Największe forum list przebojów Mycharts.pl
US Charts - 2020-08-18 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Światowe listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Lista Amerykańska (/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Wątek: US Charts - 2020-08-18 (/showthread.php?tid=52196)



US Charts - 2020-08-18 - Szymek79 - 19.08.2020 12:12 AM




RE: US Charts - 2020-08-18 - AKT! - 19.08.2020 11:31 AM

wiem, że to nie od dzisiaj, ale tanio można numer jeden w ameryce wyrwać; a w czasach streamingu to jaka jest piosenka, liczy się najmniej; ważniejsze są nazwisko i kontrowersje


RE: US Charts - 2020-08-18 - Dobromiera - 19.08.2020 02:21 PM

"Blinding Lights" nadal w pierwszej trójce? Szał.


RE: US Charts - 2020-08-18 - prz_rulez - 20.08.2020 08:58 AM

Gdyby to bylo takie proste wejsc na szczyt, to... Byloby takie proste Icon_wink
Coz... Wydawalo mi sie juz, ze muzyka komercyjna bardzo powoli, ale zaczyna sie poprawiac. No, ale zmienilem zdaniem. Mamy glownie trapy (ich chyba nie ma co komentowac) i country, ktore moze miewa nawet niezle teksty, ale zazwyczaj jest wariacja na temat jednej i tej samej piosenki.
Widzisz, Konradzie. Chciales trapu, to go masz Icon_wink
W tym zestawie Ava Max jawi się jako objawienie.
To, co po odsluchach wydalo mi sie w miare interesujace: Machine Gun Kelly, Powfu i, o dziwo, Doja Cat.

P.S. Okazalo sie, Konradzie, ze miales racje z Taylor Swift. Wziela sie i nagrala plyte silaca sie na ambitnosc.


RE: US Charts - 2020-08-18 - AKT! - 20.08.2020 12:22 PM

zgadzam się, że trap w dużym ujęciu raczej negatywnie wpłynął na amerykański pop -- znalazłbym pewnie sporo pozytywnych przykładów, ale i tak toną w oceanie generycznej mielizny
natomiast nieporównywalnie gorszy dla jakości list przebojów (nie tego jak odzwierciedlają rzeczywistość czy faktycznego stanu gustów) jest dopuszczenie youtube'owego streamingu, bo tutaj zawsze wygrywa to co masowe i kontrowersyjne; ludzie nie głosują portfelami; głosowanie czasem ma mniejsze znaczenie, zwłaszcza gdy ma się naście lat

a taylor nagrała płytę "pomiędzy" i wyszło jej to cokolwiek nijako; nie jestem miłośnikiem tej odsłony; są dziesiątki lepszych folkpopowych płyt niż nastoletnie piosenki swift; wolę ją w rasowym popowym wydaniu albo w bardziej melodyjnej country-popowej odsłonie