Największe forum list przebojów Mycharts.pl
I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: neon.ka Lista Przebojów (/forumdisplay.php?fid=71)
+---- Wątek: I Top Wszech Czasów. Mój. [2008] (/showthread.php?tid=4711)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


- Yacy - 12.05.2009 06:57 PM

E.L.O. Icon_lol

ależ się sentymentalnie zrobiło ... Icon_lol


- neon.ka - 12.05.2009 07:05 PM

dziękuję za ten fragment. zapraszam w czwartek również na 18:00. a tu od razu przy okazji:
drwycior napisał(a):
neon.ka napisał(a):[jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki za udostepnienie anteny... Icon_smile2 ]
nie ma zaco - jesli ktos ma pomysly na audycje i jakies specjalne rzeczy - z rekami i nogami = sensowne to zawsze.
no tak, tyle, że tu słów moich żadnych nie było [a nawet i jingla zapowiadającego też nie...]. ale prawda jest taka, że gdybym miała opowiadać o tych utworach na antenie, to musiałaby ona mi dać co najmniej 3x więcej czasu, bo ja okropny maruder jestem jeśli chodzi o wypowiadanie się... Icon_mrgreen

za chwile postaram się odnieść się do reszty postów...


- drwycior - 12.05.2009 07:10 PM

neon.ka napisał(a):no tak, tyle, że tu słów moich żadnych nie było [a nawet i jingla zapowiadającego też nie...]

nieszkodzi - tutaj wazna byla prezentacja sama w sobie a opowiadac o niej mozna chocby tutaj - tymbardziej ze to jednorazowa czyli wyjatkowa okazja Icon_wink


- neon.ka - 12.05.2009 11:44 PM

Yacy napisał(a):112 Hungry Eyes - Eric Carmen
do przesłuchania
to też kawałek z 'Dirty Dancing' Icon_mrgreen . Muzyka świetna tam była...
Yacy napisał(a):109 True Love Will Never Fade - Mark Knopfler
9 - oj w top100 pewnie trochę Marków będzie... 5? pewnie więcej Icon_wink2
mysle, że raczej nie pamiętasz mojego topu Marka z zeszlego roku Icon_wink2 ale z niego wynikało, że jednak nie ma na to szans...
Lilian napisał(a):190 Nie płoszcie miłości - Mietek Szcześniak & Kayah
jeśli taki duet to ciekawie to sie zapowiada, musze posłuchac Icon_wink2
bardzo nastrojowa, spokojna ballada. jeśli masz na nią chęć, to wystarczy kliknąć na tytuł, jest ukryta pod nim. Icon_smile2
Lilian napisał(a):174 Moja fantazja/Bursztynek - Fasolki
ooo! czy to te fasolki, których słuchałam jako mała dziewczynka? Icon_smile2
przypuszczam, że te. Icon_smile2 ale o tym fragmencie Twojego życia jeszcze nie rozmawiałysmy, Icon_wink2 ale okazja się kroi tuż tuż. Icon_smile2
Lilian napisał(a):161 Map Of The Problematique - Muse 6
ooo, nie wiedziałam, że tak słabo to oceniasz...
Lilian napisał(a):130 Fix You - Coldplay 10
fajne wspomnienie elpetrójkowe Icon_smile2
o? a mi z LP3 się w ogóle nie kojarzy. pierwszy raz usłyszałam to gdy Chris grał na żywo w czasie koncertu Live 8.
Lilian napisał(a):108 Souvenir - OMD
muszę posłuchać, skoro tak zachwalacie Icon_wink2
również można do niej łatwo trafić przez kliknięcie na link. a ciekawa jestem wrażen. Icon_smile2 Yacy pewnie też. Icon_smile2
Yacy napisał(a):99 Czarny blues o czwartej nad ranem - Stare Dobre Małżeństwo
9 - chyba czas na TOP SDM Icon_wink2 Ale może jednak dopiero w czasie jesiennych wieczorów...
zdecydowanie zaczekajmy naa jesienne wieczory. dołączę się chętnie. ciekawe tylko na której płycie skończysz przesłuchania... [bo ja nie jestem pewna, czy niektórych nowszych płyt chcę słuchać...]
Yacy napisał(a):97 Ain't No Sunshine - Lighthouse Family
do przesłuchania - oczywiście znam i obawiam się, że ten cover...
ale konkretnie tego coveru nie kojarzysz?... dla mnie bomba samo w sobie, a jak jeszcze do tego skojarzenie dochodzi...
Yacy napisał(a):89 Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa
6
szkoda, że tak niska ocena... Nie wiedzialam.
kajman o 'Krakowie' napisał(a):82 Mój ulubiony utwór Myslovitza. Dobrze, że on jest, bo nr 2 pewnie nie będzie.
a co jest tym numerem 2?
kajman o 'Zbawionym' Manitou napisał(a):84 A co to jest :?: :?: :?: :?: :?: Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2
a to jest taki polski zespół grający muzykę religijną. w gitarowym wydaniu [ale nie rockowym]. ten akurat utwór ma tekst mojego ulubionego poety ks. Jana Twardowskiego. [jest na moim chomiku].
Tomekk napisał(a):94 There There - Radiohead 8 (jednak jest więcej Radiohead)
jednak tak. Icon_wink2 może ktoś chce obstawić którego wykonawcy będzie najwięcej w moim Topie?... Icon_smile2


