Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Przetrwają najsilniejsi (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy (/showthread.php?tid=46942)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 05.09.2019 01:04 PM

Zabawa którą podpatrzyłem na innym forze, a która podoba mi się na tyle, że chętnie bym ją wypróbował. Icon_wink Tym bardziej, że większość zabaw dotyczy piosenek, a nie płyt, a nie wierzę, że płyt się tu nie słucha.

W największym skrócie: chodzi o to, że drogą eliminacji układa się ranking najlepszych płyt danego wykonawcy, w każdej rundzie głosami użytkowników odrzucając jeden z nich.

A długa wersja - to zasady z innego fora:

Kwestią nieustaloną jest jeszcze dobór wykonawców do zabawy - myślałem o tym, aby po prostu każdy wpisał kilkanaście wykonawców, co do których się czuje w miarę komfortowo (chodzi mi o znajomość dyskografii) z "eliminowaniem", oczywiście w granicach rozsądku (np. ja nie będę wpisywał DJ Tiësto, bo wiem, że mało kto słyszał tu jakiekolwiek jego płyty).


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - EVENo - 05.09.2019 01:33 PM

Prowadziłem tę zabawę na forum Bon Jovi (tam graliśmy przede wszystkim na piosenki z każdego albumu po kolei), tam nazywaliśmy ją "Survivor". Naturalnie jestem na tak.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Miszon - 05.09.2019 01:46 PM

O, ciekawa sprawa!


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - AKT! - 05.09.2019 02:44 PM

Na UKMix też kiedyś brałem udział i organizowałem tzw. "survivory". Zasady były identyczne, z tym że odnosiły się do piosenek Icon_wink Ale możemy spróbować z albumami, bo topy piosenkowe już są, to raz, a dwa, utworów byłoby zbyt wiele Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Yacy - 05.09.2019 03:16 PM

na fb kończy się powoli survivor dotyczący Depeche eM.
wszystkie utwory z każdej płyty, b-sidy, single, itp...
eliminacja trwa pewnie już ponad pół roku Icon_razz

na sprofilowanych forach czy fanpage'ach to rozumiem, ale u nas?
będzie problem z doborem wykonawców Icon_smile2

ja widzę takich wykonawców jak Floydzi, Straitsi, Quini, Cepelini, Stonsi Icon_wink2
ale to wersja dla dinozaurów Icon_razz


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 05.09.2019 03:36 PM

(05.09.2019 01:33 PM)EVENo napisał(a):  Prowadziłem tę zabawę na forum Bon Jovi (tam graliśmy przede wszystkim na piosenki z każdego albumu po kolei), tam nazywaliśmy ją "Survivor". Naturalnie jestem na tak.
(05.09.2019 01:46 PM)Miszon napisał(a):  O, ciekawa sprawa!
Cieszę się, że się podoba Icon_biggrin

(05.09.2019 02:44 PM)AKT! napisał(a):  Na UKMix też kiedyś brałem udział i organizowałem tzw. "survivory". Zasady były identyczne, z tym że odnosiły się do piosenek Icon_wink Ale możemy spróbować z albumami, bo topy piosenkowe już są, to raz, a dwa, utworów byłoby zbyt wiele Icon_smile
Tak, z utworami byłoby dużo ciężej, dużo większy rozrzut (czasowy i w głosach), no i ta przestrzeń już jest zagospodarowana przez Mychartsowe Topy wykonawców - to by się dublowało, a z płytami tego jeszcze nie było.

(05.09.2019 03:16 PM)Yacy napisał(a):  na fb kończy się powoli survivor dotyczący Depeche eM.
wszystkie utwory z każdej płyty, b-sidy, single, itp...
eliminacja trwa pewnie już ponad pół roku Icon_razz
No, i dlatego nie chcę się bawić w piosenki - bo od tego są topy prowadzone przez thestranglersa - tylko w wizytówkę, jaką są pełnoprawne płyty. Icon_wink
Cytat:na sprofilowanych forach czy fanpage'ach to rozumiem, ale u nas?
będzie problem z doborem wykonawców Icon_smile
Ja myślę, że znajdzie się jakaś część wspólna, w końcu jakoś te wszystkie nasze zabawy się kręcą. Icon_wink
Cytat:ja widzę takich wykonawców jak Floydzi, Straitsi, Quini, Cepelini, Stonsi Icon_wink2
ale to wersja dla dinozaurów Icon_razz
Ja oprócz Kamyków (nie znam ich późniejszych płyt) znam wszystkie płyty wymienionych wykonawców. Icon_wink Wymienieni Depeche Mode to też dobra opcja. No, ale jak każdy poda te ileś nazw "w granicach rozsądku" to można zacząć wybierać, tak myślę. ;p


