Największe forum list przebojów Mycharts.pl
notowanie 953 - 14.06.2009 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: notowanie 953 - 14.06.2009 (/showthread.php?tid=5129)

Strony: 1 2


notowanie 953 - 14.06.2009 - ku3a - 17.06.2009 11:57 AM

Tym razem bohater notowania jest jeden - Placebo! Płyta "Battle For The Sun" nie jest żadnym przełomowym dziełem, ale chyba nie o to chodziło. Chodziło o to, żeby nagrać album, którego dobrze się będzie słuchać i żeby uzyskać nową radość z tego wszystkiego. Udało się w 100%. Radość jest, przeboje są. Przecież już są 2 piosenki w mojej pierwszej dziesiątce. Dwie? Nie! Trzy! Kiedy to po raz ostatni miałem nowość od razu w pierwszej dziesiątce?! Sam nie pamiętam. A teraz "Ashtray Heart" mną zawładnęło od pierwszego przesłuchania, tak mocno, że bez większego problemu wbiło się do dziesiątki Icon_exclaim I tylko, jak to zwykle w takich przypadkach, można się obawiać czy to nie za szybko i czy w związku z tym stan takiej euforii nie minie zbyt szybko. Płyta również pojawiła się w dziesiątce, już w pierwszym tygodniu słuchania. W sam raz na wakacje. W sam raz na Open'era Icon_smile2.

Również w pierwszym tygodniu słuchania na listę płyt dostał się Chickenfoot. Jak to już mówiłem w audycji, nie chciałbym na razie zbyt wielkim słów używać, ale bez ryzyka mogę powiedzieć, że ta płyta bardzo, bardzo mi się podoba. Klasyczne rockowe granie, którego ostatnio mało, a które chyba wciąż ma wielu zwolenników. Ciekawe czy wielu zwolenników zdobędzie Chickenfoot. Oprócz fenomenalnego debiutu "Ashtray Heart" są też 2 inne nowości. Już myślałem, że ostatni singiel Kasabian jednak się nie przebije na moją listę, bo już od kilku tygodni próbował i ciągle się nie udawało. A jednak w końcu nadszedł tydzień, kiedy to wysoka forma "Fire" spotkała się z nieco niższą innych utworów z którymi ten bezpośrednio konkurował i się udało. Również kilka podejść do listy miał "Disruptr". Tu jednak sprawa wygląda trochę inaczej, ponieważ dopiero ostatnio utwór chwycił na poważnie i wydaje się, że teraz już Devin Townsend Project powinien się piąć do góry. Niezwykłym wyczynem popisuje się też "Farewell To The Fairground" które po raz kolejny wraca na pierwsze miejsce!

Zapowiada się ciekawa walka w najbliższych tygodniach w płytach, ponieważ kilka albumów mocno dobija się do dziesiątki, a poza tym sam jestem ciekaw co wyjdzie z moich przygotowań do Open'era - czy zaowocują one zmianami na liście. Zapowiadają się interesujące muzycznie tygodnie Icon_smile2.

Notowanie 953:

01. 02. 12. 12. Farewell To The Fairground - White Lies
02. 04. 07. 07. No You Girls - Franz Ferdinand
03. 01. 04. 04. Upadam - Lipali
04. 08. 02. 02. Snake - Gasmac Gilmore
05. 06. 06. 06. For What It's Worth - Placebo
06. 05. 13. 13. Battle For The Sun - Placebo
07. 07. 38. 38. All Nightmare Long - Metallica
08. 10. 10. 10. ... And We Dance - Gasmac Gilmore
09. NN. 01. 01. Ashtray Heart - Placebo
10. 03. 05. 05. Know Your Enemy - Green Day

