — edycja druga - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: A.40 (/forumdisplay.php?fid=80)
+---- Wątek: Top wszech czasów — edycja druga (/showthread.php?tid=5535)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


- saferłel - 14.09.2009 10:44 PM

Ja znam jeden fantastyczny utwór od Wondera, leci jakoś tak:
''smutnym kobietom zaśpiewam przez telefon tak jak Stevie Wonder sprzed lat''
Piękny autobiograficzny - jak widać - numer z połowy lat 90. Tuż po zmianie płci przez artystę Icon_wink2

Pisząc serio, to numer z miejsca 33 kojarzył mi się od razu po tytule. Ale jak posłuchałem....to tak sobie myślę, że miał on jakiś o wiele bardziej skoczny cover, nie?

O Lauryn podtrzymuję zdanie sprzed roku. Wyjątkowo podoba mi się tu ten post-biblijny tekst. Ale muzyka dosyć oszczędna. Ciężko naprawdę tworzyć zapamiętywalne rzeczy w tak skromnym aranżu. Jej się tu udało połowicznie.

Za to w BB nawet się nie wsłuchiwałem zbyt dokładnie, puściłem sobie przeglądają dokonania Kayah na Lp3....i słuchało się świetnie. Lekkie, odjazdowe, pokręcone....bardzo dobre.


- AKT! - 14.09.2009 11:00 PM

saferłel napisał(a):Ja znam jeden fantastyczny utwór od Wondera, leci jakoś tak:
''smutnym kobietom zaśpiewam przez telefon tak jak Stevie Wonder sprzed lat''
Piękny autobiograficzny - jak widać - numer z połowy lat 90. Tuż po zmianie płci przez artystę Icon_wink2
Nie do końca łapię ten dowcip. Trochę chyba Ci nie wyszedł Icon_razz

Cytat:to tak sobie myślę, że miał on jakiś o wiele bardziej skoczny cover, nie?
Nie mam pojęcia, nic mi o tym nie wiadomo. Pojęcie "skocznego coveru" nierozłącznie kojarzy mi sie z "techniawą przeróbką", a takiej chyba na szczęście nie było Icon_smile2


- AKT! - 14.09.2009 11:44 PM

[Obrazek: 31.jpg]
#31. "Ain't No Mountain High Enough" by Whoopi Goldberg & the Cast (1993)
(#31) (=) "Sister Act 2: Back in the Habit (Songs From the Motion Picture Soundtrack)"
Oczywiście Whoopi Goldberg, a wśród członków obsady między innymi Lauryn Hill, Ryan Toby czy Tanya Blount, którzy obecni są jeszcze w innych nagraniach ze ścieżki dźwiękowej do filmu "Zakonnica w przebraniu 2". Owszem, mógłby tu pojawić się oryginał Marvina Gaye'a i Tammi Terrell, ale tę wersję lubię dużo bardziej. Soulowy klasyk Motown z lat 60tych w formie gospel z elementami hip-hopu i R&B z początku lat 90tych to jest jedno z tych idealnych połączeń w muzyce, którymi będę zachwycał się jeszcze przez długie lata.

[Obrazek: 30.jpg]
#30. "Don't Play That Song (You Lied)" by Aretha Franklin (1970)
(#16) (-) "Spirit in the Dark"
Przez ostatni rok niewiele zmieniło się między mną a Arethą. Nadal bardzo się lubimy, choć jest to znajomość raczej na dystans, bazująca na naszej wspólnej muzycznej przeszłości. Nie pamiętam chociażby kiedy ostatnio szukałem albumów Franklin w sklepach internetowych. Na pewno bardzo dawno temu, choć coś mi mówi, że na pewno w minionym roku. "Don't Play That Song" trwa niezmiennie w zestawieniu i to nawet niewiele niżej aniżeli w 2008 roku. "Spirit in the Dark" nadal niestety pozostaje jedyną płytą Arethy, którą posiadam na własność. Aretha z sentymentu na #30.

[Obrazek: 29.jpg]
#29. "Don't Go and Put a Bullet in Your Head" by Lenny Kravitz (1995)
(—) (+) "Circus"
Kiedy już dokładnie zagłębiłem się w dyskografię Leonarda, odkryłem sporo utworów, które niegdyś gdzieś mi ulatywały. Największym siedliskiem takich utworów był "Circus", z którego przesłuchaniem zwlekałem bardzo długo, zostawiając go tym samym na sam koniec mojej Kravitzowej podróży. Trudno mi ocenić na ile był to błąd, a na ile dobrze się stało, bo wcześniej nie doceniłbym tego krążka tak jak trzeba. Cieszę się natomiast, że wreszcie go poznałem. Takim bezwzględnym numerem jeden na "Circus" jest dla mnie niepozorne "Don't Go and Put a Bullet in Your Head". Kolejny dobry tekst, trochę w stylu Bena Harpera, muzycznie jest gładko i delikatnie, ale nadal mrocznie i tajemniczo.


- saferłel - 15.09.2009 08:25 AM

aaktt napisał(a):Nie do końca łapię ten dowcip.

Bo może nie wiesz skąd pochodzi ten cytat Icon_wink?


