Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Metallica (/showthread.php?tid=53760)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 20.11.2020 02:09 PM

Artur.O napisał(a):Też mnie ciekawi, o które płyty chodzi...
Na pewno "Kill...", "Master..." i "St. Anger" - było wspomniane. Do tego pewnie "Ride...", skoro po kolei.

Rzeczywiście, chyba już czas:
Death Magnetic

Płyta ciężka w odbiorze z powodów, o których tu już wspominano - za głośna i przekombinowana, przez co na dłuższą metę męcząca i po prostu poza kilkoma fragmentami mało ciekawa.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Kalypson - 20.11.2020 02:11 PM

Garage Inc.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Kondziowsky - 20.11.2020 02:36 PM

[10] Death Magnetic


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 20.11.2020 03:06 PM

Artur.O napisał(a):Też mnie ciekawi, o które płyty chodzi...
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Icon_twisted Chociaż do tego zespołu nawet pasuje.
neo01 napisał(a):Na pewno "Kill...", "Master..." i "St. Anger" - było wspomniane. Do tego pewnie "Ride...", skoro po kolei.
Dokładnie, jak widać drogą dedukcji można do tego dojść. Icon_lol
A jeszcze dwie ostatnie (nie licząc "Lulu"), tylko że "DM" nie oceniałem, bo słuchałem ponad dziesięć lat temu, a wtedy do niczego nie było mi to potrzebne i dlatego teraz nie zaliczyłem jej do grona odsłuchanych.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - AKT! - 20.11.2020 05:53 PM

a mnie się "death magnetic" całkiem widzi -- tak, wrócili do brzmienia, od którego odeszli, ale mieli w tym wszystkim pomysł na kompozycje i przede wszystkim była to swoista rehabilitacja po "angerze" -- słuchałem z pewną przyjemnością

natomiast przez "reload" przebrnąłem ledwie; to jest prawie 80 minut trzecioligowego hardrocka z kilkoma hajlajtami; zgadzam się z arturem, że sensowniej byłoby wydać jedną bardziej koherentną i krótszą płytę, a odrzuty ew. dorzucić do jakiegoś monumentalnego deluxe'a -- choć wtedy praktyki wydawnicze były jednak inne

zatem

"reload"


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dyfeomorfizm - 20.11.2020 06:10 PM

Słusznie, Reload


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Miszon - 20.11.2020 09:08 PM

Ja bardzo lubię Reload, ale to dlatego że sobie pożyczyłem wtedy od kolegi, posłuchałem ze 3 razy całość, a potem przegrałem te kawałki które mi się najbardziej podobały. Zmieściło się to na 1 stronie kasety 90' i zostało jeszcze trochę wolnego o ile pamiętam.
Potem słuchałem zawsze tej swojej wersji i mam pewnie dlatego mylne wyobrażenie, bo nieświadomie zrobiłem z tego płytę jaką powinna być.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Adam1992 - 21.11.2020 10:12 AM

ReLoad

Gdyby "ReLoad" został zredukowany do EPki, to spoko bo jest tutaj kilka niezłych momentów. Na przykład "The Memory Remains" to fajny, przebojowy singiel, który został spieprzony przez skrzeczący wokal Marianne Faithfull. Mamy też bardzo dobre wspomniane wcześniej "The Unforgiven 2". Reszta utworów do przesłuchania na jeden raz.

Co ciekawe sama Metallica zaprzeczała, że "ReLoad" to zbiór odrzutów z "Load". Członkowie twierdzili, że to po prostu potrzebowali więcej czasu na ich dopracowanie. Co w sumie i tak brzmi jak przyznanie, że to utwory gorszego sortu.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 21.11.2020 11:43 AM

No to jak tak się sprawy potoczyły, to ja również:

[7] Reload


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - dziobaseczek - 21.11.2020 11:43 AM

Reload


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Adam1992 - 21.11.2020 12:51 PM

(19.11.2020 02:31 AM)Sundrajta napisał(a):  Ta płyta jest tak siermiężna jak tylko można, nawet ten pseudo-dyskotekowy "Orion" nie potrafi niczego naprawić. Icon_twisted
Dziwne jest dla mnie pisanie, że "Orion" jest pseudo-dyskotekowy, skoro w połowie utworu jest znacząca zmiana tempa i piosenka zmienia się w spokojną balladę.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 21.11.2020 02:08 PM

Adam1992 napisał(a):Reszta utworów do przesłuchania na jeden raz.
A "Fuel"? To jeden z najlepszych kawałków Mety ever.
Ale generalnie oczywiście, jest tam sporo słabizn, natomiast jest jeszcze kilka niezłych rzeczy - mniej więcej połowa płyty by się obroniła.
No i brzmienie jest ostrzejsze niż na "Load", więc to też jest dla mnie atut tej płyty. Ale generalnie obydwie się nie za dobrze zestarzały.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 21.11.2020 02:16 PM

neo01 napisał(a):A "Fuel"? To jeden z najlepszych kawałków Mety ever.
W wersji koncertowej tak, na płycie brzmi jak parodia Nickelbacka.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 21.11.2020 02:57 PM

(21.11.2020 10:12 AM)Adam1992 napisał(a):  sama Metallica zaprzeczała, że "ReLoad" to zbiór odrzutów z "Load". Członkowie twierdzili, że to po prostu potrzebowali więcej czasu na ich dopracowanie. Co w sumie i tak brzmi jak przyznanie, że to utwory gorszego sortu.
Czyżbyś czytywał Pablo's Reviews? Bo tam autor recenzji napisał słowo w słowo to samo: https://pablosreviews.blogspot.com/2012/11/metallica-reload-1997.html Icon_razz2


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Adam1992 - 21.11.2020 03:13 PM

Tak, czytuję i to jest bezpośrednio skopiowane z tej strony. Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Miszon - 21.11.2020 11:19 PM

Ja tam wolę Reload od Load.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - meni - 22.11.2020 12:04 AM

ReLoad


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Yacy - 22.11.2020 12:43 AM

u mnie nie chce być inaczej...

[1] Kill 'Em All

nie dowierzałem i sobie posłuchałem. no tak jest.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - tomas585 - 22.11.2020 05:22 PM

[10] Death Magnetic


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - AKT! - 22.11.2020 08:59 PM

musicie przyznać, że robi się ciekawie Icon_wink