Największe forum list przebojów Mycharts.pl
podsumowanie 1400 notowań - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: podsumowanie 1400 notowań (/showthread.php?tid=44920)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: podsumowanie 1400 notowań - ku3a - 20.06.2019 06:29 PM

Trzecie miejsce było zdecydowanie jeszcze z czasów przedmychartsowych, natomiast drugie to już okres mychy. A utwór jest z pewnością dla niejednej osoby jednym z symboli mojej listy. Bo "All Nightmare Long" było przez 84 tygodnie w pierwszej dziesiątce mojej listy!! To jest rekord.[/size]

2. 396. 1. 10. 84. All Nightmare Long - Metallica


RE: podsumowanie 1400 notowań - EVENo - 20.06.2019 06:36 PM

No kurde, wykonawcy na podium się zgadzają, ale piosenki nie Icon_razz2


RE: podsumowanie 1400 notowań - kajman - 20.06.2019 07:27 PM

No i zupełnie mi umknęło, że ten utwór powinien być wysoko. Ale to bardzo dobrze, bo niespodzianka jest przemiła. Bo dla mnie to najlepszy utwór, jaki zespół nagrał. Kapitalna rzecz. Swoją drogą byłem kompletnie zniesmaczony, że na LP3 poradził sobie tak słabo.


RE: podsumowanie 1400 notowań - ku3a - 20.06.2019 09:58 PM

szkoda nawet gadać


RE: podsumowanie 1400 notowań - Miszon - 20.06.2019 11:53 PM

Moim zdaniem i tak nieźle mu poszło, to stanowczo nie radiowy numer.


RE: podsumowanie 1400 notowań - kajman - 21.06.2019 10:10 AM

Czy ja wiem czy część z tych metalik, którym poszło znacznie lepiej to aż takie radiowe numery?


RE: podsumowanie 1400 notowań - ku3a - 22.06.2019 12:04 PM

Zwycięzca podsumowania to utwór, który niemalże od samego początku jest liderem, bo debiutował i wielokrotnie był na pierwszym miejscu już w pierwszym roku działalności listy. Rok później wygrał podsumowanie (1992), zdobywając rekordową dla zwycięzców rocznych podsumowań liczbę 367 punktów!

Przed cały okres pobytu zdobył tak ogromną liczbę punktów, że nie wyobrażałem sobie, że ktokolwiek kiedykolwiek mógłbym mu w podsumowaniu zagrozić. Zresztą widać - przewaga nad drugim miejscem to druzgocące niemal 100 punktów!

Utwór, który od zawsze w moim topie wszech czasów przegrywa jedynie z "Brothers In Arms".

Zwycięzcą podsumowania 1400 notowań mojej listy jest "Don't Cry"!

1. 491. 1. 11. 74. Don't Cry - Guns N'Roses


RE: podsumowanie 1400 notowań - ku3a - 22.06.2019 12:07 PM

Dziękuję serdecznie wszystkim za śledzenie podsumowania! Icon_smile2 Za wszystkie dyskusje i komentarze Icon_smile2.
To jeszcze nie koniec wątku. Przedstawię jeszcze kilka podsumowań.
A za kilka tygodni 1400. notowanie na liście płyt Icon_wink2.


RE: podsumowanie 1400 notowań - EVENo - 22.06.2019 12:21 PM

Taka myśl mi przyszła, że w listach wszech czasów (tych ogólnych, dla wszystkich) November Rain może wygrywać, ale w takich podsumowaniach, rankingach Don't Cry mógłby go ograć, bo to taka bardziej radiowa piosenka i mogłaby w momencie wydania osiągnąć więcej, a dopiero czas zweryfikował który z tych utworów jest lepszy Icon_razz2 Albo inaczej - do Don't Cry pasuje taka historia, w której wielokrotnie osiąga pierwsze miejsce, ale stosunkowo szybko z listy wypada, a do November pasuje taka, w której zajmuje słabsze pozycje, ale dłużej i regularniej.

Jednak jakby to wyglądało u mnie jeszcze zanim istniałem to mogę sobie tylko gdybać. A jak jest u Ciebie - już wszyscy wiemy Icon_smile Super podsumowanie. Życzę Ci jak największych przetasowań w czołówce przy kolejnym Icon_wink


RE: podsumowanie 1400 notowań - kajman - 22.06.2019 05:42 PM

EVENo napisał(a):dopiero czas zweryfikował który z tych utworów jest lepszy
Dla mnie zawsze lepsze z tej dwójki będzie Don't cry. I powiem, że bywały w tym podsumowaniu słabsze momenty, ale podium rekompensuje wszystkie niedogodności. Cała trojka jest znakomita, przy czym dla mnie o ile mógłbym mieć wątpliwości, co z tej trójki jest drugie, a co trzecie, to moim faworytem jest bezsprzecznie ANL.


RE: podsumowanie 1400 notowań - Kuba1201 - 22.06.2019 06:04 PM

Pierwsze miejsce to oczywiście dla mnie sztos! I tak jak EVENo napisał, o ile "November Rain" to utwór, który jest najbardziej ponadczasowy i zyskał dopiero po latach, tak "Don't Cry" to megahit w momencie, kiedy było nowością.


