Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Grzegorz Hyży - Król nocy - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Grzegorz Hyży - Król nocy (/showthread.php?tid=53859)



Grzegorz Hyży - Król nocy - Szymek79 - 15.11.2020 02:53 PM

"Król nocy" to nowy singiel Grzegorza Hyżego.

[Obrazek: 71b-BYcwrAL._SS280_.jpg]




RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - EVENo - 15.11.2020 02:55 PM

Dostał pół bańki od ministerstwa to teraz może być królem nocy Icon_mrgreen


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - Tomekk - 15.11.2020 03:43 PM

ciekawe na jakiej podstawie te dofinansowania były przyznawane Icon_smile


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - kacper130700 - 15.11.2020 04:12 PM

Coraz więcej gwiazd muzycznych wzoruje się na "Blinding Lights" The Weeknda. Bardzo dobry powrót Grzesia Icon_smile


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - kajman - 15.11.2020 06:43 PM

kacper130700 napisał(a):wzoruje się na "Blinding Lights" The Weeknda
Fatalny wzorzec do naśladowania.
Powinno wzorować się na najlepszych, a nie najgorszych.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - Szymek79 - 15.11.2020 07:00 PM

kacper130700 napisał(a):Coraz więcej gwiazd muzycznych wzoruje się na "Blinding Lights" The Weeknda.
ja tu "Blinding Lights" nie słyszę raczej "Maneater" Halla i Oatesa.

kajman napisał(a):Fatalny wzorzec do naśladowania.
Powinno wzorować się na najlepszych, a nie najgorszych.
to tylko jeden z najlepszych solowych wykonawców na świecie w ostatnich 10 latach ale co tam.Icon_lol


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - kajman - 15.11.2020 07:43 PM

Szymek79 napisał(a):to tylko jeden z najlepszych solowych wykonawców na świecie
To kwestia gustu. Dla mnie zdecydowanie nie.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - kacper130700 - 15.11.2020 07:47 PM

(15.11.2020 07:00 PM)Szymek79 napisał(a):  
kacper130700 napisał(a):Coraz więcej gwiazd muzycznych wzoruje się na "Blinding Lights" The Weeknda.
ja tu "Blinding Lights" nie słyszę raczej "Maneater" Halla i Oatesa.
Bardziej mi chodziło o to, że odkąd wyszło "Blinding Lights" to pojawia się sporo numerów w takich klimatach, czyli lat 80.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - Kuba1201 - 15.11.2020 07:48 PM

(15.11.2020 07:00 PM)Szymek79 napisał(a):  to tylko jeden z najlepszych solowych wykonawców na świecie w ostatnich 10 latach ale co tam.Icon_lol
Nie rozumiem wielu fenomenów ostatniej dekady na świecie, ale The Weeknd wcale do nich nie należy.
Mnie to w sumie bardzo cieszy, że powstaje ostatnio sporo utworów w tym stylu Icon_smile


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - kajman - 15.11.2020 07:57 PM

Kuba1201 napisał(a):Nie rozumiem wielu fenomenów ostatniej dekady na świecie
Ja nie rozumiem wielu fenomenów ostatnich 70 lat począwszy od Presleya, który do tuzów rock'n'rolla startu nie miał.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - Szymek79 - 15.11.2020 08:24 PM

kajman napisał(a):To kwestia gustu. Dla mnie zdecydowanie nie.
to nie kwestia gustu tylko obiektywny fakt, że druga dekada lat 2000-ych będzie kojarzona min. z nim.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - kajman - 15.11.2020 08:28 PM

To że będzie kojarzona nie świadczy o tym, że jest dobry tylko że popularny (przynajmniej w pewnych kręgach).


