Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Coldplay - Orphans / Arabesque - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Coldplay - Orphans / Arabesque (/showthread.php?tid=47819)



Coldplay - Orphans / Arabesque - michal91d - 24.10.2019 09:17 PM

Orphans:


Cieszę się bardzo, że panowie znów eksperymentują (dwuminutowe solo na saksofonie w "Arabesque" Icon_eek ). Jeszcze chwilę muszę sobie przesłuchać, żeby wyrobić sobie konkretną opinię.


RE: Coldplay - Everyday Life - 1981 - 24.10.2019 09:24 PM

Rzeczywiście, saksofon w Arabesque wymiata! Normalnie mam ciary.


RE: Coldplay - Everyday Life - neo01 - 24.10.2019 09:34 PM

No, ten drugi numer jest całkiem obiecujący... Czyżby tym razem poszli z powrotem w bardziej artystyczną stronę? (a może tym będą się różnić płyty, chociaż pewnie nie).
A ocenię sobie "Arabesque" na 9/10, a co.


RE: Coldplay - Everyday Life - meni - 24.10.2019 10:13 PM

Oba świetne! A muzycznie mam wrażenie jakby podsumowali wszystko od czasów Viva la Vida, wybrali co najlepsze z tego okresu i dorzucili szczyptę eksperymentów.

Bardzo pozytywne zaskoczenie!


RE: Coldplay - Everyday Life - Yacy - 24.10.2019 10:18 PM

(24.10.2019 09:24 PM)1981 napisał(a):  Rzeczywiście, saksofon w Arabesque wymiata! Normalnie mam ciary.
potrafisz zachęcić do posłuchania Icon_wink2


RE: Coldplay - Everyday Life - Kuba1201 - 24.10.2019 10:35 PM

Początek pierwszego utworu: ale zawód. Oby tak nie brzmiała cała płyta
Koniec pierwszego utworu: ale ten numer wciąga!
Drugi utwór po pierwszym odsłuchu: rany, oni biorą się za język francuski? W sumie, jak już mają utwory po hiszpańsku...
Ostatecznie: oba utwory znakomite. Drugi z nich bardzo minimalistyczny tekstowo, ale za to wyrafinowany brzmieniowo. Pierwszy utwór trochę podobny do tego z projektu Los Unidades.


RE: Coldplay - Everyday Life - kajman - 24.10.2019 10:49 PM

neo01 napisał(a):A ocenię sobie "Arabesque" na 9/10, a co.
Ja też pewnie ocenię, ale w wątku z singlami.


RE: Coldplay - Everyday Life - prz_rulez - 24.10.2019 10:54 PM

Nie wiem, czy te zachwyty nad rzekomą eksperymentalnością albumu nie są przesadzone, ale zobaczymy.
W pierwszym utworze widzę nawiązania do wojny z Syrii (a może i także w Jemenie?), tylko z tym "drunk" to trafili jak kulą w płot Icon_wink
Zresztą ogólnie widzę inspirację Bliskim Wschodem. Ciekawe, co z tego wyniknie.


RE: Coldplay - Arabesque / Orphans - Szymek79 - 25.10.2019 11:34 PM




RE: Coldplay - Arabesque / Orphans - Dobromiera - 25.10.2019 11:38 PM

No i czemu tak nie mogą grać na codzień? Icon_wink "Arabesque" naprawdę fajne, to jest to, na co czekałem po "Viva la Vida...".


RE: Coldplay - Everyday Life - dannar - 26.10.2019 09:31 AM

(24.10.2019 10:35 PM)Kuba1201 napisał(a):  Początek pierwszego utworu: ale zawód. Oby tak nie brzmiała cała płyta
Koniec pierwszego utworu: ale ten numer wciąga!
A to mnie zachęciłeś. Bo po początku pierwszego utworu przeszedłem szybko do słuchania innych nowości. Icon_wink


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - kajman - 05.11.2019 08:38 PM

Orphans kapitalne. Daję dziewięć. Arabesque to totalne dno z najgorszą chyba solówką saxofonu, jaką słuchałem w życiu. Totalna załamka. Ewidentne zero - to chyba ich najgorszy utwór, jaki słyszałem.


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - Kuba1201 - 05.11.2019 10:03 PM

Właśnie ten saksofon to najlepszy element "Arabbesque" Icon_wink


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - kajman - 05.11.2019 10:07 PM

A to jest akurat niewykluczone tylko, że tam nie ma dobrych momentów.


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - EVENo - 05.11.2019 10:29 PM

kajman napisał(a):Ewidentne zero
I znowu Icon_lol Kajman, wiesz, że pomiędzy sześć, a zero, jest jeszcze pięć innych liczb? Icon_mrgreen Serio, nie zdarzyło mi się chyba widzieć, abyś dał "trzy", albo przynajmniej "pół". Zawsze jest dziesięć, dziewięć, od święta osiem, często siedem, jeszcze częściej sześć, ale nigdy trzy albo cztery Icon_razz2


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - kajman - 05.11.2019 10:45 PM

Po prostu oceny między 0,5 a 5,5 zachowuję dla siebie. A takich utworów jest pewnie jakieś 90%. Słuchałem zdecydowaną większość wrzucanych w tym dziale utworów, a bodajże od marca wystawiałem oceny niecałym 200.


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - neo01 - 06.11.2019 10:42 AM

Jednak to zero wydaje się być bardzo ostentacyjnym. No ale, de gustibus...


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - AKT! - 06.11.2019 11:59 AM

neo01 napisał(a):Jednak to zero wydaje się być bardzo ostentacyjnym. No ale, de gustibus...
o! i to jest słowo, którego szukałem od bardzo dawna, a które idealnie ujmuje to, co mnie w tych zerach kajmana najbardziej uwiera -- są ostentacyjne!
brakuje im też oczywiście jakiejkolwiek merytorycznej argumentacji, ale też właśnie dlatego są ostentacyjne; no i ocenianie masy muzyki, czasem generycznej, częściej odważnej i wychodzącej przed szereg, na zero, jest ostentacyjne samo w sobie


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - kajman - 06.11.2019 05:46 PM

Ja w niej żadnej odwagi nie widzę, dla mnie to najczęściej nawet nie sieczka (bo tą całkiem często oceniam wyżej) lecz szum. Jeżeli w utworze kompletnie nic nie jestem w stanie znaleźć, a do tego totalnie mnie wkurza to niczego innego niż zero dać nie mogę. A argumenty czasem podaję, ale częściej jestem na to zbyt leniwy (lenistwo (i brak umiętności pisania więcej niż jednym palcem) powoduje, że nie stawiam ocen od 0,5 do 5,5).


RE: Coldplay - Orphans / Arabesque - Szymek79 - 15.11.2019 05:35 PM

[Obrazek: 91AsXoe47oL._SS280_.jpg]