Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze (/showthread.php?tid=50161)

Strony: 1 2


dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - thestranglers - 03.04.2020 10:04 AM

R.E.M. - At My Most Beautiful



RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - neo01 - 03.04.2020 10:22 AM

Hmm, a powyżej to na czym jest solówka?

U mnie będzie sax, pan Nahorny naprawdę świetnie to robił:

Breakout - Na drugim brzegu tęczy


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - thestranglers - 03.04.2020 10:40 AM

Nie tylko słychać ale i widać, na kontrabasie.


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - neo01 - 03.04.2020 10:50 AM

Nie dotrwałem do końcówki, ale to mi zdecydowanie wygląda na wiolonczelę Icon_smile


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - thestranglers - 03.04.2020 11:11 AM

Nie znam się na instrumentach, więc... Przyjmuję. Icon_smile
A że nie dotrwałeś to znaczy, że Ty też nie lubisz Up. Icon_sad


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - neo01 - 03.04.2020 11:30 AM

Nie o to chodzi, po prostu nie sądziłem że ta solówka pojawi się w takim miejscu. A kawałek też niby kojarzę, a tej solówki nie - może istnieje jakaś skrócona wersja albo po prostu nie pamiętam że to było.
A co do instrumentów, to kontrabas przede wszystkim jest znacznie większy, ma gdzieś ze 2 metry.


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - thestranglers - 03.04.2020 11:38 AM

Właśnie ta solówka jest bardzo charakterystyczna więc po prostu musiałeś nie pamiętać.
To faktycznie wiolonczela, ona ma taki długi ogonek, i faktycznie jest o wiele mniejsza od kontrabasu, teraz to widzę.


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - AKT! - 03.04.2020 11:49 AM

u mnie na harfie Icon_wink




RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - wwas - 03.04.2020 12:08 PM

Zdaje się, że wątek o trąbce jakiś czas temu już się pojawił, ale jakoś go wtedy przegapiłem, więc niech będzie teraz:



The Beatles - Penny Lane


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - Miszon - 03.04.2020 01:19 PM

Przecież wiolonczela w At My Most Beautiful to jakieś 90% wartości tego numeru! I szkoda że tak krótkie to solo Icon_frown .

Czy jest też temat o solo na nietypowym instrumencie? Bo ten na pewno ja proponowałem i nie pamiętam czy miałem na myśli nietypowy, czy też potem zaproponowałem nietypowy...


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - kajman - 03.04.2020 01:29 PM

Króciutka ta solówka, ale z tego co kojarzę, to jedyna, która przytrafiła się Ringo w okresie jego działalności w Beatlesach.
The Beatles - The End



RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - AKT! - 03.04.2020 01:32 PM

Miszon napisał(a):Czy jest też temat o solo na nietypowym instrumencie? Bo ten na pewno ja proponowałem i nie pamiętam czy miałem na myśli nietypowy, czy też potem zaproponowałem nietypowy...
nietypowy, czyli jaki? Icon_wink nietypowy dla kogo lub czego?


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - Miszon - 03.04.2020 01:35 PM

No na przykład grzebień albo furtka Icon_biggrin3 .
Albo chórek Icon_smile2 .


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - dziobaseczek - 03.04.2020 01:59 PM

Dave Matthews Band - Typical Situation


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - Miszon - 04.04.2020 01:11 PM

Obecana "furtka", choć nie mam pojęcia na czym są te piski w tle solówek saksofonowych (zatem sax też można zaliczyć). A w każdym razie jak koledze puściłem ten numer, to stwierdził "solówka na furtkę, niezłe" i jakoś mi to przypasowało Icon_biggrin3 . Zwraca też uwagę, że na wejście wokalu trzeba czekać całe wieki, jest niejako odwrócona struktura piosenki (to też swoją drogą ciekawy temat na challenge to długie oczekiwanie na wokal).
Kazik Staszewski - Tuż za oknem mym





RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - kajman - 04.04.2020 01:21 PM

Miszon napisał(a):to też swoją drogą ciekawy temat na challenge to długie oczekiwanie na wokal
To myślę, że dzwony rurowe byłyby w czołowce. Tam to jest ponad 20 minut.


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - Miszon - 04.04.2020 01:22 PM

Taak, zapewne. Ten numer Avenged Sevenfold, który był niedawno w NL też miał sporo, ale dużo mniej.


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - thestranglers - 04.04.2020 01:23 PM

No ale czy się tam doczekujesz?


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - Miszon - 04.04.2020 01:27 PM

Tak, w Tubular jest "śpiew" Pikta.
W A7F nawet sporo śpiewają.


RE: dzień 346 - utwór w którym jest solówka na instrumencie innym niż gitara lub klawisze - kajman - 04.04.2020 01:34 PM

thestranglers napisał(a):No ale czy się tam doczekujesz?
No oczywiście. To jest emocha, kiedy słyszę w 19:48 Grand piano.