Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Riverside - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Riverside (/showthread.php?tid=46114)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Mychartsowy Top Riverside - kajman - 19.07.2019 12:40 PM

obserw99 napisał(a):To w sumie tylko 9 albumów. Dasz radę.
Jeżeli miałbym przesłuchiwać dyskografię to albo wszystko albo nic.
Artur.O napisał(a):A tak nie jest.
No sorry, ale muzyka King Crimson ma się nijak do tego, co robiło Genesis, a i to i to do Mahavishnu Orchestra, Nucleus, Soft Machine czy Gong.
Artur.O napisał(a):Gdyby to nie było do kajmana, to dorzuciłbym do tego Cyferki, które są dość ważną płytą.
Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.


RE: Mychartsowy Top Riverside - Dobromiera - 19.07.2019 01:29 PM

Akurat poza Genesis wszystko co wymieniłeś to zespoły łączące jazz i rocka (przy czym KC tylko na kilku płytach), czyli coś te zespoły jednak łączy; w dodatku Mahawisznu, Nucleus i Soft Machine po "Fourth" nawet nie są zaliczane do rocka progresywnego, więc kompletnie przestrzeliłeś. A KC i Genesis łączy aplikowanie bardziej skomplikowanych form oraz wirtuozerii, a czasem improwizacyj, do rockowego formatu, oraz symfoniczne zapędy (choć znowu u KC to tylko pojedyńcze płyty), czyli coś, co cechuje "typowego" rocka progresywnego.
W hip-hopie i punku tak samo masz nurty łączące te gatunki z innymi rzeczami, poszerzającymi granice - abstract hip-hop i experimental hip-hop, oraz post-punk i new wave.

Cytat:Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
Bo zazwyczaj, z tego co kojarzę, drażnią cię chwytliwe melodie. Icon_wink

Cytat:Jeżeli miałbym przesłuchiwać dyskografię to albo wszystko albo nic.
Fatalne podejście. A co z jazzowcami albo wykonawcami muzyki poważnej, którzy nagrywali po kilkadziesiąt/kilkaset płyt? Przetrawienie wszystkiego to zajęcie na pół roku, przez które możnaby posłuchać ciekawszych płyt niż te mniej ciekawe w danej dyskografii. Ale możesz przesłuchać całość Yes i zdać relację. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Riverside - thestranglers - 19.07.2019 02:13 PM

kajman napisał(a):Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
i to jest sensacja dnia, zadziwiasz po całości

Artur.O napisał(a):Bo zazwyczaj, z tego co kojarzę, drażnią cię chwytliwe melodie.
+1, dodam jeszcze tę złą elektronikę... ale może docenia nasz bohater produkcję

Artur.O napisał(a):I zdaje się, że ten okres to raczej 1971-1977.
no z górą bym się zgodził, a dół? well, kolega nie lubi chyba 'Dramy', tego jedynego w swoim rodzaju albumu

obserw99 napisał(a):plus album z 1994
'Talk', pamiętam dobrze, na kasecie miałem... no dość nierówny to album, ale raczej też oceniam na plus.


RE: Mychartsowy Top Riverside - Miszon - 19.07.2019 02:23 PM

Magnificat z 2001 też był fajny.


RE: Mychartsowy Top Riverside - Dobromiera - 19.07.2019 02:29 PM

"Drama" jest tak sobie oceniana przez moich słuchających proga i awangardy znajomych na RYM (wysoko ceniących takie "Close to the Edge"), dlatego jej nie słuchałem. Ale jak mówiłem, czeka mnie porządna powtórka z Yes. Icon_wink I chyba na odwrót liczbowo rozumiemy górę i dół, ale to szczegół.


RE: Mychartsowy Top Riverside - Miszon - 19.07.2019 02:31 PM

(19.07.2019 02:13 PM)thestranglers napisał(a):  
kajman napisał(a):Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
i to jest sensacja dnia, zadziwiasz po całości
Rzeczywiście szok, kajman chwali coś, co wg jego kryterium powinno się nazywać disco Icon_eek

Icon_lol


RE: Mychartsowy Top Riverside - obserw99 - 19.07.2019 02:42 PM

(19.07.2019 12:40 PM)kajman napisał(a):  
obserw99 napisał(a):To w sumie tylko 9 albumów. Dasz radę.
Jeżeli miałbym przesłuchiwać dyskografię to albo wszystko albo nic.
Masz rację, że warto poznać całą dyskografie jednak od tych 9 albumów zacząłbym przesłuchiwać ich dyskografię.
(19.07.2019 02:23 PM)Miszon napisał(a):  Magnificat z 2001 też był fajny.

