Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Metallica (/showthread.php?tid=53760)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 05.12.2020 11:05 PM

EVENo, trochę przesadziłeś. Co to znaczy "legalnie zdublowany głos"?? Jak pisał Sundrajta, nie jestem jasnowidzem, oczywiście głos taktyczny po to jest, żeby mógł zadziałać w wypadku remisu. Ale, na miłość boską, tak głosujemy już od THE BEATLES! Jeśli teraz to odkryłeś, to gratuluję refleksu.
I proszę na przyszłość o nieużywanie tego typu sformułowań, bo ich sobie nie życzę. Regulamin jest od dawna niezmienny i to, że dopiero teraz go odkryłeś nie uprawnia cię to szafowania takimi obraźliwymi sformułowaniami.
A tak w ogóle, to najpierw prześledź sobie moje głosowania, a potem pisz jakieś brednie o głosowaniu na minutę przed końcem. Masz tupet, naprawdę.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 05.12.2020 11:18 PM

neo01 napisał(a):I proszę na przyszłość o nieużywanie tego typu sformułowań, bo ich sobie nie życzę. Regulamin jest od dawna niezmienny i to, że dopiero teraz go odkryłeś nie uprawnia cię to szafowania takimi obraźliwymi sformułowaniami.
A tak w ogóle, to najpierw prześledź sobie moje głosowania, a potem pisz jakieś brednie o głosowaniu na minutę przed końcem. Masz tupet, naprawdę.
Ochłoń. Świat nie kręci się wokół Ciebie. Moje wpisy nie są osobistą wycieczką w Twoim kierunku i to Ty masz tupet, skoro tak pomyślałeś.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 05.12.2020 11:27 PM

EVENo napisał(a):Neo najpierw oddał głos na Load zanim runda się zaczęła, a potem oddał drugi, gdy już trwała. Umiejętnie wykorzystał przepisy dotyczące remisu i dobitnie pokazał jak bardzo opłaca się głosować w ostatniej minucie.
EVENo napisał(a):wszystkim policzyłem jeden głos, a tylko jednej osobie policzyłem dwa.
Tylko te dwa cytaty pokazują, że jednak czepiłeś się właśnie mnie, żeby... no właśnie, dać upust złości, że odpadł "Load"? Ja nie mówię, że to jest jakaś osobista wycieczka, tylko że wykorzystałeś mnie instrumentalnie, żeby wyładować swoje frustracje, w dodatku pisząc nieprawdę i insynuując jakieś niby legalne oszustwo. A ja sobie tego nie życzę. Dotarło?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 05.12.2020 11:33 PM

Ale to nie moja wina, że to akurat był Twój głos i że to akurat ta sytuacja otworzyła mi oczy na to, jak dużą korzyść może dać głosowanie taktyczne. Nie wyładowuję żadnego rozgoryczenia, to kolejna rzecz jaką sobie ubzdurałeś. Nie wyładowuję żadnej frustracji, bo tak się składa, że kij od szczotki mam w szczotce. Nie piszę nieprawdy, bo w przypadku remisu, jak głosi Konstytucja "odpada ta, która miała więcej wskazań w rundzie wcześniejszej", czyli parafrazując: liczymy ponownie głosy z poprzedniej rundy. Nie ma czegoś takiego jak legalne oszustwo, jeżeli coś jest legalne to jest to umiejętne wykorzystanie przepisów. Jakim cudem sugerowanie, że umiejętnie wykorzystałeś przepisy Cię obraża?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 05.12.2020 11:43 PM

Twoje sformułowania są moim zdaniem nie na miejscu i na tym chciałbym zakończyć tą dyskusję. Mam wrażenie, że brakuje ci czasem jakiejś refleksji nad tym co piszesz, może czasem Ty powinieneś odczekać chwilę zanim coś napiszesz...? A kłamstwo dotyczy tego, że głosuję na ostatnią chwilę. O ile pamiętam, zrobiłem tak może ze 2 czy 3 razy i to na pewno nie było w tej edycji. A w tej głosuję różnie, raz czekam na rozwój sytuacji, innym razem, jak teraz oddaję głos od razu.
I widzisz: sformułowanie "umiejętnie wykorzystałeś przepisy" brzmi diametralnie inaczej od np. "legalnie zdublowanego głosu". Bo ja nie czuję się, żebym dublował jakiś głos. Generalnie oddaję głos na płytę, która mi nie leży, "Load" mi nie leży od jakiegoś czasu bardzo i takim a nie innym głosowaniem chciałem to pokazać. A że przy okazji udało się wykorzystać dany punkt w regulaminie, poczytuję to raczej za coś pozytywnego - fajnie, że mogłem mieć na coś wpływ, tymczasem Ty wyjechałeś z jakimiś podwójnymi głosami. Nie wiem jak do tej pory nie odkryłeś że tak można głosować, no ale to już Twoja sprawa. Może niekoniecznie trzeba w to mieszać innych.
I wybacz, ale jakoś do końca trudno mi uwierzyć w zapewnienia, że odpadnięcie "Load" nie było dla Ciebie czymś niefajnym, bo zadeklarowałeś, że granie na tej ich płycie najbardziej Ci leży. Nie traktuj tego jako wycieczki w Twoją stronę; myślę że Twoja reakcja mogłaby być po prostu nieco inna, gdyby chodziło akurat o inną płytę. Ale to naturalne.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - meni - 05.12.2020 11:58 PM

