Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki (/showthread.php?tid=52527)



dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - inżynierek - 05.09.2020 10:32 AM

Witam w nowej edycji.
Ten tegoroczny kawałek to świetny utwór, najlepszy z najnowszego albumu jak dla mnie, a więc do rzeczy:
Nicolas Jaar - Hello Chain (2020)




a tu mamy jeszcze nowy album, niby należący do fińskiej grupy Autiomaa, ale czy to jest ta sama Autiomaa, która jeszcze w zeszłym roku grała country rocka? Tego nie wiem. Bardziej pasuje mi do innego wątku Icon_wink





RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - inżynierek - 05.09.2020 10:34 AM

Sorry, wysyłanie pliku nie powiodło się a nie mogę edytować...
To jeszcze raz Autiomaa.





RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - thestranglers - 05.09.2020 10:39 AM

Pamiętałeś? Icon_wink

Grzegorz Halama - Ja wiedziałem że tak będzie




RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - inżynierek - 05.09.2020 10:46 AM

Przypomniałeś mi w innym wątku Icon_wink
I w sumie dobrą piosenkę żeś wybrał. Rano nie chciało mi się wstać a potem w złości usunąłem folder z kawałem archiwum mojej listy Icon_lol Ja wiedziałem, że tak będzie (że zapomnę o zabawie Icon_wink)


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - kajman - 05.09.2020 10:59 AM

thestranglers napisał(a):Grzegorz Halama - Ja wiedziałem że tak będzie
Sam o tym pomyślałem. Jeden z najbardziej przeze mnie znienawidzonych utworów ever. Nota bene ogólnie tego pana nie trawię. Słyszałem kilka jego kabaretowych skeczów i było to koszmarnie głupie.


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - thestranglers - 05.09.2020 11:13 AM

dla mnie to tylko jeden z najdziwniejszych numerów 1 na LP3


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - Miszon - 05.09.2020 12:39 PM

Widząc ten temat (czy nawet proponując go, nie pamiętam czy to ja proponowałem) miałem na myśli:
Ścianka - Białe wakacje – wersja β
Niestety, nie ma tej wersji na youtube.
Zatem poszukam czegoś innego.


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - Miszon - 05.09.2020 12:42 PM

o i już jest:

TOOL - Faaip de Oiad



RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - inżynierek - 05.09.2020 02:18 PM

(05.09.2020 10:59 AM)kajman napisał(a):  
thestranglers napisał(a):Grzegorz Halama - Ja wiedziałem że tak będzie
Sam o tym pomyślałem. Jeden z najbardziej przeze mnie znienawidzonych utworów ever. Nota bene ogólnie tego pana nie trawię. Słyszałem kilka jego kabaretowych skeczów i było to koszmarnie głupie.
A pamiętasz może jeden z moich - może nie hitów, ale coś co miałem na swojej liście swego czasu i było też na LP3, a Ty stwierdziłeś, że ta gitarowa solówka nie jest wiele warta? Żeby było Ci łatwiej zgadnąć, drugi z singli tego samego pana dostał od Ciebie 10 i to było już po końcu Listy, choć wtedy jeszcze o tym nie wiedzieliśmy. Icon_wink A utwór o którym ja mówię, świetnie nadaje się do tego wątku jak dla Ciebie, nie? Icon_wink


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - kajman - 05.09.2020 03:34 PM

Gdybym miał takie kryterium stosować to 90% utworów by się na nie załapało.


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - inżynierek - 05.09.2020 03:46 PM

Dobry żart. Przecież sam narzekałeś na ten utwór, tuż obok moich zachwytów nad tym utworem Icon_wink


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - kajman - 05.09.2020 04:47 PM

Oczywiście, że narzekałem, bo kawałek jest beznadziejny i nic się w nim nie dzieje. Ale w tego typu muzyce nie jest to taka oczywista sprawa jak w komercyjnym popie, gdzie jakaś myśl muzyczna jest ewenementem czy hipie hopie, gdzie podkład służy tylko do tego, żeby rap nie był a capella.


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - inżynierek - 05.09.2020 05:05 PM

W moim odczuciu oczywiście jest to świetny utwór i nie jest prawdą, że się nic nie dzieje. Icon_wink
Ale dobra. Przestańmy się kłócić, zapraszam Cię do wybrania jakiegoś utworu pasującego do dzisiejszego dnia Icon_wink


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - kajman - 05.09.2020 05:22 PM

Już wybrał thestranglers. A drugi, który rozważałem na tubie się nie pojawia.


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - neo01 - 05.09.2020 05:23 PM

kajman napisał(a):Słyszałem kilka jego kabaretowych skeczów i było to koszmarnie głupie.
Fakt, że skecze były głupkowate, ale teraz ma naprawdę zabawne monologi. Polecam szczególnie ten o łakomstwie - jest naprawdę diametralna różnica...


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - kajman - 05.09.2020 05:38 PM

Nie skorzystam. Pan Józek skutecznie mnie do niego zniechęcił. A co do kabaretu to jakoś po 1981 roku nie mam do niego przekonania.


RE: dzień 396 - utwór, w którym prawie nie ma muzyki - inżynierek - 05.09.2020 06:59 PM

Mam to samo, ale po 2016.