Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mychartsowy Top zespołu Rush - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Wspólne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Mychartsowe Topy (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Mychartsowy Top zespołu Rush (/showthread.php?tid=44451)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - prz_rulez - 28.03.2019 12:22 AM

Całe 3 odsłuchy na last.fmie, wowIcon_exclaim Oklasky
Tak więc na chybił trafił:
Not Fade Away
Secret Touch


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - Dobromiera - 28.03.2019 12:28 AM

zgłaszam najwyżej oceniane na RYM niezgłoszone single:

Red Sector A
Countdown


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - Yacy - 28.03.2019 01:15 AM

zestaw coraz lepszy Icon_smile2


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - dziobaseczek - 28.03.2019 09:44 AM

Circumstances


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - AKT! - 28.03.2019 04:12 PM

"Roll the Bones"
"Madrigal"


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - kajman - 28.03.2019 06:07 PM

No to już tylko siedem niezgłoszonych utworów mi zostało, z czego pięć (wszystkie mi znane) z jednej płyty, z której chyba jeszcze nic nie zgłoszono.


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - Dobromiera - 29.03.2019 12:54 AM

Poza tematem, z fanpejdża "Słucham muzyki czysto ironicznie" Icon_wink



RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - kajman - 31.03.2019 11:16 PM

thestranglers napisał(a):Propozycje zbieram do poniedziałku 1 kwietnia.
Żarty sobie robisz?

No ja zgłoszę jeszcze dzisiaj, żeby była pewność, że to na poważnie (bo jutro mógłbym zgłosić inny świetny utwór).
BU2B
Workin' Them Angels



RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - tomas585 - 31.03.2019 11:51 PM

The Camera Eye
Witch Hunt


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - thestranglers - 01.04.2019 12:18 AM

kajman napisał(a):Żarty sobie robisz?
He, mówisz? To powiem tak: przed tym topem słyszałem od tego zespołu tylko wspomnianą już w innym poście płytę 'Counterparts', literalnie nic więcej, ba, nawet nigdy w Trójce nazwa tej kapeli mi nie przeszła przez uszy. Ucieszyłem się więc, gdy 1981 wylosował Kanadyjczyków bo oznaczało to, że mój szatański plan poznania dorobku formacji przez top dojdzie do skutku. Odsłuchałem już zgłoszone do wczoraj utwory i stwierdzam, że ryzyko warte było wielkiej radości, którą dało mi kilka nowo poznanych utworów. A jako, że moja może już nie ulubiona ich płyta wciąż jest za mało reprezentowana wrzucam do zestawu dwie jazdy obowiązkowe:

Leave That Thing Alone
Everyday Glory



RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - AKT! - 01.04.2019 01:50 PM

thestranglers napisał(a):To powiem tak: przed tym topem słyszałem od tego zespołu tylko wspomnianą już w innym poście płytę 'Counterparts', literalnie nic więcej, ba, nawet nigdy w Trójce nazwa tej kapeli mi nie przeszła przez uszy. Ucieszyłem się więc, gdy 1981 wylosował Kanadyjczyków bo oznaczało to, że mój szatański plan poznania dorobku formacji przez top dojdzie do skutku. Odsłuchałem już zgłoszone do wczoraj utwory i stwierdzam, że ryzyko warte było wielkiej radości, którą dało mi kilka nowo poznanych utworów.
ja się zastanawiam, że pomimo tego, że oni byli tu słuchani marginalnie wiele lat temu, są mimo wszystko zespołem w polskiej popkulturze dość niszowym i o specyficznym brzmieniu, to jednak nie zostali potraktowani jako egzotyczny wybór dlatego, że mają gitary i grają rocka i samo to ich legitymizuje -- to nie zarzut, jedynie refleksja na marginesie Icon_wink


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - thestranglers - 01.04.2019 04:40 PM

Na pewno do pewnego stopnia był to bezpieczny wybór, przyznaję.


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - kajman - 01.04.2019 04:52 PM

Nie wiem do czego pijesz.
AKT! napisał(a):oni byli tu słuchani marginalnie wiele lat temu
Ale tu to jest dopiero od kilkunastu lat (i w ciągu tych lat dali się zauważyć, co też ma swoje znaczenie). Wcześniej byli bardziej popularni i wtedy nie byli bynajmniej marginalni.
AKT! napisał(a):są mimo wszystko zespołem w polskiej popkulturze dość niszowym
Zależy co rozumiesz prze pojęcie dość niszowy.
AKT! napisał(a):nie zostali potraktowani jako egzotyczny wybór dlatego, że mają gitary i grają rocka
Bo na tym forum akurat jest sporo osób, którym rock jest bliski i przez to ten zespół też.

Z 19 płyt nie pojawiły się w propozycjach utwory z pięciu, a najwięcej to pięć z Counterparts oraz po 6 z Clockwork Angels i Moving Pictures (nie został zgłoszony tylko jeden utwór).


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - AKT! - 01.04.2019 05:25 PM

thestranglers napisał(a):Na pewno do pewnego stopnia był to bezpieczny wybór, przyznaję.
ja, znając w jakimś tam zarysie twórczość grupy, nigdy bym go tak nie sklasyfikował -- raczej wydawali mi się dość ekscentrycznym wyborem, spoza ścisłego kanonu

no, ale może rzeczywiście wystarczy, że grają rocka -- a to jak grali, kiedy, dla kogo i gdzie, jest już drugorzędne Icon_wink


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - kajman - 01.04.2019 06:50 PM

Zagłosowałem. Dałem też zerowe miejsce utworowi, którego nie zgłosiłem, bo nie miałby żadnych szans.
Patrząc na średnią ocen to zdecydowanie najlepszy top od dłuższego czasu.


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - prz_rulez - 01.04.2019 07:23 PM

Nie mogli być słuchani wiele lat temu, bo forum ma tylko kilkanaście Icon_twisted

kajman napisał(a):Zagłosowałem. Dałem też zerowe miejsce utworowi, którego nie zgłosiłem, bo nie miałby żadnych szans.
E, nie lubię takiego myślenia.

P.S. Przyznam, że tego dowcipu z autami nie złapałem.
Swoją drogą, byłoby zabawnie, gdyby następna osoba zgłosiła grupę Ween Icon_lol


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - thestranglers - 01.04.2019 08:14 PM

prz_rulez napisał(a):P.S. Przyznam, że tego dowcipu z autami nie złapałem.
jakimi autami? Icon_rolleyes


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - kajman - 01.04.2019 09:02 PM

prz_rulez napisał(a):Przyznam, że tego dowcipu z autami nie złapałem.
To ja gdzieś te auta zgubiłem, bo żadnego dowcipu nie kojarzę.
prz_rulez napisał(a):E, nie lubię takiego myślenia.
Jak się dowiesz jaki to utwór to może przyznasz mi rację.


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - Dobromiera - 01.04.2019 09:07 PM

(01.04.2019 05:25 PM)AKT! napisał(a):  raczej wydawali mi się dość ekscentrycznym wyborem, spoza ścisłego kanonu

no, ale może rzeczywiście wystarczy, że grają rocka -- a to jak grali, kiedy, dla kogo i gdzie, jest już drugorzędne Icon_wink

Hmmm... ciekawe, jak zostanie potraktowany mój następny wybór. Rockowy, ale tak nie do końca. Oczywiście nie zdradzam szczegółów. Icon_wink


RE: Mychartsowy Top zespołu Rush - thestranglers - 02.04.2019 06:53 AM

KONIEC PRZYJMOWANIA PROPOZYCJI