11. 31. 02. Alles Was War - Die Toten Hosen
12. 23. 04. Niejasności - Gaba Kulka
13. 12. 11. Barykady - Lipali
14. 14. 12. Revelry - Kings Of Leon
15. 09. 10. Second Chance - Shinedown
16. 11. 43. The Day That Never Comes - Metallica
17. 13. 08. Biała flaga - Lipali
18. 16. 16. That Was Just Your Life - Metallica
19. 30. 02. Peacemaker - Green Day
20. 18. 08. Call Me - Shinedown
21. 15. 12. Safe At Home - Starsailor
22. 17. 06. Hero Of War - Rise Against
23. 46. 02. Take On Me - L-Dópa
24. 20. 21. Tell Me It's Not Over - Starsailor
25. 19. 08. Jestem jak motyl - Andrzej Grabowski
26. 26. 03. Jackie Collins Existential Question Time - Manic Street Preachers
27. 24. 09. Vlad The Impaler - Kasabian
28. 40. 02. Transfuzja - Coma
29. 36. 02. Rusted From The Rain - Billy Talent
30. 22. 15. Savior - Rise Against
31. 21. 06. Peace - Depeche Mode
32. 27. 04. Maybe California - Tori Amos
33. 25. 09. Piwko - Kazik
34. 28. 11. Careless Whisper - Seether
35. 29. 07. Jungle Drum - Emilíana Torrini
36. 34. 13. Wars - Hurt
37. 33. 22. The Day Before The Day - Dido
38. 37. 04. Toy Collection - Katie Melua
39. 39. 20. Cisza i ogień - Coma
40. 38. 15. Wrong - Depeche Mode
41. NN. 01. Disruptr - Devin Townsend Project
42. 41. 97. M.I.A. - Avenged Sevenfold
43. 32. 17. Her Eyes Are Underneath The Ground - Antony And The Johnsons
44. 43. 03. Treat Me Like Your Mother - The Dead Weather
45. 45. 41. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
46. NN. 01. Fire - Kasabian
47. 42. 09. Soon We'll Be Found - Sia
48. 47. 03. This Is Not America - Juliette Lewis
49. 44. 05. Latawce - Żywiołak
50. 50. 05. Hotel California - Belle Perez

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

35. 08. W rytmie Joy Division - Kumka Olik
48. 17. Bullets - Archive
49. 15. Underground - Armia

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 941:

01. 01. 04. 04. Trio - Lipali
02. 02. 05. 05. 21st Century Breakdown - Green Day
03. 03. 03. 03. Only By The Night - Kings Of Leon
04. 04. 03. 03. Journal For Plague Lovers - Manic Street Preachers
05. 05. 21. 09. The Sound Of Madness - Shinedown
06. NN. 01. 01 Battle For The Sun - Placebo
07. 06. 40. 40. Death Magnetic - Metallica
08. NN. 01. 01 Chickenfoot - Chickenfoot
09. 07. 62. 04. Deaf Dumb Blind - Clawfinger
10. 09. 08. 08. Sounds Of The Universe - Depeche Mode

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

09. 14. 14. Goodbye To The Machine - Hurt
10. 16. 16. Appeal To Reason - Rise Against


- Kaczy1993 - 17.06.2009 12:30 PM

Piękny powrót na szczyt Icon_mrgreen

3 Placeba w dyszce, genialnie Icon_biggrin3 Brakuje tylko Kings Of Medicine Icon_wink2

Jakiś Chickenfoot by się przydał jeszcze bo widzę że na Liście Płyt już debiutuje Icon_smile2


- Tomekk - 17.06.2009 02:01 PM

Po Open'erze to całe podium będzie się składać z Placebo Icon_cool2
Franz ma szansę na pierwsze miejsce :?: Icon_smile2
Green Day spada Icon_frown nie za szybko :?:
Gaba coraz bliżej Top10 Icon_biggrin3 i jak ładnie skacze...


