Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Bey - Hurevenee - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Bey - Hurevenee (/showthread.php?tid=44556)



Bey - Hurevenee - prz_rulez - 01.04.2019 07:17 PM

[Obrazek: e663ef69887_c32e9b95d9a_albumart_jpg]

No, przyznam, że w te rejony jeszcze nie zaglądałem. Świeżutki utwór z... MalediwówIcon_exclaim
A utwór w języku urzędowym kraju, czyli dhivehi.




RE: Bey - Hurevenee - AKT! - 01.04.2019 07:35 PM

poza językiem nie ma niestety żadnych innych assetów


RE: Bey - Hurevenee - Kuba1201 - 01.04.2019 07:39 PM

Zmienić język na angielski i idealnie nadawałoby się do RMF czy Eski Icon_biggrin
A jednak nie, bo nie ma tutaj ani kawałka, który jest skopiowany z jakiegoś innego utworu, najlepiej klubowego z lat 90.


RE: Bey - Hurevenee - prz_rulez - 01.04.2019 09:05 PM

AKT! napisał(a):poza językiem nie ma niestety żadnych innych assetów
Uważam, że to całkiem niezły pop-dance'owy, ale oczywiście nie jest to muzyka uważana powszechnie za tzw. "ambitną". Tylko żebyście nie odnieśli mylnego wrażenia, że na tym kończy się zasób dźwiękowy tego małego kraju. Jednakże dopiero co jej liznąłem. Swoją drogą, polecam aplikację Lavafoshi, która, chyba jako jedyne miejsce w sieci, jest na bieżąco z mu Jakby co to nie dostałem pieniędzy za jej promocję - niestety Icon_lol Szkoda tylko, że nie działa ona, jak Spotify czy Deezer, w przeglądarce internetowej. No i niestety nie scrobbluje się...


RE: Bey - Hurevenee - dejmieeen - 01.04.2019 11:29 PM

(01.04.2019 07:39 PM)Kuba1201 napisał(a):  Zmienić język na angielski i idealnie nadawałoby się do RMF czy Eski Icon_biggrin
A jednak nie, bo nie ma tutaj ani kawałka, który jest skopiowany z jakiegoś innego utworu, najlepiej klubowego z lat 90.

Przecież to brzmi jak 3/4 piosenek z Eski z Maxxxa. Straszne Icon_razz2


RE: Bey - Hurevenee - Dobromiera - 01.04.2019 11:43 PM

Ja standardowo - jak sięgam po coś spoza angloeurosfery, to po to, żeby usłyszeć coś innego. A nie to samo co u nas. Icon_wink Kojarzy mi się to z jakąś mieszanką Szwedzkiej Mafii i Podsiadły. Dawaj jakieś gamelany czy co oni tam normalnego mają na Malediwach Icon_razz2


RE: Bey - Hurevenee - prz_rulez - 02.04.2019 12:22 AM

I znowu to samo - od takich małych państw wymaga się jakichś regionalnych cudów. Czemu nie stawia się takich wymagań wobec Amerykanów czy Brytyjczyków?
Na pewno będę zgłębiać temat, ale uważam, że to naprawdę niezły kawałek pop-dance'u.


RE: Bey - Hurevenee - dejmieeen - 02.04.2019 12:29 AM

Regionalizm jest piękny. Skoro to egzotyczne miejsce, to można spróbować tę egzotykę przenieść na brzmienie, by stworzyć coś unikatowego, a nie coś, co brzmi jak 90% radiówki teraz. Bardzo generyczny numer.


RE: Bey - Hurevenee - prz_rulez - 02.04.2019 01:23 AM

Regionalizmy są piękne, ale wtedy, gdy nie są wpajane na siłę. Nawet na tak małym archipelagu jest miejsce na różne style.
A co do tego utworu, to jak już, to bardziej brzmi jak utwory sprzed paru lat niż te obecne.


RE: Bey - Hurevenee - Dobromiera - 02.04.2019 10:15 AM

(02.04.2019 12:22 AM)prz_rulez napisał(a):  I znowu to samo - od takich małych państw wymaga się jakichś regionalnych cudów.
Ee, to naprawdę uważasz, że tamtejsza ludność nie miała swojej muzyki, z której mogliby potencjalnie czerpać, zanim wjechali tam zachodni imperialiści? To trochę rasistowskie.

Cytat:Czemu nie stawia się takich wymagań wobec Amerykanów czy Brytyjczyków?

Względem reszty świata, to zachodni pop/rock jest "regionalnym cudem". Poza tym: o Dylanie słyszeli? Country? Blues? Przecież to nawet z polskiego punktu widzenia bardzo "regionalna", czysto amerykańska muzyka. A jeśli chodzi o Brytanię, to bardzo mi się podobała ta płyta: https://rateyourmusic.com/release/album/dick-gaughan/handful-of-earth/


RE: Bey - Hurevenee - AKT! - 02.04.2019 12:20 PM

prz_rulez napisał(a):Czemu nie stawia się takich wymagań wobec Amerykanów czy Brytyjczyków?
stawia i świetnie się spisują, ich muzyka zdominowała pół świata Icon_wink

ja uwielbiam i americanę, i brytyjski folk
gamelany też uwielbiam i dobry pop wywodzący się z tej tradycji to byłoby czyste złoto!