Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Podsumowanie roku 2018 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Prawdziwa Lista Przebojów PTZ (/forumdisplay.php?fid=23)
+---- Wątek: Podsumowanie roku 2018 (/showthread.php?tid=43209)

Strony: 1 2


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 21.01.2019 10:23 AM

Poza jednym przypadkiem nieduże Icon_smile2


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 21.01.2019 11:54 AM

5 Maanam – Anioł  507 23 1 4
Słuchałem tego utworu dosłownie na dzień przed wiadomością o śmierci Kory, był to też pierwszy utwór jaki włączyłem po tym wydarzeniu. Wiadome dla mnie było, że ten kawałek trafi na moją listę. I do ostatniego notowania nieprzerwalnie gościł na mojej liście. Najwyżej notowany utwór z tych starszych.

4 Męskie Granie Orkiestra 2018 (Kortez, Podsiadło, Zalewski) – Początek  514 25 1 6
Przebój niejednej listy i stacji radiowej. Naprawdę udał się im ten kawałek. Mnie też owładnął. Był 6 razy na pierwszym miejscu, co jest najlepszym wynikiem w tym roku wraz z miejscem 3! Cóż można jeszcze napisać - no przebój i tyle Icon_smile2


RE: Podsumowanie roku 2018 - kajman - 21.01.2019 12:15 PM

Maanam z weteranów dla mnie najsłabszy. Nigdy mnie ten utwór nie przekonywał i tak zostało. Początek rozumiem, chociaż zachwytów nie podzielam.


RE: Podsumowanie roku 2018 - ku3a - 22.01.2019 11:32 PM

"Początek" to bardzo udany przebój. rockowy, na poziomie, udany muzycznie. rzadkie to zestawienie ostatnio wśród najbardziej popularnych w kraju utworów.

"Anioł" to pierwszy utwór Maanamu który znałem na bieżąco. Tzn. wcześniejsze poznałem już po tym jak powstały, a płyta "Derwisz i anioł" ukazała się, gdy już interesowałem się muzyką, no a to był pierwszy singiel z niej.


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 23.01.2019 01:07 AM

I jak u Ciebie radził "Anioł" - o ile był na liście?


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 23.01.2019 01:53 PM

No i finał:

3 Sztywny Pal Azji i Mirosław Baka – Wstyd  523 23 1 6
Sztywny Pal Azji w ogóle miał świetny rok na mojej liście. Prawdopodobnie była to moja ulubiona płyta roku! Ten kawałek mnie zauroczył i niesamowicie trzymał. Rzadko się zdarza, że na mojej liście dobrze radzą sobie piosenki mówione, a tutaj oprócz refrenu mamy aktorską recytację. Zrobione jest to w tak świetny sposób, że w tym wypadku brzmiało to cudownie. Do tego ta muzyka i tematyka. I dziecięcy przejmujący refren. Na pewno nie zapomnę tego kawałka. Już teraz mogę stwierdzić, że to jeden z najlepszych utworów Sztywnego w całej twórczości.

2 Kazik i Kwartet ProForma – Nie dali ojce  544 22 2
To jest moim zdaniem największa niespodzianka tego podsumowania. Sam zastanawiając się jakie piosenki będą w czołówce, tej nie zakładałem. Z resztą Kazik nie był z tą piosenką ani razu na pierwszym miejscu! A jednak uciułał te punkty tak, że wyprzedził niemal wszystkich. Spoglądając na całą płytę można stwierdzić, że liczba naprawdę znakomitych kawałków jest pokaźna, wśród nich właśnie ten. Jeżeli jest na to szansa, to czekam na jeszcze jedną płytę z Kwartetem ProForma.

1 Kortez – Pierwsza  992 40 1 4
I numer 1. Przebił wszystkich zdecydowanie. Z resztą można zobaczyć, że drugie miejsce ma o prawie 450 pkt mniej! Do tego "Pierwsza" była jeszcze w 2017 roku i tam punktowała będąc kilka razy na pierwszym! Co tu dużo mówić deklasacja. Wspaniały utwór. Już dawno żaden kawałek mnie tak nie zauroczył jak ten. Przepiękny, muzyka, tekst, klimat, kompozycja. Przez niemal cały rok na mojej liście i wciąż się nie nudził. W wakacje doszedł koncert, który podbił ten kawałek i na kolejny dłuższy czas piosenka wróciła do ścisłej czołówki listy. To wszystko sprawiło, że "Pierwsza" jest absolutnie pierwsza w moim podsumowaniu roku Icon_smile2


RE: Podsumowanie roku 2018 - kajman - 23.01.2019 02:46 PM

tadzio3 napisał(a):Kortez – Pierwsza
Utwór, którego z płyty kompletnie nie pamiętam czyli musiał na mnie nie zrobić wrażenia.
tadzio3 napisał(a):Kazik i Kwartet ProForma – Nie dali ojce
Jedna z lepszych rzeczy, które są na tej płycie. Na plus, ale płyta jako całość mnie nie przekonała.
tadzio3 napisał(a):to jeden z najlepszych utworów Sztywnego w całej twórczości
Według mnie najlepszy, a według mnie zaraz po nim jest Luxtorpeda, która na Tobie wrażenia chyba nie zrobiła.