- furbul - 15.09.2009 11:11 AM

Mogę teraz wspomnieć o Karolu Strasburgerze? Icon_razz


- AKT! - 15.09.2009 01:00 PM

saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Nie do końca łapię ten dowcip.

Bo może nie wiesz skąd pochodzi ten cytat Icon_wink?
No nie Icon_razz


- saferłel - 15.09.2009 04:10 PM

furbul napisał(a):Mogę teraz wspomnieć o Karolu Strasburgerze? Icon_razz

Ale on nie wiem skąd to jest Icon_razz2


- furbul - 15.09.2009 04:14 PM

Ale ja wiem :]


- saferłel - 15.09.2009 04:15 PM

Cytat:Ale ja wiem :]

No ja myślę!


- AKT! - 15.09.2009 04:33 PM

No więc? Icon_razz


- saferłel - 15.09.2009 05:31 PM

http://www.youtube.com/watch?v=R4s5djJRbMQ


- AKT! - 15.09.2009 09:12 PM

Nadal nie rozumiem "Tuż po zmianie płci przez artystę" Icon_razz


- saferłel - 15.09.2009 09:14 PM

To szczegół, dodatek. Nie na tym się bajka opiera Icon_wink


- AKT! - 15.09.2009 10:55 PM

[Obrazek: 28.jpg]
#28. "Steady Ground" by Aaliyah & Static Major (2005)
(—) (+) (unreleased, leaked in 2005)
Już rok temu w ostatniej chwili zmieniłem swoją decyzję o wstawieniu do topu "Try Again", zamiast "Steady Ground", co ostatecznie okazało się błędem, bo o ile "Try Again" było faktycznie moim numerem #1, kiedy miałem 12 lat, przez ten czas zbyt wiele się zmieniło, zbyt wiele wspaniałych rzeczy słyszałem, zbyt wiele przeżyłem, żeby nadal hołdować przeszłości. Tym bardziej, że "Try Again" nie przywołuje żadnych wspomnień, ani uczuć. Słuchając go, wiem tylko, że było. "Steady Ground" natomiast jest jednym z najbardziej poruszającym utworem Aaliyah, dotychczas niestety niewydanym oficjalnie. Utwór jest bardzo delikatny i subtelny, ale nie bezpłciowy czy naiwny. Tekst jest z pewnością jednym z lepszych, jakie przewinęły się przez utwory Liyah. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale od pierwszego przesłuchania dostrzegłem, że ma w sobie to magiczne "coś".

[Obrazek: 27.jpg]
#27. "What's Going On" by Marvin Gaye (1971)
(—) (+) "What's Going On"
Tytułowy utwór z rewelacyjnego "What's Going On" Marvina Gaye'a. Prawdopodobnie jedna z jego najbardziej znanych kompozycji. Rok temu o włos nie znalazł się w top 50. Teraz mam szansę naprawić ten błąd, bo utwór jest wspaniały. Nie tylko muzycznie, ale przede wszystkim lirycznie. To arcydzieło pod każdym względem, dzieło soulowego geniusza, owoc prawdopodobnie najbardziej płodnej dekady w historii muzyki rozrywkowej. A po prawie trzydziestu latach nadal pytanie tytułowe wydaje się być bardzo adekwatne i aktualne.

[Obrazek: 26.jpg]
#26. "Always on Your Side" by Sheryl Crow & Sting (2005)
(#2) (-) "Wildflower"
"Always on Your Side", które jak pisałem, muzycznie nie jest innowacyjne, straciło przez rok sporo na znaczeniu i istocie. Trochę się już przeterminowało i postanowiłem z ciężkim sercem, że zostawię je za sobą - nie tak zupełnie, bo tak się nie da, ale odsunę na dalszy plan, by zrobić miejsce dla czegoś, co byłoby bardziej skoncentrowane na przyszłości, niż na tym co już było. "Always on Your Side" rozdrapuje rany. Robi to w niezwykle piękny sposób, ale to nie znaczy, że mniej boli. W tym roku w wersji ze Stingiem, bo po kilku latach doszedłem do tego, że jego obecność jednak więcej daje niż zabiera.


- furbul - 15.09.2009 11:43 PM

Oo numer 27 to ja nawet znam ;] Całą płytę znam Icon_biggrin3


- AKT! - 16.09.2009 12:05 AM

furbul napisał(a):Oo numer 27 to ja nawet znam ;] Całą płytę znam Icon_biggrin3
Jakieś wnioski w tym względzie? Icon_smile2


- furbul - 16.09.2009 12:06 AM

Niee, ja się tylko chwalę Icon_mrgreen


- AKT! - 16.09.2009 12:11 AM

Mało użyteczne takie chwalenie. Mógłbyś tę wiedzę spożytkować choćby na wystosowanie jakiejś opinii, komentarza, oceny, czegokolwiek, co potwierdzi, że to nie tylko czcze przechwałki Icon_smile2


- furbul - 16.09.2009 12:15 AM

W czczych przechwałkach jestem dobry! Icon_lol


- AKT! - 16.09.2009 12:16 AM

Nie musiałeś dodawać Icon_lol
A serio? Jakaś opinia? Icon_wink2