Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Winter Shark Of Ages 2018 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: Top Shark (/forumdisplay.php?fid=197)
+---- Wątek: Winter Shark Of Ages 2018 (/showthread.php?tid=42690)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 27.11.2018 10:02 PM

Oj tak, czy niektórzy z Was tego chcą, czy nie - nadchodzi zima. Choć staramy się nie myśleć o zbliżającym się mrozie - nadchodzi zima. Czas się z tym pogodzić Icon_razz2

W tym roku postanowiłem ruszyć z moimi Topami Wszech Czasów i ułożyłem sobie kalendarz. "Shark Of Ages", bo tak nazywa się mój TWC, odbywać będzie się co roku w okolicach Majówki. Dlaczego Majówki? Ponieważ wiosna to najlepsza pora roku, 1-3 maja to najlepsze święta na świecie, a dodatkowo mam urodziny tuż przed Majówką. To prostu najlepszy okres w roku i tyle!

Postanowiłem, że przyszłoroczny Shark Of Ages będzie trzecim. Jako historyczne Topy Wszech Czasów zaliczam bowiem też te, które stworzyłem z okazji 400. i 600. notowania Oriona (ten drugi akurat też wypadł w Majówkę) Różnica jest taka, że tamte były zrobione na szybko, bez pompy i z 30 pozycjami. Teraz się do tego przyłożę i lokat będzie 100. Zestaw kandydatów tworzy się już od kilku tygodni i jest tego... dużo. Zatrzymałem się na literze H i przed wiosną muszę to ukończyć. Sam jestem ciekaw ile piosenek będzie na liście i dlaczego aż tyle Icon_biggrin

Zatrzymałem się na literze H nie ze względu na brak motywacji do dalszej pracy, a z powodu nadchodzącej zimy (mówiłem już, że zbliża się zima?). A to oznaczało, że musiałem stworzyć też drugi zestaw do drugiego z moich Topów Wszech Czasów. Winter Shark Of Ages, który miejsce w kalendarzu zajmuje podczas okresu drugich po Majówce najlepszych świąt na świecie, przereklamowanego Bożego Narodzenia, to mój Top Wszech Czasów Albumów.

I w odróżnieniu od pozostałych Sharków - będę go prezentował po raz pierwszy w historii. Dlatego moi drodzy, przygotujcie się na...

I Winter Shark Of Ages 2018
czyli mój Albumowy Top Wszech Czasów

Przedstawiam też wstępne kalendarium na 2019 rok:
Styczeń 2019 - Shark Of Year 2018 (podsumowanie roku 2018)
Kwiecień/Maj 2019 - III SHARK OF AGES 2019 (Top Wszech Czasów - piosenki)
Sierpień 2019 - II Summer Shark Of Ages 2019 (Top Wszech Czasów - wykonawcy)
Grudzień 2019 - II Winter Shark Of Ages 2019 (Top Wszech Czasów - albumy)

Niestety, gdzieś na przełom roku przypadnie też 1100. notowanie Oriona. A co sto notowań robię podsumowanie wszystkich. Na razie wg moich obliczeń powinno się ono odbyć akurat przed końcem roku. Oczywiście nie będzie uwzględniać żadnych utworów notowanych w 2018 roku, będą musiały poczekać do 1200. notowania Icon_wink Szkoda jedynie, że zdarzy się to akurat w okresie największego zamieszania z podsumowaniami, ale może wstrzeli się jakoś między 26, a 31 grudnia Icon_biggrin

Wracając do zimy (która nadchodzi) - zaprezentuję tutaj 100 najlepszych moim zdaniem albumów muzycznych w historii. Subiektywnie, więc niewykluczone, że pierwsze dziesięć miejsc zajmie jeden zespół... Nieee, nie będzie tak źle Icon_razz2 Ale przyznać trzeba, że na 387 propozycji do Topu, wyjątkowo wielu wykonawców ma 3 lub więcej płyt. Ale kto ma tę najlepszą? Dowiemy się drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - tomas585 - 27.11.2018 10:16 PM

pytanie nie na temat
co to za lista ORION 1000 i jakie ma zasady ? , raczej nie układasz jej co dzień Icon_biggrin


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 27.11.2018 10:27 PM

(27.11.2018 10:16 PM)tomas585 napisał(a):  pytanie nie na temat
co to za lista ORION 1000 i jakie ma zasady ? , raczej nie układasz jej co dzień Icon_biggrin

Układam ją co dzień. W sensie Listę Orion, 1000 to numer notowania. W tej chwili jest taką jakby listą poboczną i pełni bardziej funkcję przeglądu nowości, a jej codzienne słuchanie sprawia, że łatwiej mi ocenić który utwór szybko mi się znudzi, a który nie. Obecność na tej liście jest przepustką do Top Sharka.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - tomas585 - 27.11.2018 10:30 PM

zmyliła mnie pozycja 1000 w każdym notowaniu , myślałem że każda lista ma tyle utworów Icon_biggrin


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 27.11.2018 10:42 PM

(27.11.2018 10:30 PM)tomas585 napisał(a):  zmyliła mnie pozycja 1000 w każdym notowaniu , myślałem że każda lista ma tyle utworów Icon_biggrin

Aha, hahahahaha, nie - to jest cykl "1000 notowań temu" Icon_lol


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 29.11.2018 11:58 AM

Brrrrr, ale dzisiaj zimno Icon_wink

Zanim przejdę do Topu właściwego, chciałbym wyróżnić "Pechową Trzynastkę", która okazała się być czternastką Icon_razz2 Układając swoje Topy wstępnie oceniam podmioty w skali od 1 do 10, po czym nakazuję arkuszowi kalkulacyjnemu ułożyć je w kolejności od najlepszych do najgorszych. Zazwyczaj kończy się na tym, że te, które dostały 8, 9 i 10 mają pewny udział, z kolei te z "siódemką" nieco wystają poza limit, na przykład zajmując miejsca od 70 do 114. Wtedy z wielką przykrością muszę wyłonić z tego zestawu te kilka, kilkanaście najsłabszych, które zajmą miejsca tuż za "setką" najlepszych.

