Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. (/showthread.php?tid=53515)

Strony: 1 2


dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - thestranglers - 29.10.2020 02:14 AM

Wybaczcie, że wracam do tej ekipy, ale z ich dorobku najszybciej mogłem się odnieść do ostatnich myśli.

I don't think things can be
Pretty or ugly
All that you can say is
If your existence
Is not threatened in any way.


The Stranglers - Threatened



RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - Dyfeomorfizm - 29.10.2020 07:39 AM

Ewa Demarczyk "Wiersze Baczyńskiego"
Chyba mój ulubiony utwór Demarczyk, potwierdzenie jej wokalnego rozmachu.



RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - kajman - 29.10.2020 08:46 AM

Też bardzo cenię Demarczyk i ten utwór bardzo lubię, ale w czołówce jej dokonań u mnie się nie znajduje.
A co do utworów, które chcę wrzucić to muszę sprawdzić, czego tutaj nie było i wtedy wybiorę.


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - Yacy - 29.10.2020 08:53 AM

Icon_lol Icon_lol Icon_lol

to tak odnośnie tematu Icon_wink2

chcę poprzednie nadrobić, ale tu raczej czasu nie znajdę Icon_razz


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - neo01 - 29.10.2020 09:44 AM

No ten temat to jakiś żart Icon_smile


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - dejmieeen - 29.10.2020 09:46 AM

Trochę tych płyt mam. Część to pochopne zakupy, bo się trafiła okazja, i muszę pomyśleć, czy niektórych nie spróbować powyprzedawać, ale z większości jestem zadowolony. Mój ostatni zakup to debiut Arka Kłusowskiego i "Przewijanie na podglądzie" KRÓLA - obie z przeceny.

KRÓL - całą ciszę / POKÓJ NOCNY



RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - dejmieeen - 29.10.2020 09:47 AM

(29.10.2020 09:44 AM)neo01 napisał(a):  No ten temat to jakiś żart Icon_smile

Dlaczego?


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - EVENo - 29.10.2020 10:21 AM

Może chodziło o wyłapanie jakiś niespodzianek czy coś. Ja na przykład mam pierwszą płytę Feela. Problem w tym, że nie na półce, a gdzieś w pudle w piwnicy u rodziców Icon_razz2

A mój wujek ma większość płyt w szufladzie, więc można też i taki temat otworzyć Icon_wink


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - stokrotka - 29.10.2020 10:30 AM

Bardzo ciekawy temat!
Ja wybiorę oczywiście gatunek mi bliski i wokalistkę, która raczej nie miałaby szansy jakkolwiek tu zaistnieć Icon_wink

Eliane Elias - Running



RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - dejmieeen - 29.10.2020 11:17 AM

Przecież tego nie trzeba czytać dosłownie - chodzi o to, że należy podać piosenkę z płyty, którą fizycznie się posiada w domu - a gdzie się trzyma, to nieistotna kwestia. Chyba, że ktoś bardzo dokładnie i skrupulatnie podchodzi do tematów, to albo nie musi brać udziału, albo na potrzeby może postawić jakąś płytę na 5 minut na jakiejś półce. Icon_smile


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - neo01 - 29.10.2020 12:12 PM

Ale nie o to chodzi w ogóle. Jest to forum muzyczne i w związku z tym zakładam, że większość jego użytkowników ma tych płyt naprawdę sporo. Sam może nie mam jakiejś bardzo pokaźnej kolekcji, ale jest ona na tyle duża, że kompletnie nie wiem z jakiego klucza miałbym dokonać wyboru.
Co innego jak by chodziło np. o płytę zakupioną w tym roku albo o jedną z pierwszych. Myślę że byłoby to o niebo ciekawsze niż jakieś przypadkowe wybory...