Garage Inc.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 06.12.2020 12:01 AM

neo01 napisał(a):A kłamstwo dotyczy tego, że głosuję na ostatnią chwilę.
Napisałem "dobitnie pokazał jak bardzo opłaca się głosować w ostatniej minucie". Aby to udowodnić nie musiałeś głosować w ostatniej minucie, tak jak w crash testach samochodów nie muszą brać udziału prawdziwi ludzie, aby udowodnić, że zderzenie z TIR-em ich zabije.
neo01 napisał(a):I widzisz: sformułowanie "umiejętnie wykorzystałeś przepisy" brzmi diametralnie inaczej od np. "legalnie zdublowanego głosu"
Neo, napisałem o legalnie zdublowanym głosie, Ty mi na odpisałeś "możesz jaśniej?" a ja Ci na to, niecałe 45 minut później, odpisałem "Neo najpierw oddał głos na Load zanim runda się zaczęła, a potem oddał drugi, gdy już trwała. Umiejętnie wykorzystał przepisy dotyczące remisu". Czemu dopiero teraz to przeczytałeś? Icon_wink

neo01 napisał(a):A że przy okazji udało się wykorzystać dany punkt w regulaminie, poczytuję to raczej za coś pozytywnego - fajnie, że mogłem mieć na coś wpływ, tymczasem Ty wyjechałeś z jakimiś podwójnymi głosami
Z perspektywy liczącego to jest podwójny głos. Nie byłbym w stanie rozstrzygnąć tamtej rundy, gdybym nie policzył głosu pewnego użytkownika (nie pamiętam kto to był Icon_wink ) dwa razy. A pisząc "od teraz ja też chcę mieć dwa głosy na rundę" wyraziłem to, co Ty tutaj - fajnie by było mieć na coś wpływ i wykorzystać dany punkt w regulaminie, poczytuję to raczej za coś pozytywnego. Podpisuję się pod tymi słowami. I to w zasadzie jedyne, co od początku chcę powiedzieć.

neo01 napisał(a):Nie wiem jak do tej pory nie odkryłeś że tak można głosować, no ale to już Twoja sprawa
A dziękuję, niech to będzie moja sprawa.
Edit: Albo nie, wyjaśnię Icon_wink Otóż w poprzednich "Przetrwają najsilniejsi", jakie prowadziłem nie było ANI JEDNEGO REMISU. Nie musiałem się więc przejmować tym, jakie są przepisy dotyczące remisów. Tutaj taki remis był, więc musiałem zajrzeć do regulaminu, aby dowiedzieć się, co w takiej sytuacji mam zrobić. Wcześniej... miałem to po prostu w dupie.

neo01 napisał(a):Może niekoniecznie trzeba w to mieszać innych.
Będzie trudno, bo sam się w to wmieszałeś oddając zdublowany głos Icon_mrgreen Żart. ŻART. Może mój styl jest czasem zbyt luźny, ale nie lubię pisać na forach przesadnie oficjalnie. Ubrałem to w takie słowa - w moich oczach tylko parafrazując przepisy zabawy. Nikogo nie chciałem urazić, chciałem tylko ubrać przepisy tej zabawy w luzackie słowa. Naprawdę, nie miałem złych zamiarów.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Kondziowsky - 06.12.2020 12:05 AM

[1] Kill 'Em All


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - neo01 - 06.12.2020 12:10 AM

OK, domyślam się, że nie miałeś. Mamy na pewno inny "styl bycia", a internet nie jest najlepszym miejscem do komunikacji, niestety, a może i dobrze... Z mojej strony sprawa wyjaśniona. Mam nadzieję, że inni nie mają za złe tych wywodów, ale nie mogłem tej sytuacji przemilczeć.
Cieszę się, że sprawa wyjaśniona i idziemy z zabawą dalej z pozytywnymi mam nadzieję już tylko emocjami...


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 06.12.2020 12:12 AM

neo01 napisał(a):Cieszę się, że sprawa wyjaśniona
Ja również się cieszę Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - kajman - 06.12.2020 12:14 AM

W moim odczuciu określenie legalnie zdublowany głos nie jest najszczęśliwsze, ale nie odbieram go jako coś złego.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Sundrajta - 06.12.2020 01:39 AM

Na szczęście wszystko sobie wyjaśniliście. Icon_cool
A tymczasem widzę, że pora garażować metalową maszynę i w związku z tym mój przedmówca nie będzie miał ani jednej płyty do wspierania, bo wszystko co najlepsze poszło w ... (a już będę pisał gdzie). Icon_twisted


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 06.12.2020 09:59 PM

[5] Metallica


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - EVENo - 06.12.2020 10:00 PM

Odpada: [8] Garage Inc.

RUNDA VIII

[1] Kill 'Em All
[2] Ride the Lightning
[3] Master of Puppets
[4] ...And Justice for All
[5] Metallica

Termin: czwartek 21:00



RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - kajman - 06.12.2020 10:13 PM

Tu już nie ma o co walczyć. Poczekam na następną zabawę.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Dobromiera - 06.12.2020 10:27 PM

Idealnie! Teraz właśnie zostały te płyty, dzięki którym Metallica ma taką, a nie inną pozycję w świecie muzyki (a nie np. Reload, wbrew hejterom Icon_razz2 )

to teraz można wyrzucić:

...And Justice for All

bo jedno "One" wyraźnie ciągnie cała resztę do góry, pozostałe płyty są równiejsze i lepiej przemyślane


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Miszon - 06.12.2020 10:46 PM

Najnudniejsza edycja ze wszystkich...

Kill 'Em All


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - kajman - 06.12.2020 10:47 PM

One to chyba najbardziej przez mnie nielubiany ich utwór. Ciągnie się w nieskończoność i jest potwornie nudny.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - Yacy - 06.12.2020 11:00 PM

Kill 'Em All


RE: Przetrwają najsilniejsi - Metallica - meni - 06.12.2020 11:08 PM

Kill 'Em All