Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode (/showthread.php?tid=50341)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Dobromiera - 15.05.2020 03:56 PM

No a ja odsłuchałem Nad kolejny raz i tu (tak jak z Gwałcicielem) też nie rozumiem o co głosującym chodzi. Jedna z najrówniejszych płyt Depeche Mode, konsekwentnie trzymająca się określonego, mroczno-industrialnego klimatu, a przecież wcale nie jednostajna, ani wyprana z pomysłów, ani nie przesadzona w którąś stronę. "Useless" to chyba najbardziej rockowy ich kawałek, "It's No Good" to jak bardziej atmosferyczny odpowiednik "Enjoy the Silence", "Home" to piękna ballada, wreszcie "Barrell" to taki wstęp jak rzadko który u DM. No tak, znowu wymieniam same single... ale przecież "Sister of Night" czy "The Love Thieves" to coś jak bardziej industrialne wersje Czarnej Uroczystości, taki sam klimat, a "Insight" to po prostu dobra industrialno-rockowa piosenka, może trochę za długa.
No a głosów na Gwałciciela od samego początku w ogóle nie rozumiem, przecież to wizytówka zespołu. Jakby wyciąć te 2-3 minuty gdzie nie dzieje się nic po "Enjoy the Silence", albo przesunąć to na koniec żeby nie łamać pływu płyty, to w ogóle byłby niemalże absolut, jedyny u DM.

Z lat 86-98 jeśli już, to raczej wyróżniłbym na minus Piosenki wiary i oddania, które wg mnie są zbyt nierówne i zespół trochę pobłądził stylistycznie, oraz Muzykę na msze, której sława opiera się całkowicie na trzech piosenkach.

A czemu 2001-2013 miałyby być złotymi latami DM to nie rozumiem. Lata w których DM powoli stawali się "dziadami" i muzyką poprzedniego pokolenia?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Miszon - 15.05.2020 04:21 PM

Artur.O napisał(a):A czemu 2001-2013 miałyby być złotymi latami DM to nie rozumiem.
Bo te płyty najbardziej mi się podobają Icon_razz .
Plus "Piosenki wiary i oddania", bo z wcześniejszego okresu to ich najbardziej rockowa płyta.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - AKT! - 16.05.2020 09:01 PM

(15.05.2020 03:44 PM)dannar napisał(a):  
(15.05.2020 02:42 PM)AKT! napisał(a):  zwłaszcza że nie widziałem argumentacji, a ta by się jednak przydała, jak się od samego początku głosuje na płytę uznawaną powszechnie za najlepszą
Domyślam się, że to taktyka, ale również chętnie usłyszę argumenty od użytkownika, który robił dokładnie to samo przy Beatlesach i Floydach. Icon_wink
Prawda? Cieszę się, że nie tylko ja to zauważyłem Icon_wink

W takim razie ja też:
Playing the Angel


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - meni - 16.05.2020 09:17 PM

Źle mi z tym, ale się dołożę:
Playing the Angel


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Kalypson - 16.05.2020 09:27 PM

Ja wolę muzyki słuchać niż o niej pisać, więc ciężko mi sklecić coś więcej od "po prostu nie podoba mi się muzyka na tej płycie". Dla mnie jest zbyt dużo komputerowego brzmienia. Nie wiem jak to tłumaczyć. Personal Jesus to znany i dobry singiel. Ale takie World In My Eyes dla przeciwwagi jest dla mnie hałaśliwe. Depeche Mode lubię bardzo umiarkowanie, bo wydają mi się bardzo jednostajni. Nowe płyty też takie są, ale mają więcej gitary, która ładnie przełamuje pewne schematy. Tyle ode mnie Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - kajman - 16.05.2020 11:15 PM

Kalypson napisał(a):Personal Jesus to znany i dobry singiel.
To chyba najgorszy utwór na tej płycie. A przynajmniej najgorzej wykonany, bo słyszałem przeróbki i brzmiały znacznie lepiej.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Sundrajta - 17.05.2020 12:15 AM

AKT! napisał(a):nie wiem, czy to z przekory, czy zwyczajnie z braku słuchu
Oczywiście, że z tego pierwszego powodu i trochę z zemsty za odpadnięcie "Delta Machine". Icon_wink
I widzę jednak że "Gwałciciel" znalazł już swoich obrońców i może spać spokojnie. Icon_lol


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - AKT! - 17.05.2020 12:06 PM

przy czterech negatywnych głosach na start z automatu w kolejnych rundach będzie miał najbardziej po górkę, jeśli nie będzie konsensusu co do kolejnych kontrtypów

ja lubię tę płytę za lekkość kompozycyjną i aranżacyjną, którą cała jest spowita; na innych krążkach dm, choć były momenty mi milsze, bardziej przebojowe, rezonujące emocjonalnie, w całości wypadały mniej przekonująco; ładnie to wszystko opisał artur; jestem daleki od bycia fanem depeszów, ale "violator" na zawsze w moim serduszku -- może to podważa trochę wagę mojego głosu tutaj, nie roszczę sobie prawa do posiadania czy udowadniania uniwersalnej racji, zwłaszcza że to koniec końców jednak rzecz gustu, ale ta taktyka polegająca na próbach odrzucenia płyt uznawanych za najbardziej kanoniczne od wczesnych rund budzi mój sprzeciw Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Kalypson - 17.05.2020 01:14 PM

Z mojej strony to nie jest żadna taktyka. Ile mam o tym jeszcze pisać? Hehe.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - thestranglers - 17.05.2020 02:41 PM

Playing the Angel


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - adameria - 17.05.2020 04:44 PM

Ultra (1997)



RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Lilian - 17.05.2020 08:59 PM

Ultra


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Yacy - 17.05.2020 09:02 PM

Koniec głosowania.

Suma głosów: 13

Głosy otrzymały następujące płyty:

Playing the Angel (2005) - 6
Ultra (1997) - 4
Violator (1990) - 3



W tej rundzie odpada:
Playing the Angel (2005)

[Obrazek: Depeche_Mode_-_Playing_the_Angel.png]

9. runda

4. Some Great Reward (1984)
5. Black Celebration (1986)
6. Music for the Masses (1987)
7. Violator (1990)
8. Songs of Faith and Devotion (1993)
9. Ultra (1997)

Koniec rundy: czwartek, 21 maja 2020, 21:00


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - thestranglers - 17.05.2020 09:05 PM

Jacku, też odetchnąłeś głęboko?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Yacy - 17.05.2020 09:09 PM

Ja? a z jakiego powodu?


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - dannar - 17.05.2020 09:09 PM

Szkoda Icon_sad Przebłysk geniuszu w XXI wieku.

Ultra


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - thestranglers - 17.05.2020 09:11 PM

Jacku, jestem po prostu ciekaw jak wielką przewagę ma Violator nad resztą u Ciebie.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - tomas585 - 17.05.2020 09:16 PM

Violator


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - Yacy - 17.05.2020 09:20 PM

(17.05.2020 09:11 PM)thestranglers napisał(a):  Jacku, jestem po prostu ciekaw jak wielką przewagę ma Violator nad resztą u Ciebie.
nad resztą? w sumie nie taką wielką.


RE: Przetrwają najsilniejsi - Depeche Mode - thestranglers - 17.05.2020 09:21 PM

No to w sumie tak myślałem. No nic, nie przeszkadzam już rozgrywce.