Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy (/showthread.php?tid=46942)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - neo01 - 10.11.2020 09:56 PM

Te Twoje wywody trochę mi Ziębą pachną.
Coś tam poczytałeś, myślisz, że zjadłeś wszystkie rozumy, a tymczasem jeszcze daleka droga do językowego znawcy. Ja takowym się nie czuję, natomiast potrafię przyjąć do wiadomości logiczne wyjaśnienia oraz reguły istniejące w naszym języku.
"K" po którym jest "i" jest "zmiękczone" i to jest dla mnie zupełnie logiczne. A Ty się doszukujesz w tym nie wiadomo czego. Może boisz się przyznać do błędu? Spróbuj, to nie takie trudne.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 10.11.2020 10:27 PM

Ale sam widzisz, że nie jesteś w stanie obalić nic, co napisałem - może to ty nie umiesz przyjąć, że nie wszystko jest tak, jak ci wpajano przez całe życie. Icon_wink
Nie uważam się za znawcę, raczej za hobbystę, cały czas zdobywam wiedzę, udzielam się w kręgach ludzi znających się lepiej ode mnie.

Te Twoje wywody trochę mi Ziębą pachną. - niestety lewoskrętnych słowników jeszcze nie sprzedaję Icon_razz2

logiczne wyjaśnienia oraz reguły istniejące w naszym języku. - to właśnie napisałem, czemu nie jest to zbyt logiczne.

"K" po którym jest "i" jest "zmiękczone" i to jest dla mnie zupełnie logiczne. - sam przecież to napisałem i na tym oparłem cały swój poprzedni post, może niezbyt dokładnie go przeczytałeś, albo to jedyne, co zrozumiałeś ze swojego linka.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - neo01 - 10.11.2020 10:47 PM

Taa, napisałeś, po czym stwierdziłeś, że to nie ma sensu. Nie wiem, może AKT się do Twojej argumentacji odniesie, ja jestem za głupi, wiem natomiast że nie zawsze mądrze wyglądające argumentacje takimi są.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 10.11.2020 11:03 PM

Nie no, napisałem, że spółgłoska 'k' z natury rzeczy w języku polskim jest miękka przed literą 'i', dlatego nie ma sensu traktowanie jej jako odrębnej od twardego 'k', ponieważ jej miękkość wynika z samego bycia przed tą, a nie inną, samogłoską.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Miszon - 10.11.2020 11:43 PM

Czy ja wiem czy każde k przed i jest miękkie?
Ale mogę się mylić.
Aczkolwiek coś kojarzę że jak mamy dajmy na to "kim", to głoskami są k-i-m.
A jak "kierat", to głoskami są ki-e-r-a-t

A Wiki podpowiada taki link:
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Palatalizacja


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 11.11.2020 12:06 AM

To prawda, przed pozostałymi samogłoskami takie rozróżnienie jest, chociaż bywa to też analizowane jako np. k - j - e - r - a - t, co ma wynikać z analizy nagrań puszczanych od tyłu (gdzie słychać wyraźne "j" przed "k"). Tu się jednak nie będę kłócił. Natomiast przed samogłoską 'i' tej różnicy brak; nie ma żadnej pary słów, które różniłyby się wyłącznie miękkością "k" przed "i".


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 23.12.2020 09:04 PM

Przypominam tylko, że następne po Metallicy miało być The Cranberries, a na prowadzenie zgłosił się Yacy. Icon_wink

A potem Queen - nie pamiętam, kto chętny.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Yacy - 23.12.2020 09:14 PM

serio? już?
spróbuję otworzyć dziś ew. jutro do południa.
pierwsza rudna do? 31.12? czy 3.01?
mi się wydaje, że do Sylwka wystarczy, ale może ktoś chciałby inaczej?


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Miszon - 23.12.2020 09:25 PM

Może przerwa świąteczna do Nowego Roku?


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 23.12.2020 09:50 PM

W sumie można dać ze 3 dni dłużej ze względu na święta.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - neo01 - 23.12.2020 10:46 PM

Chyba nie ma co się spieszyć. Ruszajmy na spokojnie po świętach.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Yacy - 23.12.2020 11:07 PM

oki., to wątek założę po Świętach z terminem 7.01.
mała przerw się przyda Icon_smile2
tym bardziej, że na forum.lp3.pl akurat teraz przyszło mi zakładać wątek z topem Nosowskiej Icon_wink2
tam jest ciut więcej do słuchania Icon_razz

a tu w sumie wiadomo czego słuchać Icon_smile2
siedem płyt, bo chyba "Something Else" gdzie tylko 3/13 to są nowe utwory nie będziemy brać pod uwagę?


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 24.12.2020 02:36 AM

No, to w zasadzie takie greatest hits w wersji akustycznej. Skoro tej ostatniej płyty Hey nie było, to i tego mozna nie brać pod uwagę.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Sundrajta - 25.01.2021 02:45 PM

Kończą się Żurawinki, a zatem pora ruszać z Królową. Icon_rolleyes
Tylko zastanawiam się czy poczekać na finał, czy już teraz zakładać nowy temat (z dłuższym terminem pierwszej rundy)? Czekam na Wasze podpowiedzi. Icon_arrow


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - thestranglers - 25.01.2021 02:45 PM

Zakładać możesz w sumie już teraz uważam. Icon_wink


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Miszon - 25.01.2021 03:01 PM

(25.01.2021 02:45 PM)Sundrajta napisał(a):  Kończą się Żurawinki, a zatem pora ruszać z Królową. Icon_rolleyes
Tylko zastanawiam się czy poczekać na finał, czy już teraz zakładać nowy temat (z dłuższym terminem pierwszej rundy)? Czekam na Wasze podpowiedzi. Icon_arrow
Od razu rozważmy temat, czy jeśli przy Metallice braliśmy pod uwagę płytę z Lou Reedem, to czy przy Queen bierzemy pod uwagę płytę z Paulem Rodgersem. Wydaje mi się, że w takim razie tak.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Sundrajta - 25.01.2021 03:09 PM

No dokładnie, płytę z Paulem Rodgersem mam zamiar dodać do zestawu, kierując się tym co miało miejsce w związku z Metalliką i ich współpracą z Lou Reedem (a może odwrotnie?). I w ten sposób będzie ich rekordowa liczba, bo aż 16 (czyli trochę ta runda PN potrwa)!


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - EVENo - 25.01.2021 03:12 PM

Konsekwentnie byłoby ją uwzględnić, nawet jeśli ma ją spotkać taki sam los, co Lulu (choć w tym przypadku może potoczyć się inaczej).


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Sundrajta - 25.01.2021 03:41 PM

Chociaż akurat w polskiej wersji Wikipedii jej nie widzę przy opisie dyskografii zespołu, jednak oddzielnie została uwzględniona, a zatem nie widzę przeciwwskazań, by ją tu umieścić!

Jeżeli nie będzie innych kontrowersji, to za chwilę otworzę nowy wątek.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Yacy - 25.01.2021 04:38 PM

poza singlem nigdy nie słyszałem nic z tej płyty i nie mam zamiaru nic w tej kwestii zmieniać.

nie bardzo wiem co robić...
dla mnie to nie jest płyta Queen, ale muszę na nią głosować w zabawie dotyczącej Queen żeby mogła wylecieć... Icon_biggrin3
i mam nadzieję, że wyleci z hukiem Icon_wink2

edit.
dobrze, że nie nagrali studyjnej płyty z Adamem Lambertem Icon_razz