Największe forum list przebojów Mycharts.pl
339 MOJA LISTA - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Moja Lista (/forumdisplay.php?fid=25)
+---- Wątek: 339 MOJA LISTA (/showthread.php?tid=50)

Strony: 1 2


339 MOJA LISTA - Yacy - 23.06.2007 09:38 AM

Notowanie z 2007-06-25

poz ub tyg UTWÓR - Wykonawca

01 01 08 ICKY THUMP - The White Stripes
02 03 07 KEEP THE CAR RUNING - Arcade Fire
03 04 04 BOOKS FROM BOXES - Maximo Park
04 02 07 ERA RETUSZERA - Katarzyna Nosowska
05 05 08 ONE MAN REVOLUTION - The Nightwatchman
06 18 02 INTERVENTION - Arcade Fire
07 14 03 TARANTULA - The Smashing Pumpkins
08 07 21 THE FUNERAL - Band Of Horses
09 06 08 SLEEPDRIVING - Grand Archives
10 09 07 LEAVING EDEN - Antimatter

11 10 14 THE PRAYER - Bloc Party
12 12 09 1000 PEOPLE - Blackfield
13 08 11 BĘDĘ Z TOBĄ - Katarzyna Groniec
14 11 13 ORDINARY DAY - Dolores O'Riordan
15 13 07 COMFORT YOU - Eskimo Joe
16 27 02 DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland
17 15 17 69 MOLES - George Dorn Screams
18 17 25 ZAPRZEPASZCZONE SIŁY ... - Coma
19 24 05 LOVE IS DEAD - Brett Anderson
20 -- 01 A BEAUTIFUL LIE - 30 Seconds To Mars

21 16 07 KONIEC KRYZYSU - Pustki
22 21 34 GITES - Renata Przemyk
23 19 09 24 GODZINY - Cała Góra Barwinków
24 29 02 BURN THE LIARS - The Earlies
25 23 26 SET THE FIRE TO THE THIRD BAR - Snow Patrol & Martha Wainwright
26 -- 01 ISOLATION - Snow Patrol
27 28 03 SIGNAL FIRE - Snow Patrol
28 -- 01 ZAMYŚLONE GŁOWY - Dzioło
29 22 12 THE ROAD I MUST TRAVEL - The Nightwatchman
30 20 13 KAŻDA CHWILA - eM


Nowości: 3 Skoki: 8 Spadki: 16 Pozostało: 3

Moje wypadki

z 25 po 8 tyg. I STILL REMEMBER - Bloc Party
z 26 po 6 tyg. TO NIE MIŁOŚĆ (TO TYLKO ZŁUDZENIE) - Justyna Steczkowska
z 30 po 2 tyg. 2 000 000 GŁOSÓW - L-Dópa



MOJA LISTA


- Yacy - 23.06.2007 09:38 AM

Zacznę dziś od dołu mojego Top30. Na miejscach 25, 26 i 27 coś czego jeszcze nie było. Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim Ten sam wykonawca z trzema nagraniami Icon_exclaim Icon_exclaim Icon_exclaim To oczywiście Snow Patrol. A dodatkowo jeszcze każdy z tych utworów pochodzi z innej płyty Icon_wink2 : z ostatniej regularnej zespołu, z płyty z coverami Johna Lennona i ze ścieżki dźwiękowej do filmu SPIDERMAN 3. Sam jestem ciekawy ile czasu przetrwają na Mojej Liście w komplecie? Przy układaniu listy naprawdę chciałem je rozdzielić, aby nie wyglądało to na jakiś „zabieg” Icon_razz , ale przy innym układzie zawsze coś mi nie pasowało, więc musiały zostac kolejno trzy utwory...

Jedną nowość – Snow Patrol – już opisałem, dwa oczka niżej jest utwór z zabawy „Nasza Lista” z http://www.forum.lp3. Dzioło byli jednym z moich faworytów i dlatego jako pierwsi - i raczej jedyni z tamtej zabawy – pojawiają się na Mojej Liście. Ostatnia – najwyższa nowość musiała dość długo czekać na wejście do Top 30. To 30 Seconds To Mars i ich tytułowe nagranie z płyty. Pierwszym singlem nic nie zdziałali, drugi średni mi się podoba, więc wybrałem z ich płyty ten kawałek. Chyba opłacało się czekać na debiut bo ominęli trzecią „10”. Ale piszę chyba bo nie wiadomo co się wydarzy za tydzień Icon_mrgreen

To przechodzę do góry, a tam pierwsza „5” z lekkimi zmianami co nie dotknęło oczywiście nr 1. Płyta The White Stripes zdecydowanie zaspokoiła moje oczekiwania i nie mogło być inaczej niż obrona miejsca. A ich za plecami nie ma już Kasi Icon_frown jest za to wyższy z utworów Arcade Fire i Maximo Park, których płyty obsłuchuję namiętnie kilka razy w tygodniu! Niższy Arcade Fire wykonał za to najwyższy skok w zestawieniu! Nieco mniejszy Tarantula. Od początku podobał mi się ten utwór ale raczej myślałem, że sił starczy mu na zaplecze Top10, a tu proszę już miejsce 7!!! I nawet gdyby to miało być ich szczytem to i tak super.

