Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną (/showthread.php?tid=49614)



dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - thestranglers - 22.02.2020 10:22 AM

Dziś pójdę na łatwiznę, ale skoro to mój ulubiony polski utwór to sam się narzuca. Icon_wink

Rok po wydaniu 'Korova Milky Bar' panowie z Myslovitz wypuścili na rynek anglojęzyczną wersję albumu, z kilkoma zamiennikami oczywiście. Tę płytę otwiera 'Man Of Glass', który w oryginale brzmi tak:

Myslovitz - Szklany człowiek




RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór, mający wersję zagraniczną - EVENo - 22.02.2020 11:14 AM

To ja bym też musiał Myslovitz, bo Sprzedawcy Marzeń są wysoko w moim TWC, choć wersję angielską słyszałem pół raza.


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór, mający wersję zagraniczną - neo01 - 22.02.2020 11:20 AM


Coma - Ekhart


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór, mający wersję zagraniczną - wwas - 22.02.2020 12:58 PM



Anita Lipnicka - Piękna i rycerz
(czyli w wersji angielskiej: "Lonely Lover")


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - Miszon - 25.02.2020 12:33 PM

Dajecie same angielskie wersje nagrane przez oryginalnego wykonawcę. A nikt nie coverował naszych numerów? (w Sopocie zdaje się było coś takiego)


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - AKT! - 25.02.2020 02:51 PM

wwas napisał(a):(czyli w wersji angielskiej: "Lonely Lover")
uhuhu, nie wiedziałem o tym -- śpieszę słuchać!


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - AKT! - 25.02.2020 03:28 PM

chyba jednak "rapsod", choć angielska wersja nie była mi potrzebna



RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - Miszon - 25.02.2020 03:32 PM

Aczkolwiek ta angielska jest lepsza od polskiej.


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - AKT! - 25.02.2020 04:57 PM

o, a dlaczego tak sądzisz?


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - Miszon - 25.02.2020 05:13 PM

Po prostu lepiej mi brzmi, szczególnie instrumentalnie. I mimo niewielkich zmian jest jakaś bardziej przystępna, nie tak męcząca jak oryginał, do którego trzeba mieć naprawdę konkretny moment, by posłuchać, tak "z przypadku" słuchany ten numer strasznie męczy.


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - kajman - 25.02.2020 05:20 PM

Miszon napisał(a):A nikt nie coverował naszych numerów?
No ja właśnie tak rozumiem ten temat i nie mam wątpliwości, że muszę wybrać utwór, który po fińsku śpiewała Anneli Saaristo, a nosi ona tytuł Avaruteen.



RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - AKT! - 25.02.2020 06:29 PM

Miszon napisał(a):Po prostu lepiej mi brzmi, szczególnie instrumentalnie. I mimo niewielkich zmian jest jakaś bardziej przystępna, nie tak męcząca jak oryginał, do którego trzeba mieć naprawdę konkretny moment, by posłuchać, tak "z przypadku" słuchany ten numer strasznie męczy.
nie użyłbym tego typu określeń, ale niezależnie od wersji to utwór, na który trzeba mieć moment; a polska wersja jest zwyczajnie bliższa; angielski nigdy nie pasowałby do niemena, ale też lubię polski na tyle, że jeśli nasi śpiewają po angielsku, to zawsze zapala mi się kontrolka, że przecież można by po polsku -- teraz jakby mniej i nie zawsze, ale jednak Icon_wink


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - Miszon - 25.02.2020 08:07 PM

Może po prostu nie lubię Norwida.
Wersja inglisz brzmi światowo.


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - Miszon - 25.02.2020 08:32 PM

Michael Bolton with Sinfonia Varsovia cond. by Adam Sztaba - On Your Own

Ta wersja wywaliła mnie z butów, zabrzmiało to jak amerykański klasyczny hicior, wspaniale to Sztaba zaaranżował, Wojciech Mann ładnie przetłumaczył, a Michaił zaśpiewał jak najlepiej potrafi. Chociaż szkoda, że z kartki, ale za to z sercem.
Ciary.


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - AKT! - 26.02.2020 12:43 PM

Miszon napisał(a):Może po prostu nie lubię Norwida.
ja lubiłem bardzo w liceum, teraz jego patos mnie trochę przytłacza, ale nadal mam dla niego miejsce w serduszku

Miszon napisał(a):Wersja inglisz brzmi światowo.
po co ci więcej? taką masz
geograficzną długość, słowiańską twarz,
więc się zachłyśnij aż do utraty tchu
światowym życiem ze mną właśnie tu!


Icon_wink


RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - dejmieeen - 26.02.2020 01:08 PM

Maanam - Lipstick on the Glass




RE: dzień 303 - Ulubiony polski utwór mający wersję zagraniczną - kajman - 26.11.2020 11:20 AM

Akurat przy prezentacji mojego PTWC przypomniało mi się, że ten utwór miał także angielską wersję.
Andrzej Zaucha - C'est La Vie - Just A Pipe Dream