- Aro - 17.06.2009 02:19 PM

ku3a napisał(a):Kiedy to po raz ostatni miałem nowość od razu w pierwszej dziesiątce?! Sam nie pamiętam. A teraz "Ashtray Heart" mną zawładnęło od pierwszego przesłuchania, tak mocno, że bez większego problemu wbiło się do dziesiątki
a mi się wydaje ze to mogły byc te najstarsze Placki i tez na 9 Icon_wink2
Próbuje wydusic ile się da z płyty. Na razie idzie tak sobie ....
Tomekk napisał(a):Po Open'erze to całe podium będzie się składać z Placebo
mam nadzieje ze jednak nie Icon_cool2
Jak już to wole "Snake'a" , za tydzien na podium , a jak się dobrze postara to i na szczycie . Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):12. 23. 04. Niejasności - Gaba Kulka
początki okazały sie takie sobie, a teraz się rozpędziła. I dobrze Icon_smile2
ku3a napisał(a):23. 46. 02. Take On Me - L-Dópa
poszło jak burza Icon_smile2 Po takim spotkaniu nie mogło byc inaczej.
ku3a napisał(a):28. 40. 02. Transfuzja - Coma
29. 36. 02. Rusted From The Rain - Billy Talent
Wciąz nie moge narzekać dzis na listę, mam niezłą rundę Icon_wink2
ku3a napisał(a):41. NN. 01. Disruptr - Devin Townsend Project
a na koniec zostawiłem sobie, najlepsza informację tego tygodnia. Bardzo , ale to bardzo sie ciesze z debiutu . Icon_biggrin3 Teraz będe trzymał kciuki, o jak najlepsza karierę utworu na Twojej liscie.


- michal91d - 17.06.2009 02:35 PM

ku3a napisał(a):01. 02. 12. 12. Farewell To The Fairground - White Lies
02. 04. 07. 07. No You Girls - Franz Ferdinand
pięknie Icon_mrgreen u mnie też White Lies są ciągle w czołówce i nie wyobrażam sobie, żeby ich tam nie było Icon_wink2
ku3a napisał(a):09. NN. 01. 01. Ashtray Heart - Placebo
świetna nowość - trzy Placebo w dziesiątce... Icon_smile2
Starsailor spada, ale 21 tygodni to i tak świetny rezultat
ku3a napisał(a):46. NN. 01. Fire - Kasabian
bardzo fajna nowość. Ciekawe jak daleko zajdzie :?:
jak mi się to notowanie podoba Icon_exclaim Icon_smile2


- koszMAREK - 17.06.2009 03:27 PM

Cytat:09. NN. 01. 01. Ashtray Heart - Placebo
Świetny utwór!!!
Cytat:21. 15. 12. Safe At Home - Starsailor
Co ja widzę Icon_eek2 , w dół, ale przecież już 12 tyg. na liście.
ku3a napisał(a):46. NN. 01. Fire - Kasabian
I tutaj również świetna nowość Icon_lol


- saferłel - 17.06.2009 04:55 PM

Czułem, że lider powróci Icon_biggrin Mogłem kurcze napisać tydzień temu i wyjść na proroka ;P Skok Lipali bardzo mnie zdziwił wtedy i podejrzewałem, że taka nagła popularność....może nagle odejść. Chyba jestem przyzwyczajony, że na tej liście pierwsze miejsca zdobywają głównie artyści, którzy staczają ciężką i powolną walkę o fotel lidera. Zakładam, że Placebo też 1-2 tyg. nie wejdzie tak wysoko, ale sam fakt nowości w top 10 sprawia, że są faworytem. Trzy Placebo w top 10 Icon_wink No ładnie. Bijesz nawet moje statystyki odnośnie PSB Icon_smile Spada Green Day - też coś czułem kilka dni temu, potem zobaczyłem gdzieś komentarz, że płyta Ci się bardzo podoba i moje nadzieje opadły, ale teraz tryumfuję! Icon_lol w 30 znalazł się Billy Tallent Icon_smile Ja dzisiaj wyjątkowo zacznę już listę układać...chociaż nie, dzisiaj program - no to jutro wyjątkowo, by na piątek byłą gotowa i zobaczymy jak tam sobie poradzi to nagranie. ''Fire'' to nagranie znów spajające nasze listy, ciekawe czy kiedyś coś mniej ''oczywistego'' je połączy Icon_wink2 Manicy utrzymali pozycję! No proszę. U mnie już.....bardzo daleko Icon_eek2
Muszę znaleźć chwilę na ten album Chickenfoota, chociaż chciałem teraz tylko zaznaczyć, że to ''klasyczne rockowe granie'' chyba nie jest jeszcze tak rzadkie jak piszesz. Przynajmniej w Stanach - ale faktycznie ludzie mają chyba dosyć, dlatego wracają do lat 80-tych.

No tak....i jeszcze na koniec dodam, że taki hit się zrobił z tego ''Farewell'', a u mnie został ten numer zignorowany. Hmmm, nadrobię to chyba innym singlem.


