Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top Tiny Turner - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top Tiny Turner (/showthread.php?tid=45484)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Yacy - 24.06.2019 09:59 PM

wg mnie też całkiem dobry wybór.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - miszony - 24.06.2019 10:01 PM

Dziękuję, tym razem prześlę moje propozycje utowrów Eurythmics na końcu. Jestem bardzo ciekaw co znajdzie się w tym zestawie.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Sundrajta - 24.06.2019 10:05 PM

Zwycięzca jak najbardziej zacny. I właśnie piosenka z drugiej lokaty z filmu "Mad Max" straciła u mnie najbardziej, dawniej spokojnie byłaby w dziesiątce, a teraz coś nie zagrało do końca, chociaż daleko od punktowanego miejsca nie była.

thestranglers napisał(a):'Król Lew' to też nie Twoja bajka, nie?
Zdaję się że oglądałem, tylko jakoś tego filmu nie kojarzę z TT. Icon_rolleyes


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Miszon - 24.06.2019 10:20 PM

Król Lew to Elton John, nie wiedziałem że Tina też tam śpiewała.

A zwycięzca? Wolę wersję Dire Straits,ktora nawet przez długi czas była u mnie w TW.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Sundrajta - 24.06.2019 10:44 PM

O to muszę poznać, bo tej wersji również jeszcze nie słyszałem. Icon_eek


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - EVENo - 24.06.2019 10:44 PM

To ja powtórzę, Tina nie śpiewała w Królu Lwie, a jedynie scoverowała piosenkę z drugiej części tego filmu.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Miszon - 24.06.2019 11:04 PM

To była druga część Króla Lwa?
(24.06.2019 10:44 PM)Sundrajta napisał(a):  O to muszę poznać, bo tej wersji również jeszcze nie słyszałem. Icon_eek
DS nagrało jako tytułowy numer płyty "Love Over Gold" w 1982, a potem zmienili słowa i Mark podarował piosenkę Tinie.
Dlatego PD to taki półcover.

A właściwie było jeszcze inaczej, bo "Love Over Gold" cytuje fragmenty PD, którego zespół nie nagral bo Mark uważał że to piosenka dla kobiety.
W wersji Tiny grali nawet instrumentalisci DS, ale Marka zastąpił Jeff Beck. Knoplfer uważał że Beck zrujnował ten numer, bo gra "drugą najbrzydszą solówkę w historii".


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - prz_rulez - 24.06.2019 11:19 PM

Fajnie, ze propozycje ode mnie nie szorowaly dna, choc liczylem na top 10 dla WTHIO. Moze za malo ludkow urodzonych w okolicy '90, by ten numer byl wyzej. To w sumie byl drugi swiadomie przeze mnie poznany numer Tiny (po GoldenEye). Bo reszta to wchodzila tak "mimochodem" (troche chyba od 4 klasy podstawowki dzieki cotygodniowym wieczornym audycjom z latami osiemdziesiatymi w Radiu Rzeszow - lady pewnie tez czasami ich sluchala Icon_wink ).


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Szymek79 - 24.06.2019 11:39 PM

thestranglers napisał(a):(---, 02, ---, ---, ---, 01, ---, ---, 03, ---, ---, ---, ---, 06, 08, ---, ---, 12, 07) 39 Cose della vita (Can't Stop Thinking Of You)
nie głosowałem bo to piosenka Erosa a nie Tiny w dodatku wylądowała wyżej od wielu jej klasyków.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - kajman - 25.06.2019 08:36 AM

Szymek79 napisał(a):nie głosowałem
i bardzo dobrze.
Szymek79 napisał(a):to piosenka Erosa
w typowo niestrawnych erosowych klimatach.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - miszony - 25.06.2019 08:39 AM

Też nie lubię tego duetu, zdecydowanie lepiej wypada "Tonight" z Davidem.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - prz_rulez - 25.06.2019 08:44 AM

Ale takie bojkotowanie piosenek "bo coś" wypacza tylko wyniki...


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Sundrajta - 25.06.2019 09:27 AM

No cóż, ale to był top Tiny i w pewnym sensie bardziej na jej wkład przy piosenkach patrzymy niż na to co robią tam inni współwykonawcy!

Miszon napisał(a):DS nagrało jako tytułowy numer płyty "Love Over Gold" w 1982, a potem zmienili słowa i Mark podarował piosenkę Tinie.
Dlatego PD to taki półcover.
Dobrze że napisałeś o tym bo szukałem oryginału i nigdzie go znaleźć nie mogłem. Icon_eek Już myślałem że zostałem wkręcony. Icon_wink
I ta niby "pierwotna" wersja jednak bardzo się różni od "PD". Wow


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Sundrajta - 25.06.2019 02:30 PM

kajman napisał(a):1 miejsce nie dojdzie do 20 punktów
3 miejsce nie dojdzie do 15 punktów.
Z mojego top 10 dwa mogą mieć szansę na top 10, ale żaden na top 5.
Zobaczymy czy będę miał rację.
Jedynka faktycznie tyle nie zdobyła.
Za to trójka prawie dwa razy więcej od prognozy! Icon_lol
I rzeczywiście dwa utwory weszły do top 10, ale na zacnych lokatach: trzeciej i siódmej. Icon_wink
Reasumując, kajman nie zawsze ma rację.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - AKT! - 25.06.2019 03:05 PM

cieszy mnie wysoka lokata "Foreign Affair" Icon_smile
"Nutbush City Limits" na 11. to też pozytywne zaskoczenie


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - thestranglers - 25.06.2019 03:21 PM

AKT! napisał(a):cieszy mnie wysoka lokata "Foreign Affair"
właśnie, miałem napisać, że zaskoczyła mnie owa lokata, miałem raczej ten utwór zawsze za coś z drugiego garnituru artystki


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - AKT! - 25.06.2019 04:08 PM

komercyjnie może, ale muzycznie naprawdę robi robotę -- może właśnie dlatego, że mniej zgrane


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - kajman - 25.06.2019 04:11 PM

A dla mnie muzycznie to jedna z najsłabszych rzeczy obok What You Get Is What You See i Tonight I'll Be Staying Here With You (no i jeden utwór uważam za jeszcze słabszy).


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Dobromiera - 25.06.2019 07:10 PM

(25.06.2019 04:08 PM)AKT! napisał(a):  komercyjnie może, ale muzycznie naprawdę robi robotę -- może właśnie dlatego, że mniej zgrane

Eremefy i Zety raczej stale to grają.


RE: Mychartsowy Top Tiny Turner - Miszon - 25.06.2019 09:54 PM

(25.06.2019 09:27 AM)Sundrajta napisał(a):  I ta niby "pierwotna" wersja jednak bardzo się różni od "PD". Wow
Refren jest identyczny.
Dire Straits podobno nagrali też samo Private Dancer, ale ta wersja została skasowana, właśnie dlatego że Mark uznał że to nie jest piosenka dla faceta.