Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Metallica (/showthread.php?tid=53760)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Yacy - 29.11.2020 10:37 PM

kolejna bardzo dobra płyta odpadła... a te mniej dobre wciąż nie chcą się z nami pożegnać

[1] Kill 'Em All


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dyfeomorfizm - 29.11.2020 10:40 PM

[8] Garage Inc.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 29.11.2020 10:49 PM

Garage, inc.

O ile to prawie wszystko są dobre piosenki, to po prostu wykonania Mety w większości niewiele do nich wnoszą i równie dobrze można / lepiej sobie odpalić oryginały.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 29.11.2020 10:55 PM

Miszon napisał(a):i nie odpadł do teraz to niech już to wygra, przynajmniej będzie w tym jakaś logika
No bo faktycznie to się układa odwrotnie do kolejności wydawania płyt (choć miejsca są już z nią PRAWIE zgodne) i dla mnie nawet finał jedynki i dwójki bardzo by odpowiadał. Icon_twisted

A miałem już dla kajmana odpisać, że przy tych wszystkich pozbywaniach się świetnych tytułów, przynajmniej album, który początkowo miał nie być brany pod uwagę wciąż jest nietknięty, no ale właśnie się zaczęło. Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Miszon - 29.11.2020 11:26 PM

POnieważ jakoś nie widzę sensu w tym, że odpadły "Death", "Reload" i "Hardwired", a "Load" które powinno odpaść przed nimi jeszcze się trzyma, to może chociaż zrobi to (niestety) tuż po nich?

Load


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 29.11.2020 11:45 PM

[8] Garage Inc.

Miszon napisał(a):Skoro debiut nie odpadł od razu i nie odpadł do teraz to niech już to wygra, przynajmniej będzie w tym jakaś logika.
Ja po odpadnięciu Hardwired też nie widzę innej opcji, aby cztery pierwsze miejsca zajęły cztery pierwsze płyty Icon_razz2


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 29.11.2020 11:45 PM

W sumie wolałbym jednak "And Justice...", ale skoro już padł 1 głos, to podtrzymam - jak pisałem, słabo się zestarzała ta płyta:
Load

Miszon, debiut nie wygra, masz moje zapewnienie Icon_razz2
EVENo napisał(a):Ja po odpadnięciu Hardwired też nie widzę innej opcji, aby cztery pierwsze miejsca zajęły cztery pierwsze płyty
Nie sądzę, żeby tak było. Nie zapominajmy o Czarnym koniu... ("H." to akurat do pięt jej nie dorasta. Może jakby Hammett nie zapodział gdzieś potężnej ilości swoich riffów, byłaby lepsza, bo wyszło bardzo miałko i nudno generalnie).


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 29.11.2020 11:55 PM

neo01 napisał(a):Nie sądzę, żeby tak było. Nie zapominajmy o Czarnym koniu...
To będzie trochę wyglądało jak plebiscyt na najlepszego sportowca w Polsce, w którym biorą udział Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot i Robert Lewandowski Icon_mrgreen


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - dziobaseczek - 30.11.2020 10:44 AM

[8] Garage Inc.
Fajnie się słucha, ale u mnie składaki i koncertówki zawsze są na straconej pozycji.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - AKT! - 30.11.2020 01:31 PM

w pojedynku "Garage" vs "Load", nie tylko na bazie obecnych głosów, ale ogólnie spośród tych dwóch bym teraz wybierał:

"Load"


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 30.11.2020 04:48 PM

EVENo napisał(a):To będzie trochę wyglądało jak plebiscyt na najlepszego sportowca w Polsce
No coś w tym rodzaju. Wow

Ogarnąłem już całą ich dyskografię i gdyby na takim "Garażu" była jeszcze piosenka "When a Blind Man Cries", to już byłaby płyta kompletna i miałaby u mnie pewne podium. Icon_cool
A tak po przesłuchaniu (dodatkowo) cd2 to wrażenie (o godności takie zaszczytu) znikło bezpowrotnie!
No ale to nie znaczy, że może przegrywać z czymś takim jak album, który właśnie nominuję (i mam nadzieję, że kajman mnie w tym wesprze). Pamiętam bardzo dobrze czas, w którym był on nowością i to zaskoczenie, że jak to Meta gra country? Icon_twisted I wczoraj to wrażenie wróciło, ten album to faktycznie taki Miękiszon (ach jakież to teraz modne powiedzenie). Największe odejście w kierunku pop-rocka, nie wiem czy było próbą zyskania jeszcze szerszego grona słuchaczy czy poszukiwaniem nowych kierunków dla siebie, jeśli to drugie, to jak widać szybko z niego zawrócili, bowiem później już praktycznie nic takiego nie nagrali, zatem to też potwierdza że nie była to najlepsza wyprawa muzyczna w ich wykonaniu.
Pięć lat oczekiwania na kolejny hit po "Czarnym albumie", a tu coś takiego? I akurat najlepsze na niej były te mocniejsze piosenki: "Bleeding Me" oraz "Until it Sleeps". Dodam jeszcze, że nawet "Reload" zabrzmiał mi lepiej od tej płyty, więc tym bardziej mój wybór dziwić nie powinien, chociaż przyznam, że są jeszcze w grze płyty o niższej wartości lecz w tej chwili próbuję uratować miejsce do parkowania moich pojazdów: Icon_wink
[06] Load (1996)