- Lilian - 17.06.2009 10:14 PM

Wow! Nowość i to Placebo na miejscu 9! Icon_biggrin3
rozumiem że tytuł tego notowania ma coś wspólnego z "Mi cenicero"?
sprawdziłam już, to nie może być tłumaczenie bo "Mi cenicero" oznacza z hiszpańskiego "Moja popielniczka" Icon_eek2 Icon_lol
fajna piosenka, więc super ze od razu na 9 Icon_smile2
W top10 jeszcze dwa Placki, więc chyba openerowy nastrój powoli zaczyna sie pojawiać? Icon_wink2

ku3a napisał(a):12. 23. 04. Niejasności - Gaba Kulka
wow! jakiż skok Icon_smile2
Kuba, byłeś w niedziele w Trójce na koncercie?

ku3a napisał(a):23. 46. 02. Take On Me - L-Dópa
na taki skok miała wpływ w jakiś sposób jedna z Twoich ostatnich audycji? Icon_smile2

ku3a napisał(a):31. 21. 06. Peace - Depeche Mode
ku3a napisał(a):40. 38. 15. Wrong - Depeche Mode
ech, jaki spadek "Peace" Icon_neutral2 "Wrong" ciut mniejszy..
masz na oku jakiegoś nowego kandydata na Twoją listę z SOTU?

ku3a napisał(a):a poza tym sam jestem ciekaw co wyjdzie z moich przygotowań do Open'era
starszych płyt też słuchasz np. Placebo które dobrze znasz i lubisz? Icon_smile2


- bear - 17.06.2009 10:47 PM

a kto mi uwierzy, iż wiedziałem, że to będzie TO Placebo? Icon_mrgreen
wiedziałem że to musi się u Ciebie pojawić, ale że aż tak wysoko? ciekawe u kogo za tydzień będzie wyżej Icon_razz
prawdziwa energetyczna petarda, odkąd co rana stawia mnie na nogi to "cztery zero, cztery zero" Icon_wink2 to świat wokół jest jakby inny Icon_razz
Take on me jak ładnie, po takim wywiadzie nie dziwota Icon_razz


- Lilian - 17.06.2009 11:35 PM

W odniesieniu do tego co napisałam powyżej o tytule notowania i owym "Mi cenicero" -
jak słuchałam piosenki podejrzewałam, że moze chodzić o to jak wybrzmiewają te słowa. Ale myślałam że jest może coś jeszcze...
ale zostałam uświadomiona o innych dyskusjach toczących sie na tym forum na podobny temat. Więc tylko dodam, że ja mam wrażenie, że chłopaki śpiewają "cztery zero". Momentami [na poczatku] wydawalo mi sie tez ze "sześć zero"... Icon_mrgreen


- bear - 17.06.2009 11:40 PM

Lilian napisał(a):ja mam wrażenie, że chłopaki śpiewają "cztery zero". Momentami [na poczatku] wydawalo mi sie tez ze "sześć zero"...
zależy kto z kim gra Icon_wink2
gdyby na przykład chłopcy z Placebo widzieli mecz Polska-San Marino, to ja daję głowę że ten utwór zaczynałby się od słów "dziesięć zero, dziesięć zero" Icon_lol


- Kaczy1993 - 18.06.2009 09:16 AM

Lilian napisał(a):"Mi cenicero"
Tam nie ma takiego zwrotu Icon_razz To leci tak:
"Cenicero, cenicero - Mi Corazón de cenicero" Icon_razz


