Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Metallica (/showthread.php?tid=53760)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 19.11.2020 02:31 AM

No i tak się jakoś stało, że kajman mnie przekonał...
Ta płyta jest tak siermiężna jak tylko można, nawet ten pseudo-dyskotekowy "Orion" nie potrafi niczego naprawić. Icon_twisted Choć muszę przyznać, że psioczyć na piosenki nagrane na wysokim poziomie zdarza mi się rzadko, no ale to jest Meta i jej najsłabsza płyta, to jakieś 7/10! Aha, mam tylko jedno zastrzeżenie, znowu coś się dzieje z wokalem, albo ja mam na to uczulenie. Chytry
[03] Master of Puppets (1986)


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 19.11.2020 09:55 AM

Jak to jest siermiężne granie, to ciekawe co powiesz o "And Justice..." Icon_rolleyes
Sundrajta napisał(a):pseudo-dyskotekowy "Orion"
What??Icon_eek

To ja dla przeciwwagi:
Load


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - AKT! - 19.11.2020 11:09 AM

Sundrajta napisał(a):[03] Master of Puppets (1986)
jesteś niepoważny

neo01 napisał(a):Jak to jest siermiężne granie, to ciekawe co powiesz o "And Justice..." Icon_rolleyes
tu słowo "siermiężne" faktycznie pasuje, jak ulał, choć to i tak nic takiego przy "St. Anger"

zatem

St. Anger


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 19.11.2020 12:38 PM

Ech, Konradzie, znów mnie zaskakujesz i znów bardzo pozytywnie Icon_smile
Dobrze, że jesteś Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 19.11.2020 04:57 PM

neo01 napisał(a):Jak to jest siermiężne granie, to ciekawe co powiesz o "And Justice..."
Jeszcze nie słuchałem. Icon_lol Zatem wszystko przed nimi w następnej kolejce (lub później).
neo01 napisał(a):What??
Dlatego napisałem pseudo, bo jak dla mnie trochę przypomina podróże Jarre'a, pewnie też dlatego że jest instrumentalny. Icon_rolleyes


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Miszon - 19.11.2020 05:45 PM

500(2) Orion dyskoteką? 500(2)
Łojezu, tego nawet kajman by nie wymyślił!Icon_eekIcon_eek


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 19.11.2020 06:14 PM

Ani "Master...", ani "Justice..." nie są wcale siermiężne, jeśli nie liczyć niektórych fragmentów sprawiających wrażenie grania na czas. Ale przecież to samo można powiedzieć o kilku ostatnich płytach. Wadą "Justice" są raczej słabsze kompozycje oraz kwestie brzmieniowe.

A albumu, na którym są "Master of Puppets" (dla mnie to jest top 5 piosenek Metallici!), "Welcome Home (Sanitarium)", "Disposable Heroes", czy właśnie "Orion", nic nie musi ratować. Icon_razz2 A mówienie o pseudo-dyskotece w tym ostatnim sprawia wrażenie, że niezbyt dokładnie się tego słuchało.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 19.11.2020 06:32 PM

Sundrajta napisał(a):Jeszcze nie słuchałem.
A to ciekawe. Bo piszesz, że
Sundrajta napisał(a):to jest Meta i jej najsłabsza płyta, to jakieś 7/10
Ciekawe więc, skąd takie zdanie/ocena.
Artur.O napisał(a):kwestie brzmieniowe
Właśnie to brzmienie brzmi Icon_wink bardzo siermiężnie. A poza tym stosunkowo mało tam melodyki, co pogłębia jeszcze to wrażenie. No i w ogóle płyta jest zupełnie fatalnie nagrana.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 19.11.2020 07:31 PM

neo01 napisał(a):Ciekawe więc, skąd takie zdanie/ocena.
Z tego co dotąd przesłuchałem (mam na razie 5/11 albumów).
Miszon napisał(a):Łojezu, tego nawet kajman by nie wymyślił!
Czasem trzeba Was czymś zaskoczyć. Tyle że nie spodziewałem się, że tym określeniem wywołam takie zamieszanie! Czyżby porównanie Mety do dyskoteki aż tak razi? Bowiem w pewnych zakresach metalowcy wykorzystują podobne do tamtych emocje. Icon_twisted


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 19.11.2020 07:46 PM

Rażące jest z tych samych względów, co nazywanie kota domowego pseudo-wężem rzecznym.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - AKT! - 19.11.2020 08:13 PM

neo01 napisał(a):Ech, Konradzie, znów mnie zaskakujesz i znów bardzo pozytywnie Icon_smile
Dobrze, że jesteś
To bardzo miłe -- dziękuję Icon_wink I wzajemnie!

Artur.O napisał(a):Wadą "Justice" są raczej słabsze kompozycje oraz kwestie brzmieniowe.
Zgadzam się z Neo, że brzmienie i słabsze kompozycje przy takim stylu grania przekładają się niestety na takie poczucie siermięgi. Nie sądziłem, że to napiszę, ale kolejny "Czarny album" (via "hurr durr koniec prawdziwej metalliki") jest jak oddech po "Justice".

A mam na świeżo, bo jednej słuchałem wczoraj, a drugiej słucham teraz po wieeeeelu latach przerwy Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 19.11.2020 08:17 PM

I to właśnie na "Czarnym" jest jedyny właściwy kandydat do nazwania go piosenką disco Icon_razz2


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 19.11.2020 09:27 PM

"Sad but true"?