RE: podsumowanie 1400 notowań - tadzio3 - 23.06.2019 03:10 PM

Pierwszą trójkę dobrze wytypowałem, ale nie mogło być inaczej. Nie pamiętałem tylko czy Metallica miałaby być na 3 czy na 2, ale numer 1 był jasny od początku. Zapamiętałem, że w top 10 był ponad 70 tygodni, a więc coś zupełnie niewiarygodnego i raczej nie do pobicia przy dzisiejsze wielości muzyki. Z drugiej strony ANL najbardziej zbliżyło się do lidera, a w końcu to świeży kawałek patrząc na czołówkę Icon_wink2
Dziękuję za podsumowanie. Fajnie mając taką historię listy robić podsumowanie i wędrować do poszczególnych lat listy i wspominać te czasy przy okazji kolejnych miejsc Icon_smile2
Ja ostatnio postanowiłem i przesłuchałem wszystkie swoje numery 1 od powstania listy do dzisiaj, miałem więc też miłą ucztę dla ucha i wiele wspomnień. Obecny numer jeden jest 473 w historii mojej listy Icon_smile2


RE: podsumowanie 1400 notowań - ku3a - 23.06.2019 09:01 PM

tadzio3 napisał(a):ANL najbardziej zbliżyło się do lidera, a w końcu to świeży kawałek patrząc na czołówkę Icon_wink2
to prawda. a w dodatku ma największą liczbę pobytów w dziesiątce Icon_smile2.
tadzio3 napisał(a):Obecny numer jeden jest 473 w historii mojej listy Icon_smile2
wow! bo u mnie ta liczba wynosi... 425 Icon_mrgreen


RE: podsumowanie 1400 notowań - Yacy - 23.06.2019 10:26 PM

ANL polubiłem dużo później, chyba nawet po pobycie na LP3
/a jednak nie, sprawdziłem i głosowałem na nich 9x Icon_wink2/

DON'T CRY lubię od zawsze, ale jednak zawsze mniej od NR.

ale podium świetne - nie da się ukryć Icon_wink2

ciekawe ile u mnie było nr 1? Icon_wink2


RE: podsumowanie 1400 notowań - kajman - 24.06.2019 08:32 AM

To ja jestem tutaj chyba najbardziej przywiązany do swoich numerów jeden. Notowań miałem ponad 650 (nie wiem dokładnie ile, ale mniej niż 660), a numerów 1 tylko 133. Średnio prawie pięć tygodni na jeden, gdy u tadzia3 poniżej trzy, a u ku3y powyżej (ale bliżej niż do czterech).


RE: podsumowanie 1400 notowań - tadzio3 - 25.06.2019 03:20 PM

ku3a napisał(a):to prawda. a w dodatku ma największą liczbę pobytów w dziesiątce
Pamiętam, że w Twoim podsumowaniu 1000 notowań już był na 3 i do tego wciąż był na liście. Miał jednak zbyt niskie pozycje by mógł nazbierać odpowiednią ilość pkt, która by pozwoliła wyprzedzić "Don't Cry". Byłem więc pewny, że nie będzie to numer 1, ale też nie wiedziałem, czy nawet do 2 dojdzie. Dopiero liczba tygodni uświadomiła mi jaki to był ogromny przebój u Ciebie.
ku3a napisał(a):wow! bo u mnie ta liczba wynosi... 425
A więc u mnie zdecydowanie większa rotacja na szczycie. Z resztą daleko mi do Twoich rekordów pobytu na pierwszym Icon_wink


RE: podsumowanie 1400 notowań - kajman - 25.06.2019 04:31 PM

tadzio3 napisał(a):daleko mi do Twoich rekordów pobytu na pierwszym
Tak sobie patrzę i wychodzi mi, że w czasach mycharts rekord to 10 tygodni. No ale i ku3a też nie miał aż tak długo (jak się popatrzy na wyniki u innych osób to tutaj lub na Sebastosie) to 9 osób miało na szczycie utwory powyżej 20 tygodni. No ale chyba porównywanie nie ma sensu, bo każdy inaczej pewne rzeczy odbiera.


RE: podsumowanie 1400 notowań - ku3a - 25.06.2019 06:33 PM

ale u mnie "Martyr" to zdecydowanie czasy machartsowe Icon_smile2.
"doDekafonia" i "Mambałaga" też Icon_smile2. czyli całe podium pod względem liczby tygodni na pierwszym.


RE: podsumowanie 1400 notowań - kajman - 25.06.2019 06:46 PM

Ale ja pisałem o rekordzie tadzia3. Wg moich danych Ty miałeś w czasach mycharts cztery utwory powyżej 10 tygodni.


RE: podsumowanie 1400 notowań - ku3a - 25.06.2019 07:05 PM

wiem, że pisałeś o rekordzie tadzia3.
ale napisałeś też, że ja też nie miałem aż tak długo. dlatego napisałem o "Martyrze". chyba że 20 tygodni to wciąż "nie aż tak długo" Icon_wink2.