- ku3a - 19.06.2009 11:05 AM

Kaczy1993 napisał(a):Brakuje tylko Kings Of Medicine Icon_wink2
"na razie" brakuje Icon_wink2. pewnie za jakiś czas to się zmieni Icon_smile2.
Kaczy1993 napisał(a):Jakiś Chickenfoot by się przydał jeszcze bo widzę że na Liście Płyt już debiutuje Icon_smile2
na razie podoba mi się jako całość, bez wyróżniania poszczególnych kawałków.
Tomekk napisał(a):Po Open'erze to całe podium będzie się składać z Placebo Icon_cool2
sam jestem ciekaw jak to będzie po Open'erze Icon_biggrin3. naprawdę BARDZO jestem ciekaw Icon_smile2. przecież jest też White Lies, blisko jest Kings Of Leon.
no i Kumka wystąpią Icon_biggrin3.
Tomekk napisał(a):Franz ma szansę na pierwsze miejsce :?: Icon_smile2
myślę, że będzie trudno, choć jak ktoś jest na drugim to zawsze ma szansę Icon_smile2.
póki co Franzowi udało się coś ważnego - kontynuuje passę polegającą na tym, że każdy ich utwór który dochodzi do dziesiątki, wchodzi na podium - "Take Me Out" i "Walk Away" 2 razy na pierwszym, "Do You Want To" - trzecie miejsce.
Tomekk napisał(a):Green Day spada Icon_frown nie za szybko :?:
ano tak wyszło. to nie był dobry tydzień dla tej piosenki. ale tylko dla tej piosenki, bo cała płyta zdecydowanie walczy o pierwsze miejsce.
Aro napisał(a):a mi się wydaje ze to mogły byc te najstarsze Placki i tez na 9 Icon_wink2
brawo! lepiej pamiętałeś niż ja, a przecież to nie było wcale tak dawno! Icon_biggrin3
rzeczywiście, 'Battle For The Sun" również debiutowało od razu w pierwszej dziesiątce i na tym samym miejscu. to chyba dobrze wróży popielniczce Icon_smile2.
Aro napisał(a):początki okazały sie takie sobie, a teraz się rozpędziła. I dobrze Icon_smile2
zobaczyłem sobie teledysk i jakoś to mi dodatkowego smaczku dodało. choć widziałem tylko raz.
Aro napisał(a):poszło jak burza Icon_smile2 Po takim spotkaniu nie mogło byc inaczej.
spotkanie było w tygodniu na którego zakończenie to zadebiutowało. teraz poszło na fali wspomnienia wywiadu Icon_smile2. no i w ogóle dobrze mi się kojarzy i w dobry nastrój wprawia Icon_mrgreen .
Aro napisał(a):Bardzo , ale to bardzo sie ciesze z debiutu . Icon_biggrin3
tak podejrzewałem. i od razu nasze listy znowu mają ze sobą więcej wspólnego Icon_smile2.
michal91d napisał(a):bardzo fajna nowość. Ciekawe jak daleko zajdzie :?:
nie podejrzewam wielkim sukcesów, ale mi wystarczy, że mi się podoba Icon_smile2.
michal91d napisał(a):jak mi się to notowanie podoba Icon_exclaim Icon_smile2
bardzo się cieszę Icon_smile2.
koszMAREK napisał(a):Świetny utwór!!!
wiem Icon_wink2. ciekawe jak będzie sobie radzić na innych listach i czy zrobi jakąś karierę na forumowej nie będąc singlem.
Cytat:Czułem, że lider powróci Icon_biggrin Mogłem kurcze napisać tydzień temu i wyjść na proroka ;P
ano mogłeś napisać Icon_mrgreen . to kogo obstawiasz za tydzień? Icon_wink2
saferłel napisał(a):Chyba jestem przyzwyczajony, że na tej liście pierwsze miejsca zdobywają głównie artyści, którzy staczają ciężką i powolną walkę o fotel lidera. Z
np. "Upadam" Icon_wink2.
saferłel napisał(a):''Fire'' to nagranie znów spajające nasze listy, ciekawe czy kiedyś coś mniej ''oczywistego'' je połączy Icon_wink2
przyznam, że już myślałem, że jednak "Fire" u mnie nie da rady wejść, bo tyle czasu się dobijał. teraz trudniejsze zadania czeka płytę, bo jako całość na razie mnie nie zachwyca, a i konkurencja bardzo silna i w dodatku nadchodzący Open'er sprawia, że słucham trochę starszych płyt i na takie nowinki nie zostaje tak dużo czasu jak w innym czasie by było.
saferłel napisał(a):No tak....i jeszcze na koniec dodam, że taki hit się zrobił z tego ''Farewell'', a u mnie został ten numer zignorowany. Hmmm, nadrobię to chyba innym singlem.
pominę to milczeniem, bo jakbym miał coś napisać, to i tak wiesz co by to było Icon_wink2 Icon_razz.
Lilian napisał(a):wow! jakiż skok Icon_smile2
Kuba, byłeś w niedziele w Trójce na koncercie?
nie byłem. i nie słuchałem też... jak to wyszło na antenie? fajny był koncert?
Lilian napisał(a):ech, jaki spadek "Peace" Icon_neutral2
jak to już u Tadzia napisałem - moim zdaniem schrzanili sprawę z tym singlem w Trójce. mi już się zaczyna nudzić, a oni jeszcze nie wprowadzili do zestawu. i ciekawe ile osób ma tak samo jak ja...
Lilian napisał(a):masz na oku jakiegoś nowego kandydata na Twoją listę z SOTU?
niestety nie... w ogóle teraz już album będzie miał problem, żeby się w mojej dziesiątce utrzymać... za duży tłok z tyłu.
Lilian napisał(a):starszych płyt też słuchasz np. Placebo które dobrze znasz i lubisz? Icon_smile2
no pewnie Icon_biggrin3. tylko teraz zaczynam się powoli martwić nadmiarem bogactwa, bo z coraz większej liczby koncertów trzeba będzie zrezygnować, bo się będą na siebie nakładać Icon_wink2.
bear napisał(a):a kto mi uwierzy, iż wiedziałem, że to będzie TO Placebo? Icon_mrgreen
gdzieś tam na forum były przemycane jakieś moje wstępne opinie, więc pewnie dało się domyślić, tym bardziej, że w przedostatniej audycji o tym wspomniałem, ale tak czy inaczej ja wierzę Icon_wink2.
bear napisał(a):Take on me jak ładnie, po takim wywiadzie nie dziwota Icon_razz
Icon_mrgreen


