Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu (/showthread.php?tid=47180)



dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - thestranglers - 19.09.2019 08:06 AM

Alicia Keys - Fallin'




RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - kajman - 19.09.2019 08:10 AM

To chyba dla mnie jeszcze większa oczywistość niż schody dla rocka:
Roberta Flack - Killing Me Softly With His Song



RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - neo01 - 19.09.2019 08:59 AM

To ja wrzucę po prostu swój ulubiony w obrębie gatunku:

James Brown - It's A Man's Man's Man's World


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - Yacy - 19.09.2019 09:27 AM

Królowa jest tylko jedna Icon_wink2

Aretha Franklin - Respect




RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - prz_rulez - 19.09.2019 11:22 AM

@thetranglers - no ja też pomyślałem o Alicji, ale z "A Woman's Worth". Ale potem sobie zadałem pytanie, czy to aby na pewno nie jest zbyt popowe.


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - AKT! - 19.09.2019 12:05 PM

ta keys to już dosyć przetworzony soul, bliższy w sumie współczesnemu r&b; szanuję ten numer bardziej niż lubię, ale "you don't know my name" z drugiej płyty keys to był sztos nad sztosami

aretha faktycznie byłaby najbliżej -- ja od niej zaczynałem słuchanie soulu, więc ona ten standard faktycznie dla mnie wyznaczyła
james to jednak ojciec chrzestny funku, choć to rzeczywiście soulowy numer był
roberta to klasa sama w sobie, ale ja jakoś tej wersji nigdy nie łaknąłem, po tym, jak w dzieciństwie nasycili mnie swoją the fugees, a lauryn, cóż, była wokalnie doskonała w tamtym czasie

ja też nie będę oryginalny, to panteonu dołożę klasycznego steviego, który też ten soul dla mnie stworzył, gdy go wciąż ledwie znałem:



RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - prz_rulez - 19.09.2019 01:03 PM

Haha, widze, ze tez masz tak z Killing Me Softly.


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - Miszon - 19.09.2019 01:05 PM

Aretha i Stevie to chyba najlepsze tropy. Może jeszcze Ray Charles.

Ode mnie jednak królowa
https://youtu.be/KtBbyglq37E
Jest nawet wątek modlitewny w tekście, a soul dla mnie ma ten duchowy element wpisany w korzenie.


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - AKT! - 19.09.2019 01:11 PM

ojej, tak! też bym wybrał tę arethę! dobra propozycja!

ja do steviego, arethy i (faktycznie) raya, dorzuciłbym jeszcze otisa i marvina!


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - Miszon - 19.09.2019 01:20 PM

Otisa miałem wpisać ale na komórce mi się nie chciało Icon_wink


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - kajman - 19.09.2019 05:01 PM

AKT! napisał(a):ja jakoś tej wersji nigdy nie łaknąłem, po tym, jak w dzieciństwie nasycili mnie swoją the fugees
Dla mnie wersja Fugees się nie umywa. Jeżeli miałbym wybierać przeróbkę to wybrałbym jedyną piosenkę Jantar, którą uważam za dobrą.
Yacy napisał(a):Królowa jest tylko jedna
Dla mnie Aretha nie ma startu do Roberty.


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - thestranglers - 19.09.2019 05:41 PM

prz_rulez napisał(a):@thetranglers - no ja też pomyślałem o Alicji, ale z "A Woman's Worth". Ale potem sobie zadałem pytanie, czy to aby na pewno nie jest zbyt popowe.
no właśnie wolę A Woman's Worth, zresztą to był mój numer 1, ale właśnie: Falling jest bardziej soulowe


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - Dobromiera - 23.09.2019 07:18 PM

Soul, to brzmi dumnie. To gatunek, w którym liczą się wykonanie i emocje, dlatego "soulowy wokal" zazwyczaj jest sporym komplementem. Nie zawsze sam repertuar jest równie fascynujący (przynajmniej dla mnie), ale może on wzbudzać wielkie emocje.... tak, jak ta pieśń.




RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - neo01 - 23.09.2019 07:34 PM

Naprawdę bardzo fajny kawałek, chwyta za duszę, nomen omen.


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - AKT! - 24.09.2019 10:37 AM

nina simone jest na liście moich wyrzutów sumienia
mimo wielu spotkań nie zostaliśmy przyjaciółmi


RE: dzień 183 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją soulu - neo01 - 26.09.2019 11:17 AM

Wydaje mi się, że ten utwór koniecznie powinien się tu znaleźć, więc go wkleję - bez żadnego trybu Icon_wink

Ben E King - Stand By Me