Największe forum list przebojów Mycharts.pl
I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: neon.ka Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=71)
+---- Wątek: I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] (/showthread.php?tid=4711)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- Lilian - 14.05.2009 06:14 PM

Hej Icon_smile2 witam Icon_biggrin3
pierwsza dzis piosenka - w wyk. Kate Bush piękna oczywiscie... więc i piękny początek tej częsci topu Icon_wink2
będę słuchać audycji i czasem pewnie coś napiszę.
przed chwilą Sigur a teraz... jakas refleksyjna muza Icon_smile2
no to zagłębiam sie w lekturę. Miłego zatopowania! Icon_biggrin3


- neon.ka - 14.05.2009 06:17 PM

witam wszystkich słuchających oczywiście. Icon_smile2 i tych piszących, i tych nie piszących. Icon_smile2

34 I Wish It Would Rain Again - Phil Collins
[a to czasy podstawówkowych dyskotek... chłopcy stojący pod ścianami. oczekiwanie na bycie poproszoną do tańca. oczekiwania zazwyczaj niespełnione. Icon_wink2 ]


- Aro - 14.05.2009 06:21 PM

Witam i ja Icon_biggrin3
Postaram sie ogarnąć twój TOP w wolnej chwili , a przyznam że sporo smakowitych utworów
neon.ka napisał(a):34 I Wish It Would Rain Again - Phil Collins
Mój nr 1 Phila z rewelacyjnej płyty ....But Seriously .
Jak to grało na Balu 8 klas Icon_wink2


- neon.ka - 14.05.2009 06:22 PM

33 What A Wonderful World - Louis Armstrong
[tu chyba nic pisać nie trzeba. kwintesencja optymizmu. chwytająca za serce...]
32 Modlitwa Jonasza - Teatr A
[piosenka baaaardzo mi bliska. bardzo się z nią utożsamiałam w pewnym momencie mojego życia. i brak mi tamtego momentu teraz. bo pomimo, że nie był najłatwiejszy, to był piękny. autentyczny. z nadzieją, że serce przestanie być zajęcze. o tak
EDIT: a tak w ogóle to ten utwór pochodzi z musicalu 'Jonasz' wystawianego przez Teatr A - sam teatr bardzo polecam - jeździ po całej Polsce. tego musicalu nie widziałam, ale inny - 'Tobiasz' - jak najbardziej do zobaczenia jeśli ktoś miałby taką okazję Icon_smile2]


- Yacy - 14.05.2009 06:26 PM

witam Icon_wink2

przed chwilą chciałem napisać, że z dzisiejszych utworów najlepszy to Peter i Kate Icon_smile2 Ale jednak Sarah to jedna z tych wokalistek, które uwielbiam w całości Icon_smile2 Chociaż akurat wolę kilka innych kawałków, ale ten również jest wyśmienity!!!

A potem był Phil... Z mojej pierwszej płyty ... vinylowej Icon_mrgreen Pojechałem kilkadziesiąt kilometrów po Cyryla [gramofon Icon_wink2] i przy okazji zakupiłem Phila, G. Michela "Faith" i Tanitę Tikaram "Acient Heart".

No i fantastyczny Luis... Icon_smile2


- neon.ka - 14.05.2009 06:30 PM

31 Czerwony notes, błękitny prochowiec (live Trójka 6.02.2003) - Myslovitz [ta wersja do znalezienia tylko na moim chomiku, dlatego brak odnośnika]
[koncert Myslovitz w Trójce w lutym 2003. byłam na nim sama, chociaz mialam nadzieję, że Lublin dotrze... wtedy pierwszy raz usłyszałam tę piosenkę. zapowiedź płyty... na płycie to juz tak nie brzmiało potem. ale wspomnienie koncertu pozostało. i tamte emocje... no i słowa...]


- Lilian - 14.05.2009 06:34 PM

Oooo! jaki fajny akcent ze "Skalarów, mieczyków i neon.ek" Icon_mrgreen
słychać że to live Icon_wink2 /tzn. różnicę w wykonaniu albumowym/

Skallary, neony i neon.ki!!!!!! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 ale czad!!!! Icon_biggrin3 Icon_mrgreen


- bear - 14.05.2009 06:34 PM

słucham od początku, jest pięknie i klimatycznie Icon_razz
Słuchając "I wish it..." uświadomiłem sobie, że to prawdopodobnie mój ulubiony Phil.
"What a wonderful world" - utwór, którego nigdy nie słucham bez okazji... ale Twój top to bardzo dobra okazja Icon_wink2
a teraz jeden z tych moich Myslovitzów, wierzę że nie ostatni Icon_razz


- neon.ka - 14.05.2009 06:36 PM

30 Again - Archive
[Trójka, Niedźwiedź, Lista Przebojów... w tym mieści sie wszystko]


- Yacy - 14.05.2009 06:38 PM

Again ... Again ... Again ...

