Największe forum list przebojów Mycharts.pl
kajman30 nr 122 z 13.03.09 - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: kajman33 (/forumdisplay.php?fid=32)
+---- Wątek: kajman30 nr 122 z 13.03.09 (/showthread.php?tid=4239)

Strony: 1 2 3


kajman30 nr 122 z 13.03.09 - kajman - 16.03.2009 12:56 AM

Dzisiaj krótko, bo brak mi czasu - zaraz wychodzę.
Już się boję, co powie aaktt, bo u mnie piosenka powraca na szczyt po dokładnie pół roku. I to ta sama, na której powrót narzekał u abd3mza. To co nienazwane z 7 miejsca wskakuje na szczyt.
Ciągle do góry wędruje Kardamon i pieprz i jest już drugi.
Żaden Goryl nie załapał się na podium, ale w top12 jest ich 8, a to dlatego, że na 11 debiutuje Helpless corpses enactment.
Dobry tydzień dla Faun Fables, bo oba utwory awansuję.
Czas na mały blues, bo bluesy w tym tygodniu zrobiły furorę: Bonamassa zadebiutował z dwoma utworami na liście (Feelin' good na z poczekalni i Jockey full of bourbon na z jej pominięciem), a największy skok w zestawieniu zalicza Show me the money.
Niespodziankę przeżyła Jeszcze zima po powrocie z leżakowni, bo w pięknym stylu wyprzedziło ją Uciekaj moje serce.
Trzy nowości znikąd załapały się do top50 i trzy do poczekalni (Hurt, Melvins i Tomczak). A ostatnią nowością w top 50 jest Robinson.
Już wróciłem, ale nadal jestem w niedoczasie (i będę nadal, bo jutro idę na Bez Jacka). Więc tylko dorzucę wyniki i na tym koniec.
Nowości pojawiające się po pobycie w poczekalni są pomarańczowe, z jej pominięciem czerwone. Powroty do zestawienia z poczekalni są niebieskie, z leżakowni błękitne, a z niebytu fioletowe. Skoki o minimum 10 miejsc nadal zaznaczam na zielono. W poczekalni kolor błękitny, czerwony i fioletowy oznaczają to samo co w Top50.
1. 7. 80 TO CO NIENAZWANE - Anna Maria Jopek
2. 3. 5 KARDAMON I PIEPRZ - Mikromusic
3. 1. 14 THE MAN I LOVE - Rokia Traore
4. 2. 4 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
5. 8. 4 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
6. 11. 7 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
7. 5. 4 ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
8. 10. 4 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
9. 6. 24 SUMMERTIME - Eva Cassidy
10. 4. 8 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
11. N. 1 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
12. 12. 3 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
13. 18. 3 A TABLE FORGOTTEN - Faun Fables
14. 9. 15 THIS I LOVE - Guns n'Roses
15. N. 1 FEELIN' GOOD - Joe Bonamassa
16. 32. 2 WINTER SLEEP - Faun Fables
17. N. 1 JOCKEY FULL OF BOURBON - Joe Bonamassa
18. 13. 47 SUMMERS LOST - Hurt
19. 44. 11 SHOW ME THE MONEY - Buddy Guy
20. 27. 4 DEFILADA - SBB
21. 42. 5 UCIEKAJ MOJE SERCE - Nosowska
22. 20. 76 ZRÓB CO MOŻESZ - Anna Maria Jopek
23. 22. 4 THE WILLING VICTIM - Von Hertzen Brothers
24. 16. 14 GRAVEST SHOW OF EARTH - Bigelf
25. 15. 13 COUNTING SHEEP - Bigelf
26. 17. 26 ALL NIGHTMARE LONG - Metallica
27. P. 9 JESZCZE ZIMA - Nosowska
28. 14. 7 I.R.S. - Guns n'Roses
29. 30. 43 A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD - Strachy na Lachy
30. 28. 7 TAKE A BREATH - David Gilmour
31. 24. 61 JESZCZE W ZIELONE GRAMY - Raz Dwa Trzy
32. 21. 8 NAWET GDY NOC POKRYWA CIENIEM ZIELONĄ ZIEMIĘ - Osjan
33. 33. 7 LATAWCE - Żywiołak
34. 19. 6 BLACKBALL - Bigelf
35. 25. 16 SZUKAŁEM CIĘ WŚRÓD JABŁEK - Grzegorz Tomczak & Iwona Loranc
36. 23. 7 THE EVILS OF ROCK & ROLL - Bigelf
37. 35. 23 MY LOVE IS LIKE A RED RED ROSE - Eva Cassidy
38. N. 1 ROBINSON - Wolna Grupa Bukowina
39. 47. 27 PRZYJDŹ DO MNIE DWA - Elżbieta Adamiak
40. 39. 5 THE DAY BEFORE THE DAY - Dido
41. 37. 3 PIEŚŃ AFRYKAŃSKIEGO POŁYKACZA OGNIA - Osjan
42. 29. 11 SORRY - Guns n'Roses
43. 36. 17 CAMINHO - Dorota Miśkiewicz
44. 49. 20 SOMEWHERE - Eva Cassidy
45. 40. 25 SIT AND WONDER - The Verve
46. 31. 21 CZARNO-CZARNY FILM - Jean Lubera & Piotr Nalepa
47. 34. 5 UNDER THE MOON AND THE STARS - Yvonne Sanchez
48. 38. 7 BRING OUT THE SUN (SO ALIVE) - Von Hertzen Brothers
49. 41. 11 TOY COLLECTION - Katie Melua
50. 43. 5 I'M NOT AFRAID - Ayo