W drugiej „10” pojawiają się, oprócz opisanej już nowości, dwa nowe utwory – z tych co awansują – tzn. DANCE OF THE MANATEE i LOVE IS DEAD. O pierwszym mogę napisać słowo w słowo co o TARANTULI!!! A drugi pnie się powolutku do góry i być może jeszcze mnie samego zaskoczy swoim wynikiem Icon_smile2
.
W ostatniej dyszce przeważają spadki. Na opis zasługuje Earlies, którzy awansowali o pięć oczek i czekam niecierpliwie co pokażą dalej...

A w poczekalni... Napiszę tylko że pojawiły się 4 nowe utwory Icon_wink2 :
-- ARMOR AND SWORD - Rush
-- STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chilli Peppers
-- AUTUMN SONG - Manic Street Preachers
-- SURRENDER - Billy Talent
i zobaczymy co z tego dalej wyjdzie...

I słowo o REJESTRACJI Icon_mrgreen czyli utworach, które nie zmieściły się do 50-tki. W tym tygodniu z tego powodu, że miałem bardzo mało czasu na poszukiwania, nie ma ani jednej nowości Icon_cry . Niestety podobnie będzie przynajmniej do czwartku... chociaż chyba powinienem dopisać Riverside, tylko nie wiem z jakim utworem... Ale raczej Back to the river niż nowy singel.

A we czwartek lub w piątek podsumuję pierwsze sześć miesięcy 2007 roku. I na pewno miejsce nr 1 nie będzie niespodzianką dla nikogo, kto choć od czasu do czasu zagląda na Moją Listę, ale dalej nawet sam do końca nie wiem co się wydarz(-ło) Icon_lol


- Gary - 23.06.2007 11:08 AM

Zacznę od poczekalni. Mam nadzieję, że "Stadium Arcadium" pojawiło się tam tylko przejściowo i za tydzień będzie już na liście. Nie pogniewałbym się, gdyby to samo spotkało Manic Street Preachers. Icon_wink2

Numer 1 jak to w ostatnim czasie na tej liście...no cóż świetny. Icon_mrgreen Zaskakujący natomiast jest nr 2. W odróżnieniu od tego awans drugiej piosenki Arcade Fire wcale nie dziwi. Liczę, że gdy dla "Ickiego" skończy się abonament to jego następcą zostanie właśnie "Intervention" lub "Tarantula", choć tu może yć trudniej. Icon_smile2

BOH notuje bardzo dobry wynik....21 tydzień w Top 10. Ciężko chyba będzie komukolwiek dogonić "Funeral" jeśli chodzi o podsumowanie roku. To znaczy widzę jednego kandydata, ale jest jednak o 13 tygodni gorszy, a nic nie zapowiada, aby BOH miał spaść z listy w tym roku. Icon_razz

Jeśli chodzi o nowości to najlepsza jest ta najniższa. Icon_mrgreen 30STM trochę za słabo znam, a piosenki Snow Patrol w ogóle jeszcze nie słyszałem.


- stavanger - 23.06.2007 12:20 PM

L-Dópa już wyleciała, mam nadzieję, że drugi singiel szybko zagości na Twojej Mojej Liście Icon_wink2
eM z Każda chwilą już na wylocie Icon_confused2


- Yacy - 23.06.2007 12:45 PM

stavanger napisał(a):L-Dópa już wyleciała, mam nadzieję, że drugi singiel szybko zagości na Twojej Mojej Liście
no niestety muszę Cię zmartwić - nie przewiduję pojawienia sie tej piosenki na Mojej Liście. Ale niegy nie wiadomo co się zdarzyć może Icon_mrgreen


- p.u.r.h. - 23.06.2007 02:27 PM

Notowanie zdecydowanie na plus: ze względu na miejsce pierwsze, ze względu na piękne awanse na 7 i 16, ze względu na najwyższą nowość i ze względu na dwa najwyższe debiuty w poczekalni - liczę na to że już za tydzień pojawią się w Top30, a ta najwyższa być może też u mnie już za tydzień! Icon_smile2


