Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi (/showthread.php?tid=48275)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - thestranglers - 20.11.2019 04:19 PM

Przypominam że można głosować nawet na jeden kawałek, tyle że wtedy dostaje on jeden punkt tylko. Lepsze dla faworytów będzie dołączenie tych słabszych numerów by nie stracić dwunastki.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - thestranglers - 20.11.2019 04:21 PM

A co do wypowiadania się odnośnie propozycji dołączenia się innych członków zespołu do topu macie czas do jutra.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - neo01 - 20.11.2019 04:51 PM

thestranglers napisał(a):Myślę, że w takim wypadku sprawiedliwe byłoby dołączenie po jednym utworze już całkowicie poza konkursem przez tych, którzy już zgłosili swoje propozycje.
Mam wątpliwości, czy to dobre rozwiązanie, bo...
Myślę, że chodziło raczej o wkładanie kija w mrowisko i nikt tu specjalnej ochoty na więcej od Jona nie ma.
I teraz pytanie do tych osób, które są przeciw: nie rozstrzygnęliśmy, czy "Blaze..." może zostać przypisany do Bon Jovi... i np. AKT podawał argumenty za tym, że jednak można. Mnie akurat one średnio przekonywały, ale nie jestem zupełnie na nie w tej kwestii.
I co mieliśmy zrobić dalej. Uznać tamto zgłoszenie za nieważne? Być może zgłaszający mógłby to zrobić, ale chyba nie wyraził takiej chęci... Więc trochę mieliśmy sytuację patową. Generalnie też jestem zdania, że to zgłaszający powinien decydować, ale w tej konkretniej sytuacji, która tu zaistniała, nie wiem czy byłoby lepsze rozwiązanie. Inna sprawa, że przed podjęciem ostatecznej decyzji jednak zapytałbym EVENo czy akceptuje taki stan rzeczy, bo trochę tak obok niego to wyszło nieelegancko.

thestranglers napisał(a):A co do wypowiadania się odnośnie propozycji dołączenia się innych członków zespołu do topu macie czas do jutra.
To ja od razu napiszę że jestem przeciw.
Tamto to jednak była sytuacja dość wyjątkowa, a tu to już naprawdę zrobilibyśmy le cabaret...


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - thestranglers - 20.11.2019 04:54 PM

Artur oddał mi decyzję przecież, jeśli chodzi o moją osobę.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - neo01 - 20.11.2019 04:55 PM

OK, nie byłem pewny jak to było, więc tym bardziej nie rozumiem tych głosów oburzenia.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - EVENo - 20.11.2019 06:59 PM

Ja tylko uznałem, że prowadzący nie ma obowiązku sprawdzania, czy podane tutaj tytuły mają jakikolwiek sens i czy należą do czyjegokolwiek repertuaru. Artur podał przykład z Kylie: pewnie nie jestem jedynym, który uważa Where the Wild Roses Grow za kapitalną piosenkę, ale nie dał jej choćby jednego punktu, bo to nie za bardzo Kylie. Po prostu doszedłem do wniosku, że to uczestnicy zabawy powinni czytać ze zrozumieniem czego to jest top. Jak dla kogoś Jon solo i Bon Jovi to jest to samo, to ja się nie wtrącam, ma dużo powodów, aby tak uważać. Jak ktoś tu zacznie zgłaszać piosenki U2 albo Margaret to też się nie wtrącam. To od Was samych zależy, czy uznajecie zgłoszony tytuł za piosenkę podmiotu, który jest topowany. To od Was samych zależy, czy będzie tu śmietnik, czy nie.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - neo01 - 20.11.2019 07:19 PM

OK... A czy dopuszczasz taką możliwość, że zgłaszający mógł nie wiedzieć, że to utwór solowy? (ja np. dowiedziałem się o tym wczoraj rano, jak sobie sprawdziłem).