- kajman - 12.05.2009 11:47 PM

W tej 10 więcej świetnych utworów niż w niektórych 20:
neon.ka napisał(a): 59 Niewiele ci mogę dać [/b] - Perfect
55 Polowanie na wielbłąda - Myslovitz
51 Robin (The Hooded Man) - Clannad
59 Utwór jak dla mnie mało Perfectowy ale zdecydowanie ulubiony w ich dorobku.
55 Wbrew moim czarnym przewidywaniom jest i mój numer 2 Myślowca.
51 Po pierwsze znakomity utwór, a po drugie główny temat znakomitego serialu.
Jest jeszcze Sigur i INXS.
A w zestawie 225-201 wybieram zdecydowanie na pierwsze miejsce Majstra Biedę.
A z zestawu 50-38 to albo nie znam (być może znam Sigura ale nie kojarzę) albo specjalnie nie przepadam.


- Yacy - 13.05.2009 12:03 AM

neon.ka napisał(a):to też kawałek z 'Dirty Dancing' . Muzyka świetna tam była...
tak zdecydowanie. Tylko jakoś tak sie stało, że ja znam "muzykę z DD" bez specjalnego zagłebiania sie kto i co. Wiem, ze to nie ładnie ale tak wyszło...
neon.ka napisał(a):ciekawe tylko na której płycie skończysz przesłuchania...
to, ze ostatnie dwie są gorsze to nie znaczy, ze takie do końca bee Icon_wink2 A nie ma problemu, ze skończę przed końcem Icon_wink2 Wszystkie ! płytki stoją na półce [łącznie z jakimiś składakami], wiec będzie okazja je odkurzyć Icon_wink2


