Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Fiony Apple - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Fiony Apple (/showthread.php?tid=55248)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - meni - 13.02.2021 07:26 PM

A proszę bardzo:
"Shadowboxer"

A z tych powyższych "Get Him Back" oraz "O' Sailor" bardzo chętnie również bym zobaczył w zestawie, no ale mogę wesprzeć tylko jednym. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - Dyfeomorfizm - 13.02.2021 07:50 PM

moje top 5 już jest w takim razie, z zaproponowanych wyżej ucieszyłaby obecność "Daredevil", a oprócz tego wypadałoby, gdyby pojawiło się "Fetch The Bolt Cutters"


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - Dobromiera - 14.02.2021 02:33 AM

Daredevil
Extraordinary Machine



RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - miszony - 14.02.2021 04:05 PM

To jeszcze jedna propozycja z mojej strony :
On the Bound


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - AKT! - 14.02.2021 09:26 PM

pięknie dziękuję Icon_smile

ja od siebie na pewno:

"I Know"
"Waltz (Better Than Fine)"


a z trzecią propozycją, jeśli można, wstrzymam się do jutra rana Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - tomas585 - 15.02.2021 06:13 PM

Ladies
Slow Like Honey


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - AKT! - 15.02.2021 11:44 PM

Dokładam na koniec

"Get Him Back"

Miałem nadzieję, że ktoś może jeszcze zgłosi, bo chciałem od siebie "Largo", ale to się już raczej nie wydarzy, a i tak nie jestem pewien, czy zmieściłbym je w dziesiątce Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - Sundrajta - 15.02.2021 11:57 PM

To teraz pozostaje zrobić Ci plejkę, bo ja boję się że być może dodam nie tą wersję co trzeba. Icon_lol


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - AKT! - 16.02.2021 12:28 AM

Zrobię rano, no worries Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - Lilian - 16.02.2021 01:03 AM

"Largo"
"Window"


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - dziobaseczek - 16.02.2021 01:29 AM

Fetch The Bolt Cutters
O' Sailor


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - Dyfeomorfizm - 16.02.2021 03:30 AM

o, cudownie, bo już roniłem łzę nad absencją utworu, który umilał mi pandemiczne noce


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - thestranglers - 16.02.2021 10:21 AM

ZAMYKAM PRZYJMOWANIE PROPOZYCJI



RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - neo01 - 16.02.2021 11:18 AM

Całkiem sporo się tego uzbierało... Cóż, czekam na plejkę i obaczym Icon_smile


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - AKT! - 16.02.2021 11:59 AM

dziobaseczek napisał(a):Fetch The Bolt Cutters
O' Sailor
Lilian napisał(a):"Largo"
"Window"
jesteście kochani, dziękuję <3

obiecana plejlista



brakuje:
"Container"
"The Whole of the Moon"


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - EVENo - 16.02.2021 04:44 PM

Ballady ma fajne, ale te bardziej awangardowe rzeczy kompletnie nie dla mnie. Zaskakująco dużo utworów wyłączyłem w połowie. Dziwaczny dla mnie repertuar jako całość, bo są utwory, które mnie uspakajają i nadają ciepły nastrój, a są takie, które wyprowadzają z równowagi, odważę się powiedzieć, że nawet wprowadzają w dyskomfort*. I jestem ciekaw na którą z tych odsłon Fiony postawi forum. Ja zdecydowanie stawiam na te łagodniejsze oblicze, które z tego co dostrzegłem, objawiało się głównie na dwóch pierwszych płytach.

*No i jest taki Werewolf, które robi najpierw jedno, a potem drugie, bo co to za pomysł, by w połowie stonowanej piosenki na pianinie (czy tam fortepianie) dodać w tle jakieś krzyki i wrzaski, jakby kogoś w kotle gotowali.


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - AKT! - 16.02.2021 06:59 PM

tak, fiona ma artystyczne i emocjonalne adhd i jej niektóre odsłony nie są dla ludzi, którzy się łatwo irytują, ale nie stawiałbym jej elementów muzycznej osobowości na dwóch skrajnych końcach, ma też rzeczy, które nie są balladami, cechują je energiczność i zdecydowanie, ale nie mają tego post-musicalowo histerycznego sznytu; takie "get him back" chociażby


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - EVENo - 16.02.2021 08:25 PM

No tak, włożyłem "normalne" piosenki do jednego worka i nazwałem go balladami Icon_razz2 Get Him Back to trafiony przykład, bo jest w grupie najlepiej ocenionych przeze mnie utworów po pierwszym odsłuchu (więc ma u mnie szanse na dwunastkę!)


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - kajman - 22.02.2021 12:20 AM

A mnie właśnie ballady najbardziej męczyły (chociaż są wyjątki). A taki Werewolf dopiero w końcówce zaczął brzmieć jak należy.
Ogólnie jest nadspodziewanie dobrze, bo kilka utworów zabrzmiało znakomicie, a tylko od dwóch mnie odrzuciło.


RE: Mychartsowy Top Fiony Apple - Sundrajta - 26.02.2021 06:42 PM

Napiszę tak, po kilkukrotnym przesłuchaniu zestawu jej piosenek, rozumiem dlaczego niektórzy uwielbiają Fionę. Icon_wink
Ma intrygującą barwę i wbrew pozorom bardzo różnorodną muzykę. Pod tym względem wyprzedza nawet swoją poprzedniczkę w tej zabawie. I mogę spokojnie napisać, że nie żałuję tego iż bardziej dogłębnie poznałem jej twórczość. Oczywiście Amerykanka nie awansowała od razu do mojej elity, ale tych najlepszych kilkanaście piosenek (dokładnie 16), które dostały się do ścisłego finału, warte są zapamiętania. I okazało się, że jedną piosenkę, którą już trochę znałem, wielce wcześniej nie doceniłem. Icon_arrow