Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mój top Kasi Kowalskiej - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: Mój top Kasi Kowalskiej (/showthread.php?tid=42809)

Strony: 1 2


Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 05.12.2018 09:35 AM

Zacznę od konkursu (przy czym nie obiecuję żadnych nagród - przynajmniej na razie).
Cały top:
1. Z ilu utworów będzie się składał top?
2. Jaki utwór zwycięży?
3. Czego będzie więcej - otwieraczy czy zamykaczy?
Top 21:
4. Ile będzie utworów pochodzących spoza pwps (podstawowych wersji płyt studyjnych)?
5. Ile będzie coverów?
6. Z pwps ilu albumów pojawią się utwory?
7. Z jakiej pwps będzie najwięcej utworów?
8. Z pwps jakich dwóch albumów nie pojawi się żaden utwór?
Odpowiadać proszę do 11.12 g. 21.11.
Na wszelki wypadek piszę, że liczbą 21 nie należy się sugerować (może tylko to, że utworów nie będzie mniej, ale może być dużo więcej).


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - EVENo - 05.12.2018 11:26 AM

1. 28
2. Nieustanne tango
3. Zamykaczy

4. 4
5. 10
6. 4
7. Gemini
8. Aya, Antidotum


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - mike - 05.12.2018 01:06 PM

A co mi tam Icon_biggrin Kasię akurat bardzo lubię Icon_wink

Cały top:
1. 30
2. A to co mam - chociaż wiem, że ty raczej nie podążasz śladem szlagierów. Nie mam jednak innego pomysłu...
3. zamykaczy
Top 21:
4. 6
5. 6
6. 4
7. Gemini
8. Samotna w wielkim mieście i AYA


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 05.12.2018 07:50 PM

EVENo napisał(a):5. 10
No to akurat niemożliwe, bo nagrała 8 albumów studyjnych. Pewnie potraktowałeś Ciechowskiego i KI jako płyty może nie studyjne, ale brane pod uwagę. Możesz edytować odpowiedź (także na inne pytania, a pewnie szczególnie na 4, skoro na 5 dałeś 10, a poza Ciechowskim to ona aż tak dużo coverów nie miał, chociaż ponad 10 by się znalazło).
Miłe zaskoczenie, bo tak na próbę wrzuciłem swój top licząc się z brakiem zainteresowania.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 05.12.2018 07:52 PM

Dopiszę jeszcze, że na pytanie trzecie odpowiedź może brzmieć Tyle samo.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - EVENo - 05.12.2018 08:23 PM

kajman napisał(a):No to akurat niemożliwe, bo nagrała 8 albumów studyjnych. Pewnie potraktowałeś Ciechowskiego i KI jako płyty może nie studyjne, ale brane pod uwagę. Możesz edytować odpowiedź
Nie zamierzam edytować odpowiedzi. Uważam, że będzie 10 coverów Icon_wink


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 05.12.2018 08:29 PM

Sorry, zaćmiło mnie i pomyliły mi się pytania. Icon_redface Wydawało mi się, że napisałeś, że będą utwory pochodzące z 10 płyt studyjnych. No oczywiście masz rację, że nie ma po co edytować tego pytania. Ale jeżeli będzie 10 coverów to według Ciebie 6 z nich będzie pochodzić z płyt studyjnych, a tyle to mam wrażenie się nie uzbiera. No ale Ty decydujesz i oczywiście zmieniać nie musisz.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - EVENo - 05.12.2018 08:35 PM

kajman napisał(a):Ale jeżeli będzie 10 coverów to według Ciebie 6 z nich będzie pochodzić z płyt studyjnych, a tyle to mam wrażenie się nie uzbiera. No ale Ty decydujesz i oczywiście zmieniać nie musisz.
A to jest akurat bardzo trafna uwaga, bo faktycznie myślałem, że Ciechowski był studyjny, a to koncertówka Icon_idea Dzięki za cynk!
Zmieniam więc odpowiedź w czwartym pytaniu na 12.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - EVENo - 05.12.2018 08:36 PM

Przy czym nie mogę edytować postów w tym dziale Icon_evil Wklejam więc odpowiedzi jeszcze raz:

1. 28
2. Nieustanne tango
3. Zamykaczy

4. 12
5. 10
6. 4
7. Gemini
8. Aya, Antidotum


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 05.12.2018 08:49 PM

Fajnie! Swoją drogą to dziwne z tą edycją postów.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - neo01 - 05.12.2018 09:10 PM

Trudne, ale co mi tam.
1. 33
2. Reinkarnacje
3. zamykaczy
Top 21:
4. 6
5. 8
6. 6
7. Gemini
8. Antidotum i Samotna...