- neon.ka - 13.05.2009 12:09 AM

kajman o piosenkach z miejsc 80-61 napisał(a):Pozostałe utwory w większości dobre i tylko jeden, który uznaję za koszmar.
zastanawiałam się nad Mietkiem Szcześniakiem, ale jednak stawiam, że chodziło o DeMono. Icon_mrgreen
Yacy napisał(a):80 Zostańmy sami - De Mono
5 - jakoś za nimi nie przepadam. to jeden z dwóch może trzech najlepszych Icon_wink2
no ja też nie ale ten akurat mi się bardzo, bardzo podoba. pamiętam, że miałam go nagranego na kasecie ze wzorkiem biało czarnych łat krowich. Icon_wink2
Yacy napisał(a):76 Liberian Girl - Michael Jackson
8 - jeden z kilku Jacksnów, który broni sie po latach...
w ogóle całe 'Bad' mi się podoba...
bear napisał(a):Kurczę, pędzisz z tym topem, a ja jestem maruderem
wiesz, że też zaczynam to odczuwać... tyle przygotowań, a tu szast-prast i będzie po wszystkim, a nawet nacieszyc się sama za bardzo nie mogę tym wszystkim...
bear napisał(a):89 Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa
Rewelacyjny utwór, moim zdaniem na płycie „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie” jedyny, który przerósł oryginał, ale czy nie za wcześnie na top…?
nie za wcześnie, bo w przypadku tego utworu wiem, że w moim Topie będzie na pewno. to na co czekać? podejrzewam też, że w przyszłości nie będzie się raczej przesuwał w dół... Icon_wink2
bear napisał(a):63 Kiedy byłem małym chłopcem – Breakout
Mam nadzieję, że Breakout jeszcze będzie, bo ten wcale nie jest najlepszy
no widzicie, i tu wychodzi moja ignorancja muzyczna. ja znam bardzo niewiele utworów nawet bardzo znanych i klasycznych wykonawców. więc nie mają szansy się pojawić...
bear napisał(a):62 The Last Day Of Summer - The Cure
Najlepszy utwór na “Bloodflowers”, na ostatniej płycie bardzo mocno kojarzyło mi się z nim“Underneath the stars”..
miałam dokładnie takie same odczucia... i do teraz nie wiem, czy to działalo na plus czy na minus dla 'Underneath...'
ku3a napisał(a):Zaczynam komentowanie dopiero teraz... Zaległości...
miło Cie tu spotkać. Icon_smile2
ku3a napisał(a):18. dziesiątka całkowicie nie dla mnie Icon_wink2. jeśli już coś miałbym z niej wybrać, to byłyby to... Fasolki Icon_mrgreen .
Icon_lol ale Def Leppard naprawdę nie? i Jon Bon Jovi nie? i R.E.M.?... no no.
ku3a napisał(a):Pięknie, że "Map Of The Problematique" na takim miejscu. U mnie pewnie byłoby na podobnym, gdybym teraz zrobił zestawienie, a może nawet byłoby wyżej.
a Ty na kiedy planujesz następne wydanie Topu? i z ciekawości, w związku z pytaniem beara - ile muszą mieć utwory, by znaleźć się u Ciebie w zestawieniu?
ku3a napisał(a):"Długa droga w dół" Icon_exclaim pięknie! a wiesz, że w sobotę od 22.00 Happysad na stadionie Syrenki za free?
a nie wiem. Icon_smile2 a to może pomyślę. chociaż to późno już...
ku3a napisał(a):o kurczę, "Ostatnie wspólne zdjęcie" nisko! Icon_eek2 myślałem, że będzie około setki!
powoli, powoli... Icon_smile2
ku3a napisał(a):"True Love Will Never Fade" jak pięknie! ech, przypominają się pierwsze rozmowy o Marku i jego twórczości Icon_smile2.
no, Mark powinien Cię po rękach całować, że mi go pokazałeś. Icon_smile2 dzięki jeszcze raz!
ku3a napisał(a):jessssssss, "Jeszcze, jeszcze" w setce!! tak sobie myślałem, że chciałbym, żeby to było w setce i proszę - plan wykonany z zegararcymistrzowską precycją Icon_mrgreen .
Icon_mrgreen Icon_mrgreen Icon_mrgreen ale ja Ci powiem, że myślałam, że wyjdzie wyżej...
ku3a napisał(a):wow, "Leszek Żukowski" jak bardzo wysoko!
jak na mój gust to nisko zakończył... liczyłam na więcej tak jak w przypadku happysad...
saferłel o piosenkach z miejsc 80-61 napisał(a):80
...
62
Tym razem wybieram te!
a Breakout nie? i Coma nie?
Tomekk napisał(a):63 Kiedy byłem małym chłopcem - Breakout
to ile ten Breakout dostaje? Icon_wink2
Tomekk napisał(a):61 Leszek Żukowski - Coma 10 Comy tak wysoko się nie spodziewałem, ale to dobrze Icon_mrgreen
ciekawe, że tak Was to dziwi...