Album nazywał się dokładnie Magnification i chyba ich ostatni w całości dobry album.

(19.07.2019 02:13 PM)thestranglers napisał(a):  
kajman napisał(a):Nie wiem dlaczego tak uważasz, bo 90125 to płyta, która kojarzy mi się dobrze.
i to jest sensacja dnia, zadziwiasz po całości
90125 nie jest słabym albumem ale w porównaniu z albumami wydanymi w latach 1971-1979 to sorry jednak inny poziom.

obserw99 napisał(a):plus album z 1994
'Talk', pamiętam dobrze, na kasecie miałem... no dość nierówny to album, ale raczej też oceniam na plus.
[/quote]
Z albumu Talk pochodzi jeden z ich najlepszych utworów z lat 90-tych czyli „Endless Dream” stąd moje wyróżnienie tego albumu.


RE: Mychartsowy Top Riverside - kajman - 19.07.2019 02:58 PM

Może przyjmijmy, że ja będę sam oceniał, co uważam za disco. Ostatnio najbardziej kojarzy się z nim Rammstein.
A płytę musiałbym sobie przypomnieć, bo dobrze to pamiętam jedynie Ownera.


RE: Mychartsowy Top Riverside - thestranglers - 19.07.2019 03:16 PM

kajman napisał(a):dobrze to pamiętam jedynie Ownera.
z MTv? Icon_lol

kajman napisał(a):Może przyjmijmy, że ja będę sam oceniał, co uważam za disco. Ostatnio najbardziej kojarzy się z nim Rammstein.
i tu jestem skłonny się zgodzić, nie podoba mi się kompletnie to co ostatnio robią żeby tylko jeszcze więcej zarobić


RE: Mychartsowy Top Riverside - kajman - 19.07.2019 03:21 PM

thestranglers napisał(a):z MTv?
Z LP3. Chyba wtedy nie miałem MTV (a nawet wtedy kiedy miałem to rzadko oglądałem).


RE: Mychartsowy Top Riverside - thestranglers - 19.07.2019 03:24 PM

To nawet nie wiedziałem, że na niej był. Mea culpa.


RE: Mychartsowy Top Riverside - Miszon - 19.07.2019 03:27 PM

Nawet 2 razy na czwartym miejscu. Biorąc po uwagę, że wyżej byli jedynie Lady Pank, Republika, Lombard i Maanam, no to wyżej się nie dało Icon_wink2 .


RE: Mychartsowy Top Riverside - 1981 - 19.07.2019 07:53 PM

Jeśli o mnie chodzi, to na Yes mówię "No". Będzie coś o zgoła innym charakterze; niektórzy pewnie będą psioczyć, że w ogóle bez charakteru, ale mam nadzieję, że inni się bardzo ucieszą.


RE: Mychartsowy Top Riverside - EVENo - 19.07.2019 08:22 PM

1981 napisał(a):niektórzy pewnie będą psioczyć, że w ogóle bez charakteru, ale mam nadzieję, że inni się bardzo ucieszą.
Kent? Icon_twisted


RE: Mychartsowy Top Riverside - 1981 - 19.07.2019 09:26 PM

EVENo napisał(a):Kent?
Nie.


RE: Mychartsowy Top Riverside - thestranglers - 19.07.2019 10:04 PM

Pop, się przyda po Riverside.


RE: Mychartsowy Top Riverside - neo01 - 19.07.2019 10:29 PM

1981 napisał(a):niektórzy pewnie będą psioczyć, że w ogóle bez charakteru, ale mam nadzieję, że inni się bardzo ucieszą.
Brak "charakteru" to chyba jedna z głównych rzeczy, których nie znoszę w muzyce. Ale może nie będzie tak źle...


RE: Mychartsowy Top Riverside - kajman - 20.07.2019 09:36 AM

thestranglers napisał(a):Pop, się przyda po Riverside.
Ja odbieram Riverside bardziej jak prog pop niż prog rock.


RE: Mychartsowy Top Riverside - Dobromiera - 20.07.2019 11:26 AM

Ani to pop, ani to prog. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top Riverside - neo01 - 20.07.2019 12:10 PM

Mariusz Duda podczas koncertu powiedział kiedyś, że niektórzy określają ich muzykę jako metalowe piosenki. Ludzie to mają dziwne spostrzeżenia...
A popu może trochę u nich jest, ale generalnie trudno ich tak określić.