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Kalypson - 30.11.2020 04:50 PM

Garage Inc.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 30.11.2020 05:40 PM

Sundrajta napisał(a):odejście w kierunku pop-rock
No nie, TROCHĘ przesadziłeś Icon_smile
Ja też bardzo lubię "Bleeding", ale czy ono jest takie mocne? Może częściowo, na tle innych rzeczy, ale choćby "Ain't My Bitch" jest na pewno mocniejszym akcentem.
Tyle że to wszystko brzmi teraz tak jakoś... miałko. Trochę jak taki lepszy Nickelback, że użyję porównania, które już tu kiedyś padło.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Adam1992 - 30.11.2020 05:55 PM

Load

"Hero Of The Day" <3

A tak poważnie to jakie kontrowersje musiała ta płyta wzbudzić, to mogę sobie tylko wyobrazić. "Czarny Album" był jeszcze kompromisem pomiędzy starą a nową Metą, ale “Load” i “Reload” to płyty zupełnie inne od wszystkiego co do tej pory pokazała Metallica, zarówno muzycznie jak i wizerunkowo.

Chociaż nie zaprzeczam, że mając włączone przez 8 godzin RMF FM w pracy wolałbym usłyszeć cokolwiek z tej płyty niż oklepane "The Unforgiven" i "Nothing Else Matters". Nawet to "Mama Said" nieszczęsne.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 30.11.2020 06:46 PM

Adam1992 napisał(a):Chociaż nie zaprzeczam, że mając włączone przez 8 godzin RMF FM w pracy wolałbym usłyszeć cokolwiek z tej płyty niż oklepane "The Unforgiven"
Tym bardziej, że Unforgiven w ramówce eremefu ma się jak pięść do oka. Za każdym razem kiedy to grają zastanawiam się "dlaczego?".


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - kajman - 30.11.2020 07:00 PM

Sundrajta napisał(a):mam nadzieję, że kajman mnie w tym wesprze
Jeżeli będzie taka konieczność to wesprę, ale jest to tutaj moja płyta nr 2 i uczynię to z bólem serca. Niezależnie bowiem co wypadnie to i tak zostanie pięć najsłabszych pierwszych płyt.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 30.11.2020 07:09 PM

Load to raczej pójście w kierunku (post-)grunge'u, niż pop-rocka; zaś wiele nagrań z owej płyty jednak BARDZO przypomina coponiektóre fragmenty czarnej płyty... takie "King Nothing" np. I jednak nie są one aż tak charakterystyczne, jak wspomniane "The Unforgiven", czy w ogóle dowolny z pięciu "wielkich singlów" z czarnej płyty. Stąd wrażenie pewnego rozwodnienia materiału.

(30.11.2020 06:46 PM)EVENo napisał(a):  Tym bardziej, że Unforgiven w ramówce eremefu ma się jak pięść do oka. Za każdym razem kiedy to grają zastanawiam się "dlaczego?".
Jeszcze jak zaczynałem słuchać Radia Eska (2005, 2006 rok) to "Nothing Else Matters" i "The Unforgiven" były częstymi gośćmi plejlisty... i o dziwo nie były tam jakimiś rodzynkami. Wtedy jednak RMF FM - mający dużo "starszą" plejlistę niż obecnie - tych utworów nie znał.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 30.11.2020 07:37 PM

neo01 napisał(a):No nie, TROCHĘ przesadziłeś
Wczoraj słuchałem, więc nie mogę się mylić. Icon_twisted
Adam1992 napisał(a):"Hero Of The Day" <3
No dokładnie, ten kawałek aż kłuje w oczy popowością.
EVENo napisał(a):że Unforgiven w ramówce eremefu ma się jak pięść do oka. Za każdym razem kiedy to grają zastanawiam się "dlaczego?"
Pewnie został przez ustawiających tę ramówkę "Zapomniany". Icon_wink
kajman napisał(a):Jeżeli będzie taka konieczność to wesprę, ale jest to tutaj moja płyta nr 2 i uczynię to z bólem serca. Niezależnie bowiem co wypadnie to i tak zostanie pięć najsłabszych pierwszych płyt.
No to faktycznie masz dylemat! Bo w moim odczuciu nie jest tak źle w pierwszej piątce albumów, nawet trzy są z mojej czołówki. I tak jak napisałem, musiałem wybrać tę płytę, bo już nie było szans, żeby którąś ze słabszych zaznaczyło więcej osób? Icon_twisted


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - kajman - 30.11.2020 07:41 PM

Dla mnie to pięć najsłabszych albumów, no może Czarny miałby szansę powalczyć z Lulu.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - meni - 30.11.2020 09:58 PM

[8] Garage Inc.