Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles (/showthread.php?tid=47539)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - EVENo - 20.10.2019 09:31 PM

kajman napisał(a):To nie załapałem. Myślałem, że dogrywka jest o to, kto wypada, a kto zostaje. Jak dla mnie to, czy to było miejsce 11 i 12 czy 12 i 11 nie ma znaczenia. Kolejne dogrywki chyba sobie oleję.
U mnie to samo. Bez sensu to jest kompletnie Icon_razz2


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 20.10.2019 09:38 PM

Przeczytałem punkt piąty regulaminu i kompletnie nie wynika z niego taka wykładnia.
Druga sprawa to uważam, że przy rozpoczęciu każdej rundy podawać ile głosów każda płyta dostała w rundzie poprzedniej, bo bez tego ciężko ustalić, głos na jaką płytę powoduje jej wyrzucenie.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Miszon - 20.10.2019 09:39 PM

Let it be - sporo świetnego materiału nagranego niechlujnie, na odczep. Smutno się tego słucha - po prostu słychać że jesteśmy świadkami rozpadu zespołi. Trochę bez sensu płyta. W dodatku wybranie Spectora jako producenta też z czapy wybór: jego ściana dźwięku pasowała do muzyki Beatlesów jak pięść do nosa. Aczkolwiek być może należy mu jednak oddać honory, że jak to powiedział Lennon: "z tej kupy gówna zrobił płytę". Irytujący krążek, mógł być dużo lepszy z takim materiałem, jaki tam się momentami znajduje.

Też mnie zaskoczyło, że dogrywka decyduje tylko o kolejności tych co są po równo, sądziłem że kto ją przegrywa ten odpada, a reszta gra dalej.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - neo01 - 20.10.2019 09:43 PM

(20.10.2019 09:31 PM)EVENo napisał(a):  
kajman napisał(a):To nie załapałem. Myślałem, że dogrywka jest o to, kto wypada, a kto zostaje. Jak dla mnie to, czy to było miejsce 11 i 12 czy 12 i 11 nie ma znaczenia. Kolejne dogrywki chyba sobie oleję.
U mnie to samo. Bez sensu to jest kompletnie Icon_razz2
No to jestem trzeci... Ej, może to zmienimy, będzie o niebo ciekawiej!
kajman napisał(a):Przeczytałem punkt piąty regulaminu i kompletnie nie wynika z niego taka wykładnia.
Zgadzam się. Jest napisane, że w wyniku dogrywki odpada 1 płyta, a okazuje się, że odpadły dwie!
kajman napisał(a):Druga sprawa to uważam, że przy rozpoczęciu każdej rundy podawać ile głosów każda płyta dostała w rundzie poprzedniej, bo bez tego ciężko ustalić, głos na jaką płytę powoduje jej wyrzucenie.
A tu chyba znów źle rozumiesz. Chyba jest tak że w każdej kolejnej rundzie liczniki się zerują.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Yacy - 20.10.2019 09:46 PM

no to ja jestem czwarty do brydża... znaczy nie kumam sensowności dogrywki Icon_wink2
jeśli już to niech będzie remis, a od top 5 ustalać kto odpada...


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Dobromiera - 20.10.2019 09:49 PM

W sumie macie rację, tzn. w regulaminie w ogóle nie jest sprecyzowany los płyt po rozstrzygniętej dogrywce. Sam właściwie chciałem tylko przyspieszyć zabawę. Jeśli większość się zgadza, to dopiszę w regulaminie, że płyta, która w dogrywce dostała mniej głosów, dalej zostaje w zabawie.

Cytat:uważam, że przy rozpoczęciu każdej rundy podawać ile głosów każda płyta dostała w rundzie poprzedniej, bo bez tego ciężko ustalić, głos na jaką płytę powoduje jej wyrzucenie.

Podałem przy Abbey Road.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - neo01 - 20.10.2019 09:52 PM

Czyli to ja źle rozumiem, w sensie że liczniki się nie zerują przy otwarciu nowej rundy?


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Dobromiera - 20.10.2019 09:59 PM

Chyba nie wiem, o czym mówisz. Icon_razz2 Głosy z (jednej) rundy wcześniej liczą się wyłącznie, jeśli w rundzie obecnej jest remis. A jeśli runda wcześniej nie rozstrzyga, bo remisujące płyty miały po tyle samo głosów i w tejże rundzie, to jeszcze poprzednia itd.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - neo01 - 20.10.2019 10:04 PM

No, czyli dobrze rozumiem. Chciałem się upewnić bo zaczęliście coś mieszać z kajmanem o głosach z poprzednich rund.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 20.10.2019 10:49 PM

