Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Polish Singles Chart - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Światowe listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Dział: Inne (/forumdisplay.php?fid=46)
+--- Wątek: Polish Singles Chart (/showthread.php?tid=50974)



Polish Singles Chart - Gaspard - 27.05.2020 09:39 PM

Zareklamowałem się już na innym forum to pomyślałem, że może zrobię małą autopromocję mojego projektu i tutaj... może komuś akurat się spodoba

Słowem wstępu... już od dzieciństwa na bieżąco śledzę zagraniczne listy przebojów, od Billboardu przez UK Charts, Sverigetopplistan, listy francuskie, włoskie, australijskie i wiele wiele innych. I od dawna trochę smucił mnie fakt, że Polacy takowej nie posiadają. Jakieś trzy lat temu postanowiłem to zmienić i stworzyć własną listę, mającą być czymś na kształt polskiego Billboardu. Niestety, na skutek braku wielu danych skazany byłem na długie poszukiwania i prowadzenie własnych wyliczeń, a dodatkowo YouTube notorycznie ściągał ze swojego serwisu wideoprezentacje moich notowań z powodu roszczeń autorskich. Po kilku tygodniach na skutek braku czasu odpuściłem i dałem sobie z tym spokój.
Mniej więcej po roku wróciłem do projektu, praca była dla mnie znacznie łatwiejsza dzięki temu, że wiele serwisów streamingowych zaczęło regularnie publikować swoje statystyki dla każdego kraju, co bardzo mi pomogło w uzyskaniu odpowiednich składowych. Przeliczałem wszystkie dane na bieżąco przez ostatnie dwa lata, ciągle ulepszając formuły i proporcje składowych tak aby uzyskać w miarę stabilne i bliskie zagranicznym listom notowania. Dodatkowo kwarantanna dała mi trochę więcej wolnego czasu, który spożytkowałem na zakupienie odpowiedniego programu do obróbki wideo i reaktywowanie mojego kanału na Tubie.

Tak więc do rzeczy... Polish Singles Chart to cotygodniowe notowania aktualnych stu największych muzycznych przebojów w naszym kraju. Zestawienia oczywiście są nieoficjalne, a prezentowane pozycje raczej przybliżone niż superdokładne. Niemniej jednak, bazując na oficjalnych danych od ZPAVu oraz najpopularniejszych serwisów streamingowych jestem w stanie zaprezentować całkiem (w mojej opinii) wiarygodne zestawienie, które (jak mi się wydaje) w dość dokładny sposób przybliża aktualne trendy w naszym kraju.

Jako że forum zasadzie obraca się tematycznie wokół muzyki i list przebojów to pomyślałem, że kogoś z was taka tematyka mogłaby zaciekawić, więc wrzucam najnowszy filmik z zeszłotygodniowym notowaniem. Termin pojawiania się nowych jest zbliżony do billboardowych - w poniedziałki pierwsza dziesiątka, we wtorki lub środy całe notowanie. W przyszłości planuję również dedykowane playlisty na Spotify oraz jakieś zestawienia podsumowujące ostatnie dwa lata.

Tak więc... z góry dzięki za poświęcenie mi czasu na obejrzenie, przeczytanie czy chociaż rzucenie okiem. Ostatnio nad projektem spędzam dosyć dużo czasu, więc każda, nawet najmniejsza pochwała, bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy. Jeśli macie jakiegoś znajomego, którego taka tematyka mogłaby zainteresować to śmiało polećcie - każde wsparcie i każdy nowy zainteresowany jest dla mnie na wagę złota. A jeśli macie jakieś uwagi to piszcie śmiało, jeśli tylko będę w stanie to postaram się wyplenić wszystkie oznaki amatorszczyzny i rażące błędy Icon_wink



Ps: Proszę, nie miejcie mi za złe kopiuj-wklej z innego forum, ale nie chciało mi się drugi raz tej ściany tekstu pisać Icon_lol


RE: Polish Singles Chart - Tomekk - 27.05.2020 10:13 PM

Fajny pomysł, świetne wykonanie.
Popieram i będę tu zaglądać.

Co do samego notowanie - to oczywiście za dużo hip-hopu, no ale taka jest chyba moda wśród nastolatków Icon_razz2

Może lepiej streamingi liczyć jako 30%, a oficjalne notowania (OLIS, ZPAV) jako 70%.
Chociaż w sumie Ty tutaj rządzisz i decydujesz.


RE: Polish Singles Chart - kacper130700 - 04.01.2021 01:09 PM

Widzę, że Gaspard tutaj nie wrzucił, dlatego ja to zrobię Icon_smile

Podsumowanie roku 2019




Podsumowanie roku 2020





RE: Polish Singles Chart - dejmieeen - 04.01.2021 02:49 PM

O kurczę! Podziwiam za profeskę - genialna robota!


RE: Polish Singles Chart - kacper130700 - 06.08.2021 05:10 PM

Polish Singles Chart | Top 100 | 2021.08.01



RE: Polish Singles Chart - kacper130700 - 31.12.2022 03:21 PM

Podsumowanie roku 2022