- tadzio3 - 19.06.2009 11:20 AM

ku3a napisał(a):01. 02. 12. 12. Farewell To The Fairground - White Lies
Mocno Cię trzyma ten kawałek. U mnie nie ma szans na numer 1, ale na liście jeszcze trochę pobędzie
ku3a napisał(a):04. 08. 02. 02. Snake - Gasmac Gilmore
Kolejny utwór Gilmore zbliża się do szczytu. W ogóle skąd znasz tego artystę?
ku3a napisał(a):05. 06. 06. 06. For What It's Worth - Placebo
06. 05. 13. 13. Battle For The Sun - Placebo
Kosmetyczna zamiana, ale znacząca. Drugi singielek wyprzedza pierwszy. To tak jak u mnie, tylko trochę na niższym szczeblu
ku3a napisał(a):10. 03. 05. 05. Know Your Enemy - Green Day
To teraz pewnie ostry zjazd w dół Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):11. 31. 02. Alles Was War - Die Toten Hosen
Kurcze, muszę przypomnieć ten kawałek. Pamiętam, że nawet mi się podobał, ale słyszałem go raptem ze 2 razy w Trójce
ku3a napisał(a):20. 18. 08. Call Me - Shinedown
To u mnie juz znzcznie wyżej Icon_smile2
ku3a napisał(a):17. 13. 08. Biała flaga - Lipali
Całkiem udany występ Lipaliego z reaktywowaną na chwilę Republiką w tej właśnie piosence
ku3a napisał(a):23. 46. 02. Take On Me - L-Dópa
Jakoś nie chwyciła mnie ta wersja
ku3a napisał(a):28. 40. 02. Transfuzja - Coma
I u ciebie ostro do góry
ku3a napisał(a):31. 21. 06. Peace - Depeche Mode
ku3a napisał(a):40. 38. 15. Wrong - Depeche Mode
ku3a napisał(a):10. 09. 08. 08. Sounds Of The Universe - Depeche Mode
Pisałeś już u mnie i tutaj o twoim zdenerwowaniu faktem, że nowego singla wciąż nie ma na LP3, ale widzę że i tak nowa płyta chyba jest w jakiś sposób rozczarowaniem patrząc na niewiarygodny sukces "Martyra" na liście, jak i poprzedniej płyty
ku3a napisał(a):42. 41. 97. M.I.A. - Avenged Sevenfold
Będzie setka jak nic
ku3a napisał(a):45. 45. 41. Raissa - Grabaż i Strachy na Lachy
A tu może 50 Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):50. 50. 05. Hotel California - Belle Perez
I jeszcze się trzyma Icon_smile2 Ja właśnie wyrzuciłem ją z poczekalni. Długo balansowała tuż przed 45 miejscam, ale w końcu się poddała. Z ostatniej edycji NL pojawiły się inne niespodziewane przeboje.
ku3a napisał(a):35. 08. W rytmie Joy Division - Kumka Olik
I kiedy ma grać na Openerze spada u Ciebie z listy?
ku3a napisał(a):06. NN. 01. 01 Battle For The Sun - Placebo
Na 95% bedzei numerem 1 Icon_razz