- neon.ka - 13.05.2009 12:34 AM

bear napisał(a):212 Majster Bieda - Wolna Grupa Bukowina
dla mnie chyba najlepsza Bukowina
moja też... i bardzo żałuje, że się nie zmieściła do 200.
i nie myślcie sobie - mi też żal, że wiele utworów nie jest wyżej. Icon_wink2 Icon_smile2
bear napisał(a):54 Sekrety i kłamstwa - Myslovitz [na okładce, którą widać na video, jestem też ja ]
a możesz podać jakieś dokładniejsze współrzędne? Icon_wink2
bo mam tę płytę Icon_razz
współrzędnych nie podam ale jestem tam dziewczynką z kwiatkiem za uchem. Icon_smile2 a Ty też tam jesteś?
drwycior napisał(a):Winter Games... nikt nie ma chyba tej wersji z wokalem w mp3...??? Ja mam niestety na bardzo zuzytej kasecie i w mono.
chyba rzeczywiście nikt nie ma. ja też szukałam.
a i tak masz lepiej niż ja, bo czy mono, czy nie, to jednak jest do posłuchania w dowolnej chwili...
Yacy napisał(a):Przeczytałem własnie o płycie Projekt SI 031 i ... jestem w szoku... Icon_eek2 jeśli to jest takie jak te recenzje to ta płyta jest niesamowita... najbardziej mnie ciekawią 7, 8, 9 i 14 Icon_wink2
czekam na recenzję zatem. moje ulubione to 1, 4, 5 i 12. 'Piątka' była w ostatniej NL. Icon_smile2 A 'Siódemkę' chyba można było usłyszeć od czasu do czasu w radio...
Yacy napisał(a):pees mam nadzieję, że te fragmenty za Wzrockowej są gdzieś na taśmie... jakby co to mam video Icon_razz
wow, masz całą tamtą Wzrockową?!?! a nie chciałbyś zabrac jej kiedyś do Warszawy? Icon_wink2
drwycior napisał(a):i od razu nasunello mi sie pytanie: jakie jest najstarsze nagranie w Twoim Topie? Sorry, ale nie sledzilem calej dwusetki.
wiesz, że nie mam zielonego pojęcia?... Icon_confused2 zupełnie nie zwracam uwagi na takie rzeczy [stety, czy niestety...]. z tych, co dotąd były to może Bob Marley, a może Czesław Niemen, a może Beatlesi, Breakout...

i na razie powiem dobranoc. Icon_smile2
chomik został uzupełniony.


- Yacy - 13.05.2009 01:18 AM

neon.ka napisał(a):wow, masz całą tamtą Wzrockową?!?!
hmm... przepraszam, że Cię wprowadzilem w błąd... pisal;em z nadzieją, że ... Ty ją masz... Czyli nie? Szkoda...
neon.ka napisał(a):A 'Siódemkę' chyba można było usłyszeć od czasu do czasu w radio...
no cóż... usłyszałem ją po raz pierwszy...


- ku3a - 13.05.2009 10:56 AM

neon.ka napisał(a):ale Def Leppard naprawdę nie? i Jon Bon Jovi nie? i R.E.M.?... no no.
"Miracle" i "Love Bites" to jeszcze nie moje elpetrójkowe czasy i nie mam z nimi żadnych wspomnień związanych, a i same w sobie są mi obojętne, natomiast "Everybody Hurts" z pewnością byłoby u mnie w czołówce koszmarlisty Icon_razz. okropnie drażni mnie wokal w tym utworze i to sprawia, że nie jestem w stanie tego słuchać.
neon.ka napisał(a):a Ty na kiedy planujesz następne wydanie Topu?
łoj nie wiem Icon_smile2. jeszcze daleka droga. na razie nie czuję potrzeby, a od kiedy poczuję potrzebę do stworzenia końcowych wyników, to pewnie z rok minie (ostatnio zajęło to o wiele więcej, bo było kilka iteracji poprawek i zostawiania sprawy na kilkanaście tygodni), tak więc myślę, że pewnie za jakieś 2 lata.
neon.ka napisał(a):ile muszą mieć utwory, by znaleźć się u Ciebie w zestawieniu?
nie ma ograniczeń. ale oczywiście biorę pod uwagę cały przekrój czasowy przez moje życie, więc bardzo świeży utwór, choćbym nie wiem jak mi się podobał, bardzo dużo nie zdziała. to chyba bardzo podobnie jak u Ciebie z Tomkiem, który tylko w połowie drugiej setki się załapał.
neon.ka napisał(a):a nie wiem. Icon_smile2 a to może pomyślę. chociaż to późno już...
a to może pomyśl Icon_smile2. liczebność grupy zwiększyłaby się o 50% Icon_wink2.


- Tomekk - 13.05.2009 11:45 AM

neon.ka napisał(a):
Tomekk napisał(a):63 Kiedy byłem małym chłopcem - Breakout
to ile ten Breakout dostaje? Icon_wink2

miało być 7 Icon_wink2 szkoda, że wczoraj nie mogłem słuchać Topu na antenia radia.
W czwartek jest od 18:00 :?: jeśli tak to postaram się posłuchać Icon_cool2


- kajman - 13.05.2009 02:39 PM

neon.ka napisał(a):
kajman o piosenkach z miejsc 80-61 napisał(a):Pozostałe utwory w większości dobre i tylko jeden, który uznaję za koszmar.
zastanawiałam się nad Mietkiem Szcześniakiem, ale jednak stawiam, że chodziło o DeMono. Icon_mrgreen
I to i to pudło. Chodziło mi o Nie pytaj o Polskę.