Niechaj jednak mają one jakąś nagrodę pocieszenia Icon_wink

Pechowa "trzynastka", która okazałą się być "czternastką":
Eminem – THE EMINEM SHOW
Europe – SECRET SOCIETY
Harem Scarem – BIG BANG THEORY
Kings Of Leon – MECHANICAL BULL
Lenny Kravitz – ARE YOU GONNA GO MY WAY
Michael Jackson – THRILLER
Mother Love Bone – APPLE
O.N.A. - MODLISHKA
Pink Floyd – THE DARK SIDE OF THE MOON
Riverside – OUT OF MYSELF
The Rasmus – DEAD LETTERS
The Rolling Stones – EXILE ON MAIN ST.
War – WHY CAN’T WE BE FRIENDS?
Warrant – CHERRY PIE


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - kajman - 29.11.2018 06:21 PM

EVENo napisał(a):War – WHY CAN’T WE BE FRIENDS?
To ktoś jeszcze ich kojarzy?
EVENo napisał(a):Pink Floyd – THE DARK SIDE OF THE MOON
Spodziewałem się wyżej, chociaż dla mnie to jedna z ich najsłabszych płyt.
EVENo napisał(a):O.N.A. - MODLISHKA
A ten album oceniłbym w tym gronie najwyżej. Przy czym w całości słyszałem ją dopiero niedawno więc w moim topie nie brałem jej pod uwagę. I w ogóle nic z tego w moich topach (robiłem oddzielnie polski i zagraniczny) nie załapało.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 29.11.2018 08:45 PM

kajman napisał(a):To ktoś jeszcze ich kojarzy?
Mam sentyment do tej konkretnej płyty. Warem się pewnego czasu zainteresowałem, ale na dłuższą metę raczej mnie nie porwali.

kajman napisał(a):Spodziewałem się wyżej
No co Ty, Pink Floydów spodziewałeś się wyżej? Icon_lol Daj spokój Icon_wink


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - kajman - 29.11.2018 09:54 PM

W moim topie jedna była wysoko.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - prz_rulez - 29.11.2018 11:25 PM

Shark Of Ages - bardzo fajna nazwa.
Na razie raczej znane zespoły. Nie kojarzę tylko Harem Scarem.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 29.11.2018 11:49 PM

prz_rulez napisał(a):Shark Of Ages - bardzo fajna nazwa.
A dziękuję Icon_biggrin To oczywiście nawiązanie do przeboju Def Leppard "Rock Of Ages" i gdy moja młoda, nie znająca jeszcze angielskiego osoba sobie to przetłumaczyła, to od razu się jej spodobało Icon_wink

prz_rulez napisał(a):Na razie raczej znane zespoły
I raczej tak zostanie do końca Icon_razz2 Mam bardzo mainstreamowy gust Icon_wink


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 30.11.2018 04:20 PM

No to zaczynamy Icon_biggrin

96. A Day To Remember – BAD VIBRATIONS
97. Tabu – ENDORFINA
98. Muse – ABSOLUTION
99. Obywatel G.C. - TAK! TAK!
100. Amy Macdonald – THIS IS THE LIFE



RE: Winter Shark Of Ages 2018 - tomas585 - 30.11.2018 04:35 PM

EVENo napisał(a):Obywatel G.C. - TAK! TAK!

cały czas Myślałem że to jest utwór republiki Icon_eek


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - EVENo - 30.11.2018 04:50 PM

tomas585 napisał(a):cały czas Myślałem że to jest utwór republiki
Utwory Obywatela często pojawiały się na składankach Republiki. Z tego co wiem, to niektóre były nawet na nowo wykonywane po reaktywacji zespołu i jeszcze raz wydawane w odświeżonej wersji.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - kajman - 30.11.2018 06:31 PM

EVENo napisał(a):99. Obywatel G.C. - TAK! TAK!
To byłaby dobra płyta gdyby nie jeden totalny koszmar.
EVENo napisał(a):100. Amy Macdonald – THIS IS THE LIFE
W przypadku tej pani nie znam utworu, o którym mógłbym z czystym sumieniem napisać, że jest dobry.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - Tomekk - 30.11.2018 07:58 PM

kajman napisał(a):W przypadku tej pani nie znam utworu, o którym mógłbym z czystym sumieniem napisać, że jest dobry.
Icon_eek
nie można nie zaprotestować wobec tak krzywdzącej opinii.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - kajman - 30.11.2018 07:59 PM

Słusznie. Więc nie protestuj.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - Tomekk - 30.11.2018 08:10 PM

Musiałem edytować Icon_wink


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - kajman - 30.11.2018 08:28 PM

To protestuj, a ja i tak mam prawo do własnego zdania.


RE: Winter Shark Of Ages 2018 - Tomekk - 30.11.2018 08:52 PM

No masz, masz, ale akurat Amy miała mnóstwo świetnych nagrań.