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 23.01.2019 07:08 PM

kajman napisał(a):Utwór, którego z płyty kompletnie nie pamiętam czyli musiał na mnie nie zrobić wrażenia.
Musisz jeszcze raz posłuchać Icon_wink
kajman napisał(a):Jedna z lepszych rzeczy, które są na tej płycie. Na plus, ale płyta jako całość mnie nie przekonała.
Na początku sam nie byłem do końca przekonany, ale każde następne odtworzenie powodowało, że coraz bardziej doceniałem płytę.
kajman napisał(a):Według mnie najlepszy, a według mnie zaraz po nim jest Luxtorpeda, która na Tobie wrażenia chyba nie zrobiła.
"Luxtorpeda" mi się podobała, była na liście, ale trzeba przyznać, że było kilka lepszych kawałków.


RE: Podsumowanie roku 2018 - kajman - 23.01.2019 07:26 PM

Ja raczej powrotu nie planuję, bo jak sobie pomyślę, że jest tam Pocałunek to od razu się zniechęcam.


RE: Podsumowanie roku 2018 - ku3a - 23.01.2019 07:57 PM

tadzio3 napisał(a):I jak u Ciebie radził "Anioł" - o ile był na liście?
nie było. ale Maanam to niezbyt mój zespół. na liście były tylko "Kraków, ocean wolnego czasu" i "Do kogo biegłam". ale też trzeba pamiętać, że przez długi czas moja lista to była tylko dziesiątką, a potem długo tylko dwudziestka.

no to "Nie dali ojce" zwycięzcą podsumowania Icon_wink2. bo pierwsze miejsce było wiadome od początku. choć jeszcze raz napiszę, że się dziwię, bo dla mnie "Pierwsza" nie tylko nie wyróżnia się na tle twórczości Korteza, ale nawet na tej płycie się nie wyróżnia. ciekawe jak będzie u Ciebie z utworami z jakiejś ewentualnej następnej płyty.


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 23.01.2019 11:24 PM

ku3a napisał(a):no to "Nie dali ojce" zwycięzcą podsumowania
Któż by się spodziewał Icon_smile2
ku3a napisał(a):choć jeszcze raz napiszę, że się dziwię, bo dla mnie "Pierwsza" nie tylko nie wyróżnia się na tle twórczości Korteza, ale nawet na tej płycie się nie wyróżnia.
W sumie też sądziłem, że jestem raczej odosobniony w zachwytach co do tej piosenki i że raczej nie jest tak popularna. Zobaczyłem jednak, że na YouTube utwór bez teledysku, z samym dźwiękiem ma obecnie 33 miliony wyświetleń to złapałem się za głowę! Żaden inny utwór, teledysk z oficjalnym singlem nawet się nie zbliżył z tą liczbą odsłon. Nie świadczy to oczywiście, że to najlepszy utwór Korteza, ale z pewnością pokazuje, że mnóstwo osób go uwielbia i słuchało pewnie setki razy. Nie jestem więc sam Icon_wink Coś w tym utworze musi być przyciągającego.


RE: Podsumowanie roku 2018 - neo01 - 24.01.2019 12:01 AM

No ciekawie to u Ciebie wygląda... Szkoda, że jednak nie Kazik wygrał, za to chyba z najlepszym kawałkiem bardzo dobrej płyty, więc bardzo cieszy.


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 03.02.2019 02:53 PM

Kazik miał tym razem bardzo daleko do pierwszego miejsca Icon_wink2 I tak jest to dla mnie niespodzianka.


RE: Podsumowanie roku 2018 - tadzio3 - 03.02.2019 02:54 PM

A tutaj playlista top 30 w kolejności, jeżeli ktoś chciałby posłuchać - https://www.youtube.com/playlist?list=PLmxYyGztqT44Et95DEmeiUtEJJO1NyUoV


RE: Podsumowanie roku 2018 - neo01 - 03.02.2019 04:18 PM

tadzio3 napisał(a):Kazik miał tym razem bardzo daleko do pierwszego miejsca
I to jest w tym układzie naprawdę zaskakujące!