Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa (/showthread.php?tid=47287)



dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - thestranglers - 26.09.2019 08:14 AM

Canned Heat - On The Road Again




RE: dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - EVENo - 26.09.2019 09:06 AM

Zanim poznałem amerykańskiego bluesa, w moim świecie istniał tylko ten polski. I choć dziś wybór ten wydaje się być nieco dziwny i banalny, to osoba wychowana na tej muzyce po prostu nie może uznać za kwintesencję bluesa niczego innego, niż Dżem Icon_wink

Dżem - WEHIKUŁ CZASU



RE: dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - neo01 - 26.09.2019 09:26 AM

No tylko, że Dżem gra raczej blues-rocka niż czystego bluesa, a nawet zdecydowanie...
A ja też po polsku, bo bluesowe standardy jeszcze pewnie tu będą, a ja nie mogę nie wyróżnić najlepszego bluesowego zespołu w Europie lat 70-tych:

Breakout - Pomaluj moje sny


RE: dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - AKT! - 26.09.2019 11:01 AM

neo01 napisał(a):No tylko, że Dżem gra raczej blues-rocka niż czystego bluesa, a nawet zdecydowanie...
a nawet reggae rocka Icon_wink

dla mnie blind willie johnson bez dwóch zdań!



RE: dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - Miszon - 26.09.2019 12:15 PM

Wehikuł czasu akurat mało bluesowy, można było znaleźć lepszy przykład, tutaj mocno zalatuje Lynyrd Skynyrd


RE: dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - prz_rulez - 26.09.2019 04:44 PM



Tak naprawdę nie jest, bo jest zbyt przebojowe, ale w kwestii kwintesencji bluesa to trzeba się zgłosić do Lady. Ona z pewnością podrzuci jakieś niemiłosiernie nudne kawałki Icon_wink


RE: dzień 190 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją bluesa - kajman - 26.09.2019 05:19 PM

EVENo napisał(a):osoba wychowana na tej muzyce po prostu nie może uznać za kwintesencję bluesa niczego innego, niż Dżem
No ja uważam podobnie do neo01 wyżej cenię Breakout. A do tego Wehikuł jest dla mnie bodajże najgorszym (obok regałowych Naiwnych) najgorszym utworem w ich dorobku. A Breakout miał sporo świetnych bluesowych kawałków, ale wszystkie inne bije na głowę:
Breakout - Co stało się kwiatom