Artur.O napisał(a):Podałem przy Abbey Road.
Ale chyba w pierwszej rundzie też coś było.
neo01 napisał(a):No, czyli dobrze rozumiem.
Ja też. Ale na przykład mogę doprowadzić do remisu wiedząc, że płyta jest w gorszej sytuacji i wtedy wypadnie, a z kolei przy remisie zagłosować na tą, której chcę się pozbyć, jeżeli jest w lepszej sytuacji i potrzebuje dodatkowego głosu.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - AKT! - 21.10.2019 12:36 PM

myślę, że w tym wypadku z dużym prawdopodobieństwem i tak jako kolejne wypadło by "yellow submarine", ale też nie chciałbym, by to było regułą w przypadku dogrywki
trzeba te zasady było ustalić i spisać przed rozpoczęciem, ale skoro już zaczęliśmy, to zróbmy to teraz

można albo uzależnić wypadnięcie obu pozycji od:
1. zaawansowania zabawy tzn. jeśli mamy remis, a w zabawie została ponad połowa dyskografii, opuszczają ją obie płyty, które remisują, chyba że remis dotyczy większej liczby płyt -- to będzie służyć zwiększeniu dynamiki w tym najmniej istotnym etapie (podejrzewam, że to właśnie chciał zrobić artur tutaj)
2. liczby remisów tzn. jeśli mamy remis i dogrywkę, w której też jest remis, to niezależnie od etapu zabawy, wypadają obie płyty
3. o kolejności w w/w sytuacjach decydują głosy z poprzednich rund

w każdym innym wypadku w razie remisu i dogrywki, odpada tylko jeden album


co wy na to?


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - neo01 - 21.10.2019 03:18 PM

No teraz to by byo kombinowanie na potęgę. Jak dla mnie to regulamin jest OK - proste zasady, tylko można uszczegółowić dla pewności, że w dogrywce wygrywająca płyta pozostaje w grze - to jest ze wszech miar logiczne i tak też rozumowało zdaje się większość uczestników (przynajmniej połowa, ale obstawiałbym że raczej ktoś jeszcze niż tylko wypowiadający się).


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - AKT! - 21.10.2019 03:39 PM

czy ja wiem? ale ok, to tylko propo


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - neo01 - 21.10.2019 04:25 PM

Wydaje mi się, że nie ma raczej co przyspieszać, bo raczej nie znajdziemy wielu wykonawców z dyskografią których będziemy chcieli się bawić w większym gronie. Chyba żebyśmy brali takie powyżej 15 płyt, wtedy imo takie przyspieszanie w pierwszych rundach miałoby sens. A tak to np. "YS" myślę że mogło jeszcze powalczyć i jednak chyba istotne jest czy to będzie przedostatniej miejsce czy np. 10, bo jeśli patrzymy tylko na zwycięzcę czy ew. podium, to jasne że to nie miałoby większego sensu.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 21.10.2019 05:24 PM

Jestem za drugim punktem, który zgłosił AKT!. To logiczne, bo robienie kolejnej dogrywki, która kończyłaby się pewnie także remisem mija się z celem.
Rozumiem, że w wypadku remisu, w którym będzie AR to ona wypadnie. A czy są jakieś inne płyty, które mają pierwszeństwo w wypadku remisu (z czymś innym niż AR)? Wydaje mi się, że PPM, ale może się mylę.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - neo01 - 21.10.2019 05:36 PM

A sorry, punkt 2 też popieram.
Tylko byłbym wdzięczny za rozszyfrowanie tych skrótów bo jakoś mam średnią ochotę na zagadki.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Dobromiera - 21.10.2019 05:37 PM

(21.10.2019 12:36 PM)AKT! napisał(a):  1. zaawansowania zabawy tzn. jeśli mamy remis, a w zabawie została ponad połowa dyskografii, opuszczają ją obie płyty, które remisują, chyba że remis dotyczy większej liczby płyt -- to będzie służyć zwiększeniu dynamiki w tym najmniej istotnym etapie (podejrzewam, że to właśnie chciał zrobić artur tutaj)
2. liczby remisów tzn. jeśli mamy remis i dogrywkę, w której też jest remis, to niezależnie od etapu zabawy, wypadają obie płyty
Jestem za drugim punktem.

Cytat:3. o kolejności w w/w sytuacjach decydują głosy z poprzednich rund
Właśnie do rozpatrywanej sytuacji w ogóle nie dochodzi, jeśli głosy z poprzednich rund są w stanie cokolwiek rozstrzygnąć. Icon_razz2 Bo najpierw (wg regulaminu) liczy się głosy z poprzednich rund, a jeśli podług nich nadal jest remis, to wtedy jest dogrywka.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Kalypson - 21.10.2019 05:40 PM

Abbey Road


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 21.10.2019 05:41 PM

neo01 napisał(a):Tylko byłbym wdzięczny za rozszyfrowanie tych skrótów
Abbey i Please.
Artur.O napisał(a):Bo najpierw (wg regulaminu) liczy się głosy z poprzednich rund
Tylko w jakiś sposób powinny one być zaznaczone, bo teraz to jeszcze da się to ogarnąć, ale za dwie lub trzy rundy to już będzie ciężko.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Dobromiera - 21.10.2019 05:47 PM

No przecież sam wiesz, że są zaznaczane.