Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 203 - ulubiony utwór polskiego wykonawcy, który nie jest po polsku - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 203 - ulubiony utwór polskiego wykonawcy, który nie jest po polsku (/showthread.php?tid=47522)

Strony: 1 2 3


RE: dzień 203 - ulubiony utwór polskiego wykonawcy, który nie jest po polsku - dejmieeen - 10.10.2019 01:54 PM

Zgodzę się! "Inspirations" jest genialne. Polecam jeszcze "Listen To Your Heart", żywe prawie jak "Boogie Man" - i równie dobre!


RE: dzień 203 - ulubiony utwór polskiego wykonawcy, który nie jest po polsku - AKT! - 10.10.2019 03:05 PM

Miszon napisał(a):Jak pierwszy raz usłyszałem "Inspirations" to wbiło mnie w fotel (notabene u Kuby Wojewódzkiego Icon_wink2 ). Ach, gdyby to było wydane przez duży zachodni label i wykonywane przez zachodni zespół...
Ogólnie na drugiej płycie Sistars było mnóstwo naprawdę dobrych numerów, pierwszorzędnie wyprodukowanych i wykonanych. Szkoda, że to się rozeszło w szwach. Płyta jako całość może była odrobinę za długa i gdzieś gubiła się istota, ale to był dobry album. Pierwszy stał głównie na fantastycznym "Synu", był bardziej podwórkowy, ale miał swój urok. Po ich pierwszym występie u Wojewódzkiego, gdzie śpiewały "Freedom" właśnie, pobiegłem do Empiku i kupiłem. Na początku byłem trochę rozczarowany, ale koniec końców znalazłem tam dużo dobrego!

neo01 napisał(a):Fajny kierunek, moje trochę niespełnienie, żeby nauczyć się hiszp., no i ulubiony kraj (możesz mnie wspierać jak kajman ich atakuje Icon_wink).
Ja właśnie nigdy nie byłem miłośnikiem Hiszpanii. Zawsze kochałem się w Japonii, ale japońskiego nie dało się uczyć w moim mieście, a hiszpański był najbardziej nietuzinkowym językiem, tak mi się wydawało, jakiego można było się wówczas zacząć uczyć u mnie w powiecie po godzinach i tak się potoczyło. Ale nie mam nic do Hiszpanii, próbowałem się wielokrotnie później zbliżyć do ich muzyki, kultury, literatury, języka, ale zawsze z mieszanym rezultatem. W międzyczasie pokochałem Brazylię i Portugalię, przeprosiłem się z Włochami, poniekąd pożeniłem z Francją, a ta Hiszpania niby znana, a wciąż obca.

neo01 napisał(a):A co do rodzaju pracy, to domyślam się, że u Ciebie bardziej korekta, ale uwierz że są osoby które się z tego utrzymują i to chyba całkiem nie najgorzej (aczkolwiek na pewno jest ich znacznie mniej niż piszących, jasne).
Muszą być, ale jednak tendencja jest taka, żeby masowo i tanio produkować kontent. Nie tylko drukowana prasa, ale wysokonakładowa literatura czasem jeży się od literówek. Jak książka jest moja, to czasem poprawiam, ale też nie zawsze, haha.


RE: dzień 203 - ulubiony utwór polskiego wykonawcy, który nie jest po polsku - neo01 - 10.10.2019 03:10 PM

No z tymi literówkami to fakt, straszna plaga. Ale tym bardziej chyba potrzeba dobrych korektorów Icon_wink

Jeszcze co do Sistars, to również u Wojewódzkiego usłyszałem zarówno "Freedom" (co za głosy!), jak i "Inspirations" (pięknie zabrzmiało) i tym bardziej szkoda, że to dosyć szybko się urwało, bo taki soul czy r'n'b akurat dobrze do mnie trafia (może dlatego, że trochę słowiański Icon_smile).


RE: dzień 203 - ulubiony utwór polskiego wykonawcy, który nie jest po polsku - AKT! - 10.10.2019 03:23 PM

neo01 napisał(a):No z tymi literówkami to fakt, straszna plaga. Ale tym bardziej chyba potrzeba dobrych korektorów Icon_wink
tak by się wydawało, ale wydawcy tną na korekcie koszty i na razie nic nie wskazuje na zmianę podejścia Icon_wink


RE: dzień 203 - ulubiony utwór polskiego wykonawcy, który nie jest po polsku - Miszon - 10.10.2019 03:37 PM

Co do drugiej płyty Sistars: zgadzam się, nawet mam ten krążek. Tam był jeszcze taki numer z klawiszami w stylu Superstition Wondera - świetna sprawa.