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - EVENo - 20.11.2019 07:26 PM

neo01 napisał(a):A czy dopuszczasz taką możliwość, że zgłaszający mógł nie wiedzieć, że to utwór solowy?
W tym przypadku to nie ma żadnego znaczenia. Jak się go spytałeś czy to podchodzi, to nie zmienił swoich propozycji, tylko odpowiedział "Niech podchodzi".


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - prz_rulez - 20.11.2019 07:59 PM

To troche falszowanie wynikow, jesli bojkotuje sie glosowanie na utwory z jakichs dziwnych powodow Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - neo01 - 20.11.2019 08:10 PM

EVENo napisał(a):Jak się go spytałeś czy to podchodzi, to nie zmienił swoich propozycji, tylko odpowiedział "Niech podchodzi".
Tak, ale co to właściwie oznacza, obaj tak naprawdę nie wiemy. Może je uważał za utwory Bon Jovi, tak jak np. AKT?
A skoro jest dosyć niejasna - przynajmniej dla niektórych - sytuacja, to myślę, że nie ma co kruszyć kopii w tym przypadku i rozdmuchiwać tej sprawy do niewiadomo jakich rozmiarów (oczywiście nie chodzi mi o Ciebie).


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - kajman - 20.11.2019 11:27 PM

thestranglers post_id=299428 time=1574236851 user_id=346 napisał(a):Czy jesteście za przemianowaniem topu na 'Top Bon Jovi - zespół i solo projekty'?
Ja jestem za i zgłoszę coś z albumów Davida Bryana. Chciałbym też coś od Tico Torres, ale nic swoim nazwiskiem nie firmował.
Yacy napisał(a):nie mówiąc już np. o Lombardzie w którego topie mogłaby wygrać Meluzyna
U mnie na pewno wygrają Stylowe ramy. Lombard to dla mnie chałtura.
Kalypson napisał(a):Bardzo szybko wejdziemy w okres, gdzie "zgłaszam to, bo proponujecie", "zgłaszam, bo muszę"
Mi to nie grozi, bo nie wiem czy w ogóle ktoś coś zgłosi(ł) z mojego top 10, więc do końca będę się łudził.
Sundrajta napisał(a):oni jeszcze by widzieli Roberta Gawlińskiego solo
No i przede wszystkim coś z Madame.
thestranglers napisał(a):utworów oczywiście zmieniać nie będziemy
Skoro mogliśmy zmienić podmiot topu to utwory też powinniśmy.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - Miszon - 20.11.2019 11:55 PM

Jestem przeciw rozszerzaniu dalszemu ale w takim razie należałoby zachować konsekwencję i pozwolić na zmianę propozycji.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - meni - 21.11.2019 12:10 AM

UWAGA TU SĄ PIOSENKI (pogrubiam bo jeszcze zginą w tym całym sporze)

Widzę, że oprócz Eveno oraz kajmana nikt nie chce skorzystać.
To żeby było sprawiedliwie po jednym utworze:

Hey God
Lets Make It Baby (rozumiem, że to jest dokładnie to demo o którym mówił kajman?)

Kalypson napisał(a):Bardzo szybko wejdziemy w okres, gdzie "zgłaszam to, bo proponujecie", "zgłaszam, bo muszę", "ok, to uzupełnię lukę" itd. Na tym poziomie już nikt nie zyskuje,
Absolutnie się nie zgadzam. W sytuacji gdy komuś zespół jest obojętny, a jednocześnie ktoś inny ma większą wiedzę / darzy większą sympatią dany podmiot i zależy mu na tym, aby pojawiło się więcej piosenek które lubi to dlaczego go nie wesprzeć skoro ma się taką możliwość? Osobiście nie zgłaszam utworów ani nie głosuję w topach dla punktów w programie lojalnościowym. Dla mnie to czysty fun połączony z możliwością poznania czegoś nowego.