poczekalnia:
TIME MUST HAVE A STOP - Votum
45. ABERINKULA - The Mars Volta
ARA BATUR - Sigur Ros
46. JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
FLJOTAVIK - Sigur Rós
ANOTHER WAY TO DIE - Jack White & Alicia Keys
50. UNDERNEATH THE STARS - The Cure
KOKAINA - Nosowska
HONKING ANTELOPE - Serj Tankian
48. LOUD - Sammy Hagar
CEMETERIES IN LONDON - Coldplay
THE SPACE FOR THIS - Cynic

NIE ZABIJAJ - Katarzyna Groniec
WORLD AIN'T RIGHT - Hurt & Shaun Morgan
BRIDGE OVER THE TROUBLED WATER - David Foster & Josh Groban & Brian McKnight
CREATIVE - Leon Jackson
KSIĘŻYC W NOWIU - Hanna Banaszak
THE KICKING MACHINE - Melvins
DBAJMY O CZAS - Grzegorz Tomczak

WHOLE THING - Francis Bebey & Alex Faku & Tim Finn & Peter Gabriel & Karl Walllinger & Andy White
ZAMKNIJ WSZYSTKIE DRZWI - Strachy na Lachy & Renata Przemyk
THE SWITCH AND THE SPUR - The Raconteurs
STATEK BURZ - Armia
BEFORE THE BEGINNING - John Frusciante
THE KINGDOM - Portal
ANOTHER WORLD - Antony & the Johnsons
BIG JACK - AC/DC
KTO TAM U CIEBIE JEST - Nosowska
1000000 DIED TO MAKE THIS SOUND - Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band
EYES LOSE THEIR FIRE - Kyte
EVOLUTIONARY SLEEPER - Cynic
SATT ATT SE - Dungen
THE FINAL TRUTH - Lunatic Soul
NOCNY SUFIT - Maryla Rodowicz
ANGEL - Randy Crawford & Joe Sample
MAGIC DOORS - Portishead
SNUFF - Slipknot

leżakownia:
26. CAPE COD KWASSA KWASSA - Vampire Weekend
PAST MISTAKE - Tricky
NAGLE - Anna Maria Jopek
ANESTHETIZE - Porcupine Tree
THE DEAD DEAD WATER LILY THING - Rockettothesky

przyszłość?:
SOMEWHERE IN THE MIDDLE - Von Hertzen Brothers
THE MONKEY'S PAW - Fractal
THE GREAT FLOOD - Joe Bonamassa
PIEŚŃ GIROLAMY - Osjan
OUT OF PLACE - Orange the Juice
STOP! - Joe Bonamassa
WHEN WATER COMES TO LIFE - Cloud Cult
FIGHT SONG - Loaded Moses
BURZOWA - Micromusic
ŚWIAT ODDALA SIĘ ODE MNIE - Micromusic


- Listoholik - 16.03.2009 01:04 AM

kajman napisał(a):przyszłość?:
WHEN WATER COMES TO LIFE - Cloud Cult

śmieszne to jest (żeby nie napisać, że żałosne!) piszesz, że mam świetny numer 1. a Ty go ciągle odkładasz na potem, do pszyszłości..