- Konrad - 23.06.2007 08:44 PM

Smashing Pumpkins - co Wy w nim widzicie. Rozumiem że Disarm, 1979, Ava Adore to hity ale ten pająk to zwykła rąbanka Icon_mrgreen


- Yacy - 23.06.2007 09:10 PM

Konrad napisał(a):Smashing Pumpkins - co Wy w nim widzicie. Rozumiem że Disarm, 1979, Ava Adore to hity ale ten pająk to zwykła rąbanka

jak ja lubię takie posty Icon_mrgreen
już właśnie słucham 1979, a za chwilę Disarm. No i owszem niezłe, ale co Ty chcesz od Tarantuli tego to nie rozumiem - świetny mocny kawałek Icon_wink2


- ku3a - 24.06.2007 10:46 AM

bardzo lubie takie dlugie komentarze do naszych list! Nowosci w poczekalni: Rush - nie znam, Red Hot - ja z tym jeszcze poczekam, MSP - ta piosenka do moich ulubionyxh akurat nie nalezy, no i Billy Talent - no coz, chyba oczywiste, ze... YESSSSSS! I czekam na wiecej!
cieszy mnie debiut Dziola, choc na pewno o wiele bardziej cieszy on Tadzia.
jesli chodzi o Arcade Fire, to ja sie do nich coraz bardziej przekonuje z kazda piosenka. "Black Mirror" mi sie nawet podobal (1 tydzien w mojej trzydziestce), "Keep The Car Running" moze byc, ale dopiero "Intervention" i "No Cars Go" powinny cos bardziej znaczacego osiagnac.
bardzo mnie cieszy wciaz wysokie miejsce "One Man Revolution". Strasznie mnie to zlapalo i coraz bardziej sie podoba. Za to niektorzy na pewno straszliwie sie obrusza jak napisze, ze "The Road I Must Travel" to piosenka jakby zywcem wyjeta z repertuaru... Kelly Family Icon_cool2 . No coz, trzeba spojrzec prawdzie w oczy, tak wlasnie jest Icon_mrgreen . Przy czym, jakby co, nie jest to dla mnie wada, tylko jakas tam cecha.
Cieszy mnie skok "Tarantuli" i 3 razy Snow Patrol, a nie cieszy wypadek L Dópy.


- Yacy - 24.06.2007 11:07 AM

ku3a napisał(a):"The Road I Must Travel" to piosenka jakby zywcem wyjeta z repertuaru... Kelly Family

nigdy nie miałem przyjemności Icon_mrgreen słuchania KF więc nie mogę odnieść się do tego porównania Icon_mrgreen Chociaż jak tak jest to może poszukam tych nagrań Icon_biggrin3


- gabram - 24.06.2007 12:07 PM

Trochę wspólnych kawałków mamy. Twój numer 1 na mojej liście jest już na pozycji 2. Ciekawe, czy za tydzień będziemy mieli drugi po Dolores wspólny numer 1 :?:


- Yacy - 24.06.2007 01:08 PM

gabram napisał(a):Ciekawe, czy za tydzień będziemy mieli drugi po Dolores wspólny numer 1
no atak z tyłu na TWS jest niesamowity, ale może, może utrzymają przewagę, która cały czas jest ogromna... Icon_smile2


- Gary - 24.06.2007 01:57 PM

ku3a napisał(a):Za to niektorzy na pewno straszliwie sie obrusza jak napisze, ze "The Road I Must Travel" to piosenka jakby zywcem wyjeta z repertuaru... Kelly Family Icon_cool2 . No coz, trzeba spojrzec prawdzie w oczy, tak wlasnie jest Icon_mrgreen . Przy czym, jakby co, nie jest to dla mnie wada, tylko jakas tam cecha.
Nie znam jeszcze, ale tą opinią mnie...zachęciłeś do poszukiwań Icon_mrgreen