Pytanie 8. sugeruje od odpowiedź na 6. Icon_wink

A co do edycji postów, ja też w niektórych działach tak mam (tu o dziwo działa Bezradny )


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - EVENo - 05.12.2018 09:13 PM

neo01 napisał(a):Pytanie 8. sugeruje od odpowiedź na 6.
Ohoho, za takie rozwiązanie zagadki powinna być główna nagroda Icon_biggrin Brawo, faktycznie! Aż mi teraz głupio, że sam na to nie wpadłem Icon_razz2


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 05.12.2018 10:24 PM

neo01 napisał(a):Pytanie 8. sugeruje od odpowiedź na 6.
To mnie jeszcze nie znasz. Sugeruje tylko, że takich płyt jest góra 6. Ale przecież może być mniej, a ja pytam w 8 o niektóre z nich.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - neo01 - 05.12.2018 11:14 PM

Jak dla mnie to trochę kombinujesz jak koń pod górkę, bo jak pytasz o dwa albumy bez piosenki, to ja rozumiem że właśnie takie dwa albumy bez piosenki są.
Ale dobra, niech Ci będzie, to Twój top Icon_wink


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 05.12.2018 11:29 PM

neo01 napisał(a):Jak dla mnie to trochę kombinujesz jak koń pod górkę, bo jak pytasz o dwa albumy bez piosenki, to ja rozumiem że właśnie takie dwa albumy bez piosenki są.
Przede wszystkim mogę sam jeszcze nie wiedzieć ile takich albumów będzie, bo mogę być w takiej fazie przesłuchań, że skład 21 nie jest ustalony. W każdym razie pewien jestem, że z dwóch płyt na pewno nic nie będzie. Ale tak ogólnie ten typ kajman tak ma.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 12.12.2018 11:34 PM

Przedłużam termin odpowiedzi do jutra do 18.00. Kto jeszcze chce odpowiedzieć ma taką możliwość.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 13.12.2018 07:52 PM

Z dwóch topów, które ostatnio przeprowadzałem ten okazał się sporym rozczarowaniem. Udało mi się znaleźć tylko dwadzieścia dwa utwory, który moim zdaniem zasługiwały na miejsce w nim, a do tego jeszcze nigdy w żadnym moim topie nie było tak wielkiego odsetku coverów. Owszem, covery bardzo lubię, ale Kasia nie nagrała ich tak wiele,l żeby miały prawo odgrywać tak znaczną rolę w topie. Poza tym na kilku płytach naprawdę niewiele było rzeczy chociaż trochę ciekawych, a tych do topu to już w ogóle żadnych, a co najwyżej jeden. Ale dosyć już marudzenia - przedstawiam ostatnią czwórkę.
19. Czekając na...
20. Gemini
21. Cicha noc
22. W co mam wierzyć

Czyli na początek dwa covery i dwa utwory własne. Jeden z debiutu (z którego pojawi się jeszcze sporo utworów - wszyscy dobrze odpowiedzieli na pytanie siódme), drugi z kolejnej płyty i to jedyny wart uwagi na niej utwór (no może przesadziłem, bo wśród 25 utworów, które dostały drugą szansę i jej nie wykorzystały były także dwa z niej). Co do coverów to w jednym występuje jako gość (okazał się być utworem zdecydowanie odstającym od top 21), drugi to piosenka świąteczna (utwór bardzo dobry, wersja dobra i to wystarczyło).


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 14.12.2018 09:34 AM

15. Kwiaty we włosach
16. No Quarter
17. Czerń i biel
18. Nie mów mi

I znowu many dwa utwory własne i dwa covery. Pojawia się (wbrew przewidywaniom niektórych) utwór z Antidotum. Ostatni, zresztą to samo jest z ostatnią płytą). Jest także drugi przedstawiciel debiutu, ale jest to jeden z tamtejszych coverów, przy czym jest on słabszy od pierwowzoru, co akurat nie dziwota. Kwiaty brzmią podobnie jak w oryginale, ale jednak ta wersja podoba mi się bardziej.


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - neo01 - 14.12.2018 12:15 PM

"No Quarter" się spodziewałem, natomiast "Kwiatów..." raczej nie, myśląc że jest to dla Ciebie taka infantylna pioseneczka Icon_smile


RE: Mój top Kasi Kowalskiej - kajman - 14.12.2018 06:44 PM

Ale ciekawy i bardzo dobrze wykonany.