Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles (/showthread.php?tid=47539)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Dobromiera - 31.10.2019 11:03 PM

(31.10.2019 10:48 PM)sindbad napisał(a):  Abbey Road
Czy to głos? Icon_wink

niech będzie:

Help! - bo jak odpadnie, to zostają same "wielkie" płyty zespołu. Icon_razz2


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Miszon - 31.10.2019 11:07 PM

Rubber soul
Ciekawostka: o istnieniu tej płyty dowiedziałem się prawie najpóźniej, później tylko o Beatles for Sale przeczytałem, w jakimś dodatku do Machiny czy TRocka.
Jest na niej tylko jedna piosenka którą znałem przed kupieniem płyty, rzecz jasna to Michelle.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - AKT! - 02.11.2019 03:14 AM

HELP


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - dannar - 02.11.2019 10:32 AM

Help


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Miszon - 02.11.2019 11:00 AM

Artur.O napisał(a):bo jak odpadnie, to zostają same "wielkie" płyty zespołu
Niezupełnie. W "wielkich" są zdaje się Revolver, Sierżant, Biały i Abbey.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 02.11.2019 11:14 AM

To chyba zależy od tego, kto ocenia wielkość.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Dobromiera - 02.11.2019 11:38 AM

(02.11.2019 11:00 AM)Miszon napisał(a):  
Artur.O napisał(a):bo jak odpadnie, to zostają same "wielkie" płyty zespołu
Niezupełnie. W "wielkich" są zdaje się Revolver, Sierżant, Biały i Abbey.

Oraz MMT i Rubber Soul. Wszystkie 6 jest w pierwszej setce rankingu RYM.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Tomekk - 02.11.2019 01:26 PM

Już dawno powinno odpaść, więc głosuję na:

[6] Rubber Soul


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Miszon - 02.11.2019 03:23 PM

MMT technicznie nie była płytą, tylko "składanką".


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 02.11.2019 03:34 PM

W Ameryce jak najbardziej płytą.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Miszon - 02.11.2019 03:43 PM

W połowie płytą, w połowie składanką wczesniejszych singli.
77
Cytat:W USA, gdzie EP-ki nie były w tym czasie popularne, wytwórnia Capitol zdecydowała się (wbrew życzeniu The Beatles) wydać piosenki na albumie, uzupełniając je o aktualne nagrania singlowe zespołu



RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 02.11.2019 03:57 PM

Single były świeżutkie i nie ukazały się wcześniej na żadnym albumie. Czyli tak jak teraz się często zdarza czyli multum singli zapowiada album. I jakoś nikt nie nazywa tego składanką.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - tomas585 - 02.11.2019 04:06 PM

[7] Revolver (1966)


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 02.11.2019 04:38 PM

Chyba widziałem zgłoszoną inną płytę.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - tomas585 - 02.11.2019 04:40 PM

szybko zmieniłem głos Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 02.11.2019 04:41 PM

Ja tam zadowolony jestem.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Miszon - 02.11.2019 05:11 PM

(02.11.2019 03:57 PM)kajman napisał(a):  Single były świeżutkie i nie ukazały się wcześniej na żadnym albumie. Czyli tak jak teraz się często zdarza czyli multum singli zapowiada album. I jakoś nikt nie nazywa tego składanką.
Co z tego, że świeżutkie.
W dodatku Beatles wtedy mieli inną politykę: single NIE ZAPOWIADAŁY albumu, mieli zasadę, że single, które ukazywały się przed płytą nie pojawiały się potem na żadnej płycie (co innego single z wydanej już płyty, no to wiadomo).
Na takim potraktowaniu najbardziej ucierpiał Sierżant Pieprz, wszak singiel Penny Lane/Strawberry Fields Forever był nagrany na sesjach do Sierżanta, ale że sesja się przedłużała, to "rzucono" te nagrania na rynek. A potem, właśnie z powodu wspomnianej wyżej zasady, nie pojawiły się one na Sierżancie. Gdyby faktycznie Beatlesi stosowali zasadę, że "single zapowiadały album i nikt tego nie nazywa składanką", to obie piosenki znalazłyby się na Sierżancie.
I byłyby jednymi z lepszych na płycie, dzięki czemu byłoby mniej wątpliwości, co jest najlepszą płytą zespołu.

Tzn. ja uznaję MMT za osobną płytę, ale nie zmienia to faktu jej składankowości, zaś oba nagrania są dla mnie technicznie "odrzutami" z Sierżanta, praktycznie zaś jego częścią.

Dodam, że George Martin bardzo namawiał chłopaków do wrzucenia tych 2 tracków na płytę, ale oni jeszcze bardziej się sprzeciwiali, ponieważ uznawali, że takie traktowanie to oszukiwanie fanów, którzy 2 razy płaciliby za te same nagrania.
(dodam, że jak od każdej reguły, od tej były wyjątki Icon_wink2 . Co nie zmienia faktu, że Penny Lane/Strawberry Fields są częścią Sierżanta Pieprza, pasują nawet brzmieniowo, jak też tekstowo do planowanej koncepcyjności albumu. Z której zresztą ostatecznie niewiele wyszło Icon_razz ) i jak już coś zapowiadają, to nie MMT, tylko Sierżanta.

Kolejny argument: single jak widać nie były takie świeżutkie, skoro między nimi, a MMT pojawiła się inna płyta (Penny Lane z marca 1967, All You Need is Love z lipca, dopiero "Hello, Goodbye"/"I Am the Walrus" można uznać za świeży singiel, bo wyszedł kilka dni przed ukazaniem się LP w Stanach, a 11 dni przed EP w UK. Na którym to EP się znalazł sam "Mors" zresztą)


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - kajman - 02.11.2019 05:58 PM

Może i Strawberry oraz Penny podniosłyby wartość Peppera, ale na Magical do tych najlepszych zdecydowanie się nie zaliczają.


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Miszon - 02.11.2019 06:20 PM

Rotfl


RE: Przetrwają najsilniejsi - The Beatles - Dobromiera - 02.11.2019 06:28 PM

(02.11.2019 03:23 PM)Miszon napisał(a):  MMT technicznie nie była płytą, tylko "składanką".
No, ale ja to wiem. Tylko że ta "składanka" właśnie w cudzysłowie, bo jej status trochę się zmienił, od kiedy zrobiono porządek z Bitelsowymi wydawnictwami. Icon_razz2

(02.11.2019 05:58 PM)kajman napisał(a):  Może i Strawberry oraz Penny podniosłyby wartość Peppera, ale na Magical do tych najlepszych zdecydowanie się nie zaliczają.
Może twoim zdaniem się nie zaliczają, ale dla kogoś innego mogą się zaliczać.