- ku3a - 19.06.2009 02:12 PM

tadzio3 napisał(a):Kolejny utwór Gilmore zbliża się do szczytu. W ogóle skąd znasz tego artystę?
to zespół Icon_wink2.
na liście mrsap'a pojawiło się "... And We Dance", a że staram się zapoznawać ze wszystkimi nowościami z jego listy, to sprawdziłem i to. I chwyciło bardzo szybko. a potem już na własną rękę poznałem całą płytę i z niej właśnie "Snake" strasznie mi się spodobało Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Kurcze, muszę przypomnieć ten kawałek. Pamiętam, że nawet mi się podobał, ale słyszałem go raptem ze 2 razy w Trójce
no właśnie, ja też nie miałem za bardzo okazji, żeby to mocniej polubić, ale ostatnio skusiłem się na całą płytę i wtedy momentalnie złapało i to jak!
tadzio3 napisał(a):Jakoś nie chwyciła mnie ta wersja
Icon_razz
tadzio3 napisał(a):nowa płyta chyba jest w jakiś sposób rozczarowaniem patrząc na niewiarygodny sukces "Martyra" na liście, jak i poprzedniej płyty
rozczarowaniem na pewno nie jest, bo na listę się bez większych problemów dostało i w dziesiątce 2 miesiące posiedziało i 2 single też sobie przynajmniej przyzwoicie radziły, a nie zawsze można mieć tak wielkie przeboje Icon_smile2, choć faktycznie spodziewałem się lepszych rezultatów na mojej liście.
tadzio3 napisał(a):I kiedy ma grać na Openerze spada u Ciebie z listy?
od kilku tygodni mocny kryzys. myślę, że najlepsze co mogę teraz zrobić, to dać sobie spokój z ich muzyką, nie męczyć tego materiału, dać odpocząć i wtedy na Open'erze usłyszane po kilkunastu dniach przerwy chwyci odpowiednio mocno Icon_smile2. tak to sobie wizualizuję Icon_mrgreen .
tadzio3 napisał(a):Na 95% bedzei numerem 1 Icon_razz
moglibyśmy stworzyć zakłady bukmacherskie i obstawiać swoje listy nawzajem Icon_mrgreen .


- saferłel - 19.06.2009 02:48 PM

ku3a napisał(a):np. "Upadam" Icon_wink2.

Heh, no właśnie to jest ten wyjątek Icon_wink

ku3a napisał(a):pominę to milczeniem, bo jakbym miał coś napisać, to i tak wiesz co by to było Icon_wink2 Icon_razz.

Nie.....nie wiem o co Ci może chodzić. Myślałeś, że sobie akurat u mnie poradzi dobrze bo pisałem, że lubię to nagranie jak i płytę? No cóż....ostatecznie nie pojawił się bo ciągle lepsi byli i trochę zabrakło. Pewnie i tak bardzo wysoko by nie zaszedł, nawet gdyby dostał szansę i jakimś cudem się wepchał. Dużo rzeczy lubię, a nie wszystko może przejść poczekalnie.


- ku3a - 19.06.2009 03:01 PM

saferłel napisał(a):Nie.....nie wiem o co Ci może chodzić.
chodzi mi o to "wybieranie" co ma się pojawić na liście i po kolei "wrzucanie" czegoś na listę, tak jak się np. wrzuca coś do zestawu do głosowania i potem albo sobie poradzi, albo nie.
i coś nie może wejść na Twoją listę, bo coś innego akurat jest i postanawiasz "wrzucić" to później.
a potem narzekasz, że coś tam nie było na Twojej liście Icon_razz.
ale dobra, nie chciałem teraz o tym pisać, tylko tak mi się nasunęło. zresztą i tak już to sobie wyjaśnialiśmy Icon_wink2. a z tego co teraz napisałeś, że "Farewell..." to nie do końca ten przypadek Icon_smile2.