- AKT! - 16.03.2009 01:04 AM

Cytat:Już się boję, co powie aaktt, bo u mnie piosenka powraca na szczyt po dokładnie pół roku. I to ta sama, na której powrót narzekał u abd3mza. To co nienazwane z 7 miejsca wskakuje na szczyt.
Naprawdę narzekałem? Icon_razz Nie, to raczej było zdziwienie i tym razem też się zdziwię i jednocześnie rozważę jakiś niewątpliwy jej fenomen, który nie tylko nie pozwala Wam wypuścić jej z zestawienia, ale też sprawia, że jest w stanie na dwóch listach powrócić po kilku miesiącach na szczyt! Icon_wink2

Cieszy awans Buddy'ego Guya. Dobra piosenka, choć to i tak nie to co kiedyś Icon_frown


- kajman - 16.03.2009 01:10 AM

Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):przyszłość?:
WHEN WATER COMES TO LIFE - Cloud Cult
śmieszne to jest (żeby nie napisać, że żałosne!) piszesz, że mam świetny numer 1. a Ty go ciągle odkładasz na potem, do pszyszłości..
Gdyby wszystkie świetne utwory były na mojej liście, to miałbym ich znacznie więcej. Dungen podoba mi się na razie co najmniej tak samo i jest w dolnych rejonach poczekalni. A wrzucanie piosenek, żeby naście tygodni szorowały poczekalnię to też lekko mija się z celem.


- Listoholik - 16.03.2009 01:12 AM

kajman napisał(a):Dungen podoba mi się na razie co najmniej tak samo i jest w dolnych rejonach poczekalni.

Dungen już wziął i z mojej listy wypadł.
nagranie przyznam świetne, ale z połowy ubiegłego roku, więc nie będe go trzymał na liście przez cały ten rok...


- kajman - 16.03.2009 01:13 AM

aaktt napisał(a):
Cytat:Już się boję, co powie aaktt, bo u mnie piosenka powraca na szczyt po dokładnie pół roku. I to ta sama, na której powrót narzekał u abd3mza. To co nienazwane z 7 miejsca wskakuje na szczyt.
Naprawdę narzekałem? Icon_razz Nie, to raczej było zdziwienie i tym razem też się zdziwię i jednocześnie rozważę jakiś niewątpliwy jej fenomen, który nie tylko nie pozwala Wam wypuścić jej z zestawienia, ale też sprawia, że jest w stanie na dwóch listach powrócić po kilku miesiącach na szczyt! Icon_wink2
Cieszy awans Buddy'ego Guya. Dobra piosenka, choć to i tak nie to co kiedyś Icon_frown
Z tym narzekaniem to było Icon_wink2 , więc nie traktuj tego poważnie. A fenomen jest prosty - po prostu utwór jest fenomenalny.
A Buddy'ego Guya to w ogóle nie znam poza tym utworem. Czeka w długiej kolejce do poznania.


- AKT! - 16.03.2009 01:13 AM

Ale w sumie lista niby ma 50 pozycji, ale jeśli doliczyć te wszystkie poczekalnie i inne cuda niewidy, to wyszłoby spokojnie dwa razy tyle. Nie lepiej zrobić po prostu jedną całą listę na takich zasadach niż wymyślać kolejne poziomy ich bytowania - a każdy o innych statusie? Icon_razz


- kajman - 16.03.2009 01:15 AM

Listoholik napisał(a):
kajman napisał(a):Dungen podoba mi się na razie co najmniej tak samo i jest w dolnych rejonach poczekalni.
Dungen już wziął i z mojej listy wypadł.
nagranie przyznam świetne, ale z połowy ubiegłego roku, więc nie będe go trzymał na liście przez cały ten rok...
Wiem, że wypadł, ale u koszMARKA jest bardzo wysoko. Ty ten utwór u mnie wprowadziłeś, a on go utrzymuje. A ile Ty trzymasz utwór na liście, to tylko i wyłącznie Twoja sprawa.


- kajman - 16.03.2009 01:19 AM

aaktt napisał(a):Ale w sumie lista niby ma 50 pozycji, ale jeśli doliczyć te wszystkie poczekalnie i inne cuda niewidy, to wyszłoby spokojnie dwa razy tyle. Nie lepiej zrobić po prostu jedną całą listę na takich zasadach niż wymyślać kolejne poziomy ich bytowania - a każdy o innych statusie? Icon_razz
Można doliczać tylko poczekalnię, bo przyszłość? to zbiór utworów, które niekiedy przesłuchałem tylko raz i spodobały mi się, a kolejne przesłuchania zdecydują, czy nie doszacowałem utworu. A z poczekalnią lista ma bardzo zmienną ilość pozycji, a uważam, że sama lista powinna ich mieć zawsze tyle samo (chyba że nastąpi reorganizacja, ale wtedy też ta nowa ilość będzie na dłuższy czas).