Inna sprawa, że egoizm i patrzenie wyłącznie na czubek własnego nosa traktuję jako jedną z najgorszych "chorób" społecznych jakie występują w kontaktach międzyludzkich. Oczywiście taka życzliwość może zostać wykorzystana w drugą stronę, ale to temat na zupełnie inną dyskusję - czysta dygresja na marginesie z mojej strony.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - kajman - 21.11.2019 12:20 AM

meni napisał(a):Lets Make It Baby (rozumiem, że to jest dokładnie to demo o którym mówił kajman?)
Tak. Dzięki! Icon_biggrin Icon_biggrin Icon_biggrin


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - Kalypson - 21.11.2019 08:24 AM

meni napisał(a):Dla mnie to czysty fun połączony z możliwością poznania czegoś nowego.
Bon Jovi to żaden fun Icon_sad

meni napisał(a):Inna sprawa, że egoizm i patrzenie wyłącznie na czubek własnego nosa traktuję jako jedną z najgorszych "chorób" społecznych jakie występują w kontaktach międzyludzkich.
To nie temat na dyskusję tutaj, ale nie można, dla własnego zdrowia psychicznego, rozpatrywać egoizmu jedynie w tak wąskim ujęciu, jakie przedstawiłeś. Egoizm to w jednej ze swoich odmian bardzo zdrowa i potrzebna człowiekowi postawa. Albo inaczej - to, co powszechnie kryje się pod pojęciem egoizmu nie może być rozpatrywanie negatywnie. Kłaniają się tutaj pewne językowe niezręczności związane z nazewnictwem. Ja mogę wręcz napisać, że dbanie o moje interesy w kontekście zabawy może być rozpatrywane jako niegodzenie się nie niesprawiedliwość systemu lolajnościowego (ale nie chcę tutaj używać słowa "sprawiedliwy", bo to również niezwykle śliski termin).


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - prz_rulez - 21.11.2019 11:15 AM

Taak, ja wiem, te psychologiczne gadki o zdrowym egoizmie i tak dalej. Tylko to wszystko nie jest takie proste.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - kajman - 21.11.2019 05:57 PM

prz_rulez napisał(a):psychologiczne gadki o zdrowym egoizmie
Egoizm jest jak najbardziej zdrowy i takimi textami tego nie zmienisz. Bez niego nie przeżyjesz nawet tygodnia.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - prz_rulez - 21.11.2019 08:16 PM

Egoizm tak naprawde nie bylby potrzebny, gdyby wszyscy ludzie dbali o siebie nawzajem. Niestety, wlasnie dlatego, ze ludzie sie egoistyczni, to czasami potrzebna jest reakcja, polegajaca na... egoizmie. Czyli tak naprawde bledne kolo.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - kajman - 21.11.2019 08:51 PM

prz_rulez napisał(a):Egoizm tak naprawde nie bylby potrzebny, gdyby wszyscy ludzie dbali o siebie nawzajem.
Ale egoizm wcale nie przeszkadza dbaniu o innych. W cenieniu ich, a nawet kochaniu.


RE: Mychartsowy Top Bon Jovi i Jona Bon Jovi - AKT! - 22.11.2019 11:21 AM

prz_rulez napisał(a):Egoizm tak naprawde nie bylby potrzebny, gdyby wszyscy ludzie dbali o siebie nawzajem. Niestety, wlasnie dlatego, ze ludzie sie egoistyczni, to czasami potrzebna jest reakcja, polegajaca na... egoizmie. Czyli tak naprawde bledne kolo.
to zupełnie nie tak, egoizm nie jest przeciwieństwem empatii czy troski o innych, ale stanowi ich dopełnienie, przeciwległy ciężarek na psychicznej równoważni; mówimy o kimś, że jest egoistą wtedy, gdy ta równoważnia przechyla się w jedną stronę, ale prawda jest taka, że każdy z nas musi być w jakimś stopniu egoistą także dla dobra innych; długookresowo nie da się troszczyć się o innych, jeśli nie zatroszczy się najpierw o siebie; pomoc sobie jest pośrednio pomocą innym