- saferłel - 19.06.2009 03:50 PM

Wiesz, taka sytuacja już praktycznie nie zachodzi. Lista jest coraz mocniejsza, nie ma podziałów żadnych, jest o wiele większa swoboda w doborze piosenek do niej, mam dostęp do większej ilości nagrań....to wszystko powoduje, że o ile zaczynałem tworzyć DLP opierając się głównie na singlach - chyba z wiadomych i nie wymagających komentowania powodów - to teraz w naturalny sposób wszystko dochodzi do siebie. Miałem kiedyś kilka podobnych ruchów. Myślałem, że coś zostawię na później sobie, bo teraz wolę wpuścić np. singla. Kilka razy skończyło się to tym, że ostatecznie piosenka na liście się nie pojawiła i faktycznie to był może błąd...chociaż jakby popatrzeć na to z innej perspektywy, to gdyby była tak cholernie genialna to by się przez wszystko przebiła Icon_lol
Pisząc serio jednak, to teraz jak widzisz sam DLP jest absolutnie różnorodne i walka o wejście czasem toczy się do ostatniej sekundy. Zdarzyło się nawet, że planowałem pewien utwór jako nowości przez około 4-5 tyg., ale w ostatniej chwili zawsze okazywało się, że mam lepszą alternatywę dla niego i musiał - jako ten najsłabszy z powiedzmy 73-74 piosenek w grze - odpaść. W końcu mi się znudził i zupełnie o nim zapominałem. Wielki pech przydarzył się temu nagraniu, nawet nie będę mówił co to Icon_razz - ale to chyba nic złego i żadna manipulacja, prawda?
Nie mam też za bardzo już potrzeby tak jak np. niektórzy z tego forum, by pod wpływem znakomitej płyty wpuszczać połowę repertuaru na listę. Kiedyś może i tak było, ale wtedy też wolałem mieć 2, max 3 reprezentantów w jednym momencie - bo taka po prostu jest filozofia mojej listy. Nie czułbym się fajnie z czymś takim. Lubię dawać szansę różnym piosenkom, promować ich w jakiś sposób, patrzeć jak rywalizują ze sobą różne style, gatunki, a nie tylko nagrania PSB w liczbie 12. Teraz pewnie też by było podobnie gdybym miał taki dylemat. No ale to już inna sprawa i mógłbym ciągnąć to przemówienie w nieskończoność, bo wszystko to łączy się ze sobą i dotyka innych tematów takich jak np. genialne płyty, z których nie można wybrać piosenek na listę etc....A rozpisałem się, bo bardzo, bardzo, bardzo nie lubię jak ktoś sądzi moją listę w tego typu sposób (akurat nie piszę tego do autora tego tematu, tylko ogólnie do wiadomości wszystkich) Nie chodzi o negatywne komentarze, ale o zarzucanie jakiś dziwnych spraw w stylu: ''układasz listę nie zgodnie z tym co lubisz''. Lista się zmienia - jak chyba każda inna. Przechodzi przez różne okresy. Panują na niej pewne zasady, nie zawsze takie jak wszędzie indziej, ale na dzień obecny mogę powiedzieć, że jestem bardzo z niej zadowolony i tylko najlepsze piosenki tam trafiają - nie ważne w jakiej liczbie, od kogo itp. Jedyna poważniejsze zmiana jaka zaszła na przestrzeni tych kilku lat to właśnie odejście od - i tak nieczęstych - terminów ''przekładania'' utworów na później i później Icon_smile I to chyba dobre podsumowanie.


- ku3a - 19.06.2009 04:37 PM

moim zdaniem dobre Icon_wink2.


- saferłel - 19.06.2009 04:39 PM

Heheh fajnie, i przepraszam za zabrudzenie tematu, ale czasem zdarzają się tematy gdzie rozpisuje się wprost proporcjonalnie do moich wywodów na antenie Icon_lol

Na spokojnie mogę już wrócić do Swans Icon_wink2