Ale OK, podejdę do tematu podobnie jak poprzedniczka i wybiorę na zasadzie promocji wykonawcy:

Crippled Black Phoenix - The Heart of Every Country


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - dziobaseczek - 29.10.2020 12:16 PM

Mało już mam płyt, ale zostawiłem sobie białego kruka, którego kupiłem w Mannheim
Jimmie's Chicken Shack - Spiraling




RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - dejmieeen - 29.10.2020 12:28 PM

(29.10.2020 12:12 PM)neo01 napisał(a):  Ale nie o to chodzi w ogóle. Jest to forum muzyczne i w związku z tym zakładam, że większość jego użytkowników ma tych płyt naprawdę sporo. Sam może nie mam jakiejś bardzo pokaźnej kolekcji, ale jest ona na tyle duża, że kompletnie nie wiem z jakiego klucza miałbym dokonać wyboru.
Co innego jak by chodziło np. o płytę zakupioną w tym roku albo o jedną z pierwszych. Myślę że byłoby to o niebo ciekawsze niż jakieś przypadkowe wybory...

Wg swojego "widzimisię", tak jak się dokonuje wyboru przy okazji większości tematów? Skoro wybór dowolnej piosenki z dowolnego albumu, jaki się posiada w domu, to problem, to może część forum powinna odpuścić sobie zabawę, bo niedługo będą piosenki, które się pojawiły na LP3 w danych latach - wybór będzie przytłaczający!


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - kajman - 29.10.2020 12:44 PM

stokrotka napisał(a):raczej nie miałaby szansy jakkolwiek tu zaistnieć
Kto wie! Może nie w tym wątku, po płyty nie mam, ale ogólnie bardzo lubię jej nagrania i być może kiedyś bym coś wrzucił. Chociaż faktycznie trochę o niej ostatnio zapomniałem.


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - wwas - 29.10.2020 01:46 PM

Płyta nie byle jaka, bo wygrana w konkursie zlotowym.



Erland Øye - Bad Guy Now


RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - Dobromiera - 29.10.2020 02:12 PM

Akurat zgadzam się z neo01; temat jest tak szeroki, że prawie jego brak, chyba, że naprawdę ktoś ma mało płyt. Co innego, gdyby było to np. "mało znana piosenka z płyty, którą masz w domu".

To ja wrzucam zespół, który w sumie dla rocka alternatywnego był ważniejszy, niż Nirvana (choćby przez bycie jej bezpośrednią inspiracją). Umiarkowany sukces płyty Goo przetarł szlak dla grunge'u w mejnstrimie.



RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - AKT! - 29.10.2020 06:35 PM

ja wybrałem płytę, którą uważam za koronę swojej kolekcji, tytułowy utwór ze zjawiskowego "paralellisme" cudownej miharu koshi; dużo się tej płyty naszukałem, sporo za nią przepłaciłem, ale spełniłem marzenie i absolutnie nie żałuję <3




RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - EVENo - 29.10.2020 06:45 PM

To ja wrzucę płytę, której na pewno nie ma nikt z Was, bo w fizycznym wydaniu powstała w niewielkim, amatorskim nakładzie. Wysłana osobiście przez autora z autografem.

TACE Project - TIME TRAVELLER




I może jeszcze jedną, mniej amatorską i nieco bardziej popularną, ale za to kupioną w ciemno. Również wysłana z autografem (tak na marginesie to dopiero za którymś razem się zorientowałem, że dedykacja w środku jest ręcznie napisana).

Janek Pęczak - JESTEM





RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - kajman - 29.10.2020 08:27 PM

Było już z pierwszej zakupionej płyty, ale to tak wspaniała płyta, że wrzucę jeszcze jeden z niej utwór (a do tamtego wrzuciłem wylinkę do tuby).
Tadeusz Woźniak - Odcień ciszy



RE: dzień 449 - Piosenka z płyty, którą masz na półce w domu. - AKT! - 29.10.2020 08:55 PM

ooo też ją mam, lubię bardzo tę okładkę <3 zawartość zresztą również