- abd3mz - 13.05.2009 02:44 PM

neon.ka napisał(a):może ktoś chce obstawić którego wykonawcy będzie najwięcej w moim Topie?... Icon_smile2
Twój King Crimson. Icon_mrgreen Icon_biggrin3 Icon_wink2


- bear - 13.05.2009 06:32 PM

neon.ka napisał(a):współrzędnych nie podam ale jestem tam dziewczynką z kwiatkiem za uchem. a Ty też tam jesteś?
już Cię zlokalizowałem Icon_razz
niestety mnie tam nie ma, w czasach gdy wychodziła ta płyta jeszcze nie byłem fanem Myslovitz, nie robili na mnie wielkiego wrażenia ale to było trochę z przekory, nie chciałem lubić tego co lubią wszyscy Icon_wink2 naprawdę polubiłem ich dopiero wtedy, gdy poznałem te mniej znane utwory, nie wymienię ich póki co bo może jeszcze się jakiś pojawi Icon_razz


- neon.ka - 14.05.2009 05:43 PM

tak nieśmiało przypominam, że za 15 minut w radiu Orbit mozna posłuchac kolejnych miejsc z mojego topu. serdecznie zapraszam. Icon_smile2


- bear - 14.05.2009 05:52 PM

neon.ka napisał(a):tak nieśmiało przypominam, że za 15 minut w radiu Orbit mozna posłuchac kolejnych miejsc z mojego topu. serdecznie zapraszam.
i bardzo dobrze że przypominasz, bo prawie bym zapomniał Icon_wink2
Yacy napisał(a):E.L.O. Icon_lol
tak zobaczyłem to wyrwane z kontekstu na górze poprzedniej strony i przeraziłem się, że Yacy nagle stał się hip-hopowcem... Icon_wink2


- drwycior - 14.05.2009 06:00 PM

poszlo...


- neon.ka - 14.05.2009 06:01 PM

od razu pragnę przeprosić za ewentualne braki odpisywania na bieżąco - jak znam siebie, moge mieć z tym problem...

37 Don't Give Up - Peter Gabriel & Kate Bush
36 Staralfur - Sigur Rós
35 I Love You - Sarah McLachlan
34 I Wish It Would Rain Again - Phil Collins
33 What A Wonderful World - Louis Armstrong
32 Modlitwa Jonasza - Teatr A
31 Czerwony notes, błękitny prochowiec (live Trójka 6.02.2003) - Myslovitz

30 Again - Archive
29 Eli lama Sabachtani - Wilki
28 Eye In The Sky - Jonatha Brooke
27 Nadzieja - Jan Pietrzak
26 True Love Waits - Radiohead
25 Crazy - Aerosmith
24 Powrót ('Bandyta' soundtrack) - Michał Lorenc
23 Chciałbym umrzeć z miłości - Myslovitz
22 I'll Be There For You - Bon Jovi
21 Pocztówka z lotniska - Myslovitz

20 Sacrifice - Elton John
19 Myszy i ludzie - Myslovitz
18 Książka z drogą w tytule - Myslovitz
17 The Scientist - Coldplay

moje komentarze do poszczególnych miejsc znajdują się w postach poniżej.


- drwycior - 14.05.2009 06:06 PM

na mnie zawsze bardzo dzialaja te ostatnie 2 minuty Icon_smile


- neon.ka - 14.05.2009 06:06 PM

37 Don't Give Up - Peter Gabriel & Kate Bush
[ta piosenka najbardziej kojarzy mi się z koncertem dla Kurdów. i właściwie tamta wersja live najbardziej na mnie działa[ła] - była połączona z komentarzem zdaje się Grażyny Torbickiej i jakiegoś mężczyzny... to byla moc... mam ją gdzieś na jakiejś kasecie, nagraną bez kabelka bezpośrednio z głośnika telewizora... przegrywana była z kasety na kasetę i za każdym razem traciła oczywiście coś ze swej i tak juz słabej jakości...]
36 Staralfur - Sigur Rós
[ten utwór to utwór Przyjaźni... pamiętam poszukiwania polskiego znaczenia słów. zachwyt Islandią tylko na podstawie wyobrażeń. historia tego utworu to historia pisana...]
35 I Love You - Sarah McLachlan
[kiedyś miałam więcej czasu na przypatrywanie się tekstom piosenek... ten mnie bardzo zachwycił...]