Re: 339 MOJA LISTA - kajman - 24.06.2007 08:38 PM

Dzisiaj robię sobie listę z Twojej listy. Oto ona:
1. ICKY THUMP - The White Stripes
2. DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland
3. THE FUNERAL - Band Of Horses
4. ZAPRZEPASZCZONE SIŁY ... - Coma
5. ERA RETUSZERA - Katarzyna Nosowska
6. SET THE FIRE TO THE THIRD BAR - Snow Patrol & Martha Wainwright
7. THE PRAYER - Bloc Party
8. 1000 PEOPLE - Blackfield
9. SIGNAL FIRE - Snow Patrol
10. BĘDĘ Z TOBĄ - Katarzyna Groniec
11. TARANTULA - The Smashing Pumpkins
12. ONE MAN REVOLUTION - The Nightwatchman
13. COMFORT YOU - Eskimo Joe
14. ZAMYŚLONE GŁOWY - Dzioło
15. 69 MOLES - George Dorn Screams
16. A BEAUTIFUL LIE - 30 Seconds To Mars
17. BOOKS FROM BOXES - Maximo Park
18. KONIEC KRYZYSU - Pustki
19. KAŻDA CHWILA - eM
20. ORDINARY DAY - Dolores O'Riordan
21. INTERVENTION - Arcade Fire
22. 24 GODZINY - Cała Góra Barwinków
23. KEEP THE CAR RUNING - Arcade Fire
To już chyba 3 zestaw, z którego znam 23 piosenki. Jakieś fatum czy co? Będę musiał to zmienić.


- kajman - 24.06.2007 08:50 PM

Konrad napisał(a):Smashing Pumpkins - co Wy w nim widzicie. Rozumiem że Disarm, 1979, Ava Adore to hity ale ten pająk to zwykła rąbanka Icon_mrgreen
Każdemu podoba się co innego. Dla mnie Tarantula to też żadna rewelacja, ale ogólnie to całkiem dobra piosenka. Ja np. z kolei nie mogę zrozumieć, co Yacy (i nie tylko) widzi w Arcade Fire. Intervention z trudem mogę słuchać, Keep the car running jest dla mnie zupełnie niestrawne, jedynie No cars go, którego akurat w zestawieniu nie ma jakoś się broni.


- Yacy - 24.06.2007 09:14 PM

no proszę The Funeral u Ciebie na miejscu nr 3 ale jakbyś dołożył te 7 brakujących to mogłoby się zrobić 10. Icon_mrgreen

ale faktycznie kolejny niezły pomysł na komentarz do list. Gratuluję pomysłu.

kajman napisał(a):Ja np. z kolei nie mogę zrozumieć, co Yacy (i nie tylko) widzi w Arcade Fire.
świetnie graja i to właśnie widzę/słyszę


- kajman - 25.06.2007 12:00 AM

Yacy napisał(a):
kajman napisał(a):Ja np. z kolei nie mogę zrozumieć, co Yacy (i nie tylko) widzi w Arcade Fire.
świetnie graja i to właśnie widzę/słyszę
A mi się wydają potwornie prymitywni. Takie łupu-cupu.


- Yacy - 25.06.2007 12:08 AM

kajman napisał(a):A mi się wydają potwornie prymitywni. Takie łupu-cupu.
no na taki argument bym nie wpadł Icon_smile2

U mnie nie było tak, ze ich usłyszałem i mnie wzięło. Kilka tygodni, a właściwie miesięcy trwało aż mnie wzięło... Ale fakt kilka razy musiałem przesłuchać całą płytę. Oczywiście chciałem nie musiałem Icon_mrgreen Sięgnąłem po wcześniejszą płytę i też mi sie spodobała. Może warto abyś posłuchał całej płyty, ale namawiał nie będę...
Jest teraz tyle muzy do słuchania, że faktycznie trzeba wybierać - ja wybrałem Arcade Fire, a Ty np. Toola Icon_smile2
Mi brakuje polskiej muzyki do wybierania, bo po za Nosowską i kilkoma pojedynczymi piosenkami nie ma nic,
Chyba że się mylę to niech mnie ktoś oświeci!!!!!


- ku3a - 25.06.2007 12:19 AM

Yacy napisał(a):no na taki argument bym nie wpadł Icon_smile2
ja tez Icon_lol
Yacy napisał(a):Mi brakuje polskiej muzyki do wybierania, bo po za Nosowską i kilkoma pojedynczymi piosenkami nie ma nic,
Chyba że się mylę to niech mnie ktoś oświeci!!!!!
L Dópa Icon_mrgreen Icon_cool2


- Yacy - 25.06.2007 01:02 AM

ku3a napisał(a):L Dópa

Być może ale muszę jeszcze tego posłuchać. Chociaż Moherowe... czy Pazury Cezara to jest dobre ale na chwilę - tak mi się zdaje. 2000000... bardzo mi się podobało - przez 3-4 tygodnie i ... przestało Icon_frown

Szukam i czekam na coś jak np. Riverside czy George Dorn Screams tylko że oni śpiewają po angielsku. Świetnie ale jednak chciałbym coś bardziej polskiego tekstowo, ale niekoniecznie politycznego jak L-Dópa.

Może jestem zbyt wymagający? Np nie pogniewałbym sie gdyby wróciła Edyta Bartosiewicz, Raz Dwa trzy ma wydac płytę. No nie wiem kto jeszcze coś planuje...?