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - AKT! - 05.09.2019 04:41 PM

Artur.O napisał(a):Ja myślę, że znajdzie się jakaś część wspólna, w końcu jakoś te wszystkie nasze zabawy się kręcą. Icon_wink
można by na początku głosować w ankietach, a później stworzyć ranking podobny do topów piosenkowych na podstawie aktywności Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - kajman - 05.09.2019 05:55 PM

Pewnie wezmę udział w zabawie, ale mnie ona nie przekonuje.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - neo01 - 05.09.2019 06:22 PM

Artur.O napisał(a):na innym forze
Artur.O napisał(a):z innego fora
Mam nadzieję, że to nie tak na serio...

A co do samej zabawy, to ja znam chyba tylko pełne dyskografie Heya, Metalliki (chociaż "And Justice..." bardzo słabo), względnie PJ i może jeszcze kilku wykonawców tak "mniej więcej" (wydało się Icon_wink ), tak że to raczej nie dla mnie...


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - AKT! - 05.09.2019 06:39 PM

neo01 napisał(a):Mam nadzieję, że to nie tak na serio...
pewnie podobnie na serio jak "forumowicze" xD


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Dobromiera - 05.09.2019 06:46 PM

(05.09.2019 04:41 PM)AKT! napisał(a):  można by na początku głosować w ankietach, a później stworzyć ranking podobny do topów piosenkowych na podstawie aktywności Icon_smile
Nie wiem, czy tu liczenie aktywności każdego użytkownika za bardzo się nie rozminie z celem, ale może... też jakaś opcja. Icon_wink

(05.09.2019 06:22 PM)neo01 napisał(a):  Mam nadzieję, że to nie tak na serio...
Szczerze liczę, że te formy się na tyle upowszechnią, że zostaną uznane za poprawne, nie lubię nieodmienności w polskim. Icon_cool

Cytat:A co do samej zabawy, to ja znam chyba tylko pełne dyskografie Heya, Metalliki (chociaż "And Justice..." bardzo słabo), względnie PJ i może jeszcze kilku wykonawców tak "mniej więcej" (wydało się Icon_wink ), tak że to raczej nie dla mnie
Dlatego nie ma obowiązku brać udziału w każdej rundzie - jak np. zostały na placu boju dwie płyty i obie się zna, to śmiało można dorzucić swój głos. Icon_wink Z mojego doświadczenia to najszybciej odpadają płyty, które są powszechnie najniżej cenione i po takiej pierwszej "fazie" dołącza więcej osób; liczę też, że zabawa może zmotywować uczestników do dosłuchiwania niektórych płyt (z tych wyżej cenionych), oczywiście bez przymusu.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Kalypson - 05.09.2019 06:47 PM

Fajna idea, ale nie do zrobienia, moim zdaniem. Nie wiem, ile dyskografii znam, ile nie. Nie liczyłem. Nie wydaje mi się jednak, sądząc po wielomiesięcznym obserwacji tego forum, żeby wiele osób stąd słuchało płyt. Raczej słucha się pojedynczych utworów. Ja sam trochę w ten kierunek zmierzam w ostatnim czasie... Ale nawet nie o to mi chodzi. Po prostu nie wybierze się satysfakcjonującego repertuaru, dlatego frekwencja będzie bardzo niska. Ewentualnie można dać czas na poznanie płyt, ale wtedy wszystko może się rozciągnąć na tak długi okres, że stanie się zupełnie nieatrakcyjne.

Dużo lepszym wariantem byłoby robienie takich zabaw dla piosenek, które zostały zgłoszone do zabawy prowadzonej przez użytkownika thestranglers. Zamiast (o czytałem gdzieś obok) ponownie głosować na to samo albo pozwalać nowych osobom zaburzać stare wyniki, można byłoby tych samych artystów przemielić w nowym wydaniu gry i sprawdzić, czy wyniki w jakikolwiek sposób się pokryją/powtórzą. To byłoby ciekawe, tym bardziej że wiele osób zna te repertuary i szło by to sprawnie.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - AKT! - 05.09.2019 07:04 PM

Artur.O napisał(a):Nie wiem, czy tu liczenie aktywności każdego użytkownika za bardzo się nie rozminie z celem, ale może... też jakaś opcja. Icon_wink
to może róbmy otwarte głosowania; niech każdy zgłosi jeden podmiot, a później kilka dni na ankietę; gdy dobijemy do połowy podmiotów z pierwszej puli, to zbierzemy kolejne propozycje Icon_smile

czasem jesteście strasznymi maruderami, wiecie Icon_wink let's give it a shot at least!

