Największe forum list przebojów Mycharts.pl
dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Gry i zabawy (/forumdisplay.php?fid=151)
+--- Dział: 31 Day Song Challenge (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- Wątek: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka (/showthread.php?tid=47147)



dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - thestranglers - 16.09.2019 06:42 AM

Nie ukrywam, że dawno w temacie rocka nie zachwyciło mnie aż tak żadne nagranie jak Bush - Bullet Holes.




RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - kajman - 16.09.2019 08:12 AM

Dla mnie sprawa jest oczywista:
Led Zeppelin - Stairway To Heaven



RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - Yacy - 16.09.2019 08:34 AM

dla mnie w sumie też jasne. kiedyś bardziej niż dziś, ale jednak...

Deep Purple - Perfect Strangers

oczywiście zdaję sobie sprawę, że przed 1984 rokiem rock Icon_wink2 też istniał Icon_razz





RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - neo01 - 16.09.2019 10:16 AM

Dlaczego ten kawałek? Bo choć niezwykle prosty, ma w sobie to "coś", co pozwoliło mu doczekać się niezliczonych ilości wersji. Jest bujający rytm, jest nieskomplikowana, wpadająca w ucho melodia i tekst, który każdy może zaśpiewać - w każdych okolicznościach Icon_wink (no i wykonawca jest także dla mnie uosobieniem rockandrollowego artysty).


Iggy Pop - The Passenger


RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - AKT! - 16.09.2019 12:07 PM



odpowiedni ciężar gatunkowy, dobre proporcje między melodyką a gitarową ekspresją, uciekłem trochę w stronę americany, ale taki rock lubię najbardziej, a to pierwszy numer, który przyszedł mi do głowy -- i to mimo tego, że już dawno go nie słuchałem


RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - EVENo - 19.09.2019 06:10 PM

Mówisz rock, myślę Led Zeppelin, ale tych już tutaj mamy, więc...

AC/DC - HIGHWAY TO HELL





RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - Miszon - 20.09.2019 09:18 AM

Passenger to faktycznie świetny przykład, ale ja bym go dał raczej jako kojarzący się z punkrockiem.
Bardziej pasuje mi tu Smoke on the water, ale nie jestem wielkim fanem.

Klasyczny rock to chociażby coś wykonywane przez typowe power trio:

Jimi Hendrix - Hey Joe
https://youtu.be/5eJz0kdOrLw
(fajna wersja, solo językiem robi wrażenie)


RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - neo01 - 20.09.2019 09:30 AM

Miszon napisał(a):Passenger to faktycznie świetny przykład, ale ja bym go dał raczej jako kojarzący się z punkrockiem.
Niby tak, ale to raczej nie jest stricte punkrockowy numer. Raczej jako przykład alternatywnego rocka (chociaż czy wtedy był alternatywny?) - to na pewno tak.
A z drugiej strony mógłbym powiedzieć, że w dużej mierze podajecie tu przykłady hard rocka Icon_smile


RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - EVENo - 20.09.2019 09:42 AM

neo01 napisał(a):A z drugiej strony mógłbym powiedzieć, że w dużej mierze podajecie tu przykłady hard rocka
Bo hard rock jest kwintesencją rocka Icon_biggrin


RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - thestranglers - 20.09.2019 10:03 AM

EVENo napisał(a):hard rock jest kwintesencją rocka
będzie osobna kategoria dla niego niedługo tu Chytry


RE: dzień 180 - utwór, który jest dla ciebie kwintesencją rocka - AKT! - 20.09.2019 10:17 AM

EVENo napisał(a):Bo hard rock jest kwintesencją rocka Icon_biggrin
lol nie xd