Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Listy okazjonalne (/forumdisplay.php?fid=39)
+---- Dział: Złote Tukany (/forumdisplay.php?fid=223)
+---- Wątek: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa (/showthread.php?tid=46121)



Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 16.07.2019 12:37 PM

[Obrazek: tukany18.png]

ZŁOTE TUKANY 2018: VIII PLEBISCYT FILMOWY

Rozpoczynamy kolejny etap plebiscytu -- fazę grupową. Niestety okazało się, że dopuściłem się przeoczenia i lista zgłoszonych seriali sumowała się nie do 12, ale do 14 pozycji. W tej sytuacji, jako że wyniki poprzedniego etapu zostały już ogłoszone, zadecydowałem o dopełnieniu listy do 16 pozycji o "Homecoming" i "Odpowiednik", które były następne w kolejności według liczby otrzymanych głosów, tak aby każda z czterech grup zawierała tyle samo pozycji. Tym samym w zestawie seriali znajdzie się 16, a nie 14 lub 12 tytułów. Za przeoczenie przepraszam.

W fazie grupowej, która potrwa do końca sierpnia, filmy zagraniczne i seriale zostały podzielone na 4 grupy po 4 tytuły, filmy polskie na 2 grupy po 5 tytułów. W przypadku filmów zagranicznych i seriali do finału awansuje po jednym tytule z każdej grupy, w przypadku filmów polskich -- po dwa tytuły. W każdej z kategorii w finale spotkają się po cztery tytuły.

Losowanie nastąpiło poprzez stronę random.org. Każdemu z tytułów przydzieliłem alfabetycznie jedną kartę do gry w ramach jednego koloru (przy 16 pozycjach, ostatni film/serial pozostawał bez przydzielonej karty), a następnie rozlosowywałem z puli nieprzydzielonych jeszcze tytułów po 4 lub 5 kart. W przypadku seriali losowanie zostało powtórzone z uwzględnieniem dwóch dodatkowych tytułów.

FILMY ZAGRANICZNE

GRUPA A
"Kształt wody"
"Niemiłość"
"Dogman"
"Cudowny chłopak"

GRUPA B
"Player One"
"Tamte dni, tamte noce"
"Climax"
"Płomienie"

GRUPA C
"Nieposłuszne"
"Listopad"
"Trzy billboardy za Ebbing, Missouri"
"Nić widmo"

GRUPA D
"Narodziny gwiazdy"
"Na plaży Chesil"
"Roma"
"Winni"

FILMY POLSKIE

GRUPA A
"Zimna wojna"
"Jak pies z kotem"
"Fuga"
"Pitbull. Ostatni pies"
"Kler"

GRUPA B
"7 uczuć"
"Atak paniki"
"Córka trenera"
"Kamerdyner"
"Najpiękniejsze fajerwerki ever"

SERIALE

GRUPA A
"Kruk. Szepty słychać po zmroku"
"Z archiwum X" s11
"Zabójstwo Versace: American Crime Story"
"Opowieść podręcznej" s02

GRUPA B
"The Outpost" s01
"Ślepnąc od świateł"
"BoJack Horseman" s05
"Kidding" s01

GRUPA C
"Ostre przedmioty"
"Homecoming" s01
"Dobre miejsce" s03
"Młody Sheldon" s01/02

GRUPA D
"Rojst"
"Zemsta o jasnych oczach"
"Ozark" s02
"Odpowiednik" s02

FORMULARZ DO GŁOSOWANIA

Głosowanie trwa do niedzieli 22 września do godziny 23:00.

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu głosowania pojawią się wraz z formularzem do głosowania w połowie sierpnia.



RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - prz_rulez - 28.07.2019 07:13 PM

Już się bałem, że koniec głosowania jest 1 sierpnia Icon_lol


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 29.07.2019 10:10 AM

Nie, nie, spokojnie Icon_smile Jest jeszcze czas. Ja powoli oglądam kolejne filmy.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 29.07.2019 03:02 PM

wiem, że formalnie rozpoczęła się już faza grupowa, ale pojawił się pewien problem formalny, a mianowicie zgłoszona przeze mnie propozycja "jeszcze dzień życia" nie jest obecnie dostępna gdziekolwiek do obejrzenia (a ja w momencie zgłaszania chciałem ją zobaczyć, co jednak jak dotąd się nie udało); drugim rozważanym przeze mnie tytułem było "jak pies z kotem" (który można znaleźć)

to słaba sytuacja, więc potrzebujemy jednogłośności -- czy ktoś miałby coś przeciw, żeby "jeszcze dzień życia" podmienić na "jak pies z kotem" w filmach polskich?

zaczekam do środowego popołudnia Icon_smile


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - kajman - 29.07.2019 03:03 PM

Dla mnie bez znaczenia.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 17.08.2019 02:03 PM

FORMULARZ DO GŁOSOWANIA

Głosujemy na dowolną liczbę filmów, przyznając w dowolnej konfiguracji łącznie nie więcej niż sumę 3 punktów w obrębie danej grupy. Nie trzeba zaznaczać wartości zerowych przy filmach, na które się nie głosuje. Nie trzeba głosować we wszystkich grupach. Głosowanie będzie niejawne do zakończenia plebiscytu.

W skrócie: głosujemy na co chcemy, dbając o to, by suma przydzielonych punktów w obrębie każdej z grup nie przekraczała 3.



RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - prz_rulez - 17.08.2019 02:05 PM

@Nie trzeba głosować we wszystkich grupach - to daje nadzieje Icon_wink


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - kajman - 17.08.2019 02:09 PM

Ja w trzech serialowych nie głosowałem.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 02.09.2019 03:07 PM

Oddano na razie 9 głosów. Liczę na nieco więcej i przedłużam termin głosowania o dwa tygodnie, do 15 września włącznie.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - prz_rulez - 02.09.2019 03:12 PM

Ja bym mogl tylko, jesli bedzie do 20...
Mozna to rozwazyc?

Anyway, serialowa grupa C to dla mnie grupa smierci.
Polska grupe A tez uwazam za mocna.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 02.09.2019 03:32 PM

Można, można.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - neo01 - 02.09.2019 04:32 PM

Jak tak dalej pójdzie to skończymy w grudniu Icon_razz2


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - thestranglers - 02.09.2019 04:49 PM

i od razu nowa edycja, na którą bardzo czekam Icon_mrgreen


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - kajman - 02.09.2019 05:09 PM

Bez przesadyzmu, niech ludzkość filmy poogląda.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 02.09.2019 05:17 PM

obiecuję, że skończymy przed listopadem Icon_wink to jest ostatni etap, który przedłużamy -- najistotniejszy z punktu widzenia całej zabawy, więc zależy mi, żeby zagłosowało jak najwięcej osób Icon_smile


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - prz_rulez - 15.09.2019 11:38 PM

Zła wiadomość, bo niestety do 20 też nie dam rady - co najwyżej do 25...
Ale też nie chciałbym, by psuć innym zabawę, więc zróbcie co uważacie za słuszne. Najwyżej zagłosuję tylko na to, co w miarę ogarniam...


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 16.09.2019 10:47 AM

Ostateczny termin jest do końca tygodnia, zresztą na Twoje życzenie. Nie chciałbym tego przedłużać w nieskończoność. Mam nadzieję, że rozumiesz.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - prz_rulez - 16.09.2019 12:02 PM

No niechaj tak bedzie. Niestety, zycie czasami potrafi nas zastopować...


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - AKT! - 23.09.2019 12:27 PM

Głosowanie w tej fazie plebiscytu zostało zakończone.


RE: Złote Tukany 2018 - Etap III. Faza grupowa - thestranglers - 23.09.2019 03:06 PM

Moi faworyci w grupach to Dogman, Płomienie, Billboardy i Roma.