Icon_smile2


- Lilian - 14.05.2009 06:40 PM

Super ze jest "Again"!!! Pamiętam że przy zeszłorocznym topie wszech czasów pisałaś że bardzo lubisz to Icon_wink2 a więc jest i dzisiaj Icon_smile2
i brzmi niezwykle Icon_biggrin3 będzie dłuuuuga wersja? Icon_wink2


- Lilian - 14.05.2009 06:42 PM

neon.ka napisał(a): 30 Again - Archive
[Trójka, Niedźwiedź, Lista Przebojów... w tym mieści sie wszystko]
mhm, nie można się nie zgodzić Icon_wink2 równiez poznałam to dzieki Niedźwiedziowi i z Niedźwiedziową LP3 mi sie bardzo kojarzy! Icon_smile2


- neon.ka - 14.05.2009 06:52 PM

29 Eli lama Sabachtani - Wilki
['i tak wszystko to, co mamy, jest w naszych sercach'... taki podpis miałam przez jakiś czas pod swoimi e-mailami. te słowa były mi wtedy bardzo potrzebne. mogę tu tylko napisać, że życzę wszystkim wiary w swoją wartość. w bycie lubianym i kochanym...]
28 Eye In The Sky - Jonatha Brooke
[ten utwór to utwór Miłości. gdy nagle zaczynają na Ciebie patrzeć oczy wcale nie niebieskie, ale i tak jak niebo... i w dzień, i w nocy...]


- drwycior - 14.05.2009 06:58 PM

Piekny cover i moja ulubiona, no jedna z ulubionych artystek - z tej plyty najbardziej lubie Sally i God Only Knows - tez pieknie zaspiewala BeachBoysow.


- Yacy - 14.05.2009 06:59 PM

Mój najbardziej ulubiony cover Icon_wink2
Fantastyczna wersja!!!
Jak jeszcze nie miałem płyty to czekałem z utęsknieniem czy w nocy ze srody na czwartek M. Kydryńskiego zastąpi Owczarek czy też NIESTETY nie... Często zastępował i wtedy mogłem posłuchać Jonathy Icon_smile2


- neon.ka - 14.05.2009 07:01 PM

27 Nadzieja - Jan Pietrzak
[a to utwór z bardzo trudnego dla mnie czasu. miałam chyba 12 lat. kto to jest Jan Pietrzak to właściwie w ogóle nie wiedziałam. znalazłam przypadkiem jego płytę w zbiorze Taty i... i potem sobie codziennie rozmawiałam z tą piosenką...]
26 True Love Waits - Radiohead
[to też piosenka Przyjaźni (nie ostatnia zresztą). dzięki tej przyjaźni poznałam Radiohead. ta piosenka stała się też przyczynkiem do zaistnienia pewnego mojego miejsca w Internecie, które do dziś mi służy (przynajmniej w teorii, bo praktyka kuleje...). w tym kawałku Thom niesamowicie porusza moje emocje, a jednocześnie je uspokaja.]


- kajman - 14.05.2009 07:06 PM

Na 11 piosenek kilka, które lubię i kilka dla mnie rewelacyjnych: Wilki, Archive i Peter z Kate (nota bene nie widziałem lepszego teledysku).


- Yacy - 14.05.2009 07:08 PM

hmm ... tego Pietrzaka nie znałem ... nawet jak słyszałem to się zastanawiałem czy to może być On Icon_wink2


- neon.ka - 14.05.2009 07:10 PM

25 Crazy - Aerosmith
[z tą piosenką nie mam związanych jakichś konkretnych wspomnień. po prostu jest jednym wielkim wspomnieniem. Icon_smile2 takim, w którym nie chce się nigdy dorosnąć...]
24 Powrót ('Bandyta' soundtrack) - Michał Lorenc
[to moja podróż do Izraela. nocny lot, księżyc w pełni. księżyc już zawsze mi się z przyjaciółmi będzie kojarzył. chociaż wtedy ich ze mną nie było akurat. a może właśnie dlatego. potem księżyc nad jeziorem Genezaret. potem Ważna Rozmowa. no i pierwszy odtwarzacz i to wcale nie mp3, tylko walkman Icon_wink2. 'Powrót' był nagrany na kasecie kilkakrotnie, żebym nie musiała zbyt długo na niego czekać. Icon_smile2
EDIT: a film, który obejrzałam później niż poznałam muzykę, rozczarował mnie niestety. mniej pod względem treści, chociaż też, ale muzyka... jakieś marne fragmenciki gdzieś w tle. w ogóle by mnie nie zachwyciły i nie zachęciły do kupienia płyty. a cały soundtrack mi się bardzo podoba...]
23 Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz
[Myslovitz z pierwszej płyty, którą miałam w oryginale. w książeczce były podziękowania dla 'Księgi Gości'. ja wtedy dopiero trafiłam do tej księgi (pełniła właściwie rolę czatu Icon_wink2, i przez jakiś czas była częścią mojego ulubionego miejsca w Internecie. pozwoliła poznać wiele Ważnych Osób), więc podziękowania niestety nie były dla mnie... Icon_frown . No i to też moja podróż na zlot fanów do Katowic, koncert akustyczny, pierwszy kontakt z panami z zespołu, spanie w schronisku. początek Wspomnień...]


- Lilian - 14.05.2009 07:19 PM

Pięknie!!! "Chciałbym umrzeć z miłości"!!! Icon_smile2 Mój ulubiony Myslovitz! Icon_biggrin3