- AKT! - 16.03.2009 01:44 AM

No nie wiem, to Twój system. Ja nie muszę każdego kawałka słuchać 10 razy w danym tygodniu, żeby mógł nadal pozostawać na liście Icon_wink2


- kajman - 16.03.2009 10:09 AM

aaktt napisał(a):No nie wiem, to Twój system. Ja nie muszę każdego kawałka słuchać 10 razy w danym tygodniu, żeby mógł nadal pozostawać na liście Icon_wink2
Ja też raczej nie słucham po 10 razy. Niektóre nawet tylko raz. Ale u Ciebie też chyba nie zawsze jedno przesłuchanie wystarcza, żeby się na listę załapać.


- Aro - 16.03.2009 11:08 AM

kajman napisał(a):4. 2. 4 PUPPET SHOW - Sleepytime Gorilla Museum
5. 8. 4 THE SALT CROWN - Sleepytime Gorilla Museum
6. 11. 7 THE COMPANIONS - Sleepytime Gorilla Museum
7. 5. 4 ANGLE OF REPOSE - Sleepytime Gorilla Museum
8. 10. 4 THE GREENLESS WREATH - Sleepytime Gorilla Museum
9. 6. 24 SUMMERTIME - Eva Cassidy
10. 4. 8 FORMICARY - Sleepytime Gorilla Museum
11. N. 1 HELPLESS CORPSES ENACTMENT - Sleepytime Gorilla Museum
12. 12. 3 OSSUARY - Sleepytime Gorilla Museum
rewelacyjna Eva zakleszczona Icon_lol posród przerazających Goryli
Ja na to się patrzy to tak jakbym widział przeprowadzany TOP Goryli na sasiednim forum Icon_lol
A Hellpless to niespodziewajka ze az tak wysoko się znalazł Icon_wink2
kajman napisał(a):15. N. 1 FEELIN' GOOD - Joe Bonamassa
17. N. 1 JOCKEY FULL OF BOURBON - Joe Bonamassa
powołujac się na watek "Zabawa dla chetnych" ten Joe B. jest naprawde skocznym człowiekiem . Nie dość że pojawił się znikąd to jeszcze przeskoczył 3,5/5 listy z innym utworem.
Awans Faunic takze mnie cieszy i to podwójnie Icon_biggrin3
W poczekalni pojawił się Melvins Icon_biggrin3 . Dokładnie o tym utworze pomyslałem w kontwkscie Twojej listy .
I pojawia sie słodka balladka Hurtu która mnie zauroczyła na kilka tygondni tylko....
Kiedy przesłuchałem cała nowa ich płyte kilka tygodni temu , wydała mi sie słabiutka , Zmudne trzecie przesłuchanie dało efekty. Zachwycił mnie jeden utwór, ktoremu dam szansę .


- abd3mz - 16.03.2009 11:45 AM

Świetny lider. Przeze mnie spokojnie dobije do setki.
Mikromusic na drugim, a niżej Micromusic. Icon_wink2
Ostatnio przesłuchałem wywiad z zespołem Sleepytime Gorilla Museum i to bardzo sympatyczni ludzie są. Icon_smile2
Bonamassy to ja jednak wolę inne utwory. Mam dwóch kandydatów, ale to pewnie dopiero za tydzień.
Te Faun Fables to gdzie można znaleźć? Jak spodoba misie utwór z NL to przesłuchałbym EP-kę.
Robinson niby nie za wysoko, ale kilka tygodni temu byłby z 20 miejsc wyżej.
Zaskoczeniem jest dla mnie, że Habakuk nawet w przyszłości się nie pojawił.
Fajnie, że Tomczak debiutuje. Cała płyta bardzo dobra, tylko z kilkoma zgrzytami w tekście.
Właśnie zobaczyłem utwó, który zastanawia się u mnie nad debiutem w przyszłości.


- Miszon - 16.03.2009 12:03 PM

Kurka, ale zoo w czołówce megastyczne!
Aż dziwne, że pierwsze 3 miejsca się przed nim bronią.


- Aro - 16.03.2009 01:02 PM

abd3mz napisał(a):Te Faun Fables to gdzie można znaleźć?
EP-kę napewno znajdziesz w tym miejscu : http://rapidshare.com/files/126863913/Faun_Fables_-_A_Table_Forgotten_-_2008.zip Icon_smile2


- ku3a - 16.03.2009 01:20 PM

ten niebieski kolor naprawdę jest dobijający Icon_razz


- abd3mz - 16.03.2009 02:11 PM

Aro napisał(a):
abd3mz napisał(a):Te Faun Fables to gdzie można znaleźć?
EP-kę napewno znajdziesz w tym miejscu : http://rapidshare.com/files/126863913/Faun_Fables_-_A_Table_Forgotten_-_2008.zip Icon_smile2
Dzięki. Icon_smile2