myślę, że beatlesi na start to nie byłby zły pomysł Icon_smile


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - kajman - 05.09.2019 07:40 PM

AKT! napisał(a):pewnie podobnie na serio jak "forumowicze"
Z tego co mi wiadomo jest to forma dopuszczalna, a mimo że nie brzmi zbyt dobrze to i tak wypada znacznie lepiej niż odpychający forowicz, który do tego budzi skojarzenia ze słabym zawodnikiem, który dostaje fory (w szach, golfie i pewnie nie tylko). A propos odmiany to uwielbiam tą Kolegi Kierownika - na forumnie.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - neo01 - 05.09.2019 07:52 PM

kajman napisał(a):uwielbiam tą Kolegi Kierownika - na forumnie
No, to brzmi przynajmniej zabawnie. Czasem nieodmienność jest pewną koniecznością. Gdyby było słowo for, to odmienialibyśmy je "forze", a forum... o ile kojarzę to nie ma odmiennego odpowiednika tego słowa (tabernakulum chyba nie odmieniasz?), więc nie ma chyba co na siłę tworzyć dziwnych bytów.
I żeby nie było, że jestem maruderem - zabawa sama w sobie brzmi raczej niegłupio i jak będę miał możliwość, to pewnie wezmę udział. Tylko jak z tym ustalaniem podmiotów, głosowanie czy dajemy Bitli na początek?


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - kajman - 05.09.2019 07:59 PM

neo01 napisał(a):o ile kojarzę to nie ma odmiennego odpowiednika tego słowa
Szum.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - Miszon - 05.09.2019 08:20 PM

Forum się odmienia jak liceum, muzeum.

Przypadek Liczba pojedyncza Liczba mnoga
Mianownik: forum fora
Dopełniacz: forum forów
Celownik: forum forom
Biernik: forum fora
Narzędnik: forum forami
Miejscownik: forum forach
Wołacz: forum fora

Beatlesi na start to faktycznie dobry pomysł


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - AKT! - 05.09.2019 09:00 PM

kajman napisał(a):Z tego co mi wiadomo jest to forma dopuszczalna, a mimo że nie brzmi zbyt dobrze to i tak wypada znacznie lepiej niż odpychający forowicz, który do tego budzi skojarzenia ze słabym zawodnikiem, który dostaje fory (w szach, golfie i pewnie nie tylko). A propos odmiany to uwielbiam tą Kolegi Kierownika - na forumnie.
"forowicz" jest poprawnie utworzona, "forumowicz" dopuścili warunkowo ze względu na uzus i niechęć do "forowicza" Icon_wink

neo01 napisał(a):Tylko jak z tym ustalaniem podmiotów, głosowanie czy dajemy Bitli na początek?
ja jestem za głosowaniem Icon_wink to może być moja propozycja

Miszon napisał(a):Beatlesi na start to faktycznie dobry pomysł
^_^


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - kajman - 05.09.2019 09:37 PM

AKT! napisał(a):dopuścili warunkowo
I to mi całkowicie wystarczy.


RE: Przetrwają najsilniejsi - propozycja zabawy - EVENo - 05.09.2019 10:11 PM

No niestety, ale podobnie jak wielu z Was przeanalizowałem sprawę mojej znajomości całych dyskografii i faktycznie jest nieco uboga. Dwa przykłady: Rolling Stonesów znam w całości trzy albumy studyjne i nie mam ochoty poznawać ich szczegółowo. Całkowicie wystarczą mi rozbudowane, trzy-płytowe kompilacje.

Drugi przykład: Dyskografię Deep Purple poznałem w całości, ale tez wracam do tylko kilku ulubionych płyt i tu nie miałbym problemu z ułożeniem ich w kolejności... ale gorzej z tymi średnimi i słabymi, bo te po prostu są ex aequo i musiałbym na siłę słuchać tych słabszych albumów, aby w jakiś sposób uznać, który jest ostatni, a który przedostatni. Może z ostatnim nie byłoby problemu w niektórych przypadkach, ale dla mnie nie każdy ma ewidentnie najsłabszy album.

Do głowy przyszło mi, aby połączyć tę zabawę z retro chartem, czyli odrzucać piosenki z list przebojów. To raczej też nie wypali, ale po prostu szukam alternatyw do Survivorów z albumów.

Yacy napisał(a):na sprofilowanych forach czy fanpage'ach to rozumiem, ale u nas?
To pytanie sprawiło, że już nie jestem tak pozytywnie nastawiony do tego pomysłu. Fajnie, by było, jakby się udało, ale osobiście nie mam zamiaru słuchać dyskografii artystów, którzy mnie średnio interesują Icon_razz2