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - EVENo - 15.11.2020 08:49 PM

Mnie już ta moda na ejtisy powoli męczy, wszystko zlewa się do kupy i zaczyna brzmieć i wyglądać tak samo (już po samej miniaturce mam wrażenie, że teledysk to zżyna od Zalewa). Zero w tym oryginalności, a jedynie podpinanie się pod sukces King Fury.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - AKT! - 16.11.2020 01:02 PM

kajman napisał(a):To że będzie kojarzona nie świadczy o tym, że jest dobry tylko że popularny (przynajmniej w pewnych kręgach).
a to, że ci się nie podoba, świadczy tylko o tym, że ci się nie podoba

ja tu z kolei słyszę "i'm still standing" eltona johna, przynajmniej w tym motorycznym podkładzie

a co do hyżego -- jest przynajmniej jakiś jak na łatwy numer do radia, potupałbym sobie nóżką do tego w samochodzie, jakbym akurat trafił, ale że grają głównie rzeczy, które mnie krzywdzą zgraniem albo brakiem jakości, to raczej nie trafię Icon_wink


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - kajman - 16.11.2020 01:55 PM

AKT! napisał(a):to, że ci się nie podoba, świadczy tylko o tym, że ci się nie podoba
Dokładnie. A to, że się komuś podoba, świadczy tylko o tym, że się komuś podoba


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - Adam1992 - 11.12.2020 07:02 PM

Gdyby nagrał to Krzysztof Zalewski, to nie byłbym zaskoczony. Tutaj jestem w dużym szoku, bo nie za bardzo kupuję dotychczasową twórczość Hyżego.

Wiem natomiast, że ten kawałek to będzie jego debiut na mojej liście. Icon_wink


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - dejmieeen - 11.12.2020 07:40 PM

A mi się nie podoba. Hyży to dla mnie obraz braku własnej tożsamości artystycznej. Najpierw próbował z popem do radia, nagrywając jedną piosenkę w kółko. Potem zapragnął być Podsiadłem, a teraz popularne są ejtisy, więc nagrywa ejtisy, przy okazji zrzynając okładkę i brzmienie od The Weeknda. Jakby wszyscy zaczęli nagle nagrywać metal i to by było popularne, to on również by to robił. Zatem:
Po pierwsze - brak autentyczności w Grzegorza bije po oczach, po drugie - sądzę, że wciąż brak mu charyzmy. On jest taki jakiś drażniący, co w tej piosence osiąga niebotyczne rozmiary. Po trzecie - źle trafił, bo ludziom to brzmienie zaczyna wychodzić bokiem. Była Dua, był The Weeknd, w Polsce Zalewski, Baranovski coś próbuje. Wystarczy. Lepiej by było, gdyby poszukał swojej artystycznej, a nie pędził za trendami, bo już facet dostaje zadyszki.

No ale jestem pewien, że "Król nocy" niestety będzie męczył wszystkich z każdej stacji radiowej. Ja tymczasem wrócę do "Niech pomyślą, że to ja", a tę piosnkę będę omijał szerokim łukiem.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - EVENo - 11.12.2020 08:32 PM

dejmieeen napisał(a):Hyży to dla mnie obraz braku własnej tożsamości artystycznej.
Dla mnie to obraz braku tożsamości jakiejkolwiek, bo jego istnieniu dowiedziałem się jak dostał wspomniane pół bańki. Które z eremefowych piosenek są lub były jego - nie mam pojęcia. Kojarzę go mniej więcej tak samo, jak zespół Kult, czyli wcale.


RE: Grzegorz Hyży - Król nocy - dejmieeen - 11.12.2020 08:42 PM

(11.12.2020 08:32 PM)EVENo napisał(a):  
dejmieeen napisał(a):Hyży to dla mnie obraz braku własnej tożsamości artystycznej.
Dla mnie to obraz braku tożsamości jakiejkolwiek, bo jego istnieniu dowiedziałem się jak dostał wspomniane pół bańki. Które z eremefowych piosenek są lub były jego - nie mam pojęcia. Kojarzę go mniej więcej tak samo, jak zespół Kult, czyli wcale.

No wiesz, jego piosenki od początku były taką typową radiówką. Osoby, którym radia grające tę największą komercję, towarzyszą w tle, przy pracy albo w samochodzie, by cokolwiek leciało, nie skojarzą, że to akurat singiel Hyżego, a nie Pectusa czy Brzozowskiego. Ale - oddać mu trzeba, że w porównaniu do innych wymienionych przeze mnie - on chociaż próbuje coś zmienić w brzmieniu, tylko moim zdaniem nie wychodzi.