- kajman - 16.03.2009 02:57 PM

Aro napisał(a):1. rewelacyjna Eva zakleszczona Icon_lol posród przerazających Goryli
2. Ja na to się patrzy to tak jakbym widział przeprowadzany TOP Goryli na sasiednim forum Icon_lol
3. A Hellpless to niespodziewajka ze az tak wysoko się znalazł Icon_wink2
kajman napisał(a):15. N. 1 FEELIN' GOOD - Joe Bonamassa
17. N. 1 JOCKEY FULL OF BOURBON - Joe Bonamassa
powołujac się na watek "Zabawa dla chetnych" ten Joe B. jest naprawde skocznym człowiekiem . Nie dość że pojawił się znikąd to jeszcze przeskoczył 3,5/5 listy z innym utworem.
4. Awans Faunic takze mnie cieszy i to podwójnie Icon_biggrin3
5. W poczekalni pojawił się Melvins Icon_biggrin3 . Dokładnie o tym utworze pomyslałem w kontwkscie Twojej listy .
6. I pojawia sie słodka balladka Hurtu która mnie zauroczyła na kilka tygondni tylko....
Kiedy przesłuchałem cała nowa ich płyte kilka tygodni temu , wydała mi sie słabiutka , Zmudne trzecie przesłuchanie dało efekty. Zachwycił mnie jeden utwór, ktoremu dam szansę .
1. Ale świetnie sobie radzi. A tak w ogóle to mógłby być świetny tytuł: Ewa wśród goryli (druga część powinna nazywać się Adam wyzwoliciel).
2. Byłoby ciekawie, ale cięzko, bo poziom wyrównany.
3. Mnie też zaskoczył, ale przy drugim przesłuchaniu wiedziałem, że wysoko zajdzie.
15. W zdch akurat obstawiłeś go w niewłaściwym miejscu. On był w temacie chropawy, a skoczny to Tomczak.
4. Jak na Twojej liście ten trzeci wejdzie do top30, to jeżeli to mój ulubiony z pozostałej dwójki, to sobie poszaleje.
5. Wpadłem na to, że na to wpadłeś. Icon_wink2
6. Znam z tej płyty 3 utwory, ale tylko nie aż tak słodka balladka (za to zręcznie zbudowana i dobrze zagrana) mi się podoba. Ale pewnie znalazłeś jakąś perełkę i też się z nią zapoznam, jak będę mógł.


- kajman - 16.03.2009 03:05 PM

abd3mz napisał(a):1. Świetny lider. Przeze mnie spokojnie dobije do setki.
2. Mikromusic na drugim, a niżej Micromusic. Icon_wink2
3. Ostatnio przesłuchałem wywiad z zespołem Sleepytime Gorilla Museum i to bardzo sympatyczni ludzie są. Icon_smile2
4. Bonamassy to ja jednak wolę inne utwory. Mam dwóch kandydatów, ale to pewnie dopiero za tydzień.
5. Te Faun Fables to gdzie można znaleźć? Jak spodoba misie utwór z NL to przesłuchałbym EP-kę.
6. Robinson niby nie za wysoko, ale kilka tygodni temu byłby z 20 miejsc wyżej.
7. Zaskoczeniem jest dla mnie, że Habakuk nawet w przyszłości się nie pojawił.
8. Fajnie, że Tomczak debiutuje. Cała płyta bardzo dobra, tylko z kilkoma zgrzytami w tekście.
9. Właśnie zobaczyłem utwó, który zastanawia się u mnie nad debiutem w przyszłości.
1. Na pierwszym miejscu to u mnie chyba 100 razy jednak nie będzie.
2. Chyba się nie uwolnie od tego C.
3. Cieszy mnie to, chociaż raczej ich o to podejrzewałem.
4. Może coś od Ciebie wezmę. Ale mnie te 2 złapały (z 5 znanych).
5. Powinienem góra jutro zachomikować wszystko co mam. Planowałem wcześniej, ale mój stary rzęćh ma miejsce tylko na 1 płytę.
6. No 20 to chyba jednak przesada.
7. Po pierwszym przesłuchaniu nawet był. Dobry utwór, ale dla mnie...
8. Wierzę na słowo, ale znam na razie tylko 3 utwory.
9. Zobaczyłeś teraz u mnie czy kiedyś na płycie?


- kajman - 16.03.2009 03:06 PM

Miszon napisał(a):Kurka, ale zoo w czołówce megastyczne!
Aż dziwne, że pierwsze 3 miejsca się przed nim bronią.
Bo podobnie jak Goryle niesamowicie mi się podobają. Do ostatniej chwili pierwsza czwórka szła łeb w łeb i ciągle się tasowała.