Sundrajta napisał(a):Z tego co dotąd przesłuchałem (mam na razie 5/11 albumów).
Piszesz więc o 5 płytach, nawet nie wiadomo których dokładnie. Więc takie pisanie że najsłabsza płyta to 7/10 jest pozbawione sensu.

A z tą dyskoteką w "Orionie" to od biedy może się kojarzyć początkowy rytm (który jeszcze czasem wraca), ale później utwór się rozwija, trudno więc całościowo z czymś takim go kojarzyć.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 19.11.2020 09:35 PM

neo01 napisał(a):"Sad but true"?
Enter Sandman

neo01 napisał(a):Piszesz więc o 5 płytach, nawet nie wiadomo których dokładnie. Więc takie pisanie że najsłabsza płyta to 7/10 jest pozbawione sensu.
Nie chcę być uszczypliwy, postaram się to powiedzieć delikatnie, ale nie pierwszy raz mam wrażenie, że Sundrajta sam do końca nie wie o czym pisze, więc na tę uwagę odnośnie Oriona nie zwracałbym szczególnej uwagi.
Chyba, że chodziło o moją codzienną listę nazwaną na cześć tego gwiazdozbioru, wtedy pseudo disco mogłoby nawet pasować Icon_razz2


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 19.11.2020 09:47 PM

(19.11.2020 06:32 PM)neo01 napisał(a):  Właśnie to brzmienie brzmi Icon_wink bardzo siermiężnie. A poza tym stosunkowo mało tam melodyki, co pogłębia jeszcze to wrażenie. No i w ogóle płyta jest zupełnie fatalnie nagrana.
(19.11.2020 08:13 PM)AKT! napisał(a):  Zgadzam się z Neo, że brzmienie i słabsze kompozycje przy takim stylu grania przekładają się niestety na takie poczucie siermięgi. Nie sądziłem, że to napiszę, ale kolejny "Czarny album" (via "hurr durr koniec prawdziwej metalliki") jest jak oddech po "Justice".
Przyznam, że nigdy zbytnio mnie brzmienie na AJFA nie kłuło, poza brakiem basu. Chyba mam na to po prostu większą tolerancję.
A czarną płytę również uważam za lepszą od Ajfy. Przemawia za tym pięć bardzo mocnych argumentów. Icon_razz2 No i wydaje mi się, że w tamtym czasie to była konieczna zmiana stylu, bo stylistyka thrash metalowa wyraźnie zaczynała się wyczerpywać (co właśnie czuć na Ajfie, gdzie chyba próbują grać trochę bardziej "progresywnie"); z czego Metallica wyszła obronną ręką (inne zespoły niekoniecznie), a ludzie którzy chcieliby, żeby Meta ciągle grała to samo, no cóż... lata później dostali Death Magnetic.

(19.11.2020 08:17 PM)EVENo napisał(a):  I to właśnie na "Czarnym" jest jedyny właściwy kandydat do nazwania go piosenką disco Icon_razz2
Czy chodzi o "Enter Sandman"?

(19.11.2020 09:27 PM)neo01 napisał(a):  
Sundrajta napisał(a):Z tego co dotąd przesłuchałem (mam na razie 5/11 albumów).
Piszesz więc o 5 płytach, nawet nie wiadomo których dokładnie. Więc takie pisanie że najsłabsza płyta to 7/10 jest pozbawione sensu.
Też mnie ciekawi, o które płyty chodzi...


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 19.11.2020 10:00 PM

Odpada: [9] St. Anger

RUNDA III

[1] Kill 'Em All
[2] Ride the Lightning
[3] Master of Puppets
[4] ...And Justice for All
[5] Metallica
[6] Load
[7] Reload
[8] Garage Inc.
[10] Death Magnetic
[12] Hardwired... to Self-Destruct


Termin: niedziela 21:00


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Miszon - 19.11.2020 10:51 PM

No teraz to już naprawdę czas:

Kill 'Em All


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 19.11.2020 11:24 PM

No to teraz w końcu zabawa się zaczyna. I tez uważam, że czas w sam raz:

Death Magnetic


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 20.11.2020 12:17 AM

W sumie to najchętniej pozbyłbym się teraz Reloada, co jest tym zabawniejsze, że Load to chyba mój faworyt. Mówię "chyba", bo gdy dzisiaj do niego wracam, to też już nie czuję tej chemii, co kiedyś, ale ciężar tamtej muzyki wciąż jest idealny pod moje gusta. Następca był dla mnie mocno rozczarowujący już od pierwszego odsłuchu.

Co do trashowego epizodu Mety, to nie dziwią mnie głosy na Kill'em All, bo to chyba faktycznie najsłabsza propozycja z czterech pierwszych. I jak tak analizuję sytuację po dwóch rundach, to ani jednego złego słowa na temat Hardwired - czyżby czarny koń? Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 20.11.2020 02:04 AM

Ja już narzekałem na dwie ostatnie płyty Metachy łącznie. Icon_razz2

Reload faktycznie jest dość słaby - lepiej by było, jakby Metallica wydała jedną, zwartą płytę, zamiast dwu bardzo rozległych, zwłaszcza, że o ile Load się broni w dość dużych fragmentach, to Reload to chyba głównie odrzuty.

"Kill 'Em All" chyba ogólnie jest uznawany za najsłabszy z pierwszej czwórki, ale są jeszcze późniejsze płyty. Icon_razz2