Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Placebo - Battle For The Sun - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Placebo - Battle For The Sun (/showthread.php?tid=4238)

Strony: 1 2 3


- saferłel - 17.03.2009 11:17 PM

Ale zainteresowanie komercyjnym rockowym bandem Icon_razz2

Zaraz pobieram, ja nie wiem czy chciałbym tak jak Gary poczuć niedosyt, bo to przecież nie powinna być pozytywna oznaka Icon_mrgreen


- prz_rulez - 17.03.2009 11:43 PM

Nieźle. Może przez te 5 i pół minuty odbiór jest inny niż w przypadku Infra-Red chociażby.


- kleschko - 18.03.2009 12:09 AM

saferłel napisał(a):tak jak Gary poczuć niedosyt
Ja nie czuję niedosytu. Zadowolony jestem całkowicie Icon_biggrin3


- ku3a - 18.03.2009 01:52 AM

prz_rulez napisał(a):Nieźle. Może przez te 5 i pół minuty odbiór jest inny niż w przypadku Infra-Red chociażby.
czyli że co niby?


- Gary - 18.03.2009 07:07 AM

saferłel napisał(a):Zaraz pobieram, ja nie wiem czy chciałbym tak jak Gary poczuć niedosyt, bo to przecież nie powinna być pozytywna oznaka Icon_mrgreen
To trzeba się cofnąć do tego, co napisałem o "Song to say goodbye". Icon_wink2
Po kolejnych jest już lepiej. Icon_smile2


- saferłel - 18.03.2009 08:04 AM

prz chyba na myśli to, że jest za długie.

Mi się spodobało od samego początku, ciekawe czy wersja singlowa będzie uszczuplona o to intro. Z drugiej strony jest to taki typowy dla nich numer. Zero innowacyjności.


- prz_rulez - 18.03.2009 08:50 AM

Prz_ ma na myśli, że jest długie, a dłuższy utwór ma jednak inny odbiór niż 3-minutowy fighter. Ale broń Boże to nie był przytyk Icon_smile2


- Kaczy1993 - 18.03.2009 09:08 AM

Jak tylko wrócę ze szkoły to będę musiał przesłuchać :roll:


- Aro - 18.03.2009 09:17 AM

Przyznam się ze jak na pierwszy raz jest dobrze. Ba.. nawet bardzo dobrze Icon_smile2
No i szkoda by było wycinać jakiś fragment na singlu .


- ku3a - 18.03.2009 10:50 AM

ja też nie mogę złego słowa po pierwszym przesłuchaniu powiedzieć Icon_smile2. i po drugim też nie Icon_wink2.
a po kolejnych mam nadzieję, że będę mógł powiedzieć wiele słów dobrych Icon_wink2.


- kleschko - 18.03.2009 12:05 PM

po zalogowaniu na http://www.placeboworld.co.uk/ utwór do ściągnięcia za darmo Icon_exclaim


- bugman - 18.03.2009 05:46 PM

sredni, te powtarzania lekko irytuja


- Marek - 19.03.2009 09:39 PM

świetny utwór.muzycznie i tekstowo.oj bedzie sie bujał u mnieIcon_smile


- saferłel - 19.03.2009 09:49 PM

Bracia, kochankowie i zabójcy wszystkich krajów - łączcie się Icon_razz2


- Miszon - 19.03.2009 11:59 PM

Jejku, ale fajnie że tak prosto to udostępnili Icon_smile.
Słyszałem dziś w Trójce, spodobało się, wpisałem maila i dostałem link. Właśnie się ściąga. Pięknie Icon_smile2.


- mrsap - 20.03.2009 04:15 PM

Nie tego oczekiwałem po tym pierwszym singlu...


- saferłel - 20.03.2009 04:17 PM

Aro napisał(a):Przyznam się ze jak na pierwszy raz jest dobrze. Ba.. nawet bardzo dobrze Icon_smile2
No i szkoda by było wycinać jakiś fragment na singlu .

Refren następuję bodajże dopiero po dwóch minutach. Sądzę, że skrócą...


- mrsap - 22.03.2009 01:58 AM

Jeszcze nie tak dawno żem napisał(a):Nie tego oczekiwałem po tym pierwszym singlu...
Teraz rozwinę tę myśl. Jestem po kilku przesłuchaniach i moje odczucia są mieszane. Z jednej strony jest to coś innego niż na ostatniej płycie, która średnio przypadła mi do gustu. Co więcej, ten kawałek wywołuje niekiedy skojarzenia z płytą "Sleeping With Ghosts". Jeszcze nie odkryłem czemu tak jest, ale w każdym razie jest to dla niego duży plus.
Niestety jest też druga strona medalu... Ktoś już w tym temacie pisał o tym, że irytuje go to powtarzanie słów, które ciągnie się niemalże przez cały utwór. Podczas niektórych przesłuchań te powtarzania również i mnie irytują. Czynią one ten utwór "mało koncertowym", co z punktu widzenia zbliżającego się koncertu, jest dla mnie dosyć czułym punktem.
Myślę jednak, że z czasem pozytywy przeważą na korzyść tego utworu. Jeśli nowa płyta będzie utrzymana w podobnych klimatach, to zanosi się na coś bardzo pozytywnego. Oby udało im się zamazać ten niesmak, który wciąż odczuwam po "Meds"...


- saferłel - 22.03.2009 11:24 AM

Ja zawsze będę bronił Meds. Nie wiem czemu to jest tak nielubiana płyta. Czym Wam zawiniła, była tak wtórna czy co? Ok, jeśli tak to co powiecie właśnie o Battle! i całej nowej płycie. w przyszłości (o ile będzie w takim jak zwykle klimacie). W końcu na Meds był genialny ''zapętlacz'' czyli One Of Kind, celne single czy choćby jedna z 5 najlepszych piosenek w historii Placebo - Broke Promise z fantastycznym Stipem.


- mrsap - 22.03.2009 03:07 PM

saferłel napisał(a):Czym Wam zawiniła, była tak wtórna czy co?
Po pierwsze: Jestem jedyną osobą, która narzeka na tę płytę w tym wątku i z tego co wiem większości się ona podobała.

Po drugie: Wtórność nie ma nic do rzeczy. Dla mnie po prostu była słaba. "Broken Promise" w ogóle mi się nie podoba, podobnie jak kilka utworów rozpoczynających płytę, w tym